Czy umiesz czytać (ludzi)

W teorii…

Albo i praktyce…

Około 93% komunikacji jaką ‘produkujemy’ jest niewerbalna (70% mowa ciała, 23% intonacja). Pozostałe 7% to wyrazy (chociaż może więcej, bo dobór słów też jest ważny, zwłaszcza jak się jest POTUSem i rozmawia o romansie pozamałżeńskim…?)… Anyway…

Nie czepiając się zbytnio powyższych procentów uważam, że temat jest ogromnie zaniedbany (jak każdy istotny).

Taki ‘food for thought’ i co myślicie?

2 Likes

Był serial o tym nawet na podstawie książki, którą jest bibla tdla tego tematu jak znajdę tytuły to wrzucę i zedutuje.

PS. Na ubekow i ludzi formowanych przez służby to nie dziala

Edit.

2 Likes

działa, działa. Oni potrafią to maskować ale tylko przez pewien czas i w ograniczonym zakresie. Mówimy tutaj o świadomym tłumieniu własnych reakcji. Takie tłumienie to energetycznie męcząca robota wymagająca koncentracji. Trenowanego należy najpierw zmęczyć a później złamać. Nie piszę o stosowaniu przemocy no chyba że przemocą nazwiemy przesłuchanie trwające dwanaście godzin w którym przesłuchujący zmieniają się co cztery godziny.

7 Likes

nie zapominaj o braku snu i uwaga - nie narkotyki a zmiana temperatury i wilgotnsoci pomieszczenia. Raz goraco niczym w mesie statku w tropikach z zepsuta klimatyzacja a raz zimno i duza konwekcja.

Szybko uklad nerwowy autonomiczny stymuluje osrodki korowe do rozprucia sie.

5 Likes

Bez przesady - można się wyłączyć. Ćwiczy się to na zajęciach z wynoszenia ze sklepu na bezczelnego z towarem w łapach.

Pikuś. Trzeba się wyłączyć.

Chyba że jest wytresowany by wpadać w katatonię.

4 Likes

masz rację…

Stirlitz wchodzi do Millera i mówi:

  • heil Hitler!

Miler odpowiada:

  • heil Hitler!

Stirlitz mówi mu:

  • nie chcielibyście pracować dla radzieckiego wywiadu? dobrze płacą…

Miler zdębiał:

  • Co???

Stirlitz:

  • a macie może tabletkę na ból głowy?

Stirlitz wiedział, że człowiek zwykle pamięta tylko początek i koniec rozmowy :wink:

5 Likes

Są do tego jakieś podręczniki?
Emocje mi w życiu w niczym nie pomagają.

2 Likes

Emocje należy kontrolować podobnie jak zwieracze.

Problemem wielu ludzi jest to ze nie kontrolują emocji tylko emocje ich kontrolują .

Chyba wolałbyś kontrolować zwieracze a nie
Pozwolić by one Ciebie?

5 Likes

Szkolenia dla Twojej znienawidzonej kadry menadżerskiej.
Ale większość w populacji ma indukowanie upośledzeń społecznych poza zakresem metabolicznym tolerancji na stres.

Procesy korowe nie dominują nad pierwotnymi?
To raczej tego już nie przeskoczysz - obciążenie za duże, za stary jesteś na przejście takich stresorów. Formację i tresurę można przeprowadzić wyłącznie na młodym, zdrowym chłopie.

Mózg wyczerpuje zdolność przypisywania wag dla tych procesów gdzieś pomiędzy 17 a 27 rokiem życia u białego mężczyzny (w zasadzie 27 to górna granica kiedy już nie ma takiej zdolności na pewno). Technicznie to są dwa sterowane (przez obce dendryty) rezystory z kondensatorami o przeciwnych kierunkach przepływu z baterii neuronu, odpowiadają za próg wzbudzenia, jego wysokość i czas wygaszania tylko realizacja jest w postaci przepuszczającej jony wapnia i potasu. Z wiekiem ilość tych połączeń sterujących jak i ich długości spadają. Al kuhl powstrzymuje ich wzrost dlatego taka popularność tego środka relaksacyjnego u mundurowych (pozwala zachować rezultaty formacji gdzieś do 40stki, a potem się ich wyrzuca).

