Związek Socjalistycznych Republik Europejskich, draft

W sieci pojawił się projekt ręcznego sterowania gospodarką UE w wojennych czasach.

Oczywiście wszystkie te przepisy mają funkcjonować w wyjątkowych przypadkach i tak krótko jak to możliwe. Przy czym co jest wyjątkowym przypadkiem oraz jak krótko ten wyjątkowy przypadek będzie obowiązywać … zgadliście. O tym zadecyduje eurobiurwa.

Ostrzegam że dokument jest maksymalnie skomplikowany oraz wielokrotnie zapętlony. Reverse Engineering tego dokumentu kilkukrotnie już wysłał mnie w pętlę z której wyjścia nie ma. To znaczy może jakiś lewnik będzie to w stanie rozplątać, widać że eurobiurwa starała się tak mataczyć żeby rządzeni nie zrozumieli o co w nim chodzi.

Zwracam również waszą uwagę na numerację stron która kilkukrotnie jest resetowana. Bo niby że to są różne dokumenty z różnymi załącznikami.

Tym niemniej granatów nie udało w tych dokumentach się schować. Zwracam waszą uwagę na następujące fragmenty:

Art. 46, punkt 1 “information gathering”.

Where the supply crisis state is activated pursuant to Article 44, the Commission
may request the relevant undertakings contributing to the production of crisis-
relevant products, which are not defence products, with the prior agreement of the
Member State in which it is established, to provide information about their
production capabilities, production capacities and current primary disruptions within
a set time limit.

W tłumaczeniu na nasze: “relevant undertakings” są zobowiązane do raportowania do komitetu centralnego poziomów produkcji, zdolności produkcyjnych oraz głównych przyczyn zakłóceń w wydajności produkcji.

Przy czym pojęcie “the company” jest najwyraźniej w Brukseli nieznane skoro używają “undertakings”.

Następny smaczek: ten request to on wcale nie jest “request”, bo w punkcie piątym par. 46 stoi jak byk:

… and set out the time limit within which the information is to be provided. It shall also state the
penalties provided for in Article 55.

No to jak są przewidziane penalties (= nagrody ^-1) to to nie są requests.

Tajemnica przedsiębiorstw oraz tajemnica handlowa w UE zostaje zniesiona za pomocą punktu 6 w artykule 46:

The owners of the undertakings or their representatives and, in the case of legal
persons or associations having no legal personality, the persons authorised to
represent them by law or by their constitution shall supply the information requested
on behalf of the undertaking or the association of undertakings concerned

… bo jak nie to:

If an undertaking supplies incorrect, incomplete or misleading information in
response to a request made pursuant to this Article, or does not supply the
information within the prescribed time limit, it shall be subject to fines set in
accordance with Article 55, except where the undertaking has sufficient reasons for
not supplying the requested information.

(Art. 46, punkt 8)

Kiedy eurobiurwa zostanie już nakarmiona kompletem informacji co gdzie i za ile się produkuje oraz produkować można byłoby przechodzi owa biurwa do działań bezpośrednich zdefiniowanych w Art. 47 punkt 1:

Where the crisis state is activated pursuant to Article 44, a Member State which faces
or may face severe difficulties either in the placing of an order or in the execution of
a contract for the supply of key defence products due to shortages or serious risks of
shortages along a Union’s critical defence supply chain, may request the
Commission to require an undertaking to accept, or to prioritise an order of crisis-
relevant products, which are not defence products (‘priority rated order’).

Art. 47 punkt 1 jest kluczowy w tym dokumencie: na wniosek eurobaraku komitet centralny jewrosojuza może nakazać firmie realizację zamówienia albo też zmienić kolejność realizacji zamówień w “an undertaking”. Nie że we firmie, to brzmiałoby tak jakoś po kapitalistycznemu. “Undertaking” jako “przedsięwzięcie” brzmi mniej groźnie choć z drugiej strony rozszerza władzę jewrokomisarzy na każdy pieprzony garaż i każdą pieprzoną grządkę uprawianą przez dowolnego chłopa w dowolnym ogródku przydomowym.

Paniali aluzju, grażdanie ?

