Dzień dobry

Ostatnio się zastanawiałem dlaczego już nie piszesz, nie wiedziałem, że jesteś banitą.

Free Jerzy! ^^

3 Likes

To nie moimi rękami założone (Jerzy wie, że ja już go wyciągałem z czyśćca nawet chyba nie raz) i nie moimi będzie zdjęte.

Umywam ręce jak piłat.

Formalnie słów jest 212, gdyby dopisać 38 to i nawet spełniony byłby wymóg prawny.

Ostateczna decyzja jest w rękach władcy tego Olimpu

Pamiętam, że zrobiło się gorzko bo zapychałeś Jerzy serwer obrazkami a tu ktoś za to płaci z własnej kieszeni i to jest teraz haram żeby postować całe galerie czegoś co nie jest np. dokumentacja Twojej pracy w garażu

3 Likes

Wszystkich nas nie zbanujecie!

2 Likes

Będę kompresował zdjęcia na maksa, nie o jakość zdjęć przecież chodziło a o pogląd.

Chciałem przyjechać do Czech odwalic jakiegoś śmiesznego cosplaya, popajacować i porobić zgrywy ale jak się okazuje nie w tym sezonie(no i dobrze, nie ta liga, nie te progi, może kiedyś innym razem, może nigdy). Pojadę w tym czasie nad morze z rodziną. Przez te akcje co się dzieją od dawida19 najbardziej dostaje baty szczęście rodzinne, wzrasta tępo i to u wszystkich więc tzw “szczęście rodzinne” najbardziej obrywa z racji ciągłych absencji.

1 Like

szto !?

zdjęcia w miejscowej szarii są haram. Tu operuje się tekstem, zgodnie z czwartym przykazaniem Jahwe wyciętym przez kler z dekalogu z powodów handlowych.

Zdjęcia są tutaj ledwo co tolerowane i łatwo jest przekroczyć granicę tolerancji co na przykładzie Twojego poprzedniego konta zauważyłeś.

3 Likes

Jak nie ostro, to tępo.

2 Likes

Srebrniki byli?

1 Like

Tempo. Sorry jestem po nocce.

Zmieniłem drugą pracę. Teraz pomagam alkoholikom pokonywać ich nałóg :slight_smile: obecny rekordzista jest już dziewiąty raz ale mama kocha najbardziej i odwiedza przynosząc torbę z kawą i skręconymi papierosami.

Dzięki tej pracy mogę zobaczyć jak zmieniają się przedstawiciele dawnych polskich subkultur. Kibole, punki i skini z początku lat 90 to dziś weterani alkoholizmu będący lekko po 50ątce.
Szczegóły “błędów młodości” można rozpoznać po tatuażach: swastyki na kącie, orły 3rzeszy, pajęczyny na łokciach albo herby ulubionych zespołów piłkarskich.

3 Likes

Kradniesz im wóde?

Pare dni temu widziałem w osiedlowym takiego kolesia z czerwonym irokezem, glanach, myślę sobie “oho, jeszcze jacyś zostali…”. Koleś się odwraca ujawniając na plecach napis: “Diesel is dead”. Nie mogłem potem zasnąć.

3 Likes

Karmię ich relanium. Kochają wóde ale przychodzi tami moment po długich ciagach, że nic nie mogą jest ani spać, trzęsą się jak galareta. Nie mają wyjścia więc przychodzą a potem jak bumerangi wracają.

To raczej rekonstruktor niż realny przedstawiciel. Mógł się jedynie zachować w więzieniu tzn dostał wyrok 25 lat w 1998 i właśnie wyszedł a on został jaki był a świat się zmienił.

Subkultury ulegają ciągłym zmianom jak moda. Co 5-10lat pojawiają się kolejne fale nowych subkultur. Kto dziś pamięta depeszow?

3 Likes

Przeoczyłeś.

1 Like

Ponieważ nie umiem obsługiwać panelu administracyjnego, a mam dostęp to przeprowadzić dowód wprost?^^

O właśnie!
Ja pierwszy wyciągam łapę po łapówkę!

@Jerzy!
W ramach pokuty masz napisać tekst o ufo, który wrzucę na główną. Jak będzie dobry.
Możesz zerżnąć ze starych wydań Nie z Tej Ziemi.

3 Likes

trzymając się głównego wątku strony: jak na UFO zarobić se.

