Kancelaria Diabła, czyli może jednak złoto to przeżytek

Masz reklamę czego lepszego?

Widziałeś żeby kapitalizm skończył się milionami trupów w jednym pokoleniu?
Widziałeś żeby komunizm tak się nie skończył?

Gra to selekcja - potrzebujemy wyłącznie zwycięzców.
Życie to gra przynajmniej teoretycznie nieskończona/otwarta złożona z serii naszych prywatnych gier skończonych/zamkniętych.

Należy więc je zdobyć agh burzum-ishi krimpatul.

To jego część gry otwartej. Skoro chce wygrać swoją to to robi.

Ale do tego czasu matka jest naćpana serotoniną [edit:autor miał na myśli oksytocynę podawaną kobietom na przymilny charakter] - inaczej by zadusiła.

Bogactwo to obowiązki innych ludzi wobec nas.

Nie - został wypaczony. Porządek zapewniania zasobów jest tam ujęty ściśle, a rozróżnienie swój-niewierny krwawe.

Nie działa dla indywiduum, ale działa dla populacji.
Nie potrzebujemy byle jakich - ze skały ich!

To jest właśnie cel gry otwartej. Następni poradzą sobie lepiej, ponieważ wynieśliśmy ich na pozycję gdzie w ogóle mogą.
Na krę trzeba sobie zasłużyć tak jak na drakkar podpalony na cześć przodka z jego zwłokami na nim.

3 Likes

No jasne. Zobacz na historię kapitalizm z USA naprawdę wielki i nowoczesny przemysł zasponsorowal najpierw komunizm w USA i zbudował w ZSRR od podstaw przemysł ciężki. Wiedzieli że ten przemysł przede wszystkim będzie uzyty do produkcji broni i tylko tego, z zamian dostali niby kasę ale oni tej kasy nie potrzebowali bo ją mieli. Zbudowali ten przemysł ponieważ realizowali swoje cele nie materialne a ideologiczne/religijne. Potem ten sam kapitalizm z USA zasponsorowal(być może za kasę wytransferowaną z ZSRR za budowę tego przemysłu) do Rzeszy I zbudował tam przemysł ciężki w warunkach narodowosocjalistycznych i ten kapitalizm napuscil jednych na drugich czyli był wspolwinny tych trupów. A na koniec aby przechylic szale zwycięstwa dodał swoich sił i środków ZSRR aby dobić rzesze. Wikipedia podaję że
Według aktualnych szacunków rosyjskich historyków, w ramach pomocy ZSRR otrzymał 427 tys. samochodów, 22 tys. samolotów, 13 tys. czołgów, 9 tys. traktorów, 2 tys. lokomotyw, 11 tys. wagonów, 3 mln t benzyny lotniczej, 350 tys. t materiałów wybuchowych, 15 mln par butów, 70 mln m² tkanin ubraniowych, 4 mln opon oraz 200 tys. km drutu telefonicznego[2]. Takie ilości obecnie robią wrażenie.

Jakoś wśród tych co wolnosciowo patrzyli na świat o wiele więcej jest przegranych nich wygranych już do 40 roku życia np Wyprzedzają ich małoambitni ale wytrwali.

Próbują wygrać ale nie rodzac następnego pokolenia, zanim dowiedzą się że przegrali to mają dobre samopoczucie a to nie to samo.

To jest behawioralne psychologiczne ujęcie które nie wyjaśnia całego procesu. Serotonina nie działa przez 20 lat, to co? Jakby chwilowo spadła to zadusi poduszką?

Tak został wypaczony. Popatrz na katolików z Galicji sprzed 100 lat. Przymierali głodem, na przednowku jedli kasztany z ziemniakami, lub zgnile ziemniaki, szedł w pole oral cały dzień zjadł tylko skórkę sloniny którą rzuł powoli albo przetrwał dwa lata na wojnie zimą spiąć na kamieniu. To byli twardziele i jakoś nie mieli takich wątpliwości jak ci teraz.

Dla populacji też nie działa, liberalnych społeczeństw coraz mniej, znikają ilościowo. Rozwijają się nie biologicznie przez przyrost a ideologicznie poprzez ukąszenia heglowskie.

Tak myślę że są lepsze rozwiązania z przeszłości. Czytałem twoje opracowania struktur przemysłu oraz firm i pomyślałem wtedy ze w średniowieczu miejsce korporacji zajmowały klasztory i to było lepsze bo klasztor jako korporacja zapewniał usługi na dość przyzwoitym poziomie, nadmiar kasy i zasobów wracał do społeczeństwa. I w klasztorze i w korporacjach nadmiar zasobów pływanie na niziny społeczne ale z korporacji obecnych jako projekty społeczne(soros, socjalizm, rozdawnictwo helikopter money albo kwarantanna gdzie miliardy ludzi jest zablokowanych i nie wytwarza ale zasoby do nich płyną, albo jako sponsorowane ideologię które wywracają pożadek społeczny) a zklasztorow plynelo coś zgoła przeciwnego. Zobacz na takie korporacje jak cystersi, templariuszy, krzyżacy, benedyktyni, franciszkanie, jezuici. Taki mnich w latach prawidłowego działania klasztorów a były to setki lat był przeorem, dysponował ogromnym majątkiem ale nie dla siebie sam osobiście siedział w nieogrzanej celi, spał na wyrze o szerokości 60cm i się w wolnej chwili umartwial ale zasoby szły na budowę cywilizacji na szkole, bibliotekę, łączność, postęp techniczny i szpital(jak inaczej sfinansować sensownie sieć szpitali?) jeśli katolicyzm się podniesie to miejsce korporacji zajmą znów klasztory, nowe reguły klasztorne ale na wzór średniowieczny to da paliwo do rozwoju cywilizacyjnego ale aby powstały jakiekolwiek wspólnoty klasztorne musi się podnieść instytucja rodziny wielodzietnej która dostarczy paliwo do jakiegokolwiek rozwoju dlatego tak się walczy z rodziną i autorytetami. Pozatym zapytaj jakiegokolwiek katolika czy dostrzega ponad ziemski charakter kościoła katolickiego to szczerze większość odpowie ci ze nie co jest efektem ostatniej reformy soborowej a już pastor Franciszek dogrywka jeszcze nowsze reformy wprowadzając nowy humanizm tak więc ja już to wiem że będę żywym skansenem, czeka mnie rezerwat, margines.i to już wkrótce. Obecny kryzys gospodarczy, kowidowy, zapaść cywilizacyjne idzie w tym samym tępie co zaoranie katolików przez aparat władzy kk.