Punkt drugi artykułu 47 definiuje że “an undertaking” musi zostać poinformowany o tym że zostały na niego nałożone terminowe dostawy przymusowe (“priority rated order” w nowomowie).

W punkcie trzecim artykułu 47 Cientralnyj Kamitiet Jewrokołchoza zobowiązuje się poinformować “an undertaking” o wymaganiach ilościowych, jakościowych oraz ostatecznym terminie realizacji dostawy przymusowej.

Punkt czwarty artykułu 47:

From the notification referred to in paragraph 2, the undertaking shall reply to the
Commission, within five working days and state whether it can accept or not the
order. Where the urgency of the situation requires it, the Commission may, based on
a justification of such urgency, reduce the deadline for the undertaking to reply.

“Undertaking” ma pięć dni aby odnieść się do “propozycji” podjęcia się “zobowiązania produkcyjnego” no chyba że Kamitiet Cientralnyj skróci ten okres. Bo może, zgodnie z punktem czwartym.

Punkt piąty stanowi że:

Where the undertaking declines the priority rated order, it shall provide the
Commission with a detailed justification hereor.

… w teorii “the undertaking” może odrzucić nałożone na nie “zobowiązanie produkcyjne” ale musi się eurobiurwie wytłumaczyć, z detalami. Dlaczego w teorii tylko ? O tym później.

Punkt szósty artykułu 47:

Where the undertaking accepts the priority rated order, the order shall be deemed
accepted under the conditions described in the Commission’s order in accordance
with the meaning of paragraph 1 and the undertaking shall be legally bound.

Kiedy “zobowiązanie wykonania dostawy przymusowej” zostało zaakceptowane to jest ono legalnie wiążące. Dla ofiary, rozumie się, na warunkach zdefiniowanych przez zamawiającego.

(ironia on)
Tu może chodzić o tę słynną wolność zawierania umów w Unii Europejskiej …
(ironia off)

Zapewne korci was żeby dowiedzieć się co się stanie kiedy ‘an undertaking’ odrzuci “propozycję nie do odrzucenia” że Donem Vito Corleone pojadę.

Otóż:

Where the notified undertaking declines the priority rated order, the order shall be
deemed refused. Having due regard to the justifications invoked by the undertaking,
the Commission may:
(a) abstain from pursuing the order;
(b) oblige, by way of implementing acts, the concerned undertakings to accept or
perform the priority rated order at a fair and reasonable price.

Eurobiurwa może sobie odpuścić (punkt a) albo i nie (punkt b). Jak punkt b) to “an undertaking” może zostać “oblige” do wykonania zobowiązania produkcyjnego i to “at fair and reasonable price”. Dla kogo ta cena ma być “fair and reasonable” to tego eurobiurwa już nie zdefiniowała ale domyślać się można.

W przypadku odrzucenia zażalenia (procedura wg punktu b):

The Commission shall state in the implementing act referred to in paragraph 7, point
(b), the legal basis of the priority rated order, fix the time-limit within which the
order is to be performed, and set out the product, specifications, volume, and any
other parameter to be complied with. The Commission shall also state the penalties
provided for in Article 55 for non-compliance with the obligation

stanowi tak art. 47 punkt 9. Znaczy się odrzucone przez “an undertaking” zamówienie jest przysyłane do ofary raz jeszcze do wykonania, ewentualnie przez biurwę zmodyfikowane, ale tym razem z pouczeniem “bo jak nie dostarczysz to zastosujemy wobec Ciebie art. 55”.

W punkcie 10 art. 47 zdefiniowano obowiązek priorytetowego wykonania zamówienia Kamitieta Cientralnewo Jewrosojuza przez “an undertaking”:

Where the undertaking has accepted the priority rated order of the Commission under
paragraph 6 or where the Commission has adopted an implementing act under
paragraph 7(b), the priority rated order shall:
take precedence over any performance obligation under private or public law
with the exception of these directly related to military orders.

Tutaj zabrakło zobowiązania korpusu oficerskiego “of an undertaking” do trzaskania obcasami podczas telefonicznych rozmów z podwładnymi Jewropksowo Komisarza Wojennych Dieł ale to będzie można poprawić w komisji jewroparliamenta jeszcze.

