Gdzie jest mieso?

Szynka podobna do tej z PRL-u 80 g

https://zakupycodzienne.carrefour.pl/wedliny-kielbasy/szubryt-szynka-podobna-do-tej-z-prlu-80-g

1 Like

W czym ona jest podobna? W nazwie?

Nie wiem czemu obrazek z “szynką” nagle zrobił sie “broken”. Nie wiem w czym jest podobna, ważne jest też w jakim stopniu - kot np. jest podobny do psa - też ma cztery nogi.

1 Like

Zajrzałem do linka, po wyniku widać technologię produkcji, to jest szynka wysoce syntetyczna. nawet się nie utlenia^^

Bo pakowana próżniowo ;-).

1 Like

Trzeba jeszcze wrzucić antyutleniacz, samo pakowanie nie pomaga.

to tak jak sos czosnkowy: sklad, woda, karagen, inozynian sodowy, glutaminian sodowy, sproszkowany czosnek 0,3% masy. Gra.

1 Like

Najlepsze jaja są ze śmietaną. Kiedyś dodatek skrobi uważano za fałszerstwo - dziś zagęstnik to niemalże norma.

W ogóle najlepsze są napisy na opakowaniach, w stylu (wersja moja, ekstremalna): napis na opakowniu cukru: nie zawiera soli! (że niby zdrowy i tak jakby kiedyś zawierał, a nasz - nowoczesny - nie!).

Poza tym… “nazwa produktu uregulowana prawnie” - i wszystko na ten temat… Wyrób szynkopodobny moża nazwać szynką, bo lewo zezwala i wszystko gra…

3 Likes

W książce dla podstawówki w 1987 roku miałem opisane ćwiczenie z jodyna.

Drogie dzieci uważajcie na zafałszowana śmietankę . Dodajcie jodyny i zrobi się fioletowa. Kompleksy skrobi z jodem są fioletowe.

Tego mnie uczono w podstawówce ale ona była zła bo komunistyczna i nie walczyła z ideologia gender

Edit: w Szwajcarii na oliwie z oliwek masz napisy produkt wegetariański nie zawiera produktów mięsnych

A na mleku ostatnio widziałem uwaga: zawiera mleko

1 Like

v-label.eu

1 Like

chodzilo mi raczej o to ze ostatnio kupujac stek wolowy argentynski widze naklejke - uwaga - zawiera mieso.

1 Like

Później są z tego jaja. Urzędasowi (z kronofogden) w Szwecji wyrokiem sądu szariackiego ucięto rękę za kradzież. Niebawem zaczniemy marketingowcom wyrywać języki za kłamstwo (prawo salickie). Wszystko zgodnie z wybranym lewem^^

A zaznaczyli że zwierzęce?^^

Oj medyku, dawno szkoły nie widziałeś. Dzisiejsza szkoła w Polin agresywnie wprowadza właśnie takie ideologie, na najróżniejsze sposoby.

1 Like