JerzyK

Ogólnie jest tak, że jest dekalog i jest tradycja czyli przekaż ustny a więc szczegółowe wytyczne niespisywane ale do niedawna oczywiste. Obecnie tradycja została wykasowana prawie do zera, katolicyzm jest wymazywany z kart historii, z świadomości ludzi, jakichkolwiek wspomnień i odniesień i jednocześnie podmieniany przez nowy humanizm. Oczywiście te herezje niewymyslasz ty z medykiem i 3r3 przy schabowym w niedzielę ale teolodzy. Pod tym względem jest nieznośny bałagan i teraz będziemy świadkami poważnej rozgrywki w tej dziedzinie. Po to żyjemy abyśmy się temu z bliska przyjrzeli postraszyć?

A byłeś kiedyś w jakichś zakładach zbrojeniowych w Europie? Trochę mało tam produkują? Ile PRL produkował trotylu rocznie? A ile 3rp? No dobra, myślę że 2023 będzie w miarę spokojny dla nas.

1 Like

Rozgrywka NATO kontra Rus to jak gra w magic the gathering. Propaganda to hasła że tamci są gorsi jak my więc przegrają. Kto wierzy w propagandę sam sobie winny. Rozegralem tysiące tysięcy rozgrywek w Magic the gathering. Po prostu to jest sytuacja ze grają gracze różnymi deckami(Taliami) o różnych założeniach. To że ich deck jest inny niż byśmy chcieli to nie nasza wina. Inaczej gra się combodeckiem, inaczej raszem opartym na go linach i spalaczach a inaczej na suicidedecku czy, miaszancem. Każda Talia inaczej funkcjonuje w upływie czasu, jedne potrzebują dużo tur na Star i wygrywają inne jeśli nie wygrają w ciągu 4-6tur to ich potencjał do wygrania w 7-8turxe spada dramatycznie ponieważ mają inicjatywę ale nie mogą jej utrzymać w przedziale czasu. Inaczej tez gra się jeden na jeden a inaczej w pięciu lub trzech gdy dynamika gry powoduje szybkie zmiany sojuszy lub gracz gra wbrew swojemu interesowi ale po złości dla jednego gracza na którym się uwziął. Po prostu.

1 Like

logika mówi że raczej kasa na zbrojenia była mała…magazyny zaś kiedyś były^^ pełne…

2 Likes

dekalog to prawo dane żydom.

1 Like

Na szczęście nie. A fabryki się same nie zbudują, a techników od tego nakształcili że hoho, na ogłoszenie o 10 inżynierów i 90 techników odpowiada 10 techników zapytać czy nie zapomnieli w ogłoszeniu stawek i 90 inżynierów bez praktyki^^

Ale nie ma się co bać - u Kacapów fabryki amunicji to ośrodki opieki wieku podeszłego.

I teolożki?^^

A byłem.

Bo to nieekoloideologiczne, faszerowanie pierścieni węglowodorowych dwutlenkiem azotu psuje bardzo dużo wody.

Jeszcze lecimy^^

Jak rzucisz kartę do rozrywa dom i dzieci na kawałki?

Okopowy weteran^^

No bo miał być koniec historii, a tu wredni kapitaliści z Kremla napadli komintern.

Jewrejolog - lista zdarzeń popełnionych przez użydoszkodników^^

2 Likes

Egipcjanom :smiling_imp: :wink:

1 Like

Jako że góra Synaj znajduje się w Egipcie a Mojżesz był poddanym Faraona Egiptu … masz rację.

Ze względu na właściwość miejscową Jahwe podlega zatem pod Re a Netanjahu jest lennikiem Abd al-Fattaha as-Sisi.

@JerzyK : Ty Egipcjaninie dwukrotnie reformowany Ty !

3 Likes

Dekalog jest na papierze. Miecz w tradycji. Deus vult.

1 Like

Ponoć oni też to zerżnęli. I z tym kiedy bóg się rodzi i z dziewicą.

Może kopt?

Na kamiennych tablicach!

W gardłach niewiernych!

