Lista lektur obowiązkowych i uzupełniających

Na ile znam chińskie doktryny z ostatniego tysiąclecia to zarazy, najazdy i powodzie traktowano jako ratunek dla administracji. Dzięki temu można było kopać puszkę od nowa po zresetowaniu boiska.

5 Likes

ciekawa niezależna rosyjska!!! produkcja …coś dla spiskowców, płaskoziemców, szurów foliarzy i tego typu towarzystwa^^

2 Likes

Jak ktoś jest zrytowany modą na przeintelektualizowanego, przesyconego filozoficzną nowomową Jordana Petersona to tu jest przesycony filozoficzną nomomową artykuł co go krytykuje.

3 Likes

ciekawie piszący Rosjanin (wiem wiem) Maksym Solochin warto to poczytać a szczególnie jego teorie władzy…

2 Likes

Wiele “rad” juz pewnie “załatana”, ale jako inspiracja i ciekawostka… :wink:

2 Likes

Nieaktualne.

1 Like

A ja bardzo Pielewina lubię. Zawoalowany obraz rzeczywistości. Bardzo fajne bajki na dobranoc z domieszką polityki.
na przykład to : S.N.U.F.F. - Wiktor Pielewin | Książka w Lubimyczytac.pl - Opinie, oceny, ceny

1 Like

Pielewin to jeden z autorów pozwalających zrozumieć funkcjonowanie dźwiedzia. Przydatna lektura dla tych, których zdziwiło fiasko specoperacji.

2 Likes

ja bym się wstrzymał z tego typu oświadczeniami^^

1 Like

Który z wykresów wskazuje na fiasko?

3 Likes

Kiedyś, lata temu, czytałem to
The Lucifer Principle The Lucifer Principle - Wikipedia
Ciekawa i nawet po latach trzyma poziom.

1 Like

Po osuszeniu słusznych rozmiarów flaszki każdy zaczyna funkcjonować jak niedzwiedź więc postawa imperialna jest znana. Przykład pierwszy z brzegu ale za to typowy: nie mogąc nabrać solonych orzeszków palcami (małe cholerstwa złośliwie uciekają) nabiera się garścią. Do paszczy trafia mniej więcej tyle samo co w stanie trzeźwym za to zużycie przekąsek jest jak na imperium przystało.

Mrówkom się w imperium powodzi …

5 Likes

compendium wiedzy n/t Teorii Władzy :+1:

1 Like

Nie mam problemu z modą na kogokolwiek, kto odrobinę, choćby momentami, wskazuje na niedostatki obecnej głównej narracji - nikt nie jest idealny, równie dobrze można powiedzieć, że teksty Grubego, 3r3 itp są spójne tylko na 99% → tu uwaga nie oceniam, ale dla mnie ważne są te punkty które zmieniają postrzeganie pulpy sprzedawanej na każdym rogu. Wobec czego polecam często ludziom co najmniej poczytanie typów jak Peterson, bo to potrafi wyzwolić zmiany - terapia społeczna, wybudzanie z gorszego letargu do lepszego. Lepszy letarg daje szanse na pełne obudzenie.

6 Likes

Cóż za optymizm. Teksty te są tendencyjne i propagandowe. Z palcem w nosie mogę napisać do każdego tekst polemiczny jadący dany pogląd od góry do dołu.

5 Likes

oraz popierają jedynie słuszny kurs partii PGR.

Jeśli pierwszy sekretarz się ujawni jako pierwszy dysydent oznaczać to będzie nadciągającą zmianę bandery.

3 Likes

Popieram wszelkie ruchy komunistyczne gdyż zapewnią one wywrócenie stolika.
I wszystko będzie tak pozmieniane, że będzie jak zawsze^^

Każda flaga pod jaką żegluję jest fałszywa gdyż nie mam flagi. Mam skrzynie do napełnienia^^

7 Likes

To się dopiero nazywa w poglądach “bycie elastycznym” ! Jesteś, no, prawnikiem, czy co ? :wink:

1 Like

Zdjęcie z wątku obok znalezione przez @BartArt’a w internetach a dokumentujące cenę ropy na stacjach benzynowych terytoriów okupowanych każe się zastanowić czy nie byłoby korzystnie wypowiedzieć wojnę Ruskim i od razu się poddać. Ruskie mają jeden lotniskowiec który jest zepsuty, banksterka ma lekko licząc dwadzieścia i wszystkie je trzeba nakarmić, wyposażyć i utrzymać. Zawistnicy mówią że rodzina Putina przytuliła 200 mld FEDów w dwadzieścia lat, banksterka wyciska tyle z jednej, niewielkiej w sumie kolonii w dziesięć lat i to samymi odsetkami i składkami przy czym zadłużenie prowincji cały czas rośnie.

Zapad zrobił się całkiem drogi w utrzymaniu i jest coraz droższy.
Kiedy Grecja zaczynała być oddłużana wisiała zapadowi 100 mld €. Dzisiaj, po trzech rundach restrukturyzacji i oddłużania winna jest tym samym misiom 200 mld € a oprócz tego pozbyła się wszystkich monopolistycznych kur znoszących złote jaja.

Ten zapad to jest do dupy interes.

10 Likes

Przydałaby się aktualizacja tej grafiki oraz jej skonfrontowanie do jakiegoś punktu odniesienia…

EDIT:

“I tak wlasnie jest w kapitalizmie, na tym to polega – ci, którzy maja najwiekszy dostęp do kapitału, bogacą się najszybciej i najbardziej, a następnie za uzyskane środki zaczynają kupować przychylne dla siebie regulacje prawne, ustawy i modyfikują system ekonomiczno-polityczny kraju tak, żeby bogacić się jeszcze bardziej i jeszcze szybciej, jednocześnie wyrzucając poza nawias społeczeństwa coraz większe ilości tych z dołu drabiny społecznej.”

To zdaje się tyczy się również relacji międzypaństwowych… I zdaje się, że P.T. czytelnikom z.se po prostu zależy na tym, żeby się w tej uprzywilejowanej grupie znaleźć ^^

2 Likes