Nowy ład

Ja jestem amatorem ha!

Może założyć kanał na jewtube, patronite, twitch itp. i sprzedawać subskrypcje i zarejestrować w Irlandii? Kupić od kogoś gotowy kanał i/lub firmę z półki? Nie wiemm…

https://accountantonline.ie/services/

3 Likes

zobaczymy na jesień jak znowu będą lockdowny i wysoka liczba zachorowań, coś czuję, że wrócimy do stanu z wiosny, czyli znowu 3/4 osób przestraszone

3 Likes

Deklaratywne być może, ale nie ma już kto tego pilnować.

1 Like

Nie szkodzi. Dobry sapek pilnuje się sam

5 Likes

Sugeruje 3-osobowa. Każdy z udzialowcow mniej niz 50%. Za chwile (w sensie ca rok) rzuca się na tych co mają 50%+.

A dalej to zalezy od obrotów. Dostępne warianty:

  1. Wypłacanie prezesowi zwrotu kosztów korzystania z prywatnego: samochodu, telefonu, drukarki, …, - tak ze 3-4 tys. bez podatku jak jesteś mało kreatywny
  2. Estonia, społka nadal 3 osobowa, nikt nie ma ponad 50%
  3. Wyoming, spółka jak wyżej
  4. Polska spółka bez zarządu lub zarząd gotowy do natychmiastowego złożenia rezygnacji w wypadku, gdyby ktoś coś chciał w spółce sprawdzać czy kontrolować

I nadal wszystko jest w granicach prawa. Jeszcze nie doszliśmy do czegoś sprzeczengo z wyznaniami wiary, które tam sobie państwici powypisywali w pod nazwamy “ustawa”, “rozporządzenie”, “Konstytucja”.

3 Likes

Jak się wykładnia rabinowi nie spodoba, to wyciągnie katechizm z napisem “klauzula obejścia prawa”. ^^

2 Likes

A Szanowni Koledzy to tak kombinują z przyzwyczajenia czy co?
Przecież można ze spółki po prostu wziąć.

Ja wiem, wiem. Że księgi handlowe. Że kradzież. Ale przecież to przestępstwo ścigane na wniosek pokrzywdzonego.

3 Likes

Ja tam płacę coś ok. 30 zł, ale kto bogatemu zabroni.

Zwracam uwagę, że jak w spółce nie ma zarządu, to ze wzgledów obiektywnych nie ma ani jak wyliczyć ani jak zapłacić tego CIT-u.

3 Likes

Tyle, że jak nie ma zarządu to nie ma możliwości pokazania tego katechizmu.

3 Likes

i dobrze…znowu w knajpie u kumpla będzie normalnie^^

3 Likes

W imieniu pokrzywdzonego (spółki) obowiązek zawiadomienia spoczywa na prezesie.
Za niedopełnienie obowiązku są wakacje.

2 Likes

Chwila, chwila. A kto i w jaki sposób niby obarczył prezesa tym obowiązkiem?
Prezes musi zważyć co jest w interesie spółki, a co jak uzna, że przyznanie się do tego, iż spółka została okradziona może mnieć nagatywny spływ na jej wizerunek na rynku?

3 Likes

nikt nie musi pilnować z systemu. Sami ludzie się pilnują. Sytuacja sprzed tygodnia w kolejce bez maski:
Kasjerka: proszę założyć maskę
Osoba: Dobrze.
Kasjerka: Pan też nie ma proszę założyć!
Osoba2: Nie mam i nie założe
Osoba3: To nie można mu sprzedać rzeczy, nauczy się!
Osoba2: wychodzi ze sklepu bez rzeczy, które miała już na taśmie wyłożone

6 Likes

A tutaj jeszcze rozwiązanie dla zbieraczy kitu, który pozostał po wydłubywaczach kitu:
https://rentacompany.com/, czyli dla biedoty mieszkającej pod mostem jak ja.

4 Likes

Nowy Ład, więcej regulacji i redystrybucji. Ciekawe, że w Polsce nikt publicznie nie podnosi kosztów uczestnictwa w UE.

Z artykułu dotyczącego zerwania negocjacji między CH a UE:
Deregulation of the internal market could also increase competition. Influenced by the EU, Switzerland has adopted new economic rules. The costs associated with this bureaucracy are around 10 percent. GDP, or over 60 billion euros per year. Reducing these costs would free up resources and entrepreneurial spirit, which in turn would increase competitiveness.

https://remonews.com/polandeng/switzerland-has-stopped-negotiations-on-a-trade-agreement-with-the-eu-we-explain-the-reasons/

3 Likes

A to pewnie z tego powodu, że koszty uczestnictwa w Polsce są nieporównywalnie większe.

2 Likes

Mentalnie UE pasuje Polakom bo od trzech dziesięcioleci Polską rządzą nieprzerwanie socjaliści. Bez unijnej czapeczki Polska byłaby porównywalnie scentralizowana i etatystyczna jak jest teraz.

Od strony bilansu migracji patrząc Anschluss do UE spowodował wyrwę porównywalną do drugiej wojny światowej.

Od strony gospodarki patrząc Polska została zredukowana do roli taniego poddostawcy prostych półproduktów, takiego ‘przynieś, wynieś, pozamiataj’ dla gospodarek zachodnioeuropejskich.

3 Likes

wszystko zgodnie z planem…chyba tylko słabi na umyśle spodziewali się innego rozwiązania^^

4 Likes

Jak nam tą unię reklamowali to brzmiało to zdeczka inaczej …

Nie jest, rzecz jasna, przypadkiem, że właśnie dzisiaj, w Dniu Europy, w 52. rocznicę ogłoszenia planu Schumana, rozpoczynamy kampanię informacyjną o Unii Europejskiej. Pragniemy przekonać jak najwięcej obywateli Rzeczypospolitej, że Unia Europejska to najlepsze, co mogło się przydarzyć naszemu kontynentowi w ciągu ostatnich, kilkudziesięciu lat. Pragniemy przekonać jak najwięcej obywateli Rzeczypospolitej, że Unia Europejska to także najlepsze, co Polsce i Polakom może przydarzyć się w najbliższej przyszłości, i co, nie wątpię, przydarzy się.

  • Leszek premier RP Miller, 9 maja 2002 roku.
3 Likes

haha ja zrozumiałem " nikt wam tyle nie da co oni są nam w stanie obiecać" :joy:

z drugiej strony jak patrzyć na wioski na Słowacji i Wegrzech a na nasze tommoze i lepiej ze pozwalają zbijać palety…

3 Likes