Mroźna zima, gazu ni ma

Tak mnie naszło po tym, jak na forum ktoś podawał o ile wzrósł koszt napełnienia butli 11kg w lokalnym punkcie, że koszt nowej butli to już mniej, niż dwukrotny koszt jej napełnienia. Po drugie, gdyby okresowo miało zabraknąć gazu w sieci, to dużo ludzi będzie się ratować butlami właśnie, które przynajmniej czasami uda się napełnić.
Nie mam żadnego doświadczenia z tym, jak historycznie układała się cena nowej butli w stosunku do kosztu jej napełnienia paliwem, ktoś może coś napisać na ten temat?
Jaka jest trwałość gazu w takiej butli? Gdyby Wołodia zakręcił kurek to mógłby się stać towar pierwszej potrzeby, obecnie wciąż w cenie ok 200pln koszt nowej butli z napełnieniem.

2 Likes

praktycznie propan butan moi rodzice z butli po 7 latach uzywali i bylo ok.

sa 2 problemy. Gumowe uszczelki trzeba wymeinic na nowe bo stare parcieja od ozonu troposferycznego.

drugi problem to taki ze w butli trzymanje 7 lat wytraca sie troche olefin i spada delikatnie kalorycznosc takiego gazu.

3 Likes

Dzięki za info, nawet, gdyby ten czas skrócić do 4-5 lat, to i tak o wiele dłużej, niż myślałem.

2 Likes

Ojciec na dlugie przechowywanie gazu wymienial zaslepki na mosiezne -

3 Likes
3 Likes

no mogą nie zostawić, niech gaz wyprodukuja.se

To oni potrzebuja gazu a nie gaz mieszkancow. Cry and pay or go away.

Ale zawsze mozna powolac nowa biurwe gaz prawem czlowieka i nowy urzad i na pewno bedzie ok.

4 Likes

“Gaz prawem, nie towarem”

4 Likes

A w czym ja Wam mogę pomóc w tym transporcie pejsów, skoro ja tylko małą kozę mam…

2 Likes

Każdy ma prawo do gazu!
Iść^^

4 Likes

Patrząc jak wygląda wyprowadzenie czopucha i jego połączenie z przewodem dymowym komina to urządzenie ma pewne możliwości unieszkodliwiania siły żywej.

2 Likes

Limitem podwyżek cen gazu z rury jest cena gazu z butli. Słyszałem że w Polsce różnica pomiędzy ceną gazu z butli i z rury stopniowo się zmniejsza. Ta informacja nie jest zweryfikowana.

3 Likes

niż czasy przechowywania paliwa samochodowego, o których dyskutowaliśmy w zeszłym roku.

Teoretycznie wykonalne, o złożach w Dorzeczu wiadomo od lat.

Ale reszta kraju bardzo potrzebuje ich świętego spokoju. Blokada dróg w tamtych gminach, bo ktoś się zdenerwował, to puste półki aż po Odrę.

2 Likes

Wyrobu paliwopodobnego do wyrobów imitujących samochody.

Jak i nieprzebranych zasobach środków technicznych do wydobycia przez małpy.

Półki stanieją i się z nich wyliczy że inflacji niet. Zajmą odpowiednią przestrzeń w koszyku inflacyjnym obok kaset do magnetowidów i parowozów.

1 Like

Technologie dekade temu posiadały o ile pamiętam na świecie tylko 2 firmy (Jedna z nich to był Halliburton) i udostępniały ją innym np. wroniastej korporacji na CH, który to wiedział gdzie kijem w parapet w Niedorzeczu zastukać, bo mieli zaklepane w koncesji najbardziej smakowicie wyglądające geologiczne kąski do próbnego kruszenia.

Pogoniła wszystkich “biurwokracja”, oraz pilnowanie swoich interesów na terenie Kraju Dziadów przez najwiekszego dostawce m.in. wspierającego (z naszymi warunkami geologicznymi niekoniecznie zasadnie) sceptycyzm wśród lokalsów.

3 Likes

Akurat jestem w temacie. Gaz zdrozal przez problemy na Białorusi. Ceny widocznie podrozaly u dużych dystrybutorów. U małych misiów delikatne podwyżki. Jeśli problemy na Białorusi się rozwiążą gaz znow stanieje. Przynajmniej teoretycznie

2 Likes

a kiedy problemy na Białorusi się rozwiążą?

3 Likes

Jak zrobią porządek w Warszawie.^^

3 Likes

Tego baco nie wiem, ale szklana kula mówi że lepiej już było

2 Likes

a jeszcze jedno pytanie jakie problemy? czy to te problemy z tym, że Łukaszenko nie dał się przekupić?

2 Likes

Być może, takie odpowiedzi otrzymałem od kilku handlowców. Może tranzyt podrożał, może volodia kazał podwyższyć ceny dla Polszy, może to odwet za niekorzystne politykę w sprawie wyborów, które były niedawno

2 Likes