W co gra Rosja czyli nawalanka na Ukrainie

Są jutuby, można obejrzeć to i owo i wyciągnąć wnioski. Nie znam zbyt dobrze rosyjskiego ale czytać i pisać po rusku umiem a to ułatwia wyszukiwanie czegokolwiek w rosyjskojezycznym internecie. Często zaglądam na kanał rosyjskiego ministerstwa obrony. Wrzucają tam dużo krótkich filmików.

Widziałem dziesiątki muzułmanów modlacych się przed walką, padających na kolana i bijących allachy w posepnej ciszy. Teraz można obejrzeć prawosławnych modlacych się przed walką na ruskim kanale.

4 Likes

Biały człowiek kalkuluje czy barbarzyńcy jakich przyszło mu bić są dość bogaci.

3 Likes

Jutub służy propagandzie. Obydwu stronom na razie choć to już się zmienia: ostatnio RT miał z jutubem problemy po tym jak Amerykanie zablokowali niemieckojęzyczny kanał RT. Niemcy to kraj frontowy i nie będą onuce fritzom sączyć do mózgów propagandy amerykańskim narzędziem przecież.

Amerykański młotek działa tylko z amerykańskimi gwoździami.

5 Likes

A propos: jechałem wczoraj kawałek (jakieś 100 km) A2 na zachód: na prawy pas się nie dało zjechać, bo sunął tam sznur ciężarówek. Nie widziałem żadnej na polskich blachach, same UA, BY i kraje bałtyckie.

4 Likes

Niemcy psioczą na polskie ciężarówki na swojej A-2 czyli z Berlina na zachód tak bardzo że nieoficjalnie nazwali tą autostradę “Warschauer Allee”. Po polskiej stronie na A-2 zapchany masz prawy pas autostrady a od Berlina na zachód obce ciężarówki zajmują dwa z trzech pasów. Wyobraź sobie co będzie się działo na A-2 jeśli/kiedy UE dokona Anschlussu Białorusi.

4 Likes

Jasne że służy ale można też wyciągnąć własne wnioski. Naprawdę się starają i mocno cisną i to w każdej dziedzinie są prężni i tego nie można im odmówić.

2 Likes

Głównym nurtem propagandy nie jest pojedynczy kanał Rt czy inny tego typu. Głównym narzędziem propagandowym obecnie są seriale z netflixa i inne produkcję amerykańskiego przemysłu rozrywkowego, to tam trzymają władze nad duszami. Jesteśmy głęboko przekręceni w tym względzie dlatego Polak pluje na polskie a kocha zachodnie. Kocha Nowy Jork i Kalifornie bo widział je miliony razy w ciągu życia w mediach ale np nic nie wie o Mazurach, Bieszczadach czy Podlasiu.

6 Likes

Coś w tym jest. Próbowałem kiedyś znaleźć brytyjskie czarne komedie i na cztery szukane tytuły zaliczyłem na netflixie cztery pudła. Największym nieobecnym z całej czwórki były ‘cztery lwy’, reżyserski debiut Chrisa Morrisa.

2 Likes

Przecież jest od 2014 bez przerw.

To będzie mógł tam zostać, bo do matki grodów ruskich już go nie wpuszczą.

Ależ by było nieszczęście, gdyby ruchawka w Kanadzie przybrała rozmiar zagrażający żegludze arktycznej.

3 Likes

Podasz tytuły? Czarne komedie to mój ulubiony typ filmu.

2 Likes

hot fuzz
four lions
snatch
shaun of the dead

5 Likes

Zabrakło “7 psychopatów”. Również brytyjska i warto dla Walkena obejrzeć. Była na Netflixie z tego co widzę.

4 Likes

Również Death at the funeral

4 Likes

Ten jest 10/10.

2 Likes

Tylko nie można pomylić z amerykańskim żównem o tym samym tytule.

4 Likes
3 Likes

Niestety, nie da sie w polsce kupić akcji Novatek.
To, ze jest to drugi po gazprom nie ma znaczenia.

Nie dodadzą go też do aktualnie dostepnej listy.

A rosjanie chwalą sie kolejnymi statkami.

2 Likes

Grzesiek, nie wiem z jakiego brokera korzystasz, ale ja mam dostęp do kupna poprzez Degiro.
Novatek PAO na LSE

3 Likes

oczywiście mówimy tu o nawozie sztucznym bo przecież nie o materiale wybuchowym używanym w produkcji amunicji.

2 Likes

Po odcięciu rolnictwa od nawozów nie będzie do kogo strzelać. W grudniu Łotwa i Litwa zablokiwała transport nawozów potasowych z Białorusi.

4 Likes