Na it21 tęsknią za @3r3

jasne^^ przecież ostatnio sprowadzili kilkaset tysięcy inżynierów i techników…^^

3 Likes

Tu nie chodzi o piniondze.
Nagle mi wyszło hopsztylion zadań prywatnych. Młody zaczął transfer wiedzy i wzorców wnioskowania z mojego łba do swojego i zajmuje czas cały. Odpaliło mu się kilka miesięcy temu i poszło zrywem.

Komentatorzy sami postanowili się przeprowadzić. Samo się zrobiło.
Tylko im jeszcze nie powiedzieliśmy, że tu teraz będzie produkcja, elektronika, programowanie i edukacja kolejnego miotu, bo finanse już przerobiliśmy i nie doskwierają na priorytetach.

Na IT21 chyba mieli przekroczenie masy bezkrytycznej. Ale nie zaglądałem od przed wyborami na POTUSa.

O ci to im wyinżynierują w try miga.

2 Likes

nie siej defetyzmu^^ Angela i reszta jest zachwycona ich możliwościami^^

3 Likes

Too late. Lata temu, to były już tylko ASIC-i na polu bitwy, a teraz, to musiałbyś mieć własny magazyn wypełniony regałami takich maszynek, podpięty do nieodległej elektrowni wodnej.

Cholernie długie te dwa tygodnie, co się zaczęły rok temu.

A myślisz, że dlaczego w tych okolicznościach przyrody Bill Depopulator postanowił zostać największym właścicielem ziemskim na swoim podwórku i w okolicy?

Zrozumiałem trzykrotnie powiedziane “Han”. Już wiem czyim szpionem jesteś. :wink:

Bierę wszystko! Ile za abonament premium? ^^

3 Likes

Taaak. W toku są przygotowania do nauki konstruowania sprzętu hm… ciężkiego.


Na pudełku 8+ ale pięciolatek ogarnął.

5 Likes

]

Aktualnie jest niezła jazda cenowa. Przykład - mieszkanko 2 pokoje z kuchnią (stolica dzielnica mokotów) w roku 2019 wyceniane na ok. 360000 , wycena na 2021 ok. 550 000. Mieszkanko nic nadzwyczajnego, raczej do remontu. Wariactwo.

2 Likes

i dlatego potem malenki kataster i tym co nic nie maja dawac zrec, igrzyska kurwizyjne i chleb od biurwy. Da sie zyc, Rzad sie wyzywi jak Urban mawial.

5 Likes

Kurde, Twój sprzęt lepszy. Muszę jeszcze dopracować. o_O

1 Like

pacyfka? Corke ucz drapieznictwa

4 Likes

Nic się samo nie dzieje podobno, a co do uprzedzania o zmianach to może nie tylko Ty czytasz w myślach “zmiany i algorytmy” :wink: Pomysł z edukacją kolejnych fal bardzo dobry, może uda się z nas jeszcze wykrzesać coś “konstruktywnego” i przydatnego :wink:

1 Like

Kierownica trójramienna. Żeby się kręciła, kosztowało mnie to poświęcenie ołówka.
No, a potem dopiero się zorientowałem, jak było za późno.

1 Like

A może coś takiego

Jak patrze co on z tym robi to sądzę że za trzy lata mogę go posadzić za fajere do mojego zabytkowego Adolfa i nie bać się że przerysuje.
Za trzy lata bo musi sięgnąć do pedałów (no w sensie do przyciskow nożnych)

@MedicusHellveticus się nie zna. Bez gwiazdy nie ma jazdy. On auta z lewarkiem na masce kupuje. :wink:
Żeby nie było moje ma na masce czetry zera a piąte jest ponoć w środku.

2 Likes

Mam tę większą, zdalnie sterowaną w piwnicy (i szafę innych). Z dekadę temu się tym z młodym bawiłem.

Były przy tym śmieszne historie:
-Zabierasz kochankę na weekend i wracasz ze zbudowanym zestawem klocków, poza tym wszyscy zdrowi?

Wyobraźmy sobie hipotetyczną krainę smukłych elfów:
https://samequizy.pl/wp-content/uploads/2016/05/filing_images_f72476f0a2df.jpg
Gdzie małym elfom nie wolno pracować bo to i tamto, i lewo i CoC.
No więc pracują tam krasnoludy. A nawet krasnoludki, które lepiej od dorosłych elfów ogarniają co i jak z tymi maszynami, produkcją etc. Naturalnie [wyssana z ojcowskiego topora] za darmo tego nie robią, a na akord.
Nie kontynuujmy.
Jak to dobrze, że żyjemy w cywilizowanych krajach, w XXI wieku i takie rzeczy się nie dzieją, a dzieci są głupie i na niczym się nie znają. A już na pewno nie na programowaniu, ustawianiu i obsłudze maszyn, organizacji produkcji, księgowości i finansów.

