JerzyK

Tak na marginesie…
Wczoraj rano na mojej ulicy “wystawka” śmieci segregowanych.
Eksperymentalnie (i dla zdrowia) przespacerowałem się przed dwadzieścia domów.
Worki z plastikiem - 19/20.
Worki z papierem - 5/20.
Worki ze szkłem - 10/20.
Zwykle przed każdym były worki z papierem.
Ludzie “zaczęli oszczędzać”.

2 Likes

Tak. Myślę że nowe domy mogłyby być odbierane na zasadzie że jeden piec na ekogroszek lub inny koszerny wpinamy w układ na dzień odbioru a następnego dnia wypinamy i wpinamy ten właściwy.

Rozwiązaniem jest ewakuacja na głęboką prowincję aby zmniejszyć dzięki temu poziom kontroli.

Kontroli będzie mniej co wynika z dynamiki. Średnia wieku funkcjonariuszy WP, pol, str granicznej, str pożarnej i tego typu to mniej więcej około 40 lat, u chachłow to samo, przeciętny ich rezerwista Siwy włos nosi. Nie ma młodzieży, a w tym wieku dynamika spada a wzrasta pragmatyzm i doswiadczenie. Pół roku temu byłem w Zielonej Górze, znalazłem legitymację celnika z izby celnej czy jak im tam, poszedłem ją oddać do ich budynku, który stał obok to spotkałem jakichś 50ciolatkow. Te wszystkie instytucje wymierają a przyszły rok będzie dobijajacy ponieważ końcówka trzeciego wyżu właśnie będzie mogła opuścić te instytucje i zasilić gospodarkę.

W antykwariacie znalazłem podręcznik budowy pieców dla zdunow z początku lat 60ątych koszt 700zł tak więc literatura w cenie, ale czy będzie aż takie ssanie na te usługi? Mój znajomy 89lat zrobił kasę na 30lat temu na kasowanie pieców kaflowy h i montażu CO, teraz może być odwrotny efekt. Obecnie, myślę że jest sens aby się wypisać z systemu i to w takich dziedzinach jak ogrzewanie, prąd, woda, kanalizacja bo to tymi kanałami będą nas gnoic. Po to zgonili nas do miast aby przejąć nad nami kontrolę. Przyglądałes się ostatnio woj. Lubuskiem. Jeszcze 5 lat temu było tu więcej życia, obecnie wymarł wioski, opuszczone domy, które zarastają, w małym miasteczku dawniej było 8 barów a teraz ledwo jeden się utrzymuje i też zaraz zplajtuje. Wioski w Lubuskiem to cmentarze pełne trupów bez życia ani zwierząt, ani ludzi, ani starców przed domami na ławkach, ani na rowerach, ani żadnych dzieci. Co więcej to tu najbardziej widać gdzie były pola ale już ich nikt nie uprawia i powstają łąki, które zaraz zamienią się w las.

2 Likes

Za to do nich przyjdą komornicy i spotkają się z rzeczywistością.

Od dawna tak jest robione nawet z kaloryferami^^

Tak. Wsi spokojna, wsi wesoła.

I poluje na orki?
https://i.pinimg.com/564x/43/ab/c0/43abc05e6ebe6013def009c0a389e225.jpg

Sami tam leźli.

Z powodu braku konkurencji, jak masz jeden Januszex do roboty to Janusz jako monopolista się zdegeneruje. A reszta może co najwyżej wyjechać jak im się nie podoba.
Rozkwitają wyłącznie wiochy gdzie Janusz wpadł na pomysł aby kopem w d robić b2b, a później to organizować, kupować od nich usługi i zbudować korporację zawodową.

1 Like

Ludzie mają wszystko w plastiku i w plastikowym papierze powlekanym. To ten sam worek.

Mamy bezobsługowe, a celujemy w obslugową kuchnię i piec z XV wieku i robimy kotłownię przy stole z węglem i drzewem…

Do takiego syfu i etatu palacza nie. Dodatkowo domy jednorodzinne nie potrzebują takich kolosów i projektów indywidualnych prawie nikt nie chce, bo adaptacje gotowego tańsze.

Zgadzam się za to ze słuszną linią partyjną podpiwniczonej kostki gierkowskiej.

1 Like

I co myślicie o tej mobilizacji w Rosji?

Przypomina to trochę wstęp do katastrofy, czy ich plany wypalą? Czy ta mobilizacja się uda? Czy powstanie wielka, dziadowska armia, która na pieszo przejdzie pół Europy czy też zapadnie się pod swoim ciężarem?
Może mobilizacja przypomina nieco kataklizm, to co widzimy to namnażanie się szarańczy, która ruszy jak burza i zerzre wszystko?

Nie wierzę w takie pojęcie jak “częściowa mobilizacja”, to tak jak być “trochę w ciąży”, myślę że jest tam u nich normalna, pełna mobilizacja i oni też mają piętra co to będzie ale pewnie nie mają wyjścia.

1 Like

Chodzi o to aby korzystać jak najdłużej z bezobslugowego rozwiązania i miękko przejść na obsługowe, dymiące ale zawsze pewne. Wiesz jak fajnie się mieszka w budynku który traci 2 stopnie C na dobę ponieważ nie masz gazu albo prądu?
1 doba 20 C
2 doba 18 C
3 dobra 16(kalesony, wełniany sfeter)
4 doba 14 C
5 doba 12 C

Tak, ale jak cofka to cofka.

1 Like

Żyłem jeszcze w domu gdzie targałem do kafla węgiel z piwnicy.
Idzi z tym pomysłem na …

Z prefabrykatów?

