Korpo przejmuje rolę państwa

Byłeś wyjątkowo wyrozumiały i dobrego serca.

4 Likes

Mała fabryka, około 400 osób z czego około 50 pracuje z domu.
W fabryce reżim sanitarny.
Testy, mierzenie temperatury, dystansowanie społeczne, drogi jednokierunkowe, dezynfekcja, maseczki, rękawiczki, okulary itd,
Ludzie przebrani tak, że po prostu nie chorują. (Każdy, kto jest chory 4 razy w ciągu trzech lat wylatuje z roboty.)

Covid i tak znalazł sobie sposób.

Peter - 45 lat, otyły i lubił pochlać w weekend, ale na tyle zdrowy by przychodzić codziennie do pracy na 12h by ustawiać i pilnować maszyn. - Nie żyje.
Aron - 35 lat, były rugbista, chłop wielki jak Tyson Fury. - Stan bardzo ciężki, zaliczył OIOM.
Maciek - 39 lat, 100kg na ławce płaskiej, 150kg w martwym ciągu, maraton poniżej 4h. - Stan bardzo ciężki, zaliczył OIOM.
Chris - 35 lat, wygląda normalnie, zdrowo, taki anglosaski przystojniaczek. - Stan ciężki.
Oddychało mu się tak ciężko, że lekarze zdecydowali się go zabrać do szpitala by go pilnować.
John - 45 lat, normalny, żona, dzieci, lubi hodować rybki. - Stan ciężki.
Dostał takiej gorączki, że też przejechał się karetką i poleżał sobie w szpitalu.

W UK szczepienia ruszyły pełną parą w połowie stycznia.
W fabryce zaczęły się tak na początku marca.
Na dziś wszyscy powyżej 42 roku życia i Ci którzy mają jakieś cięższe kwity w NHS, są już po pierwszej dawce.
Wszyscy zaszczepieni AstraZenecą, wszyscy czują się dobrze.

Takie liczby. Ja takie coś widzę.

5 Likes

Dzięki za konkretne dane. Policzmy zatem:

Z Twojej próby kontrolnej w sile 350 ludzi świrus trafił pięciu na poważnie z czego jeden tego trafienia nie przeżył.
350 = 100%
5 = 1,42%
1 = 0,28%

Przy czym jak sam napisałeś nie wiadomo czy zgon Petera jest zasługą świrusa czy jego nadwagi i ciągoty do procentów. Możliwe że Peter umarł dlatego że już wcześniej był osłabiony. Nie wiadomo czy zabiło go osłabienie, czy świrus czy kombinacja obydwu czynników.

Rozsądny minister zdrowia mając do czynienia z takimi liczbami (półtorej procenta zakażonych ląduje w szpitalu, 0,3% na cmentarzu) i takim świrusem zarekomendowałby swojemu premierowi:

  • rozpocząć produkcję leków łagodzących przebieg infekcji czyli ogólnie mówiąc leków wspomagających utrzymywanie drożności układu oddechowego, albo przynajmniej nakupić tych leków tyle ile się da. Cena nie gra roli.
  • skokowo zwiększyć zdolności produkcyjne tlenu poprzez umowy gwarantujące jego producentom zbyt,
  • zwiększyć zdolności logistyczne w zakresie transportu tlenu. W tym punkcie częściowa mobilizacja armii może mieć sens.
  • zagonić WOT i OC do organizowania i prowadzenia ambulatoriów polowych typu namiot+leżanka+tlen+osoba pilnująca stanu dotlenianych pacjentów.

Po czym poprosiłby prymasa o modlenie się za tych osłabionych.

Świrus by sobie przyszedł, zaraził kogo udałoby mu się zarazić, zabił kogo udałoby mu się zabić po czym odszedłby do historii. No chyba że ten świrus jest grypopodobny - wtedy tak jak grypa dwa razy do roku by się pojawiał, falami na jesień i wiosnę zabijając tych których zabić mu by mu się udało.

W tym momencie rodzi się pytanie dlaczego wcześniejsze epidemie (na przykład epidemia grypy z wiosny 2018 roku) nie wywołały takiej paniki. Albo dlaczego świrus został zinstrumentalizowany do paniki wywołania. Albo kto na tej panice zyskał. I tak dalej.

Bo liczby rzędu upierdliwość na poziomie 1,5% i śmiertelność na poziomie 0,3% to standardowe rzędy wielkości podczas standardowych epidemii nawiedzających nas regularnie.

O co zatem ten cały zgiełk ?

8 Likes

A ja widzę u mnie zero na oiomie. Zero chorych. Zero trupów.
Ale tu nie było maseczek i innych głupot stresujących.
Łatwo wywnioskować jaka zmienna zmienia.

5 Likes

Albo kto najmniej stracił.

5 Likes

Łukaszenka.

Po pierwsze stwierdził że on świrusa jeszcze na własne oczy nie widział.
No a skoro wroga nie widać to nie za bardzo można z nim walczyć. Jak będzie chciał to i tak przełamie linie obronne
typu częste mycie rąk, maseczki i dystans.

Po drugie katalog Łukaszenki w sprawie przeciwdziałania świrusowi jest klasykiem każdej profilaktyki mającej na celu wzmocnienie naturalnych sił obronnych organizmu:

  • dużo się ruszać a najlepiej na zewnątrz,
  • odwiedzać banię,
  • chlać ale z umiarem.

