Wierszoklectwo afirmacyjne by @Bonifacy

Link do artykułu: https://zarobmy.se/poezja-afirmacyjna-by-bonifacy/

Pozamykano ludzi w domach i mimo to tekstów nie nadsyłają, ale z kapitalistycznego uniesienia (przecież nie z nudów) piszą wiersze. Z racji sezonu ogórkowego wiersze zamieszczamy, a rządowi podpowiadamy aby wrócił do konserwatywnej tradycji i zamiast aresztu domowego zdecydował się jednak na łagry co dostarczy literackich noblistów. Niniejszym rymowanki trolla…

łagry zostały założone celem zwiększenia produkcji przemysłu zbrojeniowego a nie wierszy. W rzeczy samej, areszt domowy to za mało. Tą energię można byłoby centralnie pokierować bo na razie na przykład producentom prezerwatyw kończą się ich zapasy. Podzieli się populację na dwa obozy: jeden będzie rowy wykopywał, drugi będzie je zakopywał a partia będzie wyznaczała kierunek kopania rowów.

1 Like

zabrakło jednoznacznego wyartykułowania, że nasz Ukochany Przywódca nie ma problemu z alkoholem (!) - zawsze ma go pod ręką :wink:

1 Like

Znać, że kryzys jest poważny. Najpierw na forum pojawiła się kobieta (bez urazy @Ewita), a teraz w piątek rano publikujemy wiersze.
Co będzie dalej?

2 Likes

jeśli nie zniosą po świętach ograniczeń to czytelnicy w Polin zaczną sami - każdy z osobna, ze swoich własnych klocków podsowieconych dzieciom - budować fabryki :wink:

zarekwirowanie synom ciężarówek, dźwigów - uzasadnimy

mobilizację wszystkich znalezionych “żołnierzyków” - przeprowadzimy

ba! przejmiemy FED z każdego Monopoly znalezionego w domu i zaczniemy quantitive easing

  • zbudujemy Polskę nową :), bez biurwy i durnych polityków
1 Like

Raczej pojawił się troll, ale się nie dziwię. Młodzież przedszkolna i uniwersytecka już 3 tydzień siedzi, swój internet już przeczytali i przeoglądali, zainfekowali it i przerzuty są na zse.

2 Likes

chemią w nich !

A z drugiej strony cóż pisać w tych czasach w których rzeczywistość jest bardziej nieprzewidywalna niż wieszcz na haju ?

3 Likes

kto by to nie był, to licencji mi nie płaci :wink: a to ja wprowadziłem do użycia słowo “Czyrcz” jako fonetyczne rozwinięcie nicka 3r3

moim zdaniem to akurat nie młodzież ale jednak jeden ze stałych czytelników

2 Likes

do mnie też tacy przychodzą i biją pokłony wiernopoddańcze:

potem sobie to odsłuchuję:

1 Like

Że wierszoklectwo - to owszem, ale że afirmacyjne - to bym zdecydowanie polemizowała. Afirmacje z samej definicji mają być pozytywne i podnoszące na duchu, a tu nic takiego nie ma, wręcz przeciwnie.

1 Like

Pani chyba jeszcze nie rozumie
ze każdy o 3r3 pisze tu dumnie,

Nawet gdy ktoś jest tu napruty
na nic zdadzą się jakie dysputy,

Ten człowiek przecież jest wielki,
nie rusza się bez swej szabelki,

Skoro nie wiesz co nam chodzi po głowie
Przykro nam, ale nic tu po Tobie.

1 Like

Nie wiem - jeszcze nie czytałem. Roboty po sufit, ludzi trzeba zwozić, kieraty kręcić - kto by tam miał czas na haiku.

Rozumiem, że tu nie pasuję, jeszcze całkiem nie zdziecinniałam. PGR to z pewnością nie moje klimaty, ale miło było trochę podyskutować z inteligentnymi ludźmi. Ale chyba dłużej nie będę Wam tu przeszkadzać.
Życzę przetrwania nadchodzącego kryzysu - zapewne niewielu jest lepiej przygotowanych od Was, więc dacie radę :slightly_smiling_face:

1 Like

Zadbamy o to aby ten kryzys trwał jak najdłużej, aby etatowcy zeszli z oczekiwań niżej poziomów afrykańskich.

A to nie jest miłe pożegnanie, ale jakoś nie jestem zaskoczona

1 Like

@Ewita
Wyluzuj, to nie koło wzajemnej adoracji. W wielu kwestiach nie zgadzam się z @3r3 i nie widzę najmniejszego sensu obnosić się z tym lub wykłócać. Co nie zmienia faktu, że mogę skorzystać na innych rzeczach. Wchodzisz, bierzesz co Ci pasuje i idziesz w swoją stronę. Po co się aż tak angażować we wszystko co tu przeczytasz. Ludzie, którzy potrafią połączyć kilka kropek, które nie są kalką głównego ścieku i mają jakiś sens są tak rzadkim zjawiskiem, że nie ma sensu w miejscach w których występują czepiać się o własne wydajemi.sie

3 Likes

Zomowcy pobili studenta, który na ulicy rozrzucał ulotki.
Po jakimś czasie zauważyli, że kartki były puste.
- Dlaczego pan rozrzucał puste kartki? - pytają.
- Ludzie i tak wiedzą, co ma być na nich napisane.

@gbur na it21 wrzucił, podoba mi się:

Co kilka lat cyklicznie ambaras ten się zdarza.
Nadchodzi krok po kroku rynek prywaciarza…

Już wkrótce nieuchronnie by ulżyć swej niedoli
Ustawi się pod firmą kolejka pokornych proli

Zaduma się twa głowa rozjarzy cygar w pysku
Ułożysz wnet plan pracy przystąpisz do wyzysku

I biurwa dziś bezsilna wykończyć cię nie zdoła
wiedz że się rozpoczyna relaksu twego pora

Gdy w lesie na ambonie czatować chcesz na zwierza
Nareszcie żaden leming przepłoszyć go nie zamierza

Więc ciesz się pełnią życia, swobody i rozwoju
Łaskawie dawaj pracę tym co dziś są w gnoju

1 Like

Na pamiątkę.
Chmurnem kolorem mokre oczy błyszczą.
Zajączkiem suną ku górze tej niedostępnej.
To tam szukają jego najmilsze mu tylko.
Jego jaśniejące niczym jego broda futerkiem.
Króliczki które zaszczytne po nim nazwane przydomkiem.