Zakupy PM

https://en.m.wikipedia.org/wiki/London_Gold_Pool

1 Like

ATH will be soon.

Jeśli sytuacja gospodarcza się pogorszy, a inwersja rentowności będzie się utrzymywać, ludzie zaczną szukać bezpiecznej przystani.

Jeśli powrócą easy money, inflacja powróci, więc dla bezpieczeństwa gawiedź gromadzić będzie się w złocie, nawet jeśli rentowność obligacji wzrośnie po fakcie.

2 Likes

Dzisiejszy przeciętnials to kredyciarz a nie ciułacz. Kitrający blachy to promil marginesu, to skansen taki. Jak byłem mały to z porównywalnym niedowierzaniem obserwowałem starszych a mądrzejszych którzy przed odpaleniem papierosów odrywali od nich filtry twierdząc że filtry filtrują najlepsze co w papierosach jest.

Dzisiaj wyciągając portfel z gotówką na stacji benzynowej w Szwecji ściągam na siebie podobne spojrzenia, zupełnie tak jakbym wmaszerował tam z rozpiętym rozporkiem i interesem na wierzchu. Gdybym w portfelu zaczął nosić srebro i spróbował zapłacić nim za wachę to odwieźli by mnie do instytutu o miękkich ścianach z drzwiami bez klamek. Dla mojego własnego dobra, rozumie się.

Kto złota nie rozumie do tego się złoto nie przyklei a srebro odbije. W innych wątkach dawno już ustaliliśmy że nasza własna nazwa gatunkowa jest mocno na wyrost, przynajmniej jeśli o szerokie masy chodzi.

13 Likes

Wybacz moje przeoczenie, miało być “gawiedź, ta myśląca”.

3 Likes

Oksymoron.

4 Likes

Dokładnie, tylko ja mam ubaw, bo kiedyś robiłem się mokry na myśl o tych wyimaginowanych milionach na plakacie. Jak z lotto. A dziś to czytam te reklamy tak:

Zaparz w kotle trzy żaby, dodaj truskawek, pomieszaj 7.5 raza w kierunku przeciwnym do przeciwnego do ruchu samochodów w Australii, a na Twoim koncie pojawi się kwadrylion dolarów

Pisałem, bo mam takie głupie pytanie i proszę się dziś o łomot.

Co kupić za 5k jerwo.

no kusi mnie od lat meksykańskie peso… ale też meandruje wokół zrebra. Na zilber jestem do przodu jakieś 80% nominalnie, więc ono ma większy potencjał (miało). Natomiast jednak zółte zawsze pewniejsze… no ale pewniejsze == nudniejsze (?)…

Zakopać i zapomnieć.

5 Likes

Ołów?

Naturalnie odwieźliby Cię już bez dobra^^

Kultura amerykańska^^

Moje zobowiązanie że oddam.

Mam przy sobie.

Jak nie masz pomysłu na 5keur to daruj sobie srebro. Używam tego pod zapomogi gotówkowe do ratowania kumotrów. Samo w sobie to nie jest płynne, to securit.

To oceniamy w momencie sprzedaży w przeliczeniu na coś co kupimy.

W razie jakbyś odszedł do KWŁ to rodzina ze słońcem jakoś sobie poradzi, a z księżycem zostanie obdarta.

I podpuścić rodzinę do przeorania pola^^

5 Likes

Nie tym razem.

*US JAN. PAYROLLS INCREASE 517,000; EST. 188,000 - BBG
*US JAN. UNEMPLOYMENT RATE 3.4%; EST. 3.6%- BBG

1 Like

i coś do jego miotania^^ np Manurhin MR73 :smiling_face_with_three_hearts:

2 Likes

Ale tak od razu, bez mydła? Nawet mnie nie okłamiesz jakoś pokrętnie, że niby coś. Wymienię jedne obiecanki na drugie?

Mnie od 3 lat bez wazelinu na plantacji… Ja zaprawiony poza plantacją…

Pamiętam kiedyś pisałeś. Myślałem, że się nabijasz. Wrzucam na listę i zaraz pędem nabęde

https://youtu.be/-8tUx0fqiC0

Ja, jak na bezdomnego menela spod budki z piwem przystało pozory trzymam. Jedyne co noszę to dziurawe spodnie, brudne buty i brode. Oprawcy to mają detektor w głowie. Lepiej nawet w odbycie nic nie nosić…

Czyli jednak. Ma to sens…

Przypomniałeś mi o sytuacji ze spadkiem. Jak się pojawia po zmarłym to okazuje się, że miał rodzinę na Marsie.

3 Likes

Ale że wstydliwa? To jeszcze mam zgasić światło?^^

Ja też. Ale zostałem oceniony poniżej budki z piwem - najwyżej winko w parku^^

Trzeba wejść w destruktywne interferencje.

1 Like

To zabawka przenoszaca wartosc, mam na mysli Sillhouete

2 Likes

taki jest za 14 tys do nabycia…

ja mam 6 calowa lufą do ochrony miru domowego^^

3 Likes

kupilbym od razu ale nie w PL, gdyby byl w CH, od razu…

3 Likes

Ozimow napisał, jak uchronić dziedzictwo przed krewnymi z niewłaściwych planet.

To jakiś problem? CH z punktu widzenia polskich przepisów szczegółowych jest krajem UE, kwity są uznawane.

2 Likes

Najpierw trzeba zorganizować lokalne pozwolenie na zakup broni, następnie trzeba wypełnić ten wniosek i poczekać na pieczątkę z policji federalnej. Po wyrażeniu zgody przez policję federalną można kupić klamki za granicą. Na granicy wwóz zakupionej broni trzeba zgłosić celnikom a na koniec miejscowemu handlarzowi bronią trzeba pokazać zaimportowany towar celem wypalenia na nim szwajcarskich znaków identyfikacyjnych.

4 Likes

pytanie tylko czy to da rade w PL.

2 Likes

zapytaj handlarza w PL czy sprzeda i wyda Ci towar na szwajcarskie pozwolenie na broń i napisz czego się dowiedziałeś.

1 Like

zadzwonilem.
Eksport realnie trwa rok do dwoch lat, pozwolen trzeba miec z MSWiA, Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Sprawiedliwosci, 12 zaswiadczen.
A eksport droga lotnicza tylko.

Tak wiec…

4 Likes

a co z tym małym śmiesznym kraikiem o jeden szlaban na zachód od PL ?
Może tam jest normalniej ?

1 Like