Na GPW

Zgłaszaj do PIPy że mają płacić za pracę, do ZUSu o ubezpieczenie i do skarbówy o podatki^^
Robiłeś i należysiem!

2 Likes

Nasze skrypty są po prostu sceptykami

1 Like

ale ładnie to przeczytałem co do centa praktycznie :clap: :clap: :clap: jest 11.90 USD, +38% vs last week
https://www.tradingview.com/x/0Sx2VsS9/
zakładam że to nie koniec grzenia tego coina :wink: zresztą ogólnie na krypto obstawiam dobrą pompę

z tego tygodnia to jeszcze na XTB zamknąłem na +32%,
niepotrzebnie próbowałem tylko odnowiać- skończyło się na -4%
https://www.tradingview.com/x/wLAMDY2S/

na orlenie też -4% , fibo nie zatrzymało, chyba jedziemy na buffetowe 25 ziko
https://www.tradingview.com/x/4OprYQq2/
ale tu mogłem wyjść na zero, po tej świeczce na daily było widać że nic z tego wzrostu nie będzie, nie wiem na co czekałem

za to TBULL fibo zatrzymało, brałem po 23.3 zico, będe to próbował dobrać
chociaż jak patrze na WIG_GAMES na tygodniówkach
https://stooq.pl/q/?s=wig_games&c=2y&t=c&a=lg&b=1
to zobacznie jaki jest wolumen na ostatnich kilku tyg, a kurs w konsoli, wg mnie pięknie ubierają ulicę i będzie tu rzeźnia

w tym tygodniu też ENERGA zamknąłem na zero i EAT na -3%

na razie to ja wyjebuje

może Trurla posadźcie nad kodem, a Klapaucjusza to na urlop…

1 Like

Lekko w temacie, ale nie do końca. Jakiś czas temu @gruby wrzuciłeś na forum tradera post o tym, że na inwestowaniu w kasynie można się sporo przejechać, bo inwestujemy nie-pieniądze, na nie-swoim koncie bankowym, kupując akcje, które też tak naprawdę do nas nie należą. Zaproponowałeś wówczas inwestowanie w rzeczy mające realną wartość, wspominając o tym, że "istnieją platformy łączące bezpośrednio interesy dawców i biorców kapitału w małym zakresie. I to jest moim zdaniem przyszłość inwestowania (…)"konstatując, że “tylko twarde assety w ręku i realne dobra w posiadaniu warto mieć”. Mógłbyś się nieco rozpisać na ten temat? I wspomnieć, o jakie platformy Ci chodziło? ^^

2 Likes

https://forum.zarobmy.se/t/na-gpw/712/37?u=autoexec

siema, wracam po 2,5 roku :slight_smile:
moment jest nie byle jaki bo LINK znowu po 7 usd…

jak pisałem w sierpniu 2020 to wtedy LINK był jednym z pierwszych krypto jakie brałem w tej bańce- chyba po 5$ kupowałem pierwszą partię, finalnie (handlując trochę po drodze ) oddałem go za 35 USD :slight_smile:
ogólnie na tej bańce krypto przytuliłem sporo, byłem już do przodu x13 ale koniec końców chciwość to potwornie mocne uczucie i wyszedłem dopiero na x7 więc niesmak pozostał

ale dlaczego do tego wracam i odgrzebuje stare posty? no dlatego ze mam znowu czutke na krypto i powoli zaczynam wrzucać frykasy do torby, wrzucam ALTy no bo większa zmienność -jak się bawić to się bawić
obecnie mam MATIC, SNX, NKN, OSMO, RPL, LTC, RUNE

to co ? lecimy razem UP?

1 Like

?show statement

1 Like

a Pan z urzędu?

1 Like

Skoro masz twierdzenia o lewej stronie wykresu, że taki byłeś bystrzacha to statement.
Sam Pan rozumie, że ujrzenie iż coś rosło po lewej i się to akurat miało nie jest specjalnie wysublimowane.
Z przyczyn zupełnie mi nieznanych występuje jakieś uczulenie na traderów. Może mamy jakieś własne doświadczenia na ilu kontach otwiera się operacje i na jak małym wycinku jest mnożnik, a na jakim froncie dzielniki, i na koniec wychodzi zupełnie normalny wynik z portfela?

