Niedorzeczna wersja państwa dobrobytu

Nie życząc Ci złe - założenia optymistyczne są tylko zawsze założeniami.

Czy to banalny incydent - Sebix w swoim Tedeiku gada z Karynka i jadac, wymuszając pierwszeństwo przejazdu trafia Ciebie, uraz śledziony chociażby i stłuczenie płuca - wtedy trafia sie na stół we wstrząsie krwotocznym - można i kilkadziesiąt jednostek dostać kkcz i świeżo mrożone osocze czy czynniki krzepniecia. Potem sie np. okazuje ze masz po transfuzji TRALI i trzeba ECMO zrobic - kolejne dziesiatki tysiecy ale Euro. Moze byc tak, ze biurwa u gory stwierdzi - te skurwysyny w kitlach mi tu straty robia, jakby umarl bylibysmy na plusie.

Lub sporadycznie - boli brzuch i okazuje sie ze uchylek w okreznicy byl 30 lat, ale nagle pekl, rozlal sie kal po jamie otrzewnej, zapalenie kalowe otrzewnej ,wstrzas septyczny…no i tez po laparotomii respirator io OIOM…

Albo banalne skaleczenie w cieplych krajach otarcie podudzia w cieplym morzu - martwicze zapalenie powiezi z compartment syndrome, rabdomioliza i w ciagu niespelna 48 godzin od zdarzenia walczy sie o zycie pod respiratorem, hemodializa, i tak dalej.

Albo prozaicznie - poszedles na miejsce gdzie nawet krol piechota chodzi. Podczas aktu defekacji wzroslo cisnienie jak wzrasta zawsze przy probie Valsalvy - no i obecny od dziesiecioleci w glowie tetniak pekl…

Wtedy dobrze jest jak znajda pozno i za jakis czas dostan ie sie perfuzor z morfiny i poczeka az oddech stanie, bo ilu ja mam takich na OIOMIE - gnijacych w lozku z trachetomia, shaldonem, dializa, wszedzie kabel, cewnik a jakosci zycia brak…

To wszystko to jakies tam prawdopodobiebnstwa niezerowe i nie mozna dac sie zwariowac. W warunkach zachodniej biurwy da sie na wszystkim zarobic. Mozemy sobie mzombiaka monetyzowac. A jak sie da takiemu za szybko pojsc to biurwa sie srodze wkurwi. No jak to, moglismy jeszcze z 200.000 Euro Umsatzu zrobic… a ze to jest chore i system jest przez to drozszy to nikogo nie obchodzi.

1 Like

Wracając do tematu.

To po co te 4k +?

Jeśli po to, żeby przyklepali 447 syjamistom, to się też nie klei do końca. Jeśli ich służby są tak mocne, że nawet wtc posadzili, to kto by się przejmował wynikami wyborów w Polin. Czy to są ci co siedzieli po lewo w Magdalence czy po prawo, bez znaczenia. Ten sam syf.

Może powód jest bardziej prozaiczny? Nadrukować tyle? Jeden dureń się wychlapał, że to dla Ukraińców, sprowadzając Polaków do 3 kategorii we własnym kraju (po syjamistach i Ukrach)…

Ponieważ papier wszystko przyjmie, a za dwa lata to będzie może już nawet recesja oficjalna? Można sobie obiecywać. Tylko po co?

2 Likes

Za dwa lata to już będziemy na nowych wzrostach. Bo jeśli nie to lepiej sam sobie spal dom i samochód zanim zrobią to inni^^

Najpierw na pysk miały polecieć metale jako uwertura do bum, potem miało być bum a potem miała nastać normalność. A przynajmniej tak prawią wieszcze na it21.

Jak na razie metale rosną, QE znowu zostało uruchomione a przemysł się zwija.

2 Likes

Mnie zawsze zastanawia inna kwestia.

Jeśli ktoś naprawdę wie,na czym robić biznes,to siedzi cicho i robi biznes. Pieniądze lubią ciszę i autystycznych właścicieli.

Jeśli ktoś pisZe poradniki o robię iu biznesu to.znaczy że próbuje robić biznes.

Bo gdyby umiał robić biznes robiłby biznes a nie pisałby maniale

3 Likes

Normalność Wielmożny Panie nastanie gdy rozstrzelamy dwieście tysięcy kanalii, a jeśli braknie - dobierzemy z uczciwych^^

Ale trzeba mieć ekspozycję żeby się skumać z ludźmi i zrobić kolejny biznes, i kolejny.
Ty jesteś etatowiec to co Ty tam wiesz^^

A jak chcesz samodzielnie skalować biznes?

1 Like
  • mordujcie wszystkich, Mamon rozpozna swoich :wink: i ich oszczędzi.
2 Likes

Po uprzednim uwolnieniu ich oczywiście od złotych łańcuchów^^

Ja etatowiec? Ja na śmieciowej. Na etacie miałbym 5500 euro brutto i stres. Tak mam więcej.

