Na GPW

A polecane przez cynika ZKB-owe ETFY na metale też zue? Ponoć ktoś coś kiedyś czymś pokrył, pytanie czy papier metalem czy trawę farbo?

1 Like

Wszędzie chcą derywat etc nawet w takim kantonalnym banku w Szafuzie na co Panu metal

A metal maja na przynętę bo wszyscy kupują bajeczki o bezpieczeństwie

To bank szwajcarski wiec coś lepszego a UE to syf jest i Szwajcarzy żyją w przeświadczeniu ze są imperium

1 Like

Okej, a jak to się ma do pytania?

1 Like

Klimat jest taki, że orkiestra przejdzie na bębny i puści marsza.

Też mnie to zastanowiło na co oni tam czekają, przecież krew się będzie lała o głupie papierki.

ale ten Panzerlied w Europie to chyba pod batutą osławionego Deutsche Verteidigunds Dienst z siedzibą w Dachau (co to o nim różni nawiedzeni piszą, że trzęsie niemiecką strefą okupacyjną wbrew woli USA)…

???

1 Like

znów będę advocatus diaboli: Dominik pisał, że nie ma problemu, tyle że minimalne zakupy to zdaje się 400 uncji czy jakoś tak…

sens był taki, że jeśli byś zechciał zamrozić dwa-trzy mln CHF przy dzisiejszych cenach to nie byłoby problemu, wszak zariabiają na commision, zdaje się 2% rocznie, czy jakoś tak czytałem, więc od 2 mln mają 40 tys CHF rocznie przychodu a skryki w podziemiach i tak są…

1 Like

widzę, że melodramatu w szpitalu ciąg dalszy

1 Like

Rysio, ten helwecki Włoch miał 7 milionów CHF rocznej uniwersyteckiej pensji i mało było.

Tam srednia pensja to 2,5 miliona i juz 12 latkowie wiedza, ze beda wlasnie dyrektorami klinik. Z odpowiednich rodzin. Konkurencja chocby najlepsza na swiecie nie ma szans…

a jak chcesz tam pracowac majac dyplom lekarza z PL to czasami -a zapraszamy, Pan zaplaci nam 10.000 CHF meisiecznie z gory za rok wolontariatu. Dlaczego? Bo i tacy idioci sie zdarzaja

2 Likes

wiem, wiem , pamiętam co mi mówiłeś jeszcze gdy byłeś łaskaw się do mnie odzywać

a pokłocliśmy się o Polskę, jak pamiętasz? :slight_smile:

1 Like

Nie. W kazdym razie zauwaz tendencje jak i komentarze. Tu Wloch, tam Niemiec, parszywe usländerstwo krtadnie w klynyce. A to ze Ginekologa zlapali na przekretach czy chirurga szczekowo twarzowego ciisza,

Ale normalny czlowiek zadalby pytanie - zaraz, momnencik, chli bitzeli Ruhe… A gdzie organy kontrolne. Przeciez od audytu i kontroli jest ober-biurwa…

Tu to ze wierchuszka kradnie to jest pikus. Gdyby ten lazaret sprywatyzowano to by sie okazalo, ze koszty spadlyby o 2/3 a i szefami klinik byliby tacy, ktorym i milion CHF by wystarczyl.

To z Maisano mial 7 nie znaczy ze 7 mial dla siebie, zapewne musial na partie odpalac prowizje. Albo przestal odpalac, albo nastepca stwierdzil, ze bedzie biurwom odpalal pod stolem wiecej. Tak to dziala.

1 Like

Sztabka lbma 400oz pozostaje sztabką lbma 400oz tak długo jak nie wyciągniesz jej z systemu. System ten założyły i prowadzą instytucje uprawnione do stosowania rezerwy cząstkowej również wobec własnych zapasów metali szlachetnych.

Jeśli zażądasz wydania tej sztabki to z powrotem jej już nie przyjmą.

2 Likes

Napisać Ci coś o różowych słoniach na złotych łańcuchach?
Przecież nie możesz tego wyjąć i włożyć.

Czyli bezsens. Pieniądz wyjęty nie może już być włożony w takim układzie.