Zawracanie d. Zrobili ją koło 2018 w produkcji, teraz wygonią dziadków w pole aby naprawiali rozwalony sprzęt? W ramach premii “weź sobie narzędzia”?

Zależy dla kogo ta katastrofa. Już to kiedyś robili.

Mobilizacja nie jest problemem. To demobilizacja jest wstępem do katastrofy.
Faraon miał z tym problem to rozwiązywał armię po spacyfikowaniu Judei/Izraela czy jak to się tam z ich obrazków na ludzki język tłumaczy.
Jankesi mieli problem z poborem dopiero kiedy z Vietnamu zaczęli wracać pierwsi kozacy.

Zaraz tam wielka. Ukraina dopiero co taką zmontowała i nic z tego nie wynika.

Propaganda Ci szkodzi.
To tylko Chińczyk sprawdza jaką głębokość mają magazyny naty zanim weźmie się za łby na innym froncie. Może jakieś Bałkany? Może Afryka?

Fajnie będzie. Wyciągną 300k chłopa z gospodarki i będziemy musieli sobie sami strugać.
Aktyw biurwienny ruszy w hale szukać wykonawców, a zastanie ich pusty dom starców.

Czyli ktoś będzie musiał zostać niewolnikiem i wungiel do pieca sypać?

1 Like

DITO.

Że kacap na to cały czas idzie, to mnie po prostu zadziwia. Szczególnie, że w sferze medialnej kacap od czajnika jeszcze żadnego wsparcia nie otrzymuje…

Aktyw biurwienny na front! :wink:

1 Like

To jest logiczne 3r3 że mogą się tak ustawić.

Sprzęt NATO jest na Ukr ale jego ilość jest mniejsza niż na pribaltyce, myślę że podbija stawkę i się rozlokuja na Białorusi, kiliningradzie i pribaltyce i tak sobie będą tam stali i czekali.
Ukry jak już dostali sprzęt to go nie oddadzą aby wzmocnić NATO na pribaltyce więc nie da się go przerzucić. Kombinacja szachowa będzie wzrastać a dystans skracać.

1 Like

Jeśliby po mobilizacji część sił rozlokowali na wschodniej flance naty to znaczy, że podbiliby stawkę i potencjalnie rozwinęli drugi front zwiększając obciążenia naty, a chachly nie oddadzą sprzętu w drugą stronę aby wzmocnić drugi front i tak to napięcie będzie sobie rosnąć. Ciekawe te czasy

1 Like

Alternatywa to ropa n aujemnej cenie - idzi Ty w pi…

To nie dom publiczny jak na zapadzie.

-Na traktory!
-traktorów nie ma;
-biurwa zamiast traktorów!

Aż zmarzniemy.

Gruzja?^^

Polanda?

1 Like

Nie wiem. Ale albo bym tą szopę uszczelnił i ocieplił albo ubezpieczył wysoko i podpalił.

1 Like

Znam delikwenta co ocieplił chatę styropianem od środka. Ależ to sie potem paliło :).

1 Like

Musi matematyk - zbudował pomieszczenie o kubaturze planety^^

1 Like

Trep.

1 Like

Tut tut tut tut radio Erewań

W Moskwie na placu czerwonym rozdają samochody!

Pamiętacie jak z rok temu pisałem o tej przepowiedni pewnego pobożnego księdza spod Siedlec?

Jeszcze się nie materializuje ale jakby zmierzamy w te stronę. Myślę, że ruskie po mobilizacji rozlokuja się przy granicy naty a dokładnie bolandy zanim cokolwiek sprzętu przyplynie z Korei, będzie to trwać tzn poziom kombinacji szachowej będzie wzrastać.
Nasi dalej będą opowiadać znaną bajeczke:
“Przesłanie miłości - polacy nic się nie stało”
A to krok po kroku będą się zbliżać ci, co obalą ten syf a dlaczego obalą? Inny współczesny Polski prorok prorokuje, że Rosja będzie Bożym biczem dla świata tak wiec jak bedzie to będzie więc będą mieć takie potencjały aby to zrobić.

Teoria i praktyka.
Pewna prywatna firma zamówiła ołtarze polowe, jej szef wyparł się tej inicjatywy, czyli wyparł się Boga(w praktyce) a teraz jego firma usycha, nie chciał otłatrzy, to po co komu taka firma? W zamian nie dostaje personelu i inne ciekawe rzeczy się dzieją. Pożałowali paru groszy na ołtarze a w tym czasie Ruscy postawili potężną cerkiew na Kublince nie mającej sobie równych jeśli chodzi o świątynie XXI w w Europie.

Bóg dopuści aby w końcu się ten syf skończył ale jeszcze pozwoli aby nas nieco poczochrali aby się oddzielilo białko od żółtka przed wybełtaniem tego koglamogla.

Jest taka teoria, że większość ludzi wokół nas ma tak niski poziom duchowości, że jest opętana, dosłownie.

C.d.n.

1 Like

Jurek, jak to było. Wódko pozwól żyć ?

3 Likes

Tak jak z tą rurą? Jest dziura w rurze, instalacja nabrała metrów sześciennych slonej zasyfiałej wody z Bałtyku i chyba nie ma takiej pompy aby to przepchac i znów puścić gaz, pewnie słomka nabrała sporo wody. A tak poza gazem to może tam był w tej rurze jeszcze jakiś światłowód do telekomunikacji kablowej między Ru-de??

1 Like

Powiem więcej, jest żywym wcieleniem demonów

2 Likes