Zakupy PM

to nie o to chodzi. Ten przedsiebiorca chce kupic duza ilosc szwajcarkich Stg57 i moglby w ciagu roku/dwoch eksportowac mi tego MR73 do miejsca, gdzie kupi Stg 57.
To bedzie kosztowalo okolo 2x tyle co zwykle.

3 Likes

Ale Ty nie jesteś importerem. Nie rozmawiaj z eksporterami operującymi ilościami przemysłowymi.
Zorganizuj w PL wyręczyciela, kolegę, który ją SOBIE w PL kupi, rezerwując niejako, na swoją legalną promesę (kilka dni). A potem Ci odsprzeda (choćby i w CH, to PCC nie zapłacisz), jako prywatne mienie, na podstawie zwykłej, jednostronicowej cywilnej umowy kupna sprzedaży. Kolega składa wniosek o wyrejestrowanie broni figurującej w ewidencji swojego WPA i po temacie (z grubsza).

1 Like

jak umialbys to zrobic to daj mi znac…Tyle ze obawiam sie ze w CH to nie przejdzie bo biurwa zapyta - skad ta bron sie w CH wziela… i paragraf za nielegalny obrot bronia od razu przybity.

Ty mozesz wjechac do CH z bronia swoja na podstawie europejskiej karty broni. Ale sprzedac ja juz nie bardzo.

2 Likes

Moze sprzedac handlarzowi, a ten Tobie.

2 Likes

Umiał, ale ja nie jestem póki co Twoim kolegą :slight_smile:

Najpierw zapytaj, a potem zrób tak, aby się nie obawiać lub obawiać jak najmniej

Zgodnie z prawdą. Od kolegi z PL. Wpadł na targi kolekcjonerskie / rusznikarskie / broni myśliwskiej czy zawody starych pryków.

Ale Ty to chcesz zrobić legalnie.

A co to znaczy “nie bardzo”? Przy takim spraw obrocie jakikolwiek obrót detaliczny, choćby broni myśliwskiej czy kolekcjonerskiej byłby wykluczony a tak przecież (jeszcze) nie jest.
Jeszcze raz: Ty nie jesteś importerem. Nawet, jak Ci to wmawia Kazek z polskiego “sklepu z bronią” w dziwnym kraju, w którym nawet “broń” do walki wręcz typu P64 jest traktowana na równi z kartaczem M388 Davy Crockett a WPA nic nie wie o broni prywatnej ŻW.
Na terenie CH obowiązuje prawo CH. Zakładam, że dużo bardziej przyjazne od kołchozowego a tym bardziej polskiego.

1 Like

Potwierdzam jeśli o klamki chodzi.

1 Like

dyskusja skręca w stronę szczegółów międzynarodowego handlu bronią.

2 Likes

To niech Medykowi kolega tę broń sprezentuje. Jest wolnym, nie ubezwłasnowolnionym, człowiekiem. Może dowolnie zadysponować swoim mieniem, swoja własnością. Nie musi nią “handlować”.
Ludzie, opanujecie się. Wszystko da się zrobić na spokojnie i zupełnie legalnie. Tym bardziej w CH, gdzie nie ma quasi stalinowskiej UoBiA :slight_smile:

3 Likes

Ale możesz ją zarejestrować w ch. A skoro jest zarejestrowana to później się sprzeda.

Właśnie dlatego mamy imprezy na strzelnicach^^

Zboczeniec^^

Na publicznie dostępnym wątku…
Przerywnik o ufo i aniołkach by się przydał.

4 Likes

https://go.gale.com/ps/i.do?id=GALE%7CA15831832&sid=googleScholar&v=2.1&it=r&linkaccess=abs&issn=01498711&p=AONE&sw=w&userGroupName=anon%7E807d205b

Nawet naukowo jest^^

2 Likes

nie ma ale są inne ograniczenia. Co z tego ze kupisz sobie 3 sztuki broni bez pytań o długość buta rozmiar fiuta. Waffenerwerbschein a Waffentragschein/waffentragbewilligung to 2 rozne pary butow. A trzecia para to taka ze formalnie mozna wystapic o pozwolenie na tlumik/przelacznik ognia seryjnego etc. co przepisy suzwajcarskie okreslaja jako verbotene Waffen. Teoretycznie. Znam szwajcara co mial 3 wlamania do domu i nie ma prawa nosic broni.

Bron z PL ma możliwość zostać sprzedana w CH tylko droga oficjalnego importu.*
Biurwa chce wiedziec skad od kogo gdzie kiedy. Rozmawialem dzis z calkem uczynnym i sensownym pracownikiem lokalnego dla mnie wydzialu zajmujacego sie sprawami broni.

  • jedynym wyjatkiem jest osoba posiadajaca dana bron od wielu lat, ktora oprocz europejskiego prawa do noszenia broni (czyli wszelakie sportowe kolekcjonerskie etc. odpadaja) przeprowadza sie do CH i ta bron ktora owa osoba ma od lat traktoweana jest jako mienie przesiedlencze i wtedy nawet gdyby kantonalny urzad ds . migracji uznal ze tej osobie przysluguje prawo pobytu L, czyli najgorszej kategorii - to wtedy uznajac umowy bilateralne i wyzszosc prawa miedzynarodowego nad lokalnym taka osoba dostanie od kantonalnej policji pozwolenie na noszenie tejze broni i w uproszczonej procedurze zostanie ta bron zarejestrowana lokalnie. Jezeli osoba osiedlajaca sie w CH ma pozwolenie na bron sportowa kolekcjonerska etc. to ma te bron albo w kraju pochodzenia sprzedac/oddac w depozyt/zezlomowac.

