Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

niby caly cztas tam do nich roszczeniowa indyjska i pakistanska emigracja…
chodzi mi o to ze przeniesc sie do AUD z UK jest nie tak strasznie z UK.
Bariery administracyjne dla reszty sa zaporowe.

4 Likes

Pytanie czy mają do wyboru tych 20 lat młodszych, bo zgaduje, że akurat wśród lekarzy to tak średnio z CH chcą się przenośić. Z Afryki albo z Azji pewnie tak. Więc możliwe, że stoisz dość wysoko. Spróbować wypada. Najwyżej się nie uda?

4 Likes

Wszedzie wladza namawia na wolontariat i bardzo dlugie staże. Czesc zbuntowala sie i potrzebuja teraz medycznych łamistrajków. Korei nie polecam.

https://en.inform.kz/news/foreign-medical-license-holders-to-be-allowed-to-practice-medicine-s-korea-6929e6/

3 Likes

Jakis czas temu pisalem tu o bliskim spotkaniu trzeciego stopnia z biegłym GP, w celu przelania na papier ile to mi smutku, żalu i łez, pewna wyspiarska biurwa wyrzadziła.

No i chłop po miesiacu (nie spieszyło mu sie, ale podobno u innych jest z tym gorzej), przysłał raport z którego widać, że wie z jakiego klucza ćwierkać, żeby ponownie ze sporej kancelarii, która mnie obsługuje, dzwonił telefon z kolejnymi zleceniami (bo będą oni mieli 20% z tego co dla mnie uzyskaja tzw. no win no fee. Wszystkie koszty lekarzy, raportow, sądowe, itd. tez sa po ich stronie. Lekarz ma za taki kwit cos kolo 150-500 GBP z tego co widze).

Gosc chyba nagrywał (bez mojej wiedzy, ale luzik) audio calej wizyty na tego swojego tableta, bo trwala ona z 10 minut, notatek prawie nie robil i odebral w trakcie niej z 2-3 telefony od innych interesantow.

W kwicie nie omieszkał tez podkreslic, jaki to ze mnie elegancki, kulturalny i mily w odbiorze gentleman, wiec dobrym pomyslem bylo do niego jechac zamiast robic Zooma, bo dobrze to wyglada w kontekscie sprawy i tych, co to beda ewentualnie dalej, poprawiajac peruke, czytac.

W obecnej chwili papier pofrunął do strony broniacej się (u ktorej wczesniej sie odzywal, jesli w ogole, ktos z zewnetrznej firmy, kto nie bardzo sie znal na tej konkretnie gałęzi lewa i w pierwszej wiadomosci do wszystkiego sie mniej wiecej przyznal, dodajac, ze ale przeciez nic sie nie stalo. Acz dowody mamy o wadze, jak to mawiał Kot Behemot: “Fakty to najbardziej uparta rzecz na świecie” i nie za bardzo co strona przeciwna ma w tej sytuacji zrobic innego, oprocz udawania, że może żartowaliśmy i zapomnimy o sprawie) z uprzejmym zapytaniem, czy chca rozmawiac o ugodzie zanim machina ruszy, czy e tam.

Z rozmowy telefonicznej z lewnikiem wywnioskowałem (po jego slowach, ze ma juz wszystko czego potrzebuje), ze chodzilo glownie o stopien szkody jaka zostala mi wyrzadzona a tu wskaznik poszybował na moderate/severe, co dodaje z tego co widze jedno zero do widełek, o ktorych sobie na poczatku tej całej zabawy spekulowałem.

Biały fartuch (a raczej elegancka marynarka) w tym kwicie tak wszystko uplastycznił, że aż musiałem zlecić drobną koretkę tj. usuniecie info o atakach rasistowskich w moim kierunku, bo akurat tego sobie nie przypominam ani w omawianej sprawie, ani podczas rozmowy z nim i jeszcze by z automatu zaalarmowali niebieskich o hate crime (co tu podobno dobsc powaznie traktuja, bo im psuje to statystyki) a ja wole tylko po cichu przelozyc klepsydre, schowac sie pod kamien i czekać na kolejny, świewający z odpowiedniego klucza, telegram.

4 Likes

Nie nalezy dzielic skory na dzwiedziu. Nieupolowanym jeszcze.
Bo juz byl w ogrodku, juz wital sie z gaska…a skrecil kostke i teraz jest wrakiem, bo ma complex regional pain syndrome. A wszyscy go potem olali.