Punkt 11 artykułu 47 też jest ciekawy:

Any conflict between a priority rated order and a measure under any other
prioritisation mechanism of the Union shall be resolved by the Commission, based
on the weighing of the public interest.

‘any other prioritisation mechanism of the Union’ … EDIP to znaczy się jest początek. Nasze życie stanie się jeszcze weselsze i jeszcze ciekawsze, towarzysze mieszkańcy eurobaraków.

Punkt 18 artykułu 47 zbliża nas do wielkiego finału:

Where an economic operator, after having expressly accepted or been obliged to
accept to prioritise the orders requested by the Commission, intentionally or through
gross negligence, does not comply with the obligation to prioritise those orders, it
shall be subject to fines set in accordance with Article 54, except where the
undertaking has sufficient reasons for not complying with the obligation to prioritise
those orders.

Aha: będą sankcje dla “economic operator” za niewykonanie dostaw obowiązkowych. Ciągle ani słowa o “companies”. Oni tam mają w tej Brukseli jakąś fiksację na pojęcie “the company” najwyraźniej.

Opisana powyżej procedura dotyczy “non defence products” czyli praktycznie wszystkiego minus broń, amunicja i dual-use.

Art. 49 dotyczy “defence products” i tu ścieżka decyzyjna jest podobna do art. 47 dla cywilbandy ale dla produkcji zbrojeniowej jest ona skrócona.

Uruchomienie “dostaw obowiązkowych” jeśli o produkty wojskowe chodzi wymaga zaledwie zgłoszenia się eurobaraku do komitetu centralnego który to komitet centralny wdraża nakładanie zobowiązań produkcyjnych na “an undertaking” bez konieczności ściągania raportów, informowania ofiar i tak dalej. Procedura raz uruchomiona jest podobna.

Artykułu 50 jest uproszczony: ofiara z nałożenym zobowiązaniem produkcyjnym produktów wojskowych nie ma prawa odwołania się:

Upon a request referred to in paragraph 1, the Commission may, after the
consultation of the Member State of establishment of the concerned undertaking and
with its prior agreement, require the latter to accept the priority rated requests.

… ale może to zobowiązanie w teorii odrzucić:

Commission’s request shall explicitly indicate that the economic operator remains
free to refuse the request

Finał:
Artykuł 55, kary:

  • do 300k Euro za olanie obowiązku złożenia raportu albo za mataczenie w raporcie na temat własnej zdolności produkcyjnej (art. 55, punkt 1, litera a)
  • dziennie naliczane kary w wysokości 1,5% dziennej uśrednionej wartości obrotów z roku poprzedniego (art. 55, punkt 1, litera b) za uchylanie się od obowiązku pracy dla socjalistycznej eurowspólnoty. Jak wiemy z bitwy o Turoszów jewrokołchoz nalicza mandaty codziennie. No chyba że jest się MiSiem, wtedy zabiorą tylko 0,5% dziennego uśrednionego obrotu z roku poprzedniego.
  • do 300k Euro za nieudzielenie priorytetu produkcji dla zamówienia z cientralnewo kamitieta jewrokołchoza,
  • kary nałożone na fikających lądują na koncie jewrofunduszu “wydajmy kasę na Ukrainę” (Art. 55, punkt 5)

To jest bardzo mądre posunięcie eurobiurwy żeby opublikować ten projekt tylko po angielsku czyli w języku urzędowym jednego baraku Unii Europejskiej: Republiki Irlandii. Dzięki temu dyskusja w pozostałych 26 eurobarakach będzie przebiegać mniej burzliwie.

Jeśli znajdziecie inne granaty w tekście projektu ustawy to dajcie znać bo możliwe że coś pominąłem.


A tak w ogóle to ten wpis miał się ukazać pierwszego kwietnia żebyście mogli twierdzić że jaja sobie z Was robię.

17 Likes

Oni się już zorientowali, że nie rejestrujemy przedsiębiorstw i produkujemy po krzakach?
Może to dla tego?
Oni mogą do mnie wysłać request - kto im broni?

Mogą nawet wybatożyć krzaki jak nie dostaną.

Naturalnie. Wszelkie takie zamówienia poza kolejnością, bez przygniatającego załącznika wysyłamy na maila [email protected] kopyrajty dla Baronówny z opowiadań.

