Nowy ład

Jakie macie pomysły na nowy wał od stycznia? Ja przeskakuję z JDG na spółkę zoo dwuosobową. Spore oszczędności. Mentzen mówi, że każdy dostanie po dupie. Dodatkowa składka zdrowotna 9%, zakaz amortyzacji w firmie i najmie, no i FV trzeba będzie wystawiać na 8000zł gotówką zamiast 15000zł. Otwieram temat optymalizacji podatkowej. 3r3 pisał, że misia nie da się oskubać bo za malo na nim słoniny. Chyba jednak da się jeszcze coś z niego wytopić, przynajmniej próbują, a ja nie będę stał z boku i się przyglądał.

2 Likes

Wyobraźnia Mentzena operuje na obiektach ze zbioru dostępnego doradcy podatkowemu.

6 Likes

No to dajesz Gruby, podaj kilka konkretów jakie znajomy znajomego stosuje z Twojego zbioru.

2 Likes

treść jest w przygotowaniu i udostępniona zostanie na prawach wyłączności słowianom którzy najadą Skanię.

5 Likes

znajomi mopjego ojca daja znajomym klientom towar bez faktur taniej. Tylko cash do reki i sayonara. Nikt sie biurwa nie przejmuje.

Ale niektorzy faktur potrzebuja

2 Likes

Pan Metnzen rejestrował swoją pierwszą działalność kiedy nie wiedziałem ile na jaki dzień mam spółek płacących ujemne podatki.

Któż zabroni próbować bogatemu mąki z żołędzi?

Będę stał z boku i się przyglądał z popcornem w ręku.

I to jeszcze takiego, po którego doradzeniu przepływ jest w niewłaściwą stronę.

Zarejestruj biznes w piekle podatkowym i pal głupa.

Dostarczamy. Kiedyś sprzedawało się na koszty, teraz ode mnie biorą na zyski. No taki sezon.

3 Likes

To kolejny program gospodarczy. Roboczo nazwany Nowy Ład, ale jak poprzestawiasz kilka liter w nazwie i dodasz nowe, to wyjdzie program Szara strefa+. Z perspektywy wsi, a raczej sypialni miast, wraca przytomność. Pełna symbioza gospodarcza małych MiŚów. Dodatkowo zauważyłem, że nawet korpo ludzie zaczęli ogródki uprawiać. O dziwo nie są to pelargonie, a uprawy noszące znamię pragmatyzmu.

Może nie w temacie, bo bardziej obserwacja na linii miasto-wieś. Covid wyrzucił mnie poza miasto. Robota zdalna. Dodatkowo pojawiła się trójka z przodu i nie wiem czy w związku z tym zaszły jakieś nieodwracalne zmiany w mózgu (bo przyrzekam, żem nie szczepion) ale miasto to jest jakaś kolonia karna. Gdy w tym uczestniczysz, wydaje się, że to jest najbardziej produktywne miejsce. Po detoksie, eksperyment społeczny. Chronić dzieci przed miastowymi, bo jeszcze papier na klatkę podpiszą.

8 Likes

To program podatkowy ale nie gospodarczy. Przecież podatki producentów płacą konsumenci.

Ten program promuje niskie zarobki więc będzie tych niskich zarobków więcej. Skoro tak to osoby z wyższymi zarobkami są w Polsce niemile widziane i mają do wyboru cierpieć na miejscu, kombinować albo udać się na emigrację.

Psychologiczny schemat stojący za tymi podwyżkami jest analogiczny jak u bitej żony pijaka. Ona też ma nadzieję że jej chłop pójdzie po rozum do głowy, ze względu na dzieci.

“nie chcemy żebyście się bogacili” to całkiem prosty przekaz.

3 Likes

Szkoda że nie mam juz zdjęc z Macedonii, tam dla porownania pokazalbym ci jak wyglądają przydomowe ogrody. Całe domy obrosniete winogronem, kazdy kawalek gruntu obrosniety warzywami, zamiast trawnika kukutudza po uszy a miedzy kukurydzą dynie, najwiekszym ograniczeniem jest dostęp do wody oraz ograniczona powierzchnia upraw ograniczona tym ze kamienie i skaly nie to co w PL.
Jeszcze mocno mozna rozwinąc te ogrodki w PL ale mlodzi i w srednim wieku muszą robic ogrodki tak jak sie zawsze je robi bez wynalazkow i zbędnego kombinowania.
Na razie sie nie oplaca bawic w ogrodnictwo dla warzyw, jeszcze warzywa tanie, lepiej nadgodziny ale te proporcje mogą się zmienic. Obecnie ogrodnictwo ale z romachem pelnowymiarowym ma sens edukacyjny aby mlodego w wieku 6-8lat odciagnac od tv i komorki a zadac mu prace poprzez minirolnictwo. Praca ta ma ogromne znaczenie przy ksztaltowaniu charakteru i postaw zyciowych w przyszlosci. Slowo kultura nie bez powodu wywodzi sie z pojecia kultury rolnej agri culturi czyli uprawy roślin są istotne powiązania.

5 Likes

Nie praca tylko płaca ma znaczenia dla kształtowania postaw.