To ze szwajcar rodowity w wieku 92 lat mial w domu karabin maszynowy z Armii ( Mg 51 – Wikipedia) ktory to po tym jak zachal strzelac nim w domu po klotni z zona - i okazalo sie ze 40 lat wczesniej odchodzac z armii wystapil o zdanie tego a nikt mu wobec panujacego burdelu nie raczyl nawet odpisac nikogo nie obchodzi.

Dla Polaka ktory przyjezdza z PL do CH i ma prawo do noszenia broni ze wszystkimi papiurkami europejskimi i formalnosciami z celnikami - jezeli te bron chce sprzedac musi wystapic po zarejestrowaniu firmy o zgode na handel bronia miedzynarodowy do ministerstwa w Bernie.

To by bylo na tyle. Jesli chce miec MR 73 z PL musi to pojsc przez Wafen Jorray Suisse albo gunshop.ch albo kogokolwiek innego, kto ma pozwolenie na miedzynarodowy obrot bronia - i moge sobie kupic lokalnie.

Albo zalatwic staly pobyt w PL, zgodnie ze stalinowska ustawa UoBiA wystapic o pelne pozwolenie na noszenie (ciekawe czym uzasadnic) plus wystawic sie na strzaly polinskiej biurwy podatkowej - i wtedy moge sobie kombinowac…

2 Likes

Bardzo dobrze. Od kiedy pamiętam, ilekroć słyszę “strzelnica”, widzę leczo, bigos, gulasze, golonki, zapiekane ziemniaki, sałatki… Strzelanie chyba nawet jakieś gdzieś w tle było.

1 Like

Kumotrzy! Oskarżam Was o złe zorganizowanie imprezy! Nie było bigosu, golonki. Samo strzelanie było! Skandal!

5 Likes

pisałeś że chcesz kupić Marurhina. Nie napisałeś że chcesz przywileju targania go ze sobą w stanie naładowanym po ulicach. Najpierw go kup i zaimportuj i niech sobie leży w domu. Jak już sobie poleży i sprawa przyschnie możesz zacząć organizować pozwolenie na noszenie broni po ulicach. Salamitaktik, eben.

tłumik do Manurhina ? Przełącznik ognia seryjnego w rewolwerze ?

do którego to oficjalnego importu wymaganą biurokrację rozrysowałem Ci tutaj w tym wątku kilka komentarzy wcześniej. Są to zasady obowiązujące amatorów w CH podczas importu broni do użytku własnego zakupionej za granicą. Rozróżnijmy przepisy importowe CH od przepisów eksportowych PL. Jeśli przepisy eksportowe dotyczące broni w PL są tak pokręcone jak piszesz to kup sobie Manurhina w DE. Skoro Polacy komplikują transakcję to ich problem.

PS:
Wątek został zaiwaniony po raz któryś z rzędu i z “zakupy PM” zrobiły się “zakupy PuleMiota”.

2 Likes

Dyskusja o ufo - czego nie rozumiesz?^^

Nazwa wątku sugeruje, że chodzi o zakup potencjału magicznego, zapewne w medalionach^^

2 Likes

Czyli sportowa i kolekcjonerska (kuriozalna polska celowość posiadanej broni a nie, np., technologia jej wykonania, czy działania) nie jest już mieniem przesiedleńczym tylko dlatego, że nie można jej “nosić”? Weź Ty Medyku może skontaktuj się jednak z praktykującym prawnikiem, któremu precyzyjnie wyłuszczysz cel, jaki chcesz osiągnąć. Ponownie odradzam czerpanie “wiedzy” u sprzedawców (a biurokratów tym bardziej).

A zachęcam do konsultacji z fachowcem, bo widzę, że sam za bardzo nie wiesz, na czym stoisz i do czego zmierzasz, poza zarysowaną przemożną chęcią posiadania czegoś, co znalazłeś w PL, zakładając z jakiegoś powodu, że w CH jest to nie do znalezienia. Wymieszałeś przy tym kwestie mnogości form przeniesienia prawa własności, z prawem do “noszenia” precyzowanym odrębnymi przepisami (zakładam, że przez “noszenie” chodzi Ci o broń z celem ochrony osobistej, w rozumieniu UoBiA).

3 Likes

neuralizator średniego zasięgu poproszę, sztuk jeden, w wersji “man-portable”. Po dorzuceniu do zestawu teleportera oraz jądra elektrowni typu ‘warp’ wraz z zapasem dilitium na następne 40 lat wyrażalne brzdękami zadowolenie mi odpowiednio wzrośnie.

lista ‘chcę’ zdefiniowana jak powyżej.
Poniżej proszę o oferty sprzedaży.

2 Likes

Jeśli wpłacisz nam już dziś dowieziemy “w przyszłości” przekraczającej oczekiwaną długość płacącego^^

4 Likes

w ramach Proof of Concept po prostu zajumaj mi moje brzdęki teleporterem i zmaterializuj je w Twojej dziupli.

2 Likes

Naturalnie!
Na tę chwilę teleporter nie jest mobilny i działa na stanowisku w naszym instytucie.
Wystarczy że przyniesiesz brzdęki i położysz na platformie to teleportujemy je na platformę obok i zabierzesz. Będzie proof of concept. Będzie Pan zadowolony.

Przejściowe trudności tym że w czasie teleportacji zgasło światło wyjaśnimy dużym poborem mocy przez urządzenie, a to że nie pojawiły się na drugiej platformie, że urządzenie jeszcze działa powoli i rekonfiguracja trwa. W tym czasie na chwilę muszę wyskoczyć na stronę, ale na pewno zaraz wrócę^^

4 Likes