Jeszcze by mnie taki smarkacz z bajek o elfach opier… że źle maszynę ustawiłem. Co się tam gnojek może niby znać jak ją pierwszy raz widzi na oczy. I jeszcze miałby rację.

3 Likes

Może jak zamknę oczy to i tego smukłego elfa zdołam sobie wyobrazić, ale zaraz po oczu otwarciu i spojrzeniu w lustro czar znika i nijak elfa obraz widomy nie przypomina . A rzeczone dzielne młode krasnale to i układów programowalnych tykać nie powinny bo to za uniwersalne i coraz bardziej pożądane się staje :wink:

1 Like

Dobry wieczór
mam nadzieję, że jest tutaj miejsce na pytania, które wywołują wstyd i kapanie potu na klawiaturę podczas ich zadawania

2 Likes

A już szczególnie wywalać delay na końcu, żeby się dowiedzieć czy serwo nadąży za atmegą^^

Zawsze można założyć nowy wątek, ale w tej knajpie temat nie trzyma się stolika.
Konsultujemy tu trapiące ludność kwestie z zakresu lądowania ufo i widoków w szklanej kuli.

Na nadpotliwość proponuję ałun, na wstyd metylofenidat.

Owszem a ja tu jestem od tego żeby te kwestie odpowiednio segregować żeby towarzystwo od UFO nie potykało się o towarzystwo od energetyki jądrowej lub producentów opali.

Spokojnie, ludzie są od tego żeby ich segregować a ja posegreguje.

3 Likes

Żydzi będą musieli się pomęczyć.^^
Będą się musieli podzielić wiedzą, technologią, kapitałem.

Bezpieczeństwo, weekendy w pięknych górach, nad jeziorem, to nie jest za darmo.
To ma swoją cenę.
Polska może to zapewnić ale w zamian oczekuje dobrej pracy.
Tak bym to rozegrał. Po kupiecku.

A jeśli im nie odpowiadają takie zasady to nich zostają na pustyni, w sąsiedztwie Arabów, którzy marzą żeby ich skrócić o głowę.

To innym razem.
To temat na dłuższą rozmowę, która jak podejrzewam na końcu i tak nic nie wniesie.

Jeśli ktoś instynktownie nie widzi zalet globalizacji, migracji ludzi i kapitału to wątpię by udało mi się go przekonać.

A Ty zadając mi takie pytania, też nie zmienisz mojego zdania.
Ja jestem z innego chowu.
Ja nie pamiętam żołnierzy na granicach i nie chcę powrotu do izolacjonizmu.

Jak słusznie zauważyłeś kilkanaście dni temu, mój patriotyzm jest taki pejsiaty.
Chciałbym, żeby Polacy przestali być biedni, szarzy i znerwicowani.

Górny Śląsk to ubóstwo i smutek jak chuj.
Zaprosiłbym tam nawet kosmitów, jeśli potrafiliby to zmienić.

https://www.youtube.com/watch?v=fJvydN16CRc&t=2s

Produkujemy.
Francuzi, Niemcy, Hiszpanie chcą kupić i zapłacić, a anglosascy celnicy dostali kociokwiku.
Cofają z granicy towar pod byle pretekstem.
Byłem ostatnio na magazynie wyjścia.
W życiu nie widziałem tam takiego bajzlu.

To pierwsza fala zwolnień czy druga?
Po co zwalniają, przecież furlough przedłużono do końca września?

3 Likes

@impeer, co to za celuloza? Trzymasz na czarną godzinę w chwili braku papieru toaletowego :wink:

1 Like

Kiedy organizmowi robi się zimno to przestaje dostarczać krew do peryferii typu stopy czy dłonie. Z punktu widzenia górnych pięter czterocylindrowca w Monachium Cowley w Oxford to peryferia.

Pamiętam jak czterdzieści lat temu moi rodzice z zazdrością spoglądali na półki pełne towarów w sklepach Górnego Śląska, towarów dostępnych tylko dla posiadaczy książeczek górniczych. Pamiętam jak zazdrościli mieszkańcom Górnego Śląska sieci sanatoriów czy szpitali. Pamiętam kiedy na naszym osiedlu wiara jechała po hanysach jak po burej suce bo przyjechali i rozsmarowali ‘naszych’ na wyjeździe do zera. Bo nasi nie byli w stanie tyle płacić piłkarzom ile płacili hanysy więc kto miał głowę na karku kopał piłkę na etacie górnika dołowego.

Górny Śląsk spadł z wysokiego konia.

3 Likes