Przynajmniej z punktu widzenia gospodarzy, bo na pewno nie parobków.

1 Like

Możesz opisać o jakich oszczędnościach piszesz?
Zakładając, że masz liniowy 19% na JDG obecnie, przechodząc na sp.zoo płacąc 9% zakładając, że chcesz zgodnie z lewem postępować, jak zamierzasz wypłacać sobie kasę bez dodatkowych 19%?

2 Likes

Niby jak to ma działać?

Potrzebujesz papieru do szczęścia?

2 Likes

Oczywiście, że nie, ale w brzuchu czasem burczy.

2 Likes

A po co wypłacać? A gdyby tak od spółki pożyczyć? I oczywiście kiedyś się odda pożyczkę. A że spółka jakoś nie ściga z terminami…

4 Likes

Rolowanie długu to obecnie dobra praktyka…w połączeniu z sensowną umowa i może “fyskuz” się nie przyczepi.

2 Likes

Dokładnie. Dzięki temu programu wpływy podatkowe spadną, bogactwo nierejestrowane wzrośnie. Im więcej takich i szybciej, tym szybciej nastąpi dekonstrukcja T Z W państewa. I mam odczucia, że o to w tym chodzi tym lumpom Stalina.

Zupełnie się nie znam to się wypowiem i zgaduję, że - gdzieś powstaje spółka, najlepiej w innym kraju o milszym systemie, i tamta spółka świadczy usługi na Twoją korzyść i wystawia Ci fakture, tym samym pomniejszając Twój dochód do opodatkowania tutaj, gdzie jesteś…

U Tradera on sam mówił o sprzedaży dzieł sztuki przez firmę. Ostatnio ktoś tu wklejał, że artysta stworzył i sprzedał niewidzialną rzeźbę. Także tak…

Karta bankomatowa z innego kraju, na które wpływają pieniądze z innej działalności? Nie wiem…

2 Likes

Normalnie - nie ma rozpisywania kosztów^^

Jak jesteś głodny to opłacaj rachunki za spotkania biznesowe z knajp - śniadanko, podkurek, obiadek, podwieczorek i tak dalej.
Siadłem sobie kiedyś z kontrolującą mnie panią ze skarbówki na obiadek w hoteliku na Kanonicznej, pani zobaczyła rachunek (zapytała czy może zabrać żeby koleżanki pozłościć za ile żarła) i postanowiła, że kontrolę przeprowadzi jednak w pokoju hotelowym, ponieważ jest w interesie kontrolującego, aby instytucja na tej kontroli dała… no sami państwo rozumieją. Nie żeby korupcja jakaś - gdzieżbym śmiał składać jakieś gorszące propozycje. Od tego są urzędniczki^^ Szczególnie urodziwe, młode i źle opłacane^^

Na podobne pokusy wystawione są też mundury - kiedy penetrują grupę to frukta potrafią doprowadzić do sytuacji, w której ta okazuje się niegroźną, niezorganizowaną grupą miłośników motyli, a nie że jakieś białe kołnierzyki coś knują w finansach. Zwykli koneserzy. Bardzo porządni ludzie.

Piniondzów co prawda spółka Panu nie pożyczy bo jakby to wyglądało w papirach, ale może dla nas non profit kupić nieco żółtego złomu, o tu jest gotóweczka i widzimy się w przyszłości po wypłatę diety kiedy Pan złoży żółte do depozytu. A nie wpisaliśmy terminu kiedy? To Pan wpisze jak zdeponuje.

Dla dużych to uchodzi bo mają dywizję księgową. Ale u małych jest za takie numery targanie za uszka.

Do tego na zupełnie inną osobę.

2 Likes

Pisałem o tym parę miesięcy temu, u mnie jest podobnie.

Tak, i nie daj Panie Fordzie żeby musieć tam jechać coś załatwić.

6 Likes

Znajomy znajomego podobno był w zarządzie spółki i tylko z tego tytułu pobierał wynagrodzenie. Jak od stycznia wprowadzą nowy wał to stopa wolna od podatku skoczy do 30 tys. Czyli miesięcznie dla członka 2500zl bez zus. Musisz mieć siedzibę spółki, więc wynajmujesz lokal 1000zl/mc. Dla spółki to koszt płaci cit 9% a dla wynajmującego zysk. Płaci ryczałt 8,5%. Dla ludzi co remontują nieruchomości, mogą poszukać firmy remontowej na ryczałcie bez vat. Taka firma placi 5,5% podatku, sam rozumiesz. Ale najlepszym rozwiązaniem słyszałem od kolegi, to student do 26 roku co nie płaci zusu i podatku do 85 tys. zl. Kura znosząca złote jajka, a młodych wiadomo trzeba wspierać.

3 Likes

Spółka nie może zajmować się cateringiem?

Może o to chodzić ich mocodawcom. Wykonanie nie świadczy dobrze o wykonawcach. Kretyni nie zauważyli, że wysyłają do krematorium organizm, na którym pasożytują.

Łatwo też zrobić na nich wrażenie poziomem organizacyjnym, bo z natury do niego tęsknią, a u siebie nie mają.

3 Likes