W co gra Rosja czyli nawalanka na Ukrainie

ten sam producent. Swiss Quality.,

3 Likes

Podsumowując Putuś jest winny że kury jaj nie niosą, krowy matki mleka nie dają, a że od dekad nie chcą się cielić i robić nie ma komu też Putuś, no bo wątek jest o ufo.

Co Wy mi tu pier… o jakiś wędzidełkach, matkach, sratkach, niemożności?!
Jak dziecko jest niedorobione i nie wie że trzeba żryć cyca - natura ma no paragraf z prawa naturalnego. Jak matka nie jest zdolna do karmienia bo cokolwiek - artykuł drugi wspomnianego paragrafu. Jest selekcja naturalna i nie ma co przy tym majstrować.
Produkcji bubli mówię zdecydowane NIE!

9 Likes

Gdy krowy zerwą się z łańcuchów dostaw mleka a rura gazowa zasilająca IG Farben wypełni się azotem i tlenem, nie pozwalając dostarczać chemikalium zwanego mlekiem zastępczym, Putuś zostanie okrzyknięty naczelnym doradcą laktacyjnym Europy, który w przeciwieństwie do Salomona z próżnego cyca nalał^^

10 Likes

Niemcy bardzo proszą zwaśnione strony o zawieszenie broni, a na wszelki wypadek opracowano instrukcje jak płacić w rublach nie obchodząc sankcji. Cóż, wynika że każdy nałoży na Rosję takie sankcje, jakimi potem sam będzie chciał się obciążać. Tymczasem Rubel jest najsilniejszą walutą vs Dolar w 2022, a do PLN w w tym roku wzrósł już ponad 28%.

5 Likes

Na razie czeka go nobel z medycyny za wyleczenie planety z Żyrafy.
Zasług nie będzie końca.

7 Likes

Liquidity? Volume? Pytam bo nie wiem a Wy (piśmienni ludzie finansów) czasami macie swoje wykresy które z kapelusza wyciągacie. Ja pytam bo nie wiem. Ale może skonfrontujemy PPP/capita gospodarek?

Takie gruzińskie lari też ma swoje momenty na wykresie ale o czym to świadczy? Tu akurat wiem, że o niczym.

Jak mi dasz guzik do capital control to najlepsza waluta bedzie cyganski ząb.

Petrorubel jeszcze nie jest petrorublem - choć może nim się stać. Na razie USD się skompromitowało podjebaniem 300mld rezerw, trzeba będzie zrobić parę rejsów lotniskowcem żeby podbudować reputacje.

Pierdololo o złotym rublu jest postduginowskim nonsensem bez autarkizacji gospodarki (in progress) a tu multipolaaaarnooooooosc ponoc ma byc, i eurazja, na razie widze kose i kamien.

Osobna kwestia, nie wiem jakie ścieki czytacie ale w sprawach europejskich ja bardzo lubie al dżazire i tajms of izrael, maja dystans co by nie bylo.

Swietny artykuł a może bardziej opracowanie konsekwencji specoperacji dla swiata:

https://www.npr.org/2022/05/10/1093066817/ukraine-war-gas-prices-refugees

Przypadeczek (acz nie wiadomo, czy nie skonczy sie to jak na ukrainie, nie wiem co chaczapurki robia ze swoim wojskiem od 2008 - kto wie, moze jest javelin w kazdym szanujacym sie domu cichcem wprowadzony, tego nie mozemy wiedziec)

https://www.aljazeera.com/news/2022/5/14/georgias-breakaway-region-to-hold-vote-on-joining-russia-in-july

4 Likes

Może proste kupuj plotki sprzedawaj fakty? Czyli rynek zwyczajnie rozważa że w tej konfrontancji więcej trupów może wypaść z szafy wielkiego brata niż kacapskiej… Bo wielki brat miał faktycznie lepszy przekaz PRowy/ taki demokratyczny, ale że jest daleko i energii, surowców ani zborza nie dowiezie a trzeba o swój żołądek zadbać, to fani mu się rozchodzą

2 Likes

Idzie rurą w metrach szaściennych.

1 Like

Węglowodory/przepustowość rury.

PanzerPowerParity/capita?

I to jest większy cios dla usd niż ropa zaletą dla bubla.

Ale sprawdzam jest.
No i pokazujemy karty^^
Kto pasuje?^^

I tyle wystarczy.

2 Likes

Zgadzam sie, moim zdaniem najwiekszym ciosem dla pax americana jest wlasnie konfiskata 300mld. GCC patrzy. Do tej pory tylko MBS tam się zorientował co jest grane (outsider świetnie to opisał, mówimy o latach 2016-2018 IIRC), Katar jest w ogole w specyficznej sytuacji i podejrzewam że w niej zostanie (limbo saudo-perskie, ich pole gazowe jest gdzie jest) a co by nie było to bez GCC mamy prze-je-ba-ne.

