680.000 CHF odszkodowania oferuje mi biurwa

za lata mordęgi i parę nocek na kazamatach. Za stresy i wrzody i za artykuły w prasie.

uprawomocniło się dziś umorzenie zarzutów o zabójstwo z niskich pobudek/nieumyslne spowodowanie śmierci.

No a moj Anwalt chce wiecej.

4 Likes

W takim wypadku zamykasz karierę i jedziesz do Somalilandu leczyć hobbystycznie?

nie.

mialem straszny Zwischenfall. Pacjentka nie chciala do szpitala a wole pacjenta trzeba uszanowac. nie chciala bo chciala byc obok umierajacej matki. No i po konsultacjach zostalem z pacjentka - a szczegolny zbieg okolicznosci sprawil ze myslalem o probie samobojczej z uzyciem opioidow.

Nie znalem zadnej historii choroby. Pajentka sie pogorszyla - w stanie krytycznym pod reanimacja wezwano smiglowiec i niestety przebieg naturalny.

Prokuratura chciała zrobić ze mnie kozla ofiarnego, poszczuto prasa, natychmiast zakazano wykonywania zawodu. Bo winny to mu dopierdolimy.

Po latach sad zmiażdżył stanowisko prokuratury i ta nawet się nie odwołała. A zakaz wykonywania zawodu mi odłączono nawet przed uprawomocnieniem się orzeczenia.

Tyle ze kwestia odszkodowania to czas o początku bana na wykonywanie zawodu lekarza do teraz a za wizyty dziennikarzy w domu i dzwonki do drzwi i pytania - czy każdy usländer to urodzony morderca… etc. nikt nie chce liczyć.

Policzyli mi pensje brutto plus koszty Anwalta i mysla ze ok.-

Niby domniemanie niewinnosci, ale jak rodzina nie chciala byc oskarzycielem posilkowym to probowano przybic zarzut ze w zmowie z rodzina dokonalem zabojstwa czlowieka z niskich pobudek…

To co przezylem to sie kurwa nadaje na ksiazke. Dziennikarzy pod sala sadowa nie bylo, moj Anwalt dzwonil do kilku redakcji i kurwa brak zainteresowania sprawa zupelny. A tak chetnie jeszcze w marcu o mnie brukowce pisaly.

Edit: Niemcy pragmatycznie - mamy to w dupie, jak bedzie wyrok skazujacy tto zobaczymy.

4 Likes

weź odszkodowanie i jeszcze napisz książkę :slight_smile:

polskie ministerstwo zdrowia będzie dawało po egz absolwentom medycyny żeby ich zniechęcić do wyjazdu…

uniewinnienia gratuluję bo ten cyrk jaki miałeś to był koszmar

1 Like

Jak czytam to co prasa pisze to mi włosy dęba staja na głowie. Jeszcze przed wokanda cale akta sprawy poszły do prasy -wszystkie setki stron ekspertyz, toksykologii etc.

Prasa dzwoniła nawet do mojego miejsca pracy w DE pytając czy wiedza, ze morderce zatrudnili.

Na rozprawie Sad wydal orzeczenie, które zmiażdżyło prokuraturę. Na początku zapytali mnie o to co zrobiłem i dlaczego. No i powiedziałem ze niezależnie od tego co mi się tu zarzuca popełniłbym ten czyn jeszcze wielokrotnie i niezależnie od okoliczności.

No i jak sie okazalo - niewinny, uprawomocnienie orzeczenia skutecznie nastapilo. W zalaczniku mam liste 19 instytucji gdzie wyslali kopie. Bo w planach bylo odebranie wiadomo czego plus deportacja i KESP juzz mial prawa rodzicielskie odbierac. No i wyobrazcie sobie ze nawet moje konto w DB w DE bylo pod obserwacja, mialo zostac zamrozone wraz z zapadnieciem wyroku skazujacego.

Wszystko sie biurwie poszlo chrzanic a pewnie szampan byl w lodoweczce gotowy.

Calkiem formalnie moge jutro szukac pracy w CH bo uchylono mi zakaz wykonywania zawodu lekarza, tyle ze roboty nie znajde bo wszyscy wiedza kim jestem, akta lataly po klynykach i coz sie okazuje, lepiej takich nie zatrudniac.

Moj Anwalt probuje zainteresowac brukowce 20min.ch blick.ch ale one maja to w dupie.

4 Likes

W Polsce podobne historie, ale bez tego bonusu na końcu.

1 Like

To nie jest zaden bonus. Tu sobie policzyli ostatnia pensje brutto x ilosc miesiecy zakazu wykonywania zawodu plus koszty Anwalta.

Zero strat moralnych, zero uwzglednienia szkod - nachodzili mi zone w miejscu pracy dziennikarze, nachodzili mnie w domu, dzwonek w sobote - i dziennikarz stoi i sie pyta, jak to byc morderca.