2 Likes

Zróbmy tak. Jak ma tu ktoś kanał na yt to podeślę mu na maila filmik z ufo który nagrałem kilka miesięcy temu. A ten ktoś opublikuje na yt aby tu wkleić link aby każdy mógł zobaczyć o czym mówimy. Filmik jest bez dźwięku bo wycielem śmiech i komentarze mojej żony.
Myślę że jest ciekawy ponieważ podstawowe obiekty na niebie umiem określić a te były nietypowe. Filmik będzie materiałem do rozważan

1 Like

Miałem ostatnio na ten temat dyskusję z koleżanką, która jest bardzo ogarnięta (zainteresowana) w temacie. Twierdzi ona, że subkultury skończyły się na EMO. To co mamy teraz to raczej mody. Subkultura nie zdąży się wytworzyć i przychodzi nowa moda. Dlatego większość reprezentantów subkultur jest 50+.
Może w dzisiejszych warunkach wytworzy się coś nowego - pomiędzy subkulturą, a tymczasową modą.

2 Likes

A co myślicie o obecnej sytuacji?
Jak oszacowalibyscie ryzyko wystąpienia braków węgla/gazu/ropy w najbliższych miesiącach? Gromadzicie na zapas? Ile?
Podobnie z żywnością, co myślicie o potencjalnych brakach żywności oraz czy coś gromadzicie i ile?

1 Like

Byc może się myli, postęp następuje wśród subkultur tylko poziom sie zaniza. Starsze historycznie subkultury były na wyższym poziomie kultury niż późniejsze. To zjawisko postępujące dążące do redukcji. Jeśli mówimy o subkulturach należy się zapytać o jaką kulturę nam chodzi o jaki system jakie elementy tego systemu są negowane przez subkultury bo subkultury są negacją kultury.

1 Like

jureczek jedno uzaleznienie zamienia na inne i mu za to placa. Fajne.

anyway jako lekarz stazysta w PL bylem na detoxie sluzbowo i tam bylo fajnie.

99% alkoholikow przychodzila na terapie nie po to by zerwac z nalogiem, tylko aby moc dalej pic…

wie pan nie moge murwa pic z funflami kiedy te owady ciagle i te karaluchy biegaja…

1 Like

[quote="gruby, post:33,

Żadna tajemnica. Podpisujesz cyrograf z ufo własną krwią po czym masz wielkie materialne powodzenie na początku a potem oddajesz duszę dla UFO i tak to wygląda. Nic nowego od czasów Twardowskiego.

I tak i nie. Subkultura dosłownie oznacza podkulture, kontrkulture czyli z logiki formalnej wynika, że jest przeciwieństwem kultury, przeciwieństwem systemu wartości.
Do pojęcia subkultur dodaje się inne pojęcia spod znaku różnych alternatyw np alternatywny związek, alternatywna rodzina.

Duże światło na to zjawisko społeczne rzucił Krzysztof Karon, który dokładnie opracował w swojej książce “antykultura” ogólnie pojęcie marksizmu kulturowego pod które tak naprawdę wchodzą zjawiska subkultur. Skini czy punki albo dresy lub hipisi to są elementy antykultury czyli neomarksizmu.

Pan Krzysztof Karoń także nie wykłada kawy na ławe aby choć trochę być zrozumiały wśród tej i tak niewielkiej garstki czytających jego dzieło. Nie wykłada bo jakby miał bez owijania w bawełnę przywalic o co kaman wchodząc na jakiekolwiek poziomy metafizyczne to już całkiem by byl niezrozumiały nawet przez te garstke, ponieważ czytającym zabrakłoby aparatu pojeciowego i wyobraźni aby zrozumieć, że to co jest tak skomplikowane jednocześnie jest tak proste.

1 Like

jeśli sobie to dobrze jeszcze przypominam podzbiór jest wydzielonym elementem zbioru ale nie jest jego przeciwieństwem. Zbiór ludzi możemy podzielić na podzbiory kobiet i mężczyzn ale wyciągnięcie wniosku że kobiety to nie-ludzie bo nie należą do podzbioru mężczyzn jest twierdzeniem nieprawdziwym.

Subkultura też jest kulturą - tyle że inną. To inny system wartości.

Wystarczy że uświadomisz sobie że możesz nie mieć racji - zupełnie jak ci którzy w XIII wieku uważali że ziemia jest płaska. Umarli w błędzie. Dokładnie tak samo my, dzieci naszym zdaniem jedynie słusznego systemu wartości możemy żyć w błędzie.

Może się tego jeszcze dowiemy za naszego żywota a może nie.

3 Likes