1 Like

ja postrzegam to tak, że jeśli ktoś ma takie pieniądze by je zamrozić to wkłada a wymuje nie z powodu zwyżki kursu a tylko w raxie kataklizmu

1 Like

każdy z Was ma rację, ja po prostu pisze o tym zagadnieniu w tej optycie: wkładasz 2-3 mln w Au by tam były na wypadek W.

Wkładasz d- skrytyki na warunkach good delivery i zakładasza że w istocie nigdy ich nie będziesz musiał wciągać poza właśnie godziną W

1 Like

pamiętam co Dominik pisał, że wyjęcie powoduje utratę good delivery i stąd koszt odkupu jest odpowiednio niższy a już gdybyś chciał to wynieść poza bank a tydzień później przynieść sztabkę z tym samym numerem to przecież musieliby ją zbadać

1 Like

nie wiem ale wolę mieć więcej cyferek niż mniej
kupiłem w lutym za pieniądze Żymianina (4% rocznie, stała stopa przez 5lat) chałupę, po 5 latach chce spłacić i sprzedać .Jak za bardzo rozhulają tą inflację to chałupę będę miał tanio

ale w domu 4 gęby do nakarmienia czekają, co im dam jeść? powiem szefowi żeby mi jajkami płacił?

:slight_smile: doceniam żarcik doceniam

a liczyłeś że będzie rosło w nieskończoność?
to pokazuje czym grozi gra bez stopów. coś za coś

https://www.tradingview.com/x/czkmB6NO/

widziałem że przechodzą tą niebieską kreskę , więc BUY 'bo zaraz będzie po 4 zico. Za 3 dni trochę zjechali - ‘hehe a to leszcze dają mi dokupić tanio’ więc dobrałem. Minęło dwa tygodnie i dobrałem znowu żeby uśrednić ‘bo jak trochę odbiją, to zamknę tą trzecią pozycję razem z drugą i wyjdę na nich na zero, a pierwsza to pikuś przy wszystkich trzech- jakąś ją ogarnę’

https://www.tradingview.com/x/d9ynwPNa/

no nie, nie odbiło- trzeba było zamknąć wszystko i pogodzić się ze stratą. skończyło się na -17%, -13% i -3%
wklejam tą historię dla potomnych, ale może mi się dzięki temu utrwali bardziej i nie będę tak głupio grał

No, ale ciekawy tydzień się zapowiada, WIG20 słabiutko wygląda strasznie na tygodniówkach a nasdaq niu haje będzie robił pewnie.
Ja w czwartek na tej panice się trochę obkupiłem, XTB ładnie wziałem po 15.70, TBL po 23.20, PKN po 54 , ATT odkupiłem po 28, no i EAT po 20,35- EAT to wywalam na otwarciu jutro pewnie
Do tego DNP chyba zaraz wybije z tej konsoli kilkutygodniowej- jak tak to bym dobrał trochę tego

1 Like

a jak siedzicie krypto to LINK wygląda jak by miał wyjebać na 12 USD next week

https://www.tradingview.com/x/EsSTYn2X/

1 Like

Niezrozumienie może wynikać z nieposiadania 2-3m?

Kto utrzymuje skrytki?

A jak wynosisz banknot to nie muszą?
A kasują za to badanie?
Jak kasują to niech się idą zbadać i na drzewo.

Zagraj w RiverRaid - natrzepiesz cyferek ile chcesz.
Dla niezorientowanych z racji wieku:

A jak rozhulają stopy po szybkim reseciku?
Jak myślisz - po kiego i co chcą resecić?

Powiedz że nie będziesz robił bo to i tak do niczego nie prowadzi, a udział w gospodarce jest pozbawiony sensu - kupiłeś broń, benzynę, kominiarę i “zapisałeś się” do antify.

Na niskich stopach się ostrzyże oszczędnych, a na wysokich zakredytowanych i równość w większym wymiarze na świecie zagości?

3 Likes

dla mnie wartością wydaje sięten stan, że zamieniasz papier na metal i deponując go w skrytce powodujesz że metal nadal jest Twoją własnością

z oczywistych powodów to lepsze niże ZKB Gold np

i lepsze niż kitranie po ogrodzie, nichtwahr?

1 Like