Masz pomysł na biznes a brakuje Ci funduszy?

Masz pomysł na biznes a brakuje Ci funduszy?
Opisz jaki masz pomysł, pokaż że biznes ma sens ekonomiczny.
Jeśli biznes się spodoba i będzie rokował.
Mogę zainwestować do 50.000zł
Mogę wesprzeć doświadczeniem, zespołem ludzkim w początkowej fazie biznesu, dać możliwość skorzystania z narzędzi które my posiadamy czy kontaktów.
Nie jestem zainteresowany żadnymi inwestycjami w mlmy, piramidy, scamy, forexy, i inne dziwadła.

4 Likes

Chce założyć mobilny punkt szczepień w autobusie. Kupujemy jakiegoś starego grata, który na szybko okleimy a LA foodtruck telefon z aplikacjami i szczepimy pod hipermarketami, osiedlami oraz parkach przy drogach rowerowych. Potrzebujemy jeden autobus, dwa komputery z internetem do wpisywania danych, lodówkę na szczepionki, tace przeciwwstrząsową i AED plus stolik zabiegówy. Materiały medyczne pakujemy do skrzynek qubrick aby ładnie były spakowane i kasujemy. A potem odbieramy telefony z banku z tekstem: -“panie Flying atom proszę się nie wyglupiac, sejf nie jest z gumy, gdzie my mamy te całą forsę mieścić?”

5 Likes

O mijamy lekarzy bo są za drodzy, do kwalifikacji do szczepienia bierzemy Panią aptekarke po odpowiednim kursie online oraz dwóch ratowników wodnych do podawania zastrzyku.

2 Likes

Odłóżmy takie dowcipne kwoty na bok.
Jak położę w zastaw oz Ag (powiedzmy tysiące) to będę mógł się pod to zadłużyć po cenie sprzedaży z prawem odkupu od tej ceny plus odsetki?
Przyjmijmy (naturalnie hipotetycznie), że widzi mi się 60keur na wyżynarkę laserową i akurat przypadkiem w lochach pradawnych (z epoki prosperity) skarby takie spoczywają.

2 Likes

Ja bym się za 50tys zmieścil z punktem szczepień w autobusie i ładnie pomnożyl te kwotę. A nie tylko miastowi spod biedronki czekają ale i ludność wsi by nie mogła się doczekać mojego autobusu.

3 Likes

Nigdy nie chciałbym coś takiego robić jako biznesu, ale jak ktoś by poprosił i go znam i mamy do siebie zaufanie, to jako przysługę mógłbym przemyśleć zrobienie czegoś takiego. Ty możesz dziś przyjechać jak potrzeba :wink: Jak chcesz na chwilę to można to potraktować jako przysługę. Kwestia urealnienia zastawu, albo robimy przeciwstawną pozycję na giełdzie i pokrywasz koszt tej pozycji, albo o jakiś mniejszy % liczymy zastaw. Nie myślałem nad takim konceptem więc być może jeszcze coś by należało chwilkę przemyśleć.

Ps. Wychodzimy do 2 innych krajów do końca roku, jak się zepnie wszystko, można by usiąść w końcówce roku i porozmawiać o Szwecji.

2 Likes

Czesc wszystkim, jestem sierotą po IT21, wpadam tu od jakiegos czasu poczytać bogatszych i mądrzejszych.

@Jerzy
tez myslałem o szczepieniach, jestem ratmedem, moge szczepic

2 Likes

Przestań, żartowałem. Nie będę brał w tym udziału i na tym zarabiał. Tak dla fanu sobie pisałem.

3 Likes

Ok, spoko
Ja tam nie mam moralnych zahamowan, chca sie szczepic to dlaczegoby im nie pomoc za drobną monete ?:slight_smile:

6 Likes

Ale ja myślałem i zgadnij kto mi przyszedł na myśl jako pierwszy, który może mieć obrót papierem, a potrzebować na magazynie sreberka biorąc pod uwagę, że przecież ono może wzrosnąć bardziej niż odsetki (i wtedy pożyczkę sam wierzyciel umarza zagarniając zastaw).
Tak wyglądała kiedyś bankowość. To wróci na tęgich kopach.

To słuszny kierunek. Last Economy Standing^^

Ale my tu sami nędzarze i tak sobie tylko mchu i paproci zadajemy.

4 Likes

@3r3 Ale my tu sami nędzarze i tak sobie tylko mchu i paproci zadajemy.

Zależy. Może Tobie ciągle mało, dla mnie ten poziom to kosmos i może nie styknąć mocy w czapie zeby się chocby zbliżyc.

Na IT21 czytalem komentarze tylko Twoje i @gruby, rozumiem dlaczego daliscie sobie spokoj z tymi ludzmi, chcieli was zaszczekac, jedni z glupoty drudzy z rozkazu.
Macie Panowie poukładane, szacunek, fajnie, że dzielicie sie przemysleniami.

Jak Patron pozwoli to zostanę na dluzej, dobrze mi tu

5 Likes

Taki swap na aktywach to on nawet jest halal. Akurat w przypadku Szwecji ten rodzaj bankowości ma przed sobą przyszłość, insz Allah. Tylko po co bankowi laserowa wyżynarka gdzieś za morzem jeśli wycena srebra poleci na pysk ?

3 Likes

A dodatkowo za dodatkową opłatą samo białko, bez nadzienia. ^^

2 Likes

Już z rok temu dawałem tezę że jak zabraknie 3r3 na it21 to użytkownicy przestaną tam przychodzić, a jeszcze do tego gruby przestał tam pisać, jak był 3r3 tam to też miałem wrażenie że parę osób jeszcze z tego forum tam pisało więc było bardzo merytorycznie. A teraz jak ruszam forum i tam parę razy wszedłem to jest bardzo słabo.

2 Likes

@Eltor oo to to wlasnie

@FlyingAtom Dziwnym zbiegiem okoliczności, krótko po tym jak odszedł @gruby znany tu Pan prawnik rownież się juz nie udziela, zadanie wykonane, przelew poszedł

4 Likes

Poziom artykułów siadł im kilka lat temu, mniej więcej w tym czasie w którym it21 zaczął monetyzować zasięg. Jakiś czas to się jeszcze toczyło siłą inercji dzięki komentatorom ale komentatorzy stopniowo się wykruszyli i pozostało to co tam jest teraz.

Na początku it21 interesu pilnował osobiście, potem wycofał się na poziom rady nadzorczej pilnowanie interesu cedując na pracowników najemnych. Wypadki potoczyły się zgodnie z klasyczną ścieżką rozwoju firmy: wzrost, monetyzacja, upadek.

4 Likes

Ten prawnik jak i parę innych osób mam wrażenie że celowo podtrzymywały dyskusję by innych angażować.

3 Likes

A większość robi za medraty. ^^

5 Likes

@FlyingAtom a może z tym przelewem też sie mylę i prawnikowi tutejsi jakos osobiscie nie pasowali, moze za duzo wiedzieli, zauwazali

@Eltor medraty?
sory ale zartu nie zalapalem, ni panimaju :slight_smile:

2 Likes

To chyba normalna kolej rzeczy że później na innych się ceduje zadania, u siebie też sam byłem pierwsze 1,5 roku, za dużo pracy włożył by upaść

Ja prawni nigdy jego nie czytałem nie licząc 8-10 lat wstecz, zawsze komentarze tylkoa te był wyśmienite jakiś czas temu.

2 Likes