Zakupy PM

Ale to zasadne rozliczać swoją produkcję w swojej walucie jeśli ma się wymianę handlową na plusie.
Najpierw musicie mi coś sprzedać, ja wam dam papierki, a później zapraszam do kramu^^
Czyli najpierw zacznijcie coś potrzebnego dostarczać!
To jasno postawił Rudemu Kubuś Puchatek. Weźcie się za jaką pożyteczną robotę!

Co jest oczywiste.

Kredą na chodniku - tak długo jak Chińczyk przysyła kredę^^

Już im w latach dziewięćdziesiątych zajelcyniono demokraturę i ci co dziś tam wojują doskonale wiedzą za co spuszczają cięgi miłośnikom Zapada.
Bo oczywiście Kacap to bezmyślne zwierzę na propagandzie, ale polecam rzucić okiem na to co odjaniepawlili w ru Chicago Boyz 30 lat temu, żeby sobie uświadomić, że to jednak nie jest propaganda tylko konfrontacja z rzeczywistością, a to nam łby piorą m$m.
Nadojedzono im obiecując wszystko, dostali buty… do podzelowania. No i teraz wysyłają podziękowania… do rozliczenia.

Z pozycji siły wielokrotnie się tak strzela, aż się traci pozycję siły bo nogi dziurawe.
Obecnie mało kto chce robić interesy z jankesami, bo wszystkich oszwabili.

Im tam nie w głowie, same problemy przez ten Zapad.

nTit for Tat.

W JPL byli nieco obsrani, że im ru wyłączy ru sprzęt na najnowszym łaziku gdzieś daleko.
Bo to nie jest tak czysto jankeski łazik.
A jewropejski nie poleci, za to może załadują czajnicki bo transport jest, okno startowe jest, a jak się komuś nie podoba zakup usług to kto inny kupi. Jewropa nie ma zdolności wyniesienia potrzebnej masy.

Matematykę można ignorować, ale nie da się zbanować wyników.

4 Likes

RUSSIAN SPACE AGENCY SAYS WILL SWITCH TO ROUBLE-DENOMINATED CONTRACTS WITH OTHER COUNTRIES - TASS

Więc podsumujmy: Szanse na złotego rubla wzrosły do ​​75% in plus.

Teraz pozostało tylko to, by Rosja powiedziała: „Nie będziemy już akceptować euro ani dolarów za ruble. Tylko złoto”. Wtedy UE musi kupować ruble za złoto na moskiewskiej giełdzie!

Ten układ odzwierciedla reparacje Weimarskie. Welcome to new age.

Idźmy dalej:

DRAGHI SAYS IF RUSSIA INSISTS ON PAYMENT IN ROUBLES FOR OIL THAT CONSISTS OF VIOLATION OF CONTRACT

Czy istnieją zasady umowne dotyczące uczestnictwa w SWIFT? Warunki usług? A może to całkowicie arbitralne, jak przejmowane są rezerwy banku centralnego w jawnej kradzieży?

A co z wywłaszczeniem tych jachtów?

To jest sytuacja, którą sami stworzyli i w dodatku marudzą.

A na koniec:

RUSSIA WILL ALLOW “UNFRIENDLY COUNTRIES” TO PAY FOR NATURAL GAS IN GOLD

Szanse jednak urosły do ~90%

Edit:
Litwa powiedziała, ze nie potrafi płacić za gaz w innej walucie niz w EUR…

13 Likes

przecież za euro mogą kupić fizyczne złoto^^ :sweat_smile:

6 Likes

Dlaczego zaraz złotego? Rozliczamy się w rublu i coś przywieźcie - może być złoto, ale w drugą stronę złotem się nie rozliczamy bo mamy ropę i gaz.

Nie musi - przecież im zamrozili fx na 300hopsztylionów.
Więc dularów ani eurów nie akceptują.
Wyjaśnili to mieszkańcom konfiskując im te papierki z kont, żeby też już nie przyjmowali.

Na jewropejskiej ciężko kupić zoto, najwyżej kartki na zoto.

Blablabla - i co szatniarzowi zrobi?
Przecież już szatniarzowi zabrali wszystko z fx^^

No też właśnie.

Nadmieńmy że prywatnych.
A część oligarchów to Żydzi z rosyjskimi paszportami - antysemityzm!

Łaskawie dozwalamy jeszcze zrobić przy tym laskę.
Nic o srebrze nie wspominali? Jeszcze?

Niech ogłoszą upadłość i zaraz przyjdzie komornik siedzący za granicą - on im wszystko wyliczy, zlicytuje i bez skarpetek popędzi.

Potrzebny jest do tego ktoś kto im nie tylko sprzeda, ale jeszcze to złoto ma? Czy to tylko tak fakultatywnie?

