Zakupy PM

Czytając te Wasze wyliczenia, dochodzę do wniosku, że mokry sen goldbuga, czyli kupno kawalerki za 1oz to będzie wtedy, gdy chińczycy będą chcieli zaopiekować się nowymi złożami :smiley:

6 Likes

W Mariupolu zapewne dałbyś radę kupić za jedną uncję domek z ogródkiem. Problemem mogłoby być ustalenie gdzie kończy się nieruchomość a zaczyna otaczający ją ogródek.

9 Likes

Dobry :slight_smile:
żeby nie robiło się nudno

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-06-21/switzerland-imports-russian-gold-for-first-time-since-invasion

6 Likes

wczoraj po południu ceny urzędowe metali szlachetnych na comexie poleciały na pysk.

Okazało się że spread na srebro w tavidzie w Estonii skoczył z ok. 20% jakieś dwa tygodnie temu na ponad 50% dzisiaj.

spread na dziś: 53%

Amerykański urząd d.s. kontroli cen metali sobie, rynek sobie …
Ciekawe co sie okaże: kto ma dłuższego …

2 Likes

Zamiast narzekać cieszyłbyś się z okazji do arbitrażu. Typowy Polak:)

1 Like

skoro urząd zadecydował że srebro jest warte poniżej 20 FEDów za uncję to pożądam tego srebra w jego cenie urzędowej.

gorzej.

3 Likes

Ale tak serio - są miejsca gdzie się kupuje po cenie comexowej? +VAT (jeśli jest) + marża oczywiście

@impeer jakie teraz ceny u Ciebie?

1 Like

FlyingAtom ma po 25,3 € filharmonika

edit. mają jeszcze ~20 tubek wg. strony, powyzej juz pojawia się komunikat, że brak w magazynie :slight_smile:

1 Like

Taaaak, konkurencja właśnie ma fajne ceny tylko towaru brak ;p

W GypSilver 80kg wala się po półkach, może nie tony ale nie brakuje.

Dam znać. To nie jest sprzedaz ciągła i negocjujemy za każdym razem cenę więc… Muszę nadać sygnał tajnym szpiegowskim satelita, będę wiedział to dam odpowiedź :wink:

Możliwe, że wcale nie jest za tanio. U mnie towar jest z rafinerii kupiony po X, więc opłaca się czasami nie sprzedać jak jest za tanio bo nie ma zabezpieczenia kontraktami. Ale postaram się odpowiedzieć szybko i rzetelnie.

1 Like

Byk 3750, Germania 3850.

Sa takie same ino Germania ładniejsza co jak wiadomo ma zajebiste znaczenie jak kupujesz srebro na sztaby na dziesiątki kilogramów ;p

1 Like

1 oz?
masz jeszcze?

1 Like

Uncjowki poszly, pusto, było kilkaset ale się rozeszło (nie mi osobiście, ale z magazynu zniknęły po tych cenach co były). Chodliwe toto.

Do sierpnia nie będzie, może w sierpniu się pojawia.

Jakby było zapotrzebowanie to można ich zrafinowac kilka masterboxow, ale w pewnym sensie to na zamówienie musiałoby być.

Kto zapakowany w marcu 2020 tego nie przekonam do niczego i nie chce, gratuluję wszystkim wyczucia momentu wtedy.

Wydaje mi się że teraz znowu jest przecena. No i jest fizycznie od groma, jak się wszyscy rzuca to to co leży tygodniami potrafi się rozejść w jednym rzucie w kilka godzin. Kiedy lepiej kupić - każdy ocenia sam :wink:

No i oczywiście “konkurencja”, co to za konkurencja co razem imprezuje i śpi w jednym pokoju i z jednej flaszki kefir pije :stuck_out_tongue:

4 Likes

se : 54.06%

U mnie w magazynie jest, ale poczekajmy…

Ale w sztabach, a ludzie chcą w obrazki^^

Jest za tanio, ale poczekajmy^^
Bo ceny metali przemysłowych się wstrzymały ze wzrostami i produkcja jest od razu wstrzymywana - byli przygotowani. No to metali pochodnych tej produkcji też nie będzie^^

Możesz podawać ceny w jakiś normalnych walutach, a nie biletach PRLaBanco?

Bo musi być małe i z obrazkiem.
Cegłę to już na żółte się przelicza.

Dziękuję, w razie jakby ceny dostały kota to opróżnicie mi magazyn?^^

Kiedy sprzedać… oto trapiące pytanie^^

Kartel!