Może też się orientujemy jakie lewary dają własne MiŚie i jaką częstotliwością taktowany jest taki wynik? Tak żeby mieć porównanie i zwyczajnie może się nie chcieć? Bo taki na przykład mnożnik 1,5 to tutaj się gra w MiŚie na pełnym pokryciu więc jak zaproponujesz risk bez pokrycia na 2,5 to szału nie ma, można rzucić kilka procent portfela jeśli Cię ktoś bardzo lubi.
A wyjeżdżasz od razu z grubej berty na 7 i sypiesz tagami. Tyle że bańka już była. Mówimy o lewej stronie wykresu^^
Ponadto jest pewna upierdliwość z przepychaniem pewnych kwot przez systiema, bywa to upierdliwe.

Jak nie chcesz pokazać statementu to możesz się zgłosić do któregoś z kumotrów i pokazać ryzy papieru czy coś w ten deseń. Wtedy zakomunikuje komu trzeba że to wygląda poważnie i będzie o czym dyskutować.

1 Like

rozumiem, Twój punkt, i rozumiem alergie- jest dużo sprzedawców marzeń w tej branży
ja na szczęście nic nie sprzedaje i nic nie będę udowadniać.

Ale zamiast statemantu podzielę się strategią którą wypracowałem na doświadczeniach z poprzedniej bańki:

Wchodzę pomału w kolejne żetony, w taki sposób, że 50% pozycji staram się stosunkowo szybko zamknąć z zyskiem, a na drugie pół ustawić stopa tak że by przy wycince być w sumie na zero.
6/10 prób najczęściej kończy się tak:

albo tak:

3/10 kończy się tak że od razu mnie zeruje bo nie trafie lokalnego dołka

ale od czasu do czasu trafie w takim punkcie do którego cena już nie wróci jak np na MATIC -nie wykosili mnie i ta druga połówka pozycji czeka na x10

Grając w ten sposób kontroluje straty - dopuszczam tylko do niewielkiej straty na bieżącej pozycji którą otwieram
wadą jest to że trzeba mieć tu anielską cierpliwość i non stop trzeba próbować się podczepiac pod ruch.

Oczywiście ta strategia zarobi tylko przy kolejnej bańce, za to nawet jak będzie duży gwałtowny ruch w dół to stracę tylko czas (no chyba że binance się zawinie z kasą jak FTX)

2 Likes

A tu nikt wcale nie ładuje pompki mając podejrzenia, że gościu z teczką wkraczający na posesję pragnie mojego dobra^^
Tak sobie doglądam czy dziki trawnika nie ryją^^

Mało wiarygodne w praktyce.

Lamerskie kopanie pod sobą dołka automatem.

A rzeczywiste ceny transakcyjne i koszty do wolumenu vs poświęcony czas na rozgrzebywanie tematu? Jesteś w stanie to w ogóle ocenić?

A jakie masz ustawione widły?

Drukarka robi wrrr.

Standard dla banków, masz głębokie kieszenie względem mocy korelującej?

Przy zerze trzeba mieć anielską cierpliwość, przy minusie diabelskie zasoby.

To właśnie cały czas jest problem. Celujesz w czarnego łabędzia, który już przeleciał.

@gruby wyceń czas^^

2 Likes

im mniej mi go zostaje tym szybciej zasuwa. Ergo: godzina stracona dzisiaj warta jest mniej niż godzina stracona jutro. Czas podlega inflacji zatem.

Wielkość inflacji na czasie jest dla każdego z nas indywidualna - żeby ją oszacować trzeba popatrzyć na własnych dziadków i rodziców bo mniej więcej w ten deseń każdy z nas będzie się starzał. No chyba że go czarny łabędź do trumny zagoni.

Przyrosty wartości czasu przy dwóch krzyżykach na karku są niezauważalne, przy czterech stają się widoczne a od sześciu krzyżyków zaczynają obciążać kręgosłup. Pieprzony procent składany …

9 Likes

dzięki za komentarze, szczególnie ten o poświęconym czasie spowodował głębszą refleksję ^^

no właśnie nie, BTC już kilka razy przeceniał się o 70%-90% po czym wybijał nowe szczyty, liczę na kolejną powtórkę

koszty transakcyjne nie są duże , obecnie dla MAKERA(którym jestem 80% transakcji) na parach z BUSD (na których gram) wynoszą 0, dla TAKERA poniżej 0.25% chyba ? nawet nie wiem, ale przy tej zmienności jaka jest na krypto to chyba nigdzie tak tanio nie ma (gram na spocie, bez dzwigni)

ale czas poświęcony na zabawę jest niestety niebagatelny, setki godzin pewnie przez te 2.5 roku przepaliłem- to bez dwóch zdań