Mialem sprawy, gdzie w przedbiegach wygrana, przyszedl doswiadczony Anwalt strony przeciwnej i naszego rozszarpal jak wsciekly dobermann kociaka…

Czekaj Waszmosci spokojnie rozwoju wypadkow.

5 Likes

UUuuuu to niedobra jest w Irlandii nielegalne lewnikom pracować za tzw. success fee…

3 Likes

Lazarety w Szwajcarii notują czerwone liczby czyli cały czas długi i problemy.

Wspaniały to jest czas. Szczekaczki wszelakie mówią o kryzysie systemu o zamykaniu o tym że znowu składki wzrosną.

Gdyby pielęgniarka chciała chociażby 50 chf Miesięcznie podwyżki to nie da siem nie ma pinionszkuf.

Ale …miałem 7 dni wolnego z nadgodzin. Teraz dziś pierwszy dzień no i patrzę na ogłoszenia nowe co się w burdeliku dzieje.

No i uwaga jest ogłoszone że w maju przyjdzie w sumie 12 Ltd.OA czyli 12 zastępców.ordynatorow. pensja podstawowa takowego tu to 350.000 CHF rocznie plus premie. Tak Ltd.Oa wychodzi realnie na 600.000 CHF rocznie.

Jest nawet zastępca ordynatora od operacji stóp oraz oddzielny od operacji kolan i oddzielny od biodra .

Operacji stóp robimy jedna na tydzień. Bardziej by się opłacało realnie wziąć prywatny samolot wynająć i wysłać takiego pacjenta do Mayo Clinic.

No ale wtedy towarzysze by nie zakąsili.

Cieszmy się że.skladki znowu wzrosną. Ciekawe dlaczego ?

6 Likes

Szykuje się konsolidacja na rynku szpitali w Szwajcarii i towarzysze funkcyjni uciekają do zakładów pracy które są “systemrelevant”. Te “systemrelevant” szpitale podepnie się pod kantonalne drukarki i będzie git.

a kasy chorych żyją z procentu od ogólnej sumy kosztów wygenerowanych przez szpitale i praktyki.

System działa tak jak został zaprojektowany.

Takie jakieś coś w szmince i sukience wygrało Eurowizję. To się liczy.

2 Likes

Byłem w jednym ze szpitali innego bogatszego kantonu.

Wyobraźcie sobie. Szpital regionalny bez oiomu.

Tylko operacje planowe tak do 13:00.

Tam się nic nie robi. Tzn. Nawet się pytali czy bym nie chciał przyjść no i im mówię że za 450.000 CHF rocznie mogę .

Generalnie lazaret jest tam po to aby zatrudniać ludzi. Wicie rozumiecie wszystko przerost jak w PGR. Wicie mamy 100 milionów zysku. Ale jak jak zawsze straty. Ano za. 900 milionów strat ale miliard dotacji. Premia ludzie …

5 Likes

W se jest to samo. Tylko (jak pisałem) kilka lat temu ulotnili się pracownicy z sektorów co te dotacje miały dowozić i w tym roku są zamykane hurtem administracje całych gmin. Ze szpitalami, szkołami, przedszkolami - wszystko jak leci. Nie ma na dotacje.
Na peryferiach (domki na preriach) rzeczywistość ujawnia się szybko. W góry też dojdzie, rzeczywistość jest nieprzebłagana.
Wincyj biurwy jakoś nie zostało przyjęte przez rzeczywistość za godną ofiarę. Najwidoczniej mzimu chce krwawych ofiar z biurwy.

9 Likes

W lazarecie dyżur. Padla siec wewnetrzna. Alarmy reanimacyjne normalnie wywolywane sa aplikacja smartfona.

Smartfony maja tutaj logowac sie do sieci lokalnej wszystkich femtoceli i pikokomorek.

Jest siec wzbroniona. Padla autoryzacja calej grupy kart SIM.

Jest crunchips jest impreza

5 Likes

W Szwajcarii jest zapowiedziane referendum w sprawie ograniczenia wzrostu składki ubezpieczeniowej. Co o tym sądzisz?

1 Like

Suweren może równie dobrze zadecydować że słońce wstaje na zachodzie, ewentualnie że woda płynie pod górę. Cóż by tu jeszcze zadekretować … że wszyscy mają być zdrowi, młodzi, piękni i bogaci ?

