Frajerski upadek gospodarki opartej na frajerach

Link do artykułu: Frajerski upadek gospodarki opartej na frajerach – Zarobmy.se

Na niewolnictwie oparliśmy ustrój gównopracy gdyż zasoby brały się z GdzieśIndziej i mogliśmy sobie utrzymywać pseudopracujących, niekompetentnych jełopów. Niewolnictwo odbywało się w GdzieśIndziej i przez białe rękawiczki dozorujących ich oligarchów Azji przynoszono nam na tacy co tam sobie wymyśliliśmy. Zazwyczaj takie rzeczy, którymi nie chcieliśmy brudzić sobie naszych wydelikaconych rączek.…

6 Likes

Altanek i tarasów kilka postawiłem, ale wyłącznie drewnianych. Blacha to co najwyżej na dach, cienka jak papier (0.25?), ocynkowana. Choć był też i poliwęglan. Różnica ustrojowa?
Pan Szanowny wie jak taka blaszana puszka się nagrzeje w lipcu?

4 Likes

Ale drewno do drewna dobrze jest związać czym metalowym. Jakąś cienką blaszką w dziurki^^

Nie wybrzydzam - jaka leżała to wziąłem.
Co ja mogę, że u mnie się takiej na dachy nie robi? No nie mam i co zrobię?
Z tego co w przyrodzie znajdę to sobie klecę szałas.

Spoko - posadzi się na tym trawę i będzie cacy.

Meble w domu mam a to z czwóreczki, a to z cienkiej ósemeczki - zleży co tam leżało. Przecież nie będę wszystkiego z ikei kupował. A to jak pociągniesz dobrą farbą do metalu to się wszyscy nabierają, że to sklejka ósemka jest. No i mebelek jest.

5 Likes

Niech no tylko baba sobie umyśli przemeblowanie zrobić. Bo szafkę ze sklejki ósemki to można pod pachę, ale z blaszki…
Już ja dźwigałem sześcienny zbiornik, raz - na platformę z kółkami.

6 Likes

Sama targała to ze mną po schodach.
Babę trzeba mieć w kalibrze do mebelków. Co prawda jak brałem to była bardziej na dachy, ale później coś tam zmajstrowałem i wyszło jak zawsze.

Ten delikatny zbiorniczek to ja sobie w rączkach obracałem.

Kiedy ja mam narzędzia po dziesiąt kilo do wrzucania po kilka do zbrojenia maszyny to co mi tam jakieś mebelki. Mebelki moje to mogę, a robota płatna to suwnicy potrzebuję^^

6 Likes

Punkt siedzenia. I warunki fizyczne. Teść też się ze mnie śmieje że mnie tylko klawiatury pilnować.

Moja nie umrze jak kryzys przyjdzie.

6 Likes

… w oficjalnej edukacji. Kształcenie hardskilli odbywa się nielegalnie (bo nie w szkole, bo bez zatwierdzonego przez kuratorium planu oraz przez nauczyciela bez wykształcenia zawodowego) na linii ojciec → syn.

Podziemie się z tego zrobiło. Efektem tego szkolić trzeba przy zamkniętych drzwiach garażu bo inaczej sąsiedzi doniosą że łamana jest konwencja praw dziecka.

12 Likes

Garaż najlepiej umieścić za płotem z drutem kolczastym (wszak łamanie konwencji wymaga dekoracji), a ten na terenie gdzie nie wolno zaglądać^^
Byłeś na tej hali - to tam młodzież przychodzi na wyzisk.

5 Likes

… no ale też w godzinach w których biurwa już dawno siedzi w domu, prawda ?

6 Likes

No przecież nie w godzinach regulowania stosunku z biurwą deedukacyjną^^

6 Likes

Skutkiem tego dziś na wydziałach tokarek/frezarek konwencjonalnych na 50-latka mówią - młody.

5 Likes

Po prostu wyszło że taniej jest wykształcić ekonomistę lub marketingowca. Do tego wystarczy nauczyciel + tablica do pisania, a do wykształcenia technicznego potrzebna jest maszyna i majster.
Maszyna przeważnie jest droga a majster też byle czego nie zje.

10 Likes

Nie ma humanistów (tzn są ale to oznacza coś zgoła innego niż w tu użytym kontekście) są tylko ludzie którzy nie potrafią liczyć.

@3r3 czy z okazji nawalanki pojawiły się jakieś odsilownikowe zlecenia? Widziałem co się robi w fabie i widziałem co leci na UA - to nie ta liga, chyba, że zamówienia na coś prostszego na “rynek lokalny”?

4 Likes

I to nawet do jednego^^
Bo jest albo 1 albo false^^

Dla przemysłu niet. Ale moja sytuacja jest inna z przyczyn… oczywistych^^

Jesteś w błędzie^^

2 Likes

Tak sobie wyobrażam @3r3 w roli nauczyciela

Przychodzi do klasy nowa nauczycielka geografii i mówi do dzieci:
-Dzień dobry dzieci. Od dziś będę was uczyć geografii. Zacznijmy od tego co to jest globus.
Na to cała klasa odpowiada chórem:
-Spieralaj stara kuwo !!
Na to nauczycielka wybiega z klasy z płaczem i idzie o wszystkim poinformować dyrektora. Na to on odpowiada:
-Teraz kobieto patrz i się ucz !!
Po rozmowie dyrektor pierwszy wchodzi do klasy i wrzeszczy :

  • Siema małe skurysyny !!
    Na to klasa odpowiada :
  • Cześć łysy chuu !!
    Dyrektor zapowiada:
    -Dziś nauczymy się jak zakładać kondoma na globus.
    Na to cała klasa :
    -A co to jest globus
    Na to dyrektor:
    -No właśnie od tego ku*wa zaczniemy.
8 Likes

eee … brodaty ?

2 Likes

2022 młody ^^ jeszcze tu i tam brzytwa może polecieć ^^

Haha, wizja @3r3 bez brody z dziećmi tłumaczącemu do czego służy suwmiarka ustępuje wyłącznie wizja @3r3 pod wpływem MDMA przytulającego drzewa i urzędników państwowych

Przy @3r3 szarganym niekontrolowanymi wyrzutami empatii jakaś tam foczka z piłeczka to żaden cyrk, bilety sprzedałyby się na stulecia do przodu ^^

7 Likes

przytulanie drzew po dragach jeszcze rozumiem. Ale z tymi urzędnikami państwowymi to chyba jednak przesadziłeś. No chyba że urzędniczki państwowe i chyba że te przytulanki to w ramach antipasto.

5 Likes

Pay per view ? :smiley: ^^

3 Likes

Only fan!

5 Likes