Lista lektur obowiązkowych i uzupełniających

No właśnie widzę, ale przecież my nie obrazalscy!

Wierzę że odzyskasz nad nią wkrótce kontrole^^

2 Likes

Knuję jak w kopertę zmieścić naładowany kondensator^^

1 Like

Te sa spoko

2 Likes

Do koperty to chyba zbyt duzego kondensatora nie wsadzisz :smiley:

Poprawka widze, ze te flat maja niezla pojemnosc. Probowal ktos z tego strzelac?

2 Likes

Będę sprzedawał naładowane w Berlinie po 5 EUR, do testowania na gospodarzu.

Zarobione środki zostaną przeznaczone na ochronę zagrożonych wyginięciem kukudyli w Krakozji.

2 Likes

5 Euro to jak za darmo :smiley:

Pamietam jak sie bawilo w coilguny - paczka duzych capsow z invertera czy innego badziewia, jakis tyrystor do przelaczania, rurka, pocisk, cewka - niestety rozmiary tego byly zbyt duze.

2 Likes

Coilguny są fajne dopóki nie pomnozysz efektów przez sprawność na poziomie 3%.

Nakupilem szufladę kondow, nawet mi się nie chce tego skladac.

Taniej i lepiej kupić chiński kompresor za 300 PLN.

2 Likes

To byl jeden z momentow w ktorych zrozumialem, ze to co mi sie wydaje ze byc powinno mocno odbiega od tego co faktycznie bedzie.

Dlatego po kilku latach pracy latwo rozpoznaje praktyka od teoretyka - dla teoretyka wszystko ‘‘musi sie dac’’.

2 Likes

Ja już jestem przetestowany.

Za darmo już mnie strzelił kiedy trzymałem elektrody ręką na łusce z prochem.

To ten moment kiedy przestajesz być humanistą^^

Po MBA wszystko się da, tylko ludzie urwy.

1 Like

Jeszcze nigdy nikt mnie tak nie zwyzywal :smiley:

4 Likes

A skad przekonanie ze to co widzisz, to co czytasz to w ogole rzeczywistosc?

Elon to moim zdaniem produkt wizerunkowy, synteza marketingu, PR, inzynierii spolecznej i specow od zarzadzania emocjami.

Elon musi byc psychopata i musi byc the purest evil, bo tylko tacy przyciagaja jelonkow z pieniazkami i barankow do strzyzenia.

Co jesli ten Elon ktorego znasz z publikacji wizerunkow biografii eventow etc. nigdy nie istnial i inie istnieje? co wtedy?

4 Likes

Ja sie za bardzo Elonem nie interesuje wiec dla mnie to taka sama postac jak kazda inna. Odrzuca mnie to, ze kazdy o nim pisze i traktuje jak jakiegos superbohatera z kreskowek. On popularnoscia wsrod ulicznych inwestorow przebija wszystkich.

2 Likes

Lud pragnie - władza dostarcza.
Wycięli go z komiksu.

O ile dla dołów to epitet, o tyle w kadrach to próg wejścia.

W komiksach Stark (zgaduję z pamięci) był wiarygodny, przecież książek nie czytali bo za dużo tekstu.
Choć pomniki stawiamy takim:
http://najlepszefantasy.pl/czytelnia/142-kane-karl-edward-wagner

Ponieważ On jest superbohaterem z kreskówki.

1 Like

Przez kilka lat na firmie wisiał baner, że potrzebni są ludzie do pracy.
Firma wydawała mnóstwo kasy na nadgodziny, na ściąganie ludzi z środkowo-wschodniej Europy, na ludzi z agencji, ale pensji znacząco w tym czasie nie podniosła.

Myślę sobie, że jednak takie biznesowe czwartki istnieją.
Gdyby firma podniosła pensje o te 15-20% i wyssała ludzi z Rolls Roycea, Jaguara, Land Rovera itd., to kolejne spotkanie odbyłoby się już gdzie indziej, bez jej udziału, a pozostali uczestnicy doszli by do wniosku, że trzeba jej przetrącić kolana, bo jej się w głowie pomieszało.

PayPal nie jest już jego, można kupić akcje Tesli, ale nie można kupić akcji SpaceX…

Ja swoją opinie na temat Muska wyrobiłem sobie po przeczytaniu
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/294899/elon-musk-biografia-tworcy-paypala-tesli-i-spacex

Autor pogrzebał mu w życiorysie, przeprowadził mnóstwo wywiadów z jego znajomymi a później zmusił go do spotkań, skonfrontował go z tym co wie i poprosił o komentarz.
Dobra czytanka.

Nie bedę za dużo pisał, bo może ktoś będzie chciał sobie poczytać ale…
Psychopata? Tak, w ogóle nie trzyma ciśnienia.
Purest evil? Obok Chmury, Kasiora i Krzaczka to on nawet nie stał^^
On potrafi trzy dni leżeć na podłodze i płakać, bo go baba rzuciła.

Dla mnie osobiście nic.
Ja sobie stoję z boku, ja dla niego nie robię, ja sobie tylko obserwuję i trzymam kciuki za jego firmy.