4 Likes

Mogą sobie uchwalać co chcą .
Pielęgniarki wpisali do konstytucji i co to zmienia ?

W całym tym systemie chodzi o to aby było tak jak było.

Geronci medyczni chcą w dalszym ciągu żreć z koryta.

Zapomnieli tylko o tym że dali się jakieś 20 lat temu ograć

Wlazła do lazaretow korporacyjna biurwa i całe HR i management. W moim lazarecie jest ich więcej niż pielęgniarek.

Wszyscy chcą żreć. Miska jest jedna.

Taki Spital Linth nie służy niczemu prócz zatrudnianiu ludzi .

On nie ma sensu bytu ale weź zwolnij tam kogoś.

Popatrz czyja córka jest ordynatorka anestezjologii i zapytaj się czemu jest tam 9 leitender OA z pensjami po pół miliona rocznie plus bonusy.

5 Likes

zapatrzyli się na Waldka Pawlaka czy jak?

Ten geniusz powiedział kiedyś: żeby zmniejszyć bezrobocie trzeba zwiększyć zatrudnienie.

Jak widać walczą w CH z bezrobociem proaktywnie: zwiększają zatrudnienie ZANIM się pojawi bezrobocie :wink:

8 Likes

Zdaję sobie sprawę z patologii w systemie na podstawie twoich relacji i na podstawie swoim obserwacji oraz info od miejscowych. Pytam się tylko czy to referendum czy ma sens jakiś

3 Likes

Ale że w demokraturze? Referendum? Ty faszysto!

2 Likes

Referendum… w lazarecie mamy mailing ze oni sa neutralni. Zauwaz ze forsowana jest od lat teoria, ze winnymi podwyzek sa parszywi usländerzy. No i dwukierunkowo. Po pierwsze przyjezdza parszywe usländerstwo i koszty robi bo szkol chce leczenia chce mieszkanm chce ( anio slowa o tym ile dodaje wartosci zasuwajac) a po drugie… poparzmy na inicjatywe Zulassungstop.

To kantony decyduja czy bede mogl praktykowac jako lekarz bo sobie lekarzem moge byc ale pracowac jako lekarz to juz inne pary butow. Rynek stricte biurwa z kantonale Gesundheitsdirektion reglamentowany.

A ile tu paragrafow 22. No wiec sprawa z dzis. Jak wszyscy wiecie ja mam od dluzszego czasu 2 specjalizacje jak to pokazalem na kanale telegram Wam niektorym bo zdalem egzamin z general internal medicine. Moge pracowac jako konowal w przychodni jakby bylo trza. No ale uwaga, chwileczke, nie rozpedzajmy sie. Aby pracowac jako konowal w przychodni to musze ten papierek o egzaminie zaniesc do FMH - Federacja Lekarzy Szwajcarskich, zaplacic uwaga 4000CHF i mam koszty dyplomu pdf i voila ale… uwaga. Ja mam specjalizacje z anestezjologii wiec jest to moj drugi tytul i za drugi tytul placi sie 2000CHF czyli polowe…

No co ten usländerski smiec smie smiec dyskutowac? Jego pierwszy tytul jest usländerski, uznany przez Annerkennung - spadajta. No ale uwaga, to parszywe usländerstwo jest od 2012 w CH i skladeczek nie placilo na nasza organizacje , dawajta skladeczki od 2012 z odsetkami bo tak chcemy.

Dochodzimy do tego ze prywatna organizacja lekarzy (bo FMH nie ma w Szwajcarii ustawowej rangi polskich izb lekarskich) moze sobie decydowac o sprawach wagi w zasadzie panstwowej i wszystkim sie to podoba. No i FMH nie lubi sie z niekotrymi gerontycznymi innymi towarzystwami prywatnymi, O ile do zostania specjalista FMH z Anestezjologii nie potrzebuje sie kontaktu z FMH tak aby zostac rodzinnym to juz sie nie da sie. No i mi biurwa prywatna szalec zaczela skladeczki od 2012 z odsetkami oraz uwaga certificate of Good Standing.