Z drugiej strony kuwejckim raison d’etre jest pax americana, kilka baz jest w okolicy… nie jest dla mnie oczywiste co sie zdarzy.

To już gospodarka lotniskowcowa a nie wolnorynkowa.

Ta wojna naprawde duzo zmieni na swiecie*. To jest wojna światowa.

Dla mnie najciekawsze (bo najtrudniej mi rozgryźć wynik) będzie rozegranie saudyjsko perskie i ewentualne wejście smoka w zatoke, no i co na to wszystko żymianie.

Jedno jest pewne - anglosasi będą musieli zejść z tonu tu i tam. Na karakas nagle jacyś tacy mniej obrażeni (chociaż tam to chevronowa szopka jest, choć byłem osobiście w wenezueli w 2016 i jest tam iście socjalistyczny raj)

*ja na przykład poznałem słowo świniosabaka co bardzo mnie uradowało

7 Likes

Tak. Putuś i jego ekipa z sovieta jak i ich przodkowie tamże.
To jest zastosowanie takiej samej broni memetycznej, jaką 2500 lat temu zagrożone przez Chiny Indie wstrzyknęły swoim wrogom - Chinom, ale i innim sąsiadom - w postacji buddyzmu. Zdaje się, że dlatego Chiny drugi raz się w to nie dały zrobić, i chrześcijaństwu na dużą skalę pokazały pięść już dawno temu :wink:

3 Likes

Super, nie wiem czy w filmiku to dalej jest czy nie - oglądam a trwa godzine - ale autor wie o czym mówi

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jurij_Bezmienow

@PawelW dziekuje, swietny material. Na pewno wpasowuje sie klimatycznie w cybernetyczne wykwity grafomanii uprawiane tu przez naszego (niechaj mu rura z gazem wiecznie pełną będzie) herszta i równie dobrze się tego słucha, zwłaszcza, że praktyk a nie astrolog w krawacie.

3 Likes

ta część ludu która wierzy w dobre mzimu zaklęte w kolorowym papierku z ryjem i wieloma zerami na pewno. Ale zapewne zauważyłeś miłość Turków żeby nie powiedzieć Turczynek do reliktu dla barbarzyńców.

Mnie zadziwia ilość miejscowych jubilerów. Ktoś ich utrzymuje, oni komuś są potrzebni. Stawiam tezę że tureccy jubilerzy karmieni są przez tureckich klientów. Druga teza jest taka że klientom tureckich jubilerów zwisa zwiędłym kalafiorem co sułtan wyprawia z papierkami.

6 Likes

PanzerPowerParityPerCapita.

Zdaje się temu służą działania zbrojne?
Jak Ci strzelam w potylicę to najwidoczniej chcę coś tam zmienić?

A cio Pan Klient sobie zici?

Z kilotonu czy z megatonu?

Gatunek orka?

3 Likes

To z niemiecka Schweinehunde, czyli… nic odkrywczego, ale tak nazywaja lekarze schiis-usländerow.

2 Likes

https://www.biography.com/.image/t_share/MTE5NTU2MzE2MTg0NzQxMzg3/winston-churchill-9248164-1-402.jpg

1 Like

Niemiecki Gabinet Federalny dał zielone światło dla projektu ustawy o skróceniu procesu zatwierdzania takich obiektów. Rząd planuje cztery pływające terminale, które pozwolą zastąpić co najmniej 70 proc. rosyjskiego importu gazu i oznaczą znaczący zwrot w polityce energetycznej po latach opierania się droższemu amerykańskiemu LNG.

Nie będziesz miał dostawców cudzych przede mną. Handel za Euro się jednak kończy, oni na poważnie. Tak jak w Iraku i Libii. Peg Euro i Dolara się szykuje.

2 Likes

Za to ponoć z głodu się wyrasta.

Tak, teraz byłem trabzona Antalya dalaman, oczywiście specyficzne regiony ale w sumie każdy tam jest inny. Ja zjechałem całą wschodnią i część północnej i Riwierę no i w Stambule to nawet mieszkałem natomiast granicą z Syria, centralna i egejska Turcja jakoś mnie ominely.

Ale to nie wiem czy pytasz ogólnie czy szczególnie teraz. Info z 2022 mam naturalnie z okolic trabzony&antalii

2 Likes

Dawno, dawno temu planowano przyjęcie Rosji do NATO. Pomysł był taki żeby europejski biznes oprzeć na rosyjskiej energii a z drugiej strony gospodarczo związać ręce Rosjanom. To było w czasach w których anglosasi wierzyli że marsz Chińczyków da się powstrzymać odcinając ich od źródeł energii. Z dwojga złego Amerykanom bardziej odpowiadała pacyfistyczna Europa niż militarystyczne i uprzemysłowione Chiny.