Akta calej sprawy, z toksykologia,ze zdjeciami obdukcyjnymi, wszystkim wyladowaly w wielu redakcjach brukowcow. Oni sobie nawet doslowne fragmenty cytowali. Naruszenie tajemnicy sledztwa i grillowanie pod sprawiedliwosc ludowa.

A tymczasem biegli latami robili ekspertyzy i co sie okazalo. Okazalo sie ze niestety przebieg byl tragiczny i jak to w zyciu bywa - jedziesz bez trzymanki. Po fakcie wszyscy madrzy ale jak biegli napisali ze naturalny przebieg choroby byl taki, a nie inny i stwqierdzono, ze postepowanie w zaden sposob nie wplynelo na rokowanie to coz. Po drugie jesli pacjent jest przytomny i zorientowany i deklaruje ze nie chce, abys kierowal go do szpitala, to jesli nie jest ubezwlasnowoilniony to nie wolno tegoignorowac.

Mi probowano przywalic z kazdej strony -ze skoro pacjent nie chcial do szpitala to dobrze, ale skoro rozpoznalem to co rozpoznalem, to pacjent nie byl zdolny do podejmowania decyzji czyli blad w sztuce…

I tak mozna pisac powiesci i prawnicy sa mistrzami jezykowej i logicznej erudycji. Skoro A to B a B to C to jednak nie znaczy ze …i tka w kolo macieju.

Skonczyl sie koszmar ale siwych wlosow i lat zycia zabranych nie ubedzie. Zreszta to takie dziwne uczucie kiedy siedzisz w malym pokoju i slyszysz prokuratora ze zarzucam Panu zabojstwo z niskich pobudek… Jestes lekarzem, chcesz jak najlepiej pomagac ludziom a tutaj dostajesz w twarz paragrafem, zes cyniczny morderca.

Z perspektywy czasu wiadomo ze jak niczego nie maja to probuja na wariata brac, zeby czlowiek pekl i powiedzial -ale wcale tak nie bylo…

No bo jak powie-ale wcale tak nie bylo -to padnie -no to Pan/i opowie jak bylo… Posluchamy…

Tyle ze oni posluchaja aby zarzuty przybic - porozmawiac to se ja moge ze swoim kotem, ktorego nie mam a nie z Panstwem. Sami sobie porozmawiajcie, skoro i tak wszystko wiecie…

Sama psychologia. Czlowiek czesto chce odrzucic ciezar psychicznego obciazenia. Wiecie co to jest latami zyc, klasc sie spac ze swiadomoscia, ze sie zabilo bo wszyscy tak twierdza?

2 Likes

Wyrwać kasy jak najwięcej i robić cycki sztuczne w Polsce. :wink::v:

2 Likes

A nawet jak nie jesteś to zostaniesz - inne homo sapki wyleczą Cię ze wszelkich szlachetnych odruchów. Każdy homo sapek to wróg, konkurent o zasoby.

Kiedy Ty mówisz do Państwa to na kolanach i z dziobem w błocie. Kiedy Państwo mówi do Ciebie to z pałą, lochem i strykiem w gotowości.

Wiem - pełen luzik. Wiesz jaką oni mają świadomość że chętnie uprawiałbym to w charakterze rzemiosła i wyłącznie dochody z przemysłowych alternatyw powstrzymują mnie od tradycyjnego zdobywania na homo sapkach dóbr & usług ogniem & mieczem?

Dzień i noc kombinuję jak dokonywać występków w charakterze rzemiosła i jedynie licha dochodowość przedsięwzięcia mnie powstrzymuje. Latami kładę się ze świadomością, że w danym dniu nie upolowałem żadnego człowieka, nie spaliłem żadnej wsi, nie zdobyłem skarbów i cześć żadnej niewiasty nie została naruszona.
Jak żyć?

2 Likes

“Samiec Twój wróg!!!” - hasło Ligi Kobiet ale przecież aktualne także dla facetów,

ooo, z takim hasłem się zgodzę, bo samiczki to zawsze można jakoś tak, ten tego, wyciurlać :wink:

1 Like

Chyba że rzecz dzieje się na drugiej półkuli i jesteś szanowanym członkiem prężnie działającego przedsiębiorstwa pod nazwą Sinaola Cartel

1 Like

właściwie może jednak z Anwaltem rozmawiaj czy nie zagrać va banqe i nie pozywać danych redakcji, które to publikowały w oparciu o materiały śledztwa uzyskane sprzecznie z prawem…

w USA po takim numerze Twpi prawnicy zdarliby skóre z wielu podmiotów i na takie sumy, że końcowo Twoją troską byłoby już tylko to: jak sprawnie spieprzyć z CH i na których wyspach bajobongo grzać kości do śmierci…

Anwalt niech to oceni bo to przecież on w największym stponiu ma wiedzę o systemie prawnym i jego funkcjonowaniu.

