EOL dla banknotów CHF ósmej generacji

Dzięki wam dowiedziałem się o tej sprawie z CHF. I w Rzeszowie jeszcze przed chwilą dało się wymienić w pierwszym kantorze do którego zaglądnąłem.
Natomiast rano przed otwarciem kantorów wymieniłem na całodobowej poczcie gdzie ekspedientka generalnie zajmuje się oczywiście nabijaniem pieczątek na znaczki i koperty, no ale dla chętnych wymienia CHF na PLN (w drugą stronę już nie) po kursie słabszym o około 3 grosze (ale biorąc pod uwagę sytuację to lepsze to niż nic). Badają każdy banknot i kasa PLN im się może skończyć, ale może jest to opcja również na większe miasto jak Warszawa? W końcu dla nich wymiana waluty to tylko dodatek i się tym aż tak nie interesują.

2 Likes

Jest to jakaś opcja, ale ja mam ciut przy dużo, obawiam się, że wzbudzę zainteresowanie.

2 Likes

Wiadomo, że te gorące kartofle lepiej im zasadzać po godzinach pracy lub przed tych co obok nie pracują w rękawicach i czują, że już parzy. Mniejsza szansa, że pomyślą, że wariat. No i cały tir to ciężko będzie im podrzucić to fakt. U mnie dobierali z magazynu już powyżej 2 średnich krajowych netto.

2 Likes

Poczta to dobry temat ale jak się posiada małe nominały. Miłe Panie na poczcie, którą odwiedziłem były skłonne nawet mi to przewalutować na inne waluty niż PLNy, ale 1000CHF w jednym banknocie (a tych karteczek mam więcej niż jedną) zakończył temat.
Info z frontu w w-wie, kantor na Marymoncie skupuje -15gr od obecnego kursu, nie wiem jednak jak długo.
Przy moim “notesie” pogodziłem się już, że odwiedzę znajomych w Zuri. Tylko te testy/quarantanny !#$@$@.

2 Likes

Wszędzie są od nich wyjątki, sprawdź przepisy dla transportu towarów.

3 Likes

Wymiana większej ilości CHFów 8-mej serii w Promesie przetestowana. Zero problemów. Wymiana po kursie CHF/PLN 4.10, więc da się przełknąć. @Keks Skoro jesteś z okolic Wawy, to może wycieczka do Łodzi Ci się bardziej opłaca? Z tego co widzę mają tam oddział czynny do 21 (w soboty do 19)? Zawsze to bliżej niż Zuri. :wink:

3 Likes

Dokładnie tak. Zaplanowałem już wypadzik w weekend.

2 Likes

Niejaki T.K. nie pojawił się tutaj celem pouczenia Ciebie o tym, no, zaufaniu do banków ? No i że “się nie znasz” ? :wink:

4 Likes

Nie ten zasięg.

1 Like

Zmiana banknotow w Szfajcu nie jest taka prosta jak wyglada. Na PDFie z SNB proponuja 13 lokalnych bankow. Po wizycie w Luzernerkantonalbanku dowiedzialem sie ze ten dokument z SNB to nieporozumienie :slight_smile: Ze wymieniliby mi kase, gdybym mial konto u nich i zebym poszedl do swojego banku. No to poszedlem do Raiffeisena. A tam mi nie wymienili, bo ‘Raiffeisen to spoldzielnia i zebym jechal na wioske gdzie mam konto’ :roll_eyes:Tam pewnie nie beda mieli dosc cashu (nie zebym jakies wory pieniedzy wozil :slight_smile: ).
Zadzwonilem w koncu do SNB zostalem poinformowany, ze jak wpadne do Berna, postoje w kolejce, sprawdza moje dokumenty i wypelnie jakies cyrografy to mi wymienia te papierki.
Lovely…

3 Likes

odniosłem wrażenie że zmiana ta została przeprowadzona zgodnie z założeniami. A i jeszcze politycy banksterce namieszali bo zażądali żeby banknoty ósmej generacji były wymienialne bez limitu czasowego - wcześniej bankstera z SNB planowała żeby pewnego dnia te banknoty ogłosić makulaturą i szlus. I nie ma zmiłuj się.

3 Likes

no i problem sie rozwiazal, na poczcie (na 2 razy) wymienili od reki bez zadnych kont, ani sprawdzania kwitow - tylko do pazdziernika bedzie taka mozliwosc

1 Like

Jeśli macie jakieś papierowe banknoty £20 lub £50, to powoli pomyślcie o wymianie.

30 September 2022 is the last day you can use our paper £20 and £50 notes. After 30 September 2022, many banks will accept withdrawn notes as deposits from customers. The Post Office may also accept withdrawn notes as a deposit into any bank account you can access at the Post Office.

https://www.bankofengland.co.uk

4 Likes