@impeer oferuje skrzynki pocztowe.
Można tam wysyłać underlingom co tam sobie mają undertejczyć.

Musi być najpierw załącznik “za ile” inaczej nie otwieramy koperty, która wydaje się zbyt lekka.
Koperta nie stojąca na kancie jest oznaczana jako spam.

Luzik. Siedziba za kołem polarnym, pięć dni to będzie coś w 2029.

Nie bo nie.

I legalnie go nie wykonamy co obsługuje dział reklamacji.

Napisali że jak się na ich wypnę to obliżą. Ja rozumiem.

Zanim to przyślą firma zlikwidowana.
Dziękuję, dobranoc. Proszę to omówić z syndykiem.

Srajtaśma. Pamiętamy^^

Jednego z urzędowych języków tej republiki.
Zgadnij gdzie będę kręcił kolejny sezon zse^^

3 Likes

Dzięki za czujność na takie kwiatki oraz za wstępną analizę!

Co Cię naprowadziło na ten dokument?

2 Likes

W nczasie napomknęli że biurwa coś tam pichci ale - co u Sommera typowe - oszczędzili czytelnikom faktów, że o sznurkach nie wspomnę.

W drugiej kolejności w reżymowym dzienniku telewizyjnym (to mogło być “Heute” w ZDF albo “die Tagesschau” firmy ARD) towarzysz redaktor piał na temat historycznego znaczenia pierwszej w swoim rodzaju kompleksowej a europejskiej polityki bezpieczeństwa, bla, bla, bla. Kiedy socjaliści zaczynają wspominać o bezpieczeństwie to biegnę ładować magazynki bo sprawa jest poważna.

Ponieważ dziadek nauczył mnie czytać “Trybunę Ludu” (sam czytał a komunistów nienawidził jak psów) i ponieważ towarzysz redaktor z ARD/ZDF używał tych samych fraz które mam na indeksie od czasów “Trybuny Ludu” (dziadek kazali to i ja czytałem) to wiedziałem już że coś śmierdzi i to potężnie. Bo ci idioci z ARD/ZDF za bardzo grzali temat zamiast wcisnąć dwa zdania tuż przed sportem i prognozą pogody.

Zacząłem grzebać w maszynie do indeksowania internetu (nie u gogola) i nic nie trafiałem bo wczesne frazy wyszukiwania były skompilowane “po mojemu” a nie po jewrokołchozowemu. Następnie walnąłem się klawiaturą w łeb bo szukałem po niemiecku. Po przejściu z niemieckiego na angielski oraz po zmianie słów-kluczy z języka ludzi na język biurwy w końcu wyskoczyły mi linki do jakichś prezentacji jewrosojuza. Dopiero w prezentacji jewrokołchoza opisującej “EDIS” (strategia) ukryte było słowo-klucz wskazujące na istnienie “EDIP” czyli na projekt zarządzenia wykonawczego do tej strategii. Strategię sobie odpuściłem bo i tak nie uda się jej zrealizować (pamiętacie jeszcze uchwały politbiura o zwiększaniu poziomu produkcji artykułów konsumpcyjnych ?) ale zarządzenie wykonawcze jest instrukcją obsługi bez której jewrobiurwa samodzielnie nie znajdzie włącznika do laptopa.

“EDIP” jest tym kluczem. Mając pdf-a z EDIPem lokalnie na twardzielu (takie rzeczy lubią znikać w biurwiennych czeluściach /dev/null) wgryzłem się w niego.

Reasumując: stary, dobry OSINT.
Oraz mój wielgachny nochal który bezbłędnie kieruje mnie w gówno.

11 Likes

Jesli coś niejasne poproś jednego z rzeczników o wyjaśnienia.
Kontakty na stronie reklamowej programu.

https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/IP_24_1321

4 Likes

Wszelkie takie biurwienne dokumenty wrzucamy na biurka zetek.
Zetka patrzy na bloki tekstu i odpisuje do urzędu “weź się streść boomersie do 150 znaków, bo dev null”.

4 Likes

W ramach ostatecznego zwycięstwa nad rzeczywistością biurwa będzie odpisywać sobie sama.

4 Likes