1 Like

Do dzisiaj są emocjonujące wpisy w gazetach.
Tu chodzi właśnie o emocje. O to by się pękło. Jak się w jednej celi z Albanczykiem siedzi a klawisze się podśmiechuja ze doktorek cnotliwy był ale rano nie będzie to jest śmiesznie, ale nie wszystkim.

Tymczasem Albańczyk nic mi nie zrobił a na spacerniaku jak byliśmy to mnie objął ramieniem, żeby widzieli wszyscy i nikt nie podszedł nawet z głupim tekstem.

Najgorsze były dwie doby dźwiękoszczelnej izolatki. Tam się słyszy bicie własnego serca. Oczywiście cały czas włączone światło. Raz przychodzi funkcjonariusz i pyta, czy będziesz współpracował i podpiszesz protokół.

Dla normalnego czlowieka, biurwy, gryzipiorka, korpoludka, co w korku jedziue do roboty a potem do rodziny to jest to taki stresor, ze traci sie zmysly. Bo niby wiadomo ze przeciez wypuszcza po max 72 czy 96 najpozniej, ale mozna spekac. To jest Symetria. Ale to nie byl film.

5 Likes

by człowiek poczytał… podeślij mailem linka :slight_smile:

1 Like

dostałeś. dwa tylko.

1 Like

Gratuluję chociaż po lekturze ciężko powiedzieć czy jest czego, bo papierki można nadrukować, a życia i zdrowia nie da się (choć można przeszczepiać do 111 roku życia…).

Mimo wszystko zdrowia zatem.

Ja jestem ciekawy, mimo wszystko, jak zatem, wbrew wszystkiemu, dałeś radę uzyskać pozytywny wyrok…

Druga sprawa to … niektórzy sugerują, żeby iść z lewnikiem i tarmosić wszystkich o odszkodowania, tylko to chyba nie takie łatwe. Przecież Ty wyjechałeś, ale lewnik jest koszerny tylko w CH i a nuż się okaże, że on terrorysta i dzieci lubi też… Oferował podjęcie się?

EDIT: doczytałem, że tak, zatem na jakich warunkach chce się lewniczyć?

1 Like

dla celow poda5tkowych i rodzinnych mieszkam w CH a pracuje w DE.
w DE nie byli tak reaktywni. Poprosili o natychmiastowe poinformowanie o prawomocnym wyroku jak bedzie,

W CH biurwa natychmiast po zdarzeniu w ciagu 48 godzin bylem w problemie bo administracyjny zakaz dzialalnosci.

No i wszystko ok, ale okazalo sie ze biurwa przereagowala. Za szybko i za gwaltownie.

No i teraz jest przypal bo gdyby byl wyrok skazujacy to by piersi wypinano do orderow i pchano sie do kamer a tak porazka zostala osierocona.

Co do wiekszych jeszcze pieniedzy to nie jest latwo. Nie wolno sie wzbogacic a i wszystko trzeba udowodnic. Na zasadzie gdybyscie mi lata temu nie dali bana na zawod lekarza to dzis bylbym dyrektorem w Novartisie z pensyjka taka a taka… Wiec…

bujaj worki na budowie usländerze.

1 Like

Gratuluję wyjścia cało z opresji, jak Hiob, YKWIM.

1 Like

no więc jest taka historia:

na początku obecnego wieku do siedziby UBS w Zurychu przyjechała nowa prezydent Indonezji pani Megawati Sukarnoputri - z pełną świta, ochroniarzami , etc.
i powiedziała w banku, że ona chce zwrotu tych kilkudziesięciu ton złoto co to za Suharto, na podstawie stosownej umowy podpisanej w Genewie przetransportowano do CH…

prawnicy banku grzecznie powiedzieli pani prezydent, żeby jak najszybciej opuściła CH, bo oni nie są w tej sytuacji przy kontynuacji takiej postawy z jej strony zagwarantowac bezpieczeństwa jej życia…

ooooooooooooo… i tak to działa :slight_smile:

3 Likes

Emocje - coś dla podludzi^^
Kto pływa drakkarem nie czuje wiatru, nie zna głodu:
https://www.youtube.com/watch?v=1fzXmJyolfY

Właśnie otworzyłem blantonka - zostały tylko dwa w szafie. Muszę coś z tym zrobić.

Po czterech miesiącach nawet się nie chce wychodzić. Nie wszyscy odczuwają potrzebę towarzystwa innych ludzi^^
Pomyśl na jakiej śrubie prowadzi się biznes i jak fantastycznie pomaga odpocząć takie wyciszenie & odcięcie do bodźców. Wyłącznie konieczność upilnowania przedsiębiorstw powstrzymuje mnie od ponownego zrobienia sobie takiego urlopu na koszt państwa.

Przecież to właśnie oni płacą na ten stresor - źle im?
Więzienia są fajne bo są dla homo Sapiens^^

Najpierw wsadza się Szwajcarów do obozów, a dopiero później stawia warunki. To lepiej wzbudza.

2 Likes