Zakupy PM

Już się stało - podaż zaciągnęła Kapitanom ręczny. Teraz będą przejściowe trudności, stany zasilania, ale sypie się też publiczna telekomunikacja i czekać dnia, aż sypnie się kontrola nad regionami, bo nie będzie jak komunikować rozkazów. Zresztą jakich przy niesprawnej infrastrukturze?
To nie tylko w USA jest problem - dokręcono śrubę i zerwała się kontrola. Nie ma kto egzekwować widzimisiów. Najpierw delikatnie z drzwiami wchodzi korupcja, a po chwili są udzielne księstwa.
Przetargi obecnie to kabaret - oferty przekraczają budżet, więc robi się korektę budżetu i rozpisuje nowy przetarg, ale w nowym przetargu są nowe ceny przekraczające skorygowany budżet. Biurwa sobie nie radzi przy takiej inflacji więc zieloni kupują sprzęt bez przetargów, a to oznacza dużo skwarków w kaszy i na rynku też sobie nie żałujemy dzioba w michę wsadzać.

7 Likes

Mimo rozczarowania wielu osób obrazki z Franklinem są chętniej przyjmowane przez innych niż obrazki z wykresami.
Linia przerywa powinna być podpisana deus ex machina.

4 Likes

za innych się nie wypowiem.
Ostatnio dolara FED w ręku miałem jakoś tak w 2007-2008 roku mniej więcej.

albo ‘in FED we trust’. Na przykład FED mógłby przejąć na siebie wykonywanie przelewów żołdu na konta żołnierzy USA, członków FEMA, CIA i FBI. W zamian za to stopień armii USA nazywany “commander-in-chief” przeszedłby z Bidena na Powella, wraz z kontrolą nad wielkim czerwonym guzikiem.

4 Likes

Nie znam się to się wypowiem.

Ad wykresy

Czy to ma sens porównywanie roku 1945 albo 1980 albo nawet 2000 do 2020-22 i nominalnej, a nawet realnej ‘ceny’ dolara? Jeśli:

  • w 1945 uncja kosztowała 20FED z groszami a dziś 1930
  • populacja globu była inna
  • wydobycie - podaż surowców też…
  • (UWAGA MECENAS WJEŻDŻA) inna była dynamika kontroli przepływów strategicznych (hihihihihi)

i tak dalej…

Przypomnę chociaż to dla kontekstu:

https://www.usdebtclock.org/

PS

Jak dla mnie ten licznik i ten wskaźnik mówi:

“Czas komuś spuścić wpierdol”

image

A tu poniżej gmerane było jak nic (zero z tyłu zgubili):

image

4 Likes

Tak. Polityka imperiów zawsze tak wyglądała.

4 Likes

Potwierdzam, sprawdzone.

5 Likes

Chciałem zauważyć, że malowanie tych kresek z przedziałem do roku 2052 nie ma sensu. Skoro nieliniowość niweczy plany pięcioletnie, to zastanawiające jest wyznaczanie prognoz trzydziestoletnich.

Powyższa uwaga nie miała związku z zaufaniem bądź też brakiem do czołowej instytucji jak i całego publiczno-prywatnego kartelu.

1 Like

z punktu widzenia technologii utrzymania się przy korycie malowanie kresek na dziesięciolecia do przodu przenosi wiadomość świń skierowaną do owiec która brzmi “z nami w roli waszej władzy wasze dzieci będą miały lepiej” co jest podstawowym czynnikiem stabilizującym każdy reżim.

Dzięki badaniom socjologów wiemy że owce zapominają przekaz góra po dwóch latach. Malowanie kresek na dziesięciolecia do przodu uchodzi świniom bezkarnie. Nie dlatego że im się prognozy rozjechały z przyszłością, bynajmniej …

Działa - nie psuj. Maluj kreski.

5 Likes

Niejednokrotnie zagorzali przeciwnicy świń również rysują bałamutne wykresy, np. szesnastoletnich cykli na dolarze.

Kolekcjonuj motyle.

2 Likes

kiedyś, u IT21 jeszcze policzyłem że USA zbankrutuje gdzieś tak około 2035-2042 roku. Dostało mi się wtedy niewąsko po uszach. Widocznie nie wszystkim wolno malować kreski a już szczegónie nie wtedy kiedy kreski wychodzą niesłuszne z linią partii.

