Jokes

Trening mentalny ze strzelania do niewiernych :wink:

2 Likes

Wiadomo, że potrafi z nimi wygrać Macedonia. Teraz trzeba jeszcze ustalić, czy Północna.

3 Likes

Podaż będzie rosła przez cały ten kwartał, a także przez cały rok. Niezależnie od tego, nadal trudno będzie znaleźć kartę graficzną, gdy będziemy musieli konkurować z innymi graczami, kryptowalutami oraz scalperami, którzy sprawiają, że ceny kart wymykają się spod kontroli

Colette Kress, dyrektor finansowy Nvidii na spotkaniu z akcjonariuszami tej firmy.

Tłumaczymy na język polski: firma Nvidia nie jest i wkrótce nie będzie w stanie zaspokoić popytu na jej produkty zaś ‘scalper’ to po naszemu ‘spekulant’. “Wymykające się spod kontroli” ceny kart graficznych to zjawisko w którym spekulant wykupuje na pniu produkcję aby odsprzedać ją z zyskiem dalej.

Niestety, z artykułu nie wynika jakie kroki planuje podjąć pani Collette Kress aby zlikwidować spekulację na produktach jej firmy. Dopasowanie cen (1) do popytu byłoby takim krokiem z arsenału handlarza. Można zacząć drukować kartki (2) na te karty graficzne i byłby to krok komunisty. Innym krokiem byłoby zwiększenie produkcji (3) i jest to krok kapitalisty.

A wiedzieć wam jeszcze trzeba że firma Nvidia odpowiadając na zapotrzebowanie rynku … zmniejszyła w najnowszych kartach graficznych zdolność kopania kryptowalut (4).

Wszystkiego tego dowiedziałem się z artykułu w ścieku:
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27486723,nvidia.html

Na podstawie tej jednej wypowiedzi dowiedziałem się że rynek kart graficznych nie jest sterowany popytem i podażą.
Na wolnym rynku doszłoby do zjawisk oznaczonych cyframi 1 i 3.

Rynek kart graficznych nie jest również a przynajmniej na razie nie jest jeszcze socjalizmem realnym. Bo (2) jeszcze nie występuje. Ale rynek ten jest już zarządzany przez ideologię skoro występuje na nim patologia oznaczona (4).
Bo przecież kiedy na wolnym rynku popyt na benzynę rośnie to jej producenci niszczą kolejne rafinerie.

Z jakiegoś powodu pani Kress nie dostała od akcjonariuszy zgody na podniesienie cen swoich wyrobów co z kolei umożliwiło spekulantom rozpoczęcie spekulacji. Kto zatem zabrania urealnienia cen o dodruk ? I dlaczego ? I dlaczego wielkość produkcji kart graficznych jest ustalana planem ?

Ktoś tu bohatersko walczy z problemem który sam stworzył.

To nie jest już wolny rynek. Ten rynek to już gospodarka planowa. I to nie jest joke lecz realia.

6 Likes

A uwierają ją klienci, którzy kupują bulk po cenie tol?

Co Ty wiesz o kapitalizmie? Oczywiście że rozwiązanie numer jeden. Zawsze tak robimy.

Ponieważ parametr 1 nie zaspokaja ich zapotrzebowania na narzędzia jakie muszą dostarczyć wydobyciu aby ryło głębiej i woziło z dalszych złóż.
Klient jest od zaspokajania potrzeb dostawcy, jak mu się nie podoba nie musi być klientem.
Czego nie rozumiesz w kapitalizmie?

Jak jesteś akcjonariuszem to możesz mieć układzik, że kupujesz produkcję na pniu.
Znaczy odsysamy firmę z przodu i z tyłu, a biurwa niech sobie szuka firmy krzak, która zgarnęła rezultat, bo ta, która ma środki trwałe zysku nie ma i takie też becyluje daniny^^
Czego nie rozumiesz w kapitalizmie?

I ma z tego zisk.
Czego nie rozumiesz w kapitalizmie?

To jest szybki rynek.

Oczywiście że kapitalista ma Da Plan.

3 Likes

też sobie zadałem to pytanie czytając wywiad z panią Kress.

Co prowadzi do sentencji że oficjalny system rozliczeniowy upadł skoro klientom pozostał na półkach ocet.

nie rozumiem dlaczego kapitalizm karmi mędy zamiast je grzebieniem z jąder usunąć.

2 Likes

Ja nie rozumiem tego tak bardzo, że wydaje mi się, że mi się to śni.

3 Likes

24868_web

https://www.google.com/amp/s/archeowiesci.wordpress.com/2010/08/20/grzyb-pasozyt-i-mrowka-zombi/amp/

3 Likes

Wkradł się chochlik? Chyba miało być [2]?

Czy przypadkiem to nie ta menda właśnie jest kapitalistą, a nie zbieranina tzw. akcjonariuszy w postaci owiec do strzyżenia?

2 Likes

Poprawione. Kłaniam się Szanownemu Panu dziękując.

mędą w tym układzie są ‘nieznani sprawcy’ którzy z jednej strony nie pozwalają podnieść cen, z drugiej nie pozwalają zwiększyć produkcji a z trzeciej strony nakazują obniżenie mocy obliczeniowej produktów. Chyba że przekonasz mnie że to taka seria przypadeczków jest. No pech taki.

2 Likes

Mendy panowie.

5 Likes

Najedzony jestem, nie wybrzydzam.

Różne rzeczy śnią się w R’lyeh.

Albo odwrotnie?

Punkt potrójny - stan w normie.
Mi wszystko pasuje, po co z tego stanu wychodzić?

2 Likes

Koszty wiosłowania w kisielu Ci pasują ?

2 Likes

Moja spina słabo oddziałuje z tym polem więc tylko wqu ale nie wpływa ważąco.
Niezwykła ilość ludzi chce wokół mnie ten kisiel wiosłować. Kto bogatemu zabroni?

Tang ping, nie szarpię się, nie tonę. Ujdzie.

3 Likes

A jest możliwe przywrócenie tych zdolności do poziomu właściwego?
Jak ma się np. info od producenta jak to zrobić?

3 Likes

Chyba srednio. Strzelam w ciemno, ze przepalaja sciezki jakies. Tak sie segmentuje rynek w CPU - moge sie mylic i to moj nieswiety przywilej ale ja bym tak to zrobil…

… inna sprawa, ze druga polowa rynku robi to softowo (tzn ze np. nadpisujac eeprom tu i tam robi sie “normalnie”)

wtedy i biurwa by byla zadowolona i Han cały

4 Likes

przyjmijmy ze kopanie kartami graficznymi jest passe.

3 Likes

O, bardzo mi sie to podoba ^^

dokładam dzisiaj 70TB “do pieca”

2 Likes

Ależ nie, ja zasadniczo się zgadzam z obserwacjami. Wnioskuję natomiast, że to właśnie nieznani sprawcy są kapitalistami, w rozumieniu “prawdziwi właściciele przedsiębiorstwa, z którego czerpią zyski”, więc niby jak się ich pozbyć? Widocznie to całe “kopanie” bruździ w ich innych interesach, z których czerpią dużo większe frukta. Bo chyba możemy się zgodzić, że w przeciwnym razie formalni właściciele, czyli tzw. akcjonariusze - powiedzmy społeczeństwo - już by panią Kress na kopach wyrzucało za działanie szkodę spółki?

Poprawione, by nie szerzyć błędów, ale sromota pozostaje.

2 Likes

np. dodruk piniondza bez kosztów?

2 Likes

Nvidia musi wyświetlać GUI od “drukarki piniondza” ^^

1 Like