Loperamid redukuje przyczyny^^

2 Likes

Tu się zgadzam z @gruby: nie da się tego wyłączyć na dłuższy czas. Mi przynajmniej się nie udało, a byłem w tym zakresie szkolony.
Jeszcze gołowąsem będąc robiłem w dość obciążającej psychicznie działce: stawką duże pieniądze, ludzie po drugiej stronie stołu różni (raz nam na początku spotkania klient wyjął gnata i położył na stole, po czym pyta: to co panów do mnie sprowadza?), więc nas firma wysłała na cykl szkoleń. Manipulacja emocjami, techniki przesłuchań, takie zabawy. Szkolenia prowadził lekarz (osobę, która będzie po drugiej stronie stołu w czasie rozmowy z nami, określał mianem “szczura”, bo “można go wytresować”), dużo zagadnień omówionych od strony fizjologii. Kontroli nieświadomych reakcji twojego organizmu nie jesteś się w stanie nauczyć. Pewne rzeczy można wytrenować, ale to są lata i nie dla każdego. Trzeba też podtrzymywać te umiejętności.
Po dekadzie od tamtych wydarzeń zdarzyło mi być przesłuchiwanym przez prokuraturę, jako świadek, w sprawie o dużą kasę i do tego politycznej. Po 9 godzinach przesłuchania nie wiedziałem, jak się nazywam, a ja znałem większość tych sztuczek. Kilka dni dochodziłem do siebie.
Techniki manipulacji właśnie dlatego tak się nazywają (techniki), bo to działa na zasadzie automatyzmu, jak kiedyś pisał Cialdini: klik-wrrrr, naciskasz guzik i działa.
I to, że znasz daną technikę niewiele pomaga.

4 Likes

Brak predyspozycji. Da się na całe miesiące, aż się odczepią.

Należy z nich korzystać, ale nie ze wszystkich^^

Trzeba było się rozłożyć przy pierwszym stresorze. Co niby zrobisz z sikającym pod siebie kłębkiem na podłodze?
Kiedy zostajesz pojmany od razu odpalasz procesy degeneracyjne i po dwóch kwadransach nie mają już z kim prowadzić procesu wydobywczego.

6 Likes

rzuć okiem…

1 Like

Mój wódz jest OK. Długo sobie takiego szukałem.
Z Polakami, Amerykanami i makaronami mam inne doświadczenia. Cwaniaczki.

Tęsknotę za Polską bym sobie wyłączył.
Rodzinie i kobietom często nie potrafię powiedzieć spier…, a powinienem.

3 Likes


Był taki serial z lat 90 “prawdziwe psy” tam możesz obejrzeć jak się przesłuchiwało.

2 Likes

No i to o czym pisuje 3r3 “mamy takie techniki jak discovery chanel, 10ludzi nad tym pracuje…”

3 Likes
2 Likes

Najprościej jest odpowiadać na każde pytanie: nie składam żadnych oświadczeń

3 Likes

Jasne że tak, sprowokować przesluchujacego aby mocniej zajebał niż zwykle i zemdleć z bólu. A jakbyś był ranny i mieliby cie przesluchiwac to dyskretnie zerwać opatrunki i się dyskretnie wykrwawić zanim kogoś sypniesz :slight_smile: jesli gra jest o wyższe stawki. W sumie nie wiem czy ktoś wogole moze sie przygotować jakims treningiem na wielogodzinne maltretowanie raczej kwestia czasu i pęknie choć pewnie obecnie większość by poległa po przypalaniu petem.

2 Likes

I dlatego trwało to 9 godzin: nie wiem, nie pamiętam, wszystko jest w dokumentach.

2 Likes

A teraz wyobrażmy sobie jakis paskudny bantustan z ambitnym dyktatorem na czele, który już się koronował na bogacesarza i jego apara bezpieczeństwa wysycony sadystami co to ich mama nie kochała. Wiadomo, takie dzielne chłopaki mogliby nieraz przesadzić i maltretować za mocno. Na tyle mocno, że przesłuchiwany by umierał zanim by go dzielni funkcjonariusz “wyspowiadali”. Co robić? Trzeba by bylo zatrudniać jakiegoś zdolnego wracza, być może z kraju na Sz aby podtrzymywał przy życiu farmakologicznie petenta i wspierał go w ostatecznyn skladaniu zeznań.

3 Likes