Zakupy PM

2120 FEDów za uncję było przez chwilę.
Chyba się coś komuś popsuło.

1 Like

czy to nie przypadeczek taki?

1 Like

Dobry

Jest tylko JEDEN składnik aktywów Tier1 z zerowym ryzykiem kontrahenta.

5 Likes

Mamy jakiś kumotrów w .ie?
To na priva bym prosił.

1 Like

myślałem że prawdziwi piraci to tylko w Kornwalii, a dziś piraci faktur to w Belfaście, prowincji która postanowiła złamać symetrię znaku równości i być/nie być jednocześnie w EU-VAT i UK.

PS Wszyscy moi znajomi opuścili irlandzki raj na ziem

3 Likes

Irlandia Północna postanowiła wyprzedzić wszystkich i zamiast najpierw w chmurę, przeniosła się od razu w pole kwantowe.

2 Likes

Zapakowani w ETFy BTC siedzą do poniedziałku w pokoju bez klamek. Pułapka doskonała.

2 Likes

Ci, którzy zdążyli wyjść w stronę fiata cieszą się połowicznie, fiskus czai się za rogiem.

2 Likes

Wplywy do ETFów dochodziły do miliarda USD dziennie…

3 Likes

E spoko, makulatura jest obecnie na topie…co innego gdyby szedł fizyk…uuuuu

2 Likes

Po tym szajsie nawet makulatura nie zostanie.

3 Likes

Zostaną tylko wspomnienia.

3 Likes

Się martwicie. Spekulanci inwestorami w nowomowie zwani bywają inteligentni którzy wiedzą kiedy z szaleństwa wyjść a inni miej i ktoś innym tym mądrzejszym premie za ryzyko opłacić musi.

Banieczka tulipanowa co jedna cebulka tulipana…sprzedawała się za. rownowqrtosc kilku gdańskich kamienic a który to był wiek?

Ulica ma.pamiec złotej rybki.

Ale pół biedy jak w banieczke.zainwestuja prywatni bo wtedy najwyżej oni mają ziaziu.

Problem.mamy my na dole, jak w banieczke pograją certyfikowane inwestycje zaufania publicznego. No bo.to wtedy jest.dopiero fajnie.

Fajnie bo ja chlalem wprawdzie wódkę ale.to kto inny będzie mial kaca i rzygawke .

To jest przecież dużo lepsiejsze.

Tylko że.chyba fantazja tak chłopaczków ponosi, że na spłacenie ewentualnego manka gdy nastąpi o kurde, ale przypau…nie starczy nawet tego, co by nam zabrano.

6 Likes

Wymienisz choć trzy?

2 Likes

podczas banieczki tulipanowej nikt nie handlował cebulkami ani tulipanami.
Jak każda bańka, także i ta (jako pierwsza w historii) opierała się o kontrakty terminowe i to nimi handlowano

4 Likes

@AmorphisPobozny no na przykład Deutsche Bank, UBS czy RIP Crédit Saudi vel Suisse.

Wszystkie mają i miały odpowiednie certyfikaty i wszystko w nich pięknie.

@rygar ja w wielu źródłach znalazłem dawniej że cebulki, że chodziło już wtedy o instrumenty pochodne …

3 Likes

Zwane jako derywaty…niekończący się strumień płynącego gooowienka.

2 Likes

“Jeden rabin powie gówno, a inny rabin powie cymes.”

4 Likes

https://twitter.com/Dexerto/status/1769114668675846281

1 Like

tak to wyglądało:
https://amsterdamtulipmuseum.com/blogs/tulip-facts/how-were-tulips-traded-so-fast-during-tulip-mania

4 Likes