Żona ma firmę i słupy rodzinne

1 Like

Kontraktor to dalej pracownik. Do tego specjalista.
To nie przedsiębiorca. Ale to się udaje przeskoczyć, tylko że Ty nie chcesz skakać.
I jeśli chodzi o lekarzy to nie polecam, marnowanie łba i talentu z medycyny na handel “skarpetkami” to błąd zarówno w karierze jak i mści się na dochodach. Miałem to w domu i nie polecam. Albo się grzebie we flakach, albo w papierze.

Nie chce skakac. Od lat nie mialem urlopu.
Slow down trzeba miec. Zwolnic, szkoda zycia.
Jak mi strzeli tetniaczek czy skrzeplinka sie zrobi w arteria coronaris cordis to bedzie…status post mortem niezaleznie od stanu cyferek na koncie.

1 Like

A jakbyś zginął z toporem w ręku w środku bezsensownej potyczki o Mysie Kiszki to by coś zmieniało?
Bądź mężczyzną! Nie mamy innych zastosowań.

1 Like

Hola, folgujecie sobie.
O Mysie kiszki nie będę ginął. A nie tak dawno jeszcze, w Europie o nie wielu zginęło.

O dziury bez drogi, kanalizacji,gdzieś na stepie, których nazw nie potrafiono łatwo wymówić. Szaleństwo czy wizje szefa musieli realizować.

Dzis wprawdzie nie giniemy za Mysie Kiszki, ale jesteśmy hamsterem w kołowrotku. Dobrowolnie wchodzimy do obozu i zakładamy pasiak. Obroże.

Kup nasze ustrukturyzowane produkty bankowe, weź kredyt hipoteczny, w pracy tyraj w korpo, umieraj przed terminem, popierając system czynem.

Najskuteczniejszy KZ, Kondizionslager to taki, w ktorym Häftlinge pilnuja sie sami i sami skladaja raporty na siebie. Wbrew pozorom w takim Auschwitz biurwa i koszty utrzymania byly ogromne.

System ewoluowal. Nie zabija sie po przybyciu, trzeba wszak zrobic cos z niczego. Kreowac pieniadze z niczego, systemem rezerwy czastkowej grac a dzis czlowiek to odnawialne zrodlo energii. Taniej energii.

Dlaczego wiec Svensonow nie urodzono? Co sie stalo? Bunt w obozie?

2 Likes

Ale tętniaczek nie zależy od tego czy prowadzisz biznes czy nie.
Umrzesz tak czy siak.

Rodzimy się w kołowrotku.

Jak nie podoba Ci się tak to może być łańcuch, bat, dyby?

Wyeksploatowano najpierw ich skutecznie ogłupiając bez ograniczenia ich zdolności kognitywnych co do techniki. Wybitne osiągnięcie dlatego się go uczę.

1 Like

siedze z zona, jest 1 w nocy.
naklejalismy naklejki na tasmy klejace.
Sprowadzamy z Chin kontenery tasm klejacych, personalizujemy, i reksport, do Chin juz jako designed in Switzerland, made in China,

naklejenie naklejki w Chinach na tasme kosztuje mnie 0,40USD. Samemu naklejam okolo 400 na godzine.

Uwzgledniajac stawke 160USD/h. Tak dobrze to mi nie placa nawet za znieczulanie do operacji.

Chiny strasznie zdrozaly.

2 Likes

Szwajcarzy bardzo stanieli?

2 Likes

Tyle lat nauki i praktyki medycznej nie poszło na marne…

3 Likes

Może i stanieli Szwajcarzy.

Jednak jakość ulega downgrade.

Majfriend wysyła nie to co zamówił klient. Kosztuje to wszystko około 90 uncji obecnie.

No i na reklamacje pisze na pełnym chillout że następne zamówienia będą lepsze.

PayPal go otrzeźwił. Ale gdyby nie to to cóż. Krucho byłoby

1 Like

Nie poszło.

Durne jest to że za pracę przynosząca cokolwiek i jakąkolwiek wartość.dodana biurwa płaci mizernie.

Za pracę gówno warta z punktu widzenia intelektualnego place sobie kilka.razy więcej.

Toż to kuriozum ale skoro klient tak chce. Klient nasz pan a my Raby do dymania jak.klient se uważa jednak nie za darmowo

2 Likes

tego manewru nie zjarzyłem. Dlaczego na opakowaniu zostawiasz “made in China” ?
Przecież po wartości dodanej patrząc mógłbyś wpisać “swiss made” z dodatkiem “hand-made” i dokleić obok screenshota Matterhornu.

… i zażądać za to x3.

2 Likes