Od siebie dodałbym do listy Łukaszenki:

  • napisać holograficzny testament w formie wymaganej przez miejscowe przepisy,
  • pojednać się z Najwyższym, dla osób które w Najwyższego wierzą,
  • pożegnać się z rodziną.

Po czym każdy nowy dzień witać jakby miał to być ostatni dzień na tej planecie.
I normalnie żyć dalej, aż do dnia który okaże się tym ostatnim.
Robiąc swoje.

6 Likes

Też zwróciłem uwagę na te liczby.
Też zauważyłem te procenty.
Też widzę reakcje rządów na to co się dzieje.

Myślę, że żyjemy w czasach wielkiej zmiany w której Covid jest tylko wymówką dla mas.
Myślę, że wyrównują poziom życia na planecie.
Myślę, że Ameryka Północna i Europa zbiednieją a Azja, Ameryka Południowa i Afryka się wzbogacą.
Myślę, że religie się zbliżą.
Myślę, że państwa narodowe osłabną, a międzynarodowe korporacje się wzmocnią.
Myślę, że robią to po to by uniknąć trzeciej wojny.

Urodziłem się w drugoligowym kraju, ale zdobyłem sobie przyzwoity zawód, więc ani mnie to ziębi, ani mnie to parzy.
Gdybym był inżynierem w Turcji, którego nie stać na porządne buty to bym się cieszył.
Gdybym był anglosaską fryzjerką, która jeździ nowym Audi to bym się martwił.

Oczywiście, ja nic nie wiem.
Tak sobie to w głowie tylko racjonalizuję.
Taką mam wyobraźnie.

Za 100 lat będzie o tej pandemii w podręcznikach do historii.

9 Likes

Za sto lat może nie być podręczników.

3 Likes

przyplątała mi się ta myśl wczoraj, nawet pomyślałem żeby kupić jakąś papierową encyklopedię żeby porównać sobie za 20 lat jak “fakty” zmieniły się przez dwie dekady^^

5 Likes

Pięknie napisane, niestety zachodnie społeczeństwo pełnych brzuchów zostanie zdziesiątkowane bzdurną maksymą “ludzkie życie jest najwyższą wartością”.

6 Likes

Intelektualne?

Jakie państwa narodowe? Przecież to wydmuszki.

A i historia może być inna niż w naszych.

2 Likes

https://m.youtube.com/watch?v=ZaLJ10v4xUA

3 Likes

Ideologicznie. Dlatego fryzjerce w UK spadnie, fryzjerowi w Etiopii nie przybędzie. Równanie jest tylko w dół.
A organizatorzy oczywiście nadal w tych samych komisjach. ^^
I tam ciastek na pewno nie braknie.

A gdzie one pozostały? Na zachodzie Jewropy, to już ich niet.

Będzie synteza do ekoreligii. Widać po KK, że idzie w tę stronę.

3 Likes

Kilka lat temu ten prawdziwy premier RP wpadł do Warszawy na inspekcję. Przerwał przy tym własną kampanię wyborczą którą akurat prowadził celem utrzymania większości w Knessecie. Wpadł, pozamiatał, przerobił zero razem z jego ustawą na miękiszona po raz pierwszy i wrócił do siebie. Po czym wybory do Knessetu wygrał.

To była pokazówka władzy państwa narodowego. Najwidoczniej lepszego państwa nad Wisłą nie potrzeba - tym kikutem jak widać da się zdalnie machać z Tel Awiwu. Naprawdę rzadko trzeba miejscowych do pionu stawiać.

Teraz w telewizorach leci telenowela z cylku przerabianie zera na miękiszona po raz drugi ale sequel z tego cienki wyszedł. Obsada już nie ta: nie ten premier co trzeba.

4 Likes

W lazarecie mam 4
6 kowidowych. Żaden na OIOM się nie.kwalifikuje. żaden dziś.

To ze Za godzinę może.byc inaczej to ok.

Było duzo gorzej

3 Likes

Plemiennego.

3 Likes

Stan na dzisiaj to:
9 pracowników ( plus 7 osób z rodziny, łącznie 16 osob )

4 Likes

Ładnie to się komponuje wszystko z “Paradyzją” i “Limes Inferior”.

Dobry wieczór po przerwie, jak widzę wszyscy jak zwykle w formie. :slight_smile:

2 Likes

A kto nie ma, może założyć partię. Na przykład Boga.

Działają bez systemu, ich immanentną cechą jest Kredyt, nie wydrukowany, tylko prawdziwy.
Chciałem dziś zapłacić sąsiadowi za nielewalną usługę z góry. Usłyszałem, że nie trzeba, swoim ufa.

Jakoś trzeba wyjść z twarzą z sytuacji, gdy przez rok zajmowali się wspólnie i w porozumieniu łamaniem konstytutki. Procesów nie będzie z powodu zejścia podejrzanych.

Nie wierzę, że po roku w takim miejscu trzeba to jeszcze pisać.

Stracił spory zakres luzu na smyczy.

3 Likes

czasy były dobre to rządził lekką ręką. Nawet nie musiał wyników kolejnych wyborów fałszować.
Czasy mu stwardniały to i ręka mu stwardniała.

Chyba nie uważasz że odrzucenie oferty która była nie do odrzucenia pozostanie bez konsekwencji.

3 Likes