nie mam jasno określonych zasad, łapię z reguły blisko lokalnego dołka ze stopem pod lokalnym dołkiem, widły uzależniam od wielkości pozycji. czyli mogę wejść grubiej z krótszym stopem albo wejść delikatnie z dużym stopem.
Np teraz tą ostatnią korektę źle rozegrałem- za grubo chciałem wejść i dorzucić na raz 3 nowe zetony
na przykładzie OP gdybym standardowo ustawił SL pod dołkiem to bym się utrzymał ale zgubiło mnie to jak farciarsko złapałem miminum i miałem komfort postawienia SL na -1%, zrobiłem tak ponieważ na LRC mnie przewiozło i nie chciałem już pogłębić strat

https://www.tradingview.com/x/haPwZOYY/

nie tyle mało wiarygodne co zależne od fazy rynku, jak jest faza trzepania w dwie strony to mnie wytrzepie, jak jest faza zajoba do góry to się utrzymuje- z tym że nie wiadomo nigdy jaka jest “faza” więc próbuję do bólu co korekta

dlaczego? jakie argumenty?

1 Like

Znaczy masz nadzieję na repetę, a nie wyliczyłeś, że wystąpi?

No też właśnie. A jak zaczniesz skalować to MM zagra przeciwko Tobie. I może oszukiwać.

Czyli na czuja. To dobra metoda. No ale ma ona mankament “u mnie działa”^^
I pod publikę sam wiesz co będzie.

Wąsko. A fluktuacje przed SL ważyłeś?

Normalny biznes zazwyczaj wie jaka jest faza, i jak trzepie to hibernuje, jak pikuje to ekspanduje na lewarze. Trzeba wiedzieć kiedy puścić lewar i iść spać.
A na giełdzie jest za krótki interwał, żeby to sensownie ogarniać.

Twoje własne:

Skoro grasz na czuja, to ustawianie wąskiego treshold automatu, który jest czytany przez MM jest graniem do własnej bramki. SL ma chronić przed stratą całkowitą, zerowaniem, callem, a nie pozwalać stronie Cię nim rozgrywać.

no wąsko, ale jak chciałbym szeroko to musiałbym bardziej pomalutku wchodzić…
być może powinienem, patrząc jak rozegrałem ostatnią korektę

Ja zakładam ze jesteśmy na początku kolejnej bańki- moim celem jest podczepić się tak wcześnie jak to możliwe, minimalizując ryzyko obsuwy kapitału.
Granie globalnym SL ma tą wadę że nawet średnia korekta mnie wykosi zupełnie.

a jak startowała poprzednia bańka, to przed totalnym zajobem niestety było czyszczenie do 72% :crazy_face:
https://www.tradingview.com/x/MCYNUNw8/

więc żeby do tego nie dopuścić (wyjebka przy korekcie na globalnym SL), musiałbym rozgrywać każdą pozycją non-stop: wychodzić przy spadkach i wchodzić przy wzrostach- tak to nie mam szans- wiadomo że się zakiwam

a grając tak jak gram, żeby wyrzuciło mnie tearaz z MATICa to cena musiała by spaść z 1.53 do 0.51,

MM też mnie nie wykosi, bo jak się wyskaluje to będę miał x5 na pozycjach i stopy 90% poniżej bieżącej ceny

1 Like

Wtedy wąsko byłoby wzdłuż jakiejś krzywej.

I w tym punkcie model stanie się zbyt złożony obliczeniowo dla większości populacji. A Ci którzy ogarniają sami potrafią. Tyle że potrafią też grać na innych instrumentach, które są z innych orkiestr.

A jeśli na skraju klifu?
Dowód przeprowadzimy wprost?^^

Kapitał obsuwany jest dodrukiem.

Klif - bańka, klif-bańka.
Trudno zauważyć góry nie będąc w dole^^

Automat? @blacha masz eksperiencję, byś się może wkomponował?

https://stooq.pl/q/?s=^ndq&d=20230217&c=5y&t=l&a=lg&b=0&r=btcusd

  1. Jest jedna Drukarka.
  2. Drukarka nie jest sprawiedliwa, swoich wynagradza, a obcych karze.
  3. Są cztery postacie Drukarki: FED, EBC, BoE i BoJ.
  4. Traderzy to tylko ludzie, kupują drogo, sprzedają tanio i czasem mają farta.
  5. Dusza każdego tradera jest chciwa.
  6. Wiara jest do strzyżenia koniecznie potrzebna.
11 Likes

O tak, boom dookoła aż huczy. I dymi.

5 Likes

huk i dym to efekty uboczne wietrzenia magazynów armii Europy.

2 Likes

widocznie na NASDAQu też będzie korba ^^

ja tą korektę na razie w plecy -6% na STG (closed) i LTC -2% (open)

1 Like

no i wpierdol zebrałem :crazy_face: :crazy_face: :crazy_face:
taka sytuacja

1 Like