2 Likes

Bardzo prymitywny przemysł w USA wymyślił feudalny model podziału społecznego (domki z trawnikami), który bardzo się cysorzowi spodobał i taki sam chciał w Prusiech.
Po to kapitaliści się komunizują, żeby ich kolejne pokolenie kapitalistów miało szansę zjeść w butach.
W jaki niby sposób chcesz zbudować przemysł ciężki w kraju, który go nie ma i co z tego wynika kadry do takiego?
Nie masz podejrzeń że oni go tylko rozwinęli? Bo przemysł to już wcześniej tam był za feudalizmu i to dość ciężki.

Jakież to cele?

A to w Reichu przemysłu ciężkiego nie było i w wyniku jego zbudowania Niemcy byli zdolni produkować tylko 1/3 amunicji, jaką produkowali przed WW1?

Zawsze więcej jest przegranych niż zwycięzców. Rzuć okiem w niebo - bardzo niewiele gwiazd posiada większość masy wszystkich gwiazd. To niesprawiedliwość czy rzeczywistość?

Czyli przegrali w długie trwanie.
@impeer wystąp!

Działa. Kobiety mają przystosowanie do rodzenia proroka co rok.

Zdarza się dość często.

Słyszałem że wybierają się na Marsa^^

Dla mniejszej populacji.

Naturalnie z klasztorów nie płynęła żadna ideologia - gdzieżby^^

Dziś jest tak samo, po prostu łóżka są nieco szersze.

1 Like

Od nadmiaru serotoniny to by zasnęła i zagłodziła. Pomyliło Ci się z oksytocyną.
Poza tym taki mikro homo sapiens jest dla dorosłych tym czym wyłącznik prądu dla dzieci - fascynuje ich sprawczość, tak mamy skonstruowane mózgi (chciałoby się powiedzieć reinforced learning hahaha)

2 Likes

Racja - to miałem na myśli zgodnie ze wspominanymi wcześniej tekstami. I mi się pomerdało.
Czytasz w myślach - jesteś szpiegiem?!
Przyznaj się - jak czytasz co mam na myśli?!

Jakby nie fascynował to by nas tu nie było.
Włączniki pikuś, ale do kontaktu da się schować groszki (ostatnio odkryłem upchnięte).

2 Likes

Jak mniemam Gospodarzu to twoje nauki nie poszły w las. To był zapas na czarną godzinę. Tylko trzeba nauczyć żeby go nie wydobywać drutem, szczególnie z obu otworków na raz.

1 Like

ja to znam pod cytatem ktory szedl jakos tak

“kasa ktora masz daje ci wolnosc a kasa ktora chcesz miec jest narzedziem niewolnictwa”

4 Likes

Chyba jednak nie do końca przeżytek.

2 Likes

W zasznurkowanym artykule dotrwałem zaledwie do pierwszego użycia pojęcia
“long-term money” i resztę sobie odpuściłem.

‘Money’ jest albo go nie ma. Long-term zaś to pojęcie ze świata kontraktów. Nie wiedzą zatem o czym piszą używając do opisu świata pieniądza pojęć ze świata kontraktów.

Opiszmy zatem niutonometry wymagane w giętarce kilowoltami z gniazdka i zastanówmy się potem do czego i komu ten opis można za karę wsadzić.

2 Likes

Też mnie to zgrzytnęło, to określenie. Ale zastanawiam się czy część traderów nie będzie się pod to pozycjonować wychodząc z założenia, że wzrosty tu będą. Co może pociągnąć przykre zmiany na półkach.

2 Likes

Chrum!
Folwark to zatwierdził!

Miau?^^

A czy to jeszcze ma jakiekolwiek znaczenie?

1 Like

Ja wiem, że sam sobie ze wszystkim nie poradzę. Dlatego zbieram miniony.

3 Likes

System się kompletnie wysypał i próbują domknąć.
Wprowadzili swapową wymianę walut dla kont przedsiębiorstw po identycznym kursie w całej EU dla płatności kartą. Do tego aby zapłacić kartą sprzedawca musi być uzbrojony w system identyfikacyjny banku co oznacza w zasadzie brak możliwości zakupów przez internety zagramanicą.

2 Likes

Dla tych mniej wolnych z nas, co jeszcze w okowach systemu, przez jakiś czas ma.

2 Likes

Szybszym trzeba być!
Precz z wolnymi!

1 Like

Właśnie dostałem maila z Aliexpress o anulowaniu mojego zamówienia. Ehhhh, Ty.

2 Likes

Prywatne czy na firmę?

2 Likes

Prywatne. Se jeszcze popróbuję, bo na chwilę obecną to pewnie zbieg okoliczności, więc to jako ciekawostkę bardziej wrzuciłem.

2 Likes

Hm, o tyle istotna ciekawostka, że mam sporo zamówień w trakcie…

2 Likes