7 Likes

Dziś owce mają koty, a koty tyle nie żyją.

4 Likes

Witam Forumowiczów,
Co sądzicie o tym https://www.bankier.pl/wiadomosc/KGHM-chce-sprzedawac-zloto-indywidualnym-klientom-8476350.html skąd nagle taka zmiana ? Czy to tylko pod publikę ?

2 Likes

A co za różnica, komu sprzeda odpad?
Sprzedaje gąski i granulat Ag, więc wystarczy do sklepiku dodać asortyment Au. Będzie cena, może będą chętni.

2 Likes

Wystąpi tam au symbolicznie czy też nie wykupiono na pniu? Jeśli nie to dlaczego?
Kumotr właśnie się tam wybiera, bo będziemy coś im instalować, więc może zapyta?
Tam i tak jest tylko jeden hotel żeby się zatrzymać (Baron o ile pamiętam) i szychy zwykły tam konsumować.

1 Like

najmniejsze odlewane sztabki au to ćwiartki. Do walcowania blachy i wycinania z niej cieńszych sztabek oraz bicia monet KGHM nie ma linii produkcyjnej. Wartość ćwiartki to dzisiaj jakieś 75k zł co w realiach Generalnej Guberni oznacza wymuszoną ustawą zapłatę przelewem. A przelewy lądują z automatu na gestapo. Tu nie chodzi o sprzedaż metalu lecz o zbieranie wiedzy kto może sobie pozwolić na jego zakupy w ilościach sztabkowych.

Informacja o tym kto kupił, ile i kiedy zostanie wykorzystana w przyszłości bo informacje są zbierane celem ich wykorzystania.

KGHM sprzedający goldbugom sztabki na warunkach Generalnej Guberni to honeypot.

6 Likes

Wsumie Generala Gubernia będzie w stanie wtedy nałożyć podatek od majątku, bo nie wydaję mi się, że będzie łapanka za takimi goldbugami. Nawet jeżeli KGHM uruchomi sprzedaż to pytanie kto to wogóle kupi, nawet jakby to było na ćwiartki jak to nie będzie miało pewnie żadnych koszernych kwitów LBMA, żeby to później dalej odsprzedać / wymienić.

Jakie jest wogóle Wasze zdanie odnośnie powiązania nowych cyfrowych walut z metalami np. https://bitcoinwisdom.com/pl/iran-and-russia-to-work-on-stablecoin/. Jakoś Ci ludzie muszą się przekonać do nowego , lepszego" rozwiązania, bo według mnie to jest chyba tylko kolejna próba kupienia czasu przed nieuniknioną implozją, pytanie ile czasu to jest w stanie utrzymać jeszcze sistema.

2 Likes

rotfl

Implozja już nastąpiła, ale jeszcze nas nie dziabnęły ściany. Kilka krain już zmiotło. Sri Lankę nawet widowiskowo.

3 Likes

no chyba że akurat my to robimy. Bo u nas pokrycie na magazynie jest.

2 Likes

Może to nie temat pod PM, ale temat crypto jest coraz bardzej grzany, ale te artykuły to chyba nie jakaś propaganda https://bithub.pl/wiadomosci/rosja-proponuje-kubie-oficjalna-kryptowalute/, https://cointelegraph.com/news/russia-s-largest-bank-issued-gold-backed-digital-financial-assets, https://www.centralbanking.com/fintech/cbdc/7952291/russian-banks-set-to-use-digital-ruble-in-2 żeby nie było, że jestem za crypto choć uważam, że tylko XRP jest sensownym projektem z tego całego shitu, zakładam, że kapitana już nie ma z Nami na statku systemu monetarnego i nawet jeżeli implozja zaczeła się już to mogą jeszcze próbować wprowadzić, takie rozwiązania… Zakładając, że gawędź nie jest świadoma jeszcze tego co nadchodzi, ale wśród gawędzi jest też dużo firm, gdzie Prezesi też nie mają świadomości co się dzieje, a nie przeszli na drugi obieg to również będą akceptować rozwiązania proponowane przez Generalną Guberni i mogą dzięki temu kupić jeszcze trochę czasu… Co Ty na to ?

1 Like

Wierze, że magazyny pełne, ale Puchatek tez ma chyba trochę towaru w magazynie.

1 Like