PayPal - mam i korzystam.
W Teslę nie inwestuję, ale sam samochód za niedługo pewnie kupię i przetestuję.
SpaceX - jestem fanem i im kibicuję. Ja też chcę na Marsa.

1 Like

Teraz wywiesili ludzi, że potrzebują banerów?

Zarobki zarządzającego wynikają jak w Miśiu - z ogólnej sumy kosztów^^
Nalać koniaku?

Gdyby babcia miała wąsy - marże są żyletkowe przy takich kosztach obsługi prawnej i ubezpieczeniowej.

W Twojej głowie owszem.
Ale stawki na rynku są znane - po co przepłacać?

Na szczęście nikomu nic się nie pozajączkowało i wszystko zostało po staremu.

Ponieważ SpaceX nie spełnia standardów sprawozdawczości jak każda firma z branży.

2 Likes

A to nie jest czasem tak, że się wtedy koszty wpisuje w inną rubrykę w excelu? Najgorzej to mieć koszty stałe, a koszty zmienne to wiecie, tylko tymczasowo, póki nie osiągniemy znaczącej przewagi na rynku.

To by wtedy pozostali musieli zrobić to samo i tylko prol by na tym zyskał. Nawet firmy, które oferują pracę w pełni zdalną dają stawki nieodbiegające od warunków lokalnych, a trudno sobie wyobrazić, że się komunikują wcześniej z lokalnymi bonzami.

3 Likes

Dokładnie o to chodzi.

Nie muszą, zawodowo zajmują się tym inne globalne korporacje ^^
np:
https://www.kornferry.com/
Kupujesz od nich raport i już wiesz ile na jakim stanowisku ma się zarabiać.

3 Likes

Biografia Hymana G. Rickover’a ‘ojca nuclear navy’ w USA, urodzonego w Makowie Mazowieckim w zaborze Rosyjskim.

“The Rickover Effect” - Theodore Rockwell
“Rickover and the Nuclear Navy” - Francis Duncan

Wywiad po tym jak Regan go zdymisjonowal (17min) po 63 latach czynnej sluzby :

Document o nim w kiepskiej jakosci ale da sie obejrzec :

2 Likes

Lud pragnie religijności, masy są bardziej religijne i pragną bardziej mistycyzmu niż się komukolwiek wydaje.
Dodajmy do tego tez bardzo krotka pamięć ulicy i mas. To nieprawda, ze ten sam trick nie uda się więcej niż raz.

Protoplasta mistycyzmu był miedzy innymi Steve Jobs ( dla uproszczenia cofnę się do niego tylko, nie wcześniej).

Sprzedawał emejzing. Sama jego biografia przyniosła troszkę wartości dodanej. Poszukaj punktów wspólnych (nie mam na myśli kapitalizacji Apple Inc. obecnie)

Ulica potrzebuje kolejnego a giełdy i banksterka tez takiego kogoś potrzebują. Ikony, nieszablonowej postaci, ekscentrycznej, mającej przyciągnąć dawców kapitału. Ten biznes tak działa.

Mentalnosc i popedy ludzkie sa stale. Nikt nie chce slyszec ze cos jest niemozliwe. Taki amerykanski Janusz widzacy palacego jointa Muska powie Halynce - inwestujta w Tesle, to spoko ziomeczek, najwyzej bedziemy food stampsy mieli do Walmartu ale to przeciez niemozliwe.

Zauwaz jak reaguja rynki na opoznienia w projektach np. Airbus a jak reaguja na informacje o porazkach Tesli. Nic sie nie stalo.

Tu trzeba medycyny. Tu nie ma cudow? Czyzby? Dla onkologa nie ma ekscentrycznych uzdrowien. Jesli byl adenocarcinoma przelyku z przerzutami do wezlow chlonnych srodpiersia, otrzewnej, na wartobe etc. to tu nie ma spektakularnych uzdrowien. W danych warunkach termodynamicznych kierunek przebiegu reakcji chemicznej jest warunkowany stala rownowagi. Tak jest w realnym swiecie, i zadne modlitwy do Saturna Jowisza tego nie zmienia.

Ale gieldy sa wyjatkami. Tam logika nie jest w cenie, tam sa emocje i emejzingi. Skupiajac sie w danym ruchu religijnym na istocie ruchu i jego ideologii czy rozwojowi, pomija sie w nim znaczenie kaplanow.

A kaplani szybko tlumowi wyjasnia kolejna bubble, ze to nie my, to Wy zawiedliscie, wasza wiara byla nieszczera i opierala sie na proznosci, dlatego Bostwo sie rozgniewalo. Zle Mzimu znowu zda egzamin.

Musk to dla mnie czlowiek wyjatkowy ale aktor, slup wyzszego rzedu. To nie jest slup rodzaju nigeryjskiego scamu. To inny rodzaj inzynierii spolecznej i inzynierii finansowej. Zbyt duzo ludzi dzieki niemu zarabia i tak ma byc. dziala -nie dotykaj.

8 Likes


Zobacz jakie towary oni sprzedają. Niby wygląd to kwestia gustu ale ten samochód wygląda jak kupa po jagodach i polonez ma więcej finezjii w swoim wyglądzie. Za to widzialem premiere tego auta, tam za pomocą tanich trików promowali to auto a ludzie to “kupili”

4 Likes