Daj nam Panie zamożnych barbarzyńców o spolegliwym usposobieniu^^

3 Likes

1 Like

No dobra. Coś rozkminiałem z tymi datami podanymi w Martyrologium Rzymskim. Było tam podane, że Pan Jezus urodził się pod koniec 6 epoki. Myślę, że te epoki są liczone wg tego typu chronologi jak:
pierwsza epoka od stworzenia świata do wielkiego potopu,
druga od potopu do wieży Babel
trzecia od wieży Babel do Abrahama,
czwarta od Abrahama do Mojżesza,
piąta od Mojżesza do Dawida,
szusta od Dawida do ukrzyzowania Pana Jezusa.
Jasne, że mogę się mylić i te postacie są inne ale mniej więcej o tego typu wydarzenia chodzi.
Wg tej chronologii żylibysmy pod koniec 7 epoki.
W pierwszych epokach ludzie mieliby żyć po setki lat, mieć lepsza kondycję niż współcześni, zdecydowanie więcej IQ, zdrowia, tężyznybfizycznej. W archeologii są zagadki, których współczesna wiedza nie może rozgrysc np stanowisko archeologiczne z Turcję Gobekli tepe, zikkurat w Ur, piramidy w Andach, a także takie miasta w Andach takie miasta skalne zbudowane z wielkich bloków skalnych ale te bloki skalne są spasowane że sobą tak że zyletki w szary łączenia nie wetkniesz co stanowi o wysokim poziomie techniki bo głazy ważą wiele ton. 3r3 weź zobacz te zdjęcia z tych miast. Musieli ciąc te skały diamentem.
Myślę że taki zikkurat w Ur to mógł być taki ołtarz jakiegoś Abrahama do składania ofiar calopalnych jak i te niektóre piramidy Inków które może zbudowali jnkowie a może ktoś wcześniej ale dopiero po latach zaadaptowali je jnkowie do zupełnie innego kultu niż były mu przeznaczone.
Ogólnie Sahara, Egipt, Synaj, bliski wschód aż do, Indie co teraz to są tereny pustynię, polpustynne to 2tys lat temu były zyzne ziemie, na tyle żyzne że plonowaly dwa-trzy razy z roku. Palestyna współczesna to kraina pełna lasów i wiekowych drzew, cedry Libanu, obszary zielone, wszędzie zieleń. Z takich dziwnych roślin jest ta roślina na górze Synaj, jeden jedyny okaz na świecie i nazywa się krzew gorejący. Kumpel był w Egipcie i jak wrócił to opowiadał że był na wycieczce na gorze Synaj i że tam taka roślina sobie żyje, od setek lat i jest to jeden jedyny taki egzemplarz na świecie. Jest opisany na Wikipedii jako krzew gorejący na górze Synaj. Jest to żywy relikt. Jak może żyć roślina setki lat i to w jednym egzemplarzu a do tego jak próbowali ją gdziindziej przeszczepic to się nigdzie nie chciała przyjąć.

1 Like

Będziesz siedział w poszczekalni, Ciebie nie można między ludzi puścić.

Tak tak, a ja nie sam, rękoma robię konstrukcje 1,5x4,5x6m, a używając midichlorianów.
Skałę pocięli samą skałą. Sapiens nie takie rzeczy potrafi.

Ciąłeś coś kiedyś brzeszczotem pokrytym diamentem?
No to wcale nie działa tak jak się wydaje.

2 Likes

:joy: :joy: :joy: :+1:

3 Likes

Kurde daj mi opcje abym mógł robić korektę własnych wpisów jak to dawniej miałem to wylapie takie ortografy minute po opublikowaniu a tak muszę się spalić że wstydu albo sklamac więc sklamie…

Tak naprawdę te moje błędy to nie błędy tylko dawne elementy polskiej mowy, która spokrewnione jest prawie wprost z językiem chaldejskim a w tym języku mówili w raju tak więc wiesz, Polacy mają ten sam język, to jest ta sama grupa języków co Adam i Ewa&sons

2 Likes

Przy takich błędach to wyłącznie ośrodek korekcyjny.

Płoń!

Próbowałem. Nie da się. Musiałbym zmienić wszystkim możliwość edycji postów i by nam tu spamowali 0trust_level.
Ale zobaczę czy mogę zrobić kącik @JerzyKa.

2 Likes

@JerzyK wdepnij tutaj:

Stworzyłem grupę i kategorię (trochę mi to zajęło bo nie ogarniam kuwety) gdzie możesz tworzyć wątki i chyba edytować - przetestuj i zobaczę co można zrobić.

4 Likes

OK dzięki. Jak coś mi przyjdzie do głowy to napiszę. Od drugiej połowy 2023 zacznę się przebranżawiać więc wtedy będę bardziej zainteresowany sprawami jak zarabiać $$$ i waszymi radami co do branży i różnych możliwości. Wtedy zacznę pisywac na inne tematy, bardziej związane z branżą jaką odbierzemy. Zamierzam na drakkar zapakować siebie, swoje szczęście, kuzna inżyniera z wysokim IQ(mam trzech kuzynów inżynierów) i zobaczymy kogo jeszcze.

Moja żona idzie jutro na porodowkę, mam nadzieję, że rodzina się powiększy więc pewnie przez jakiś czas nie będę miał kiedy pisać.

Wczoraj w rodzinie taka sytuacja. Chrzesny żony, który ma 7 lat wystraszył się, bardzo mocno się wystraszył, pobiegł do swojej mamy ale nie chciał mówić, jak się uspokoił to powiedział mamie że była u niego babcia Stasia i siedziała obok na łóżku. Babcia Stasia zmarła rok wcześniej.

3 Likes

Prosił, prosił i wyprosił… najwyraźniej prawdę mówią pradawne słowa cieśli :wink:

2 Likes

Przetestuj co Ci tam wolno, bo nie ogarniam tej kuwety, a uprawnienia administracyjne mam z dobroci serca oficera prowadzącego i to raczej jest wydanie małpie brzytwy. Doszedłem do tego, że aby edytować posty musiałbyś mieć inny trust level, a to oznacza też inne uprawnienia i nie można stworzyć specjalnej grupy uprawnień JerzyK, żebyś jedne miał, a innych nie miał. Przynajmniej nie potrafię, a nie chcę tam grzebać bo oficer ma środki do strzelenia mnie w potylicę gdybym coś napsocił.

Litujemy się nad braćmi mniejszymi^^

3 Likes

Zapraszam na nowy wątek. Prowadzę tam nową opowieść o dzielnym funkcjonariuszu Enbecji(Narodowego Bezpieczeństwa), który rozwiązuje różne trudne sprawy. Będzie ogień, będzie dym, będzie siara, będzie oczyszczenie.

3 Likes