Niemcy wraz z Włochami i Francuzami dostali zielone światło i zaczęli pomysł realizować. W Waszyngtonie połapali się jakiego kalibru był to strategiczny błąd dopiero kiedy przytomni europejczycy (biznes prywatny, nie że europejscy politycy przecież) zorganizowali konsorcjum mające rosyjskim wzorem związać gospodarczo z Europą Libię Kaddafiego i Egipt Mubaraka wraz z Tunezją, Algierią i Marokiem na dokładkę. Prąd w Europie miał być z Sahary, w ilościach dowolnych, w cenach przy których wyłączanie europejskich telewizorów na noc byłoby przedsięwzięciem ekonomicznie nieopłacalnym. W tym czasie właśnie zaczęto na spokojnie myśleć o elektryfikacji ruchu kołowego w nadchodzących stuleciach, kiedy ropy i gazu zabraknie na dobre: wszystkie wady bateryjek miały zostać stopniowo wyeliminowane z równania ceną prądu nie do znalezienia na rachunku “za elektryczność”.

Turcja i Syria miały stać się kolejnymi przyjaznymi państwami gwarantującymi Europie dostęp do drugiego, bliskowschodniego źródła gazu i ropy. Rurociągi z Rosji, rurociągi z Zatoki Perskiej, kable energetyczne z Północnej Afryki - Europa pod komendą europejczyków miała szanse energetycznie stanąć na mackach wysysających przedpole, jak na każde imperium kolonialne przystało. Nie bez korzyści dla posysanych: słodka woda bez ograniczeń dla Libii, święty spokój pomiędzy Arabami i Żydami w Palestynie, Turcja bardziej w Europie niż w Azji, Północna Afryka o standardzie swych gospodarek porównywalnym do RPA końcówki ery apartheidu … to mogło się udać.

Mubarak się zgodził, Kaddafi się zgodził, Assad junior był świętowany w telewizorze jako otwarty, światły, wykształcony w Londynie lekarz okulista. Erdogan był wtedy “nadzieją” europejskich wrót do Azji i tak dalej. Może byli to skurwiele, ale to byli nasi skurwiele.

Ponieważ utrata kontroli nad okupowaną Europą nie wchodziła w rachubę a na to się z Waszyngtonu patrząc zanosiło zaczęło się podpalanie przedpola: Arabom urządzono Arabską Wiosnę. Syrię i Libię rozpieprzono w mak, Egipt ledwo co uniknął syryjskiego modelu dezintegracji infrastruktury, Erdogan miał zostać zlikwidowany ale się nie udało. Ukrainę Janukowycza Putinowi zajumano w pięknym stylu ale ten się zbiesił i od tej pory było już tylko gorzej. Pribałtikę i Gruzję udało się utrzymać zapadowi pod butem, ale reszta Kaukazu, Białoruś i Kazachstan wróciły na łono sojuza.

Rosję i Afrykę oddzielono od Europy spaloną ziemią.

W efekcie Europa wykrwawia się gospodarczo bo USA utrzymuje ją energetycznie na kroplówce na amerykańskich warunkach, Chińczycy rozwijają się tak jak chcą bo wreszcie mają dostęp do energii w ilościach których potrzebują. Indie planują przejąć europejskie kontrakty na dostawy rosyjskiej energii i będzie im się to opłacać tak jak opłaca się to Chińczykom.

Nawet Arabowie zorientowali się że t.z.w. zapad potrafi płacić za dostawy zaledwie własnym długiem a Chińczycy płacą za energię towarami. Efektem tego po wyjściu z zatoki Perskiej coraz więcej tankowców kieruje się na wschód zamiast na zachód.

Świat został podzielony na nowo.
A wszystko to dlatego że nasze, europejskie zielone ludziki nie zabiły wrażych zielonych ludzików wysadzających z tronu Kaddafiego, Mubaraka czy Janukowycza na naszym własnym przedpolu strategicznym.

Jak się nie ma jaj żeby obmyć się we krwi wrogów to wkrótce tryska się swoją własną. Tankowaliście ostatnio ? I podobała wam się cena ? No to teraz już wiecie ile kosztuje tolerowanie szarogęszenia się obcych we własnym przedpokoju. Korepetytor jest, o swoje przedpole potrafi zadbać: najpierw Białoruś, Czeczenia, Gruzja. Potem blitzkrieg w Kazachstanie, teraz Ukraina. Może czas na korepetycje u bardziej przytomnych ? Może tą Unię lepiej rozwiązać skoro nie potrafi sama o siebie zadbać ? Może Wielcy Brytyjczycy ten europejski smród rozkładu poczuli że się ewakuowali ?

20 Likes

Coś dużo mi się w tej całej narracji nie zgadza, że chociażby tylko kwestia tego, że Kaddafiego Francuzi współwykończyli.

A w całej historii było więcej właśnie tego, że EU sobie sama - bez pomocy USA - w stopę strzelała, bo np. Niemcy forsowali w niej swoje interesy geopolityczne, kosztem reszty EU.

A swoją drogą, to w mojej branży planują coś takiego, żeby mieć tańszy prąd.

4 Likes