Jaka piękna bałkanizacja.

5 Likes

Jak na razie mają ręce pełne roboty. Odwracaja uwagę od szczytu piramidy. Reżyser wraz z scenarzysta przygotowuje nowy plan zdjęciowy.

COMEX SILVER VAULTS SEE 10TH CONSECUTIVE DAY OF WITHDRAWALS, TOTALING 5.13 MILLION OUNCES

VAULT TOTALS DOWN 6.3 MILLION OUNCES SINCE MARCH 1

4 Likes

Mam zwidy, że poza crimexem, w ilościach hurtowych złoto chodzi po 10-50k za oz, może nie, ale na pewno nie po cenie crimexowej.

2 Likes

Putuś wytrawnym szachistą jest. Moze nawet w 3D

2 Likes

Bonds…

1 Like
2 Likes

A kto komu broni stać się “przyjacielem” Rosji ?

2 Likes

Frjends łif bene’fitts łell^^

4 Likes

To nie jest teraz problem Litwy lecz właściciela rafinerii w Możejkach zaopatrującego Litwę w paliwa. Ten właściciel Możejek to on się przypadkiem Orlen nie nazywa ?

5 Likes

Rosja (BC) zaczeła skupować Au na rynku wewnętrznym po stałej cenie 5 k rubli za gram. To daje 1466$ za oz. Oni chyba wszystko mają rozpisane na akty.

2 Likes

Tak.
I co ciekawe Zapad gra w ten scenariusz dokładnie tym otwarciem jakie jest możliwe. Podejrzewam, że dlatego to zagrali bo to jedyne możliwe dla Zapada ruchy.
Zapad gra w przymusie i najpewniej EU zostanie poświęcona gospodarczo, ponieważ ma populację do resetu. Będzie przy tym straszna awantura i prowincje odpadną bo nikt nie będzie chciał do absurdu dokładać tylko podłączyć się do rury z zasilaniem.
Najkorzystniej chyba wyjdą na tym kraje neutralne = palące głupa i sprzedające żelazo Hitlerowi. No bo jak co do czego to oni wcale żadnych wontów nie mieli, a w ogóle to z tamtymi nigdy nie trzymali i chcą robić interesy.

8 Likes

Ten numer przejdzie jeśli wiano zapada zostanie zaakceptowane. Rosjanie potrzebować będą części do Airbusów, do silników MANa i Mercedesa, do skrzyń biegów od ZF, do transformatorów od Siemensa, do automatyki od ABB oraz wyrobów paru innych firm.

Ale czy takie portfolio wystarczy żeby wykarmić cały kontynent to śmiem wątpić. Do Europy najwyraźniej zbliża się 40-sty stopień zasilania oraz kartki na benzynę.

4 Likes

Dodatkowo odchodzący hegemon nie ma zwyczaju zostawiać po sobie kwitnących ogrodów. Poza gospodarczym i społecznym bajzlem paranoja podpowiada mi gwałtowne pogorszenie zdrowia populacji.

5 Likes

Czyli Africa welcome to ?

2 Likes

Dlatego Bałtyk musi zapewniać przepływy. Wody Bałtyku są penetrowane przez dwa państwa potrzebne do tej układanki również z powodów gospodarczych, a nawet handlowych i oba są akurat po drodze z Reichu na Carat.

Nie rozpędzajmy się że cały będzie żywiony. To tego nawet w menu nie ma^^

Ale nie do całej.
Ja już myślałem, że będę płacił normalne cen za paliwa jak szaroludzie, ale niestety - systiema sobie tak nogi podstawia aby mi samo wpadało do miski taniej.
Nie nadążam za tym absurdem - mam lepiej niż average nawet jak nic w tej sprawie nie zrobiłem. Ustrój w którym robią mi laskę za darmo.

Coś w tym jest.

Zaszczypanej?^^

Raczej zacznie wytapiana być historia.

3 Likes

Nie bądź tego taki pewien. Grałeś kiedyś w tysiąca? A znasz z tej gry sytuację jak grasz o jakąś pulę i wykładasz karty wiesz ze masz do zebrania 8 razy a wykkadanke masz na siedem i to wachanie przy ostatnim biciu czy wejdzie czy nie wejdzie i o ten ostatni wziątek chodzi czy całe to rozdanie będzie dzięki temu na plus czy na minus.
Na razie lecą zgodnie ze swoim planem ale sraka zacznie się jak zaczną się komplikacje nieujete w scenariuszu a będą bo to co sobie założyli nie da się zrealizować i nigdy się nieudawało.

2 Likes

Jak się nie potrafili liczyć kart w głowie to siada się aby przegrać.

1 Like