Witajcie Dobrodzieje!

Dzień dobry, kłaniam się.

Zbieram bawełnę w systemowo ważnym banku spod znaku TBTF, jak na porządnego murzyna przystało. Bardzo krótką chwilę udzielałem się u Tradera, ale cenzura i bajzel szybko człowieka zniechęciły. Zastanawiałem się od pewnego czasu, gdzie się wszyscy przenieśli, no i udało się was znaleźć. Tutejszy klimat i podejście do rzeczywistości zdecydowanie bardziej mi odpowiada. Od strony technicznej (przejrzystość, funkcjonalność), również zdecydowanie lepiej. Sporo tzw. ‘kontentu’ do przyswojenia, co niezmiernie mnie cieszy!

Pozdrawiam,

6 Likes

Witamy w Szuflandii, Kumotrze :slight_smile:

1 Like

witaj na plantacji innego rodzaju.

A propos bankstery: zostałem zapytany co sądzę o chat gpt. Bo rozmówcy są zachwyceni. Poprosiłem o zadanie temu czemuś pytania “czy waluta to pieniądz”. To coś odpowiedziało “oczywiście że tak”. Drugie pytanie brzmiało: “czy możliwe jest usadzenie dwóch chłopaków i jednej dziewczyny przy okrągłym stole tak aby chłopcy nie siedzieli obok siebie”. To coś odpowiedziało “tak”.

Na podstawie obydwu odpowiedzi zauważyłem że chat GPT kłamie (w sprawie usadzenia przy okrągłym stole) oraz się nie zna (w sprawie waluty).

Skoro chat GPT kłamie i się nie zna to obstawiam długie życie banksterze rezerwy cząstkowej. Co oznacza że murzynisz we właściwym miejscu, tak długo jak długo chat GPT będzie uchodził za “inteligentnego” i “mądrego” a bank za miejsce w którym są “pieniądze”.

5 Likes

Wymowny avatar, John Law byłby z Ciebie dumny ^^

Witaj!

2 Likes

Dodać typa?
Bo miał coś innego napisać?

Tylko się nie zna - wszak uczył się od kretynów.
Patrzyłeś jaki kod generuje? Z najpowszechniejszych stacków, nie z tych najsprawniejszych.

1 Like

Z chatem GPT jak z encyklopedią, niby czegoś człowiek się dowie, a potem wychodzi jak ze wszystkim serwowanym w formie instant. Kolejne narzędzie skretynienia społeczeństwa.

Natomiast jeżeli chodzi o zastosowanie praktyczne to na mojej plantacji wprowadzono całkowity zakaz korzystania z tegoż. Ja sprawdziłem go tylko raz - pod kątem polit-poprawności. Wynik do przewidzenia.

3 Likes

Bo wątpliwości do źródeł i lew urojonych.

1 Like

Nie sądziłem, że źródła na podstawie których opierane są odpowiedzi nie są podawane do wglądu. Chyba czas na wyzbycie się resztek dobrotliwości i zaufania. Swoją drogą, to czy nie macie wrażenia, iż tempo wydarzeń bieżących uległo zdecydowanemu przyśpieszeniu?

As the US Treasury borrows heavily in the bills market, the Federal Reserve may find it has to pause its efforts to shrink its balance sheet to ensure the banking system remains stable, according to the St. Louis Fed.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2023-08-24/t-bill-deluge-risks-draining-bank-reserves-st-louis-fed-warns?sref=q1j4E2z1#xj4y7vzkg

Saudi Arabia’s Ministry of Education has instructed all public and private secondary schools in the Kingdom to implement the program of teaching Mandarin Chinese language at the rate of two classes per week. According to the ministry’s directive, the fourth period of every Sunday and Monday shall be assigned to facilitators to teach this language and that this shall be included in the academic time table.

https://saudigazette.com.sa/article/635154

Pozdrawiam

2 Likes

Szanowny Czytelnik również miewa dobre wrażenie iż rzeczy dzieją się tak trochę nie po myśli decydentów. Wszak na zapadzie wszystko jest w pyte i nikt nie ma zamiaru się zwijać z tego grajdołu.

3 Likes

Pytanie organizacyjne. Czy w przypadku znalezienia i przetłumaczenia interesującej treści o znacznej objętości, lepiej wkleić takową w całości czy podlinkować, żeby nie było za dużo scrollowania?

2 Likes

@rpis @gruby dodać typa do normalnych userów?

1 Like

dodałem go.

@AnonymousWorkaholic : skomentuj coś gdzieś w innym wątku testowo. Jak nie zadziała złóż reklamację tutaj.

3 Likes