Certificate of Good Standing to jest papiurek, ze sie nie toczy przeciwko mnie zadne postepowanie dyscyplinarno karne przed zadna z izb lekarskich. No i tu jest pies pogrzebany. Wazne jest tylko 90 dni bo tak sobie biurwunia wymyslila. Ze ja mam polski dyplom to z Polski jedno ( a tu ta sama dyskusja a wyjechal w 2007, to skladeczki na izbunie lekarska wstecz se oplaci, to pogadamy za ile to wystawic mozna by bylo) ale biurwa teutonska mowi - oczekiwanie 9 do 12 miesiecy bosmy zajeci, przyniesie cv, akt urodzenia, wszelkie zaswiadczenia o niekaralnosci z krajow w ktorych byl ( momencik jest jedno unijne rozszerzone w ktorym Bundesministerium für Justiz odpytuje unijne oraz szwajcarskie, norweskie, liechtensteinskie bazy danych i gra) - se zrozumie ze my chcemy papiurki z kazdego kraju w ktorym petent byl i nas to nie opbchodzi ze mozna prosciej, my biurwenamt wincyj papiurkow lepiej. Wszystkie z apostile i tlumaczone bo wtedy wzrosty som.

No i certificate of good standing z ostatniego kanotnu w ktorym pracuje. Tu sa cyrki bo ja pracuje w 3. No to przyniesie z 3ech, naturlich kurwa klar. Ale w 2 mowia, ze jesli pracuje dla prywatnego podmiotu a nie dla struktur kantonalnych to wystepuje execute file nicniedasie.exe i rausDuSchiisUsländischeKriminelleElemente.exe no to dajta papiurek ze niedasiedexe

Momencik CV dajta pan usländer z DE i PL - a to nam zajmie 30 roboczobiurwogodzin, ryczalcik po 180CHF/h to jak szanowny Pan chce to bedzie na nastepna srode, za jedyne 30x 180CHF plus podateczek.

Sistima nie przewidziala jednak, ze trafila na mnie, wystawiajac mi dyplom specjalkisty licza na to ze ja bede imm sie klanial nisko, po samo pizdzisko i placil…A jak pomyslisz to masz ich w dupie za 800CHF plus 500CHF i klaniaja sie w pas i nic zrobic nie moga…

Otoz ten dyplom specjalisty general internal medicine skoro musi byc uznany w CH to wymyslilem sobie, ze ja go sobie uznam bez laski szwajcarskich biurw i ich ogolnej sumy kosztow i koniaczkow.

Ten dyplom biore do DE. W DE w izbie lekarskiej pokazuje a oni mowia - roczna mimimalna skladeczka ale napisze podanie ze ma 2 dzieci i ze mu ciezko i ryczaltem sie da …no da sie za jakies 500 EUR plus 250 EUR oplaty.

W ten sposob szwajcarski tytul general internal medicine uznaje sobie w DE. Jak uznaje w DE to mam tytul unijny, ktory to szwajcarska biurwa w Mebeko Medizinalberufekommission (MEBEKO) musi droga umow bilateralnych uznac bo wyzszosc umow miedzynarodowych nad rozporzadzeniami krajowymi. W ten sposob zniemczony szwajcarski tytul general internal medicinie poprzez oplate administracyjna bodajze 500CHF robi sie znowu szwajcarskim dyplomem poprzez direkte Annerkennung. Czyli mamy specjalizacjhe szwajcarska zgermanizowana w DE uznana droga porozumien bilatweralnych UE-CH/CH-UE.

Za jakis czas pisemnie poprosze biurwe o korekte ze nie jest to ausländischer Titel durch direkte Annerkennung tylko Eidgenosischer Titel. Zagram zgrai Helwetohalinek na nosie.

Przeciez to jest murwa kabaret, tego by Mrozek nie wymyslil. No ale jest Crunchips, jest impreza.

12 Likes

W Szwajcarii pracuje 5 mln ludzi. Z czego jeden milion robi albo w firmach państwowych/kantonalnych/gminnych albo biurwi bezpośrednio albo robi w firmach półpaństwowych.

Co oznacza że czterech pracujących na podatki w biznesie ma piątego do wykarmienia.

Kiedy w 2010 roku upadała Grecja wyszło na jaw że co dziesiąty Grek robi dla państwa i wtedy łekonomy łapały się za głowy że państwo zatrudniające 10% pracujących musi upaść.

Jak w CH coś walnie to oni się tu nawzajem zaczną zjadać z głodu: imigranci wyjadą a na miejscu zostanie biurwa. Winni oczywiście będą imigranci którzy ośmielili się zwiać z raju.

9 Likes

ZUS wini zmarłych, że nie płacą składek.

9 Likes