Nowy ład

ile to procent PKB? Ten caly biurwystan zatrudniony tylko po to by aktywnie (partyjnym aktywem) zwalczac bezrobocie…

2 Likes

PKB jest systematycznie fałszowany dodrukiem - on już przestał cokolwiek mierzyć.

Wyobraź sobie że wymienimy pomiędzy sobą psa na dwa koty. Pies za miliard, dwa koty po pół miliarda.
PKB rośnie o dwa miliardy po jednej transakcji.

W zeszłym roku Polska dostała zgodę na zaciągnięcie nowego długu w wysokości 220 mld złotych. PKB w takim otoczeniu nie mógł nie wzrosnąć. Tak samo dzieje się na całym świecie …

3 Likes

wszyscy dostali zgody^^ nie macie wrażenia ze to kupowanie spokoju? tylko ile jeszcze da się tego czasu kupić?

2 Likes

A ile spokoju jeszcze mamy na sprzedaż?

1 Like

Liczylim parę razy u IT21. Mi wychodziło 80%, ale strasznie na mnie krzyczeli, żem durny, bo tylko 72%.

3 Likes

to ty jesteś 5 sigma^^ więc powiedz co myślisz …według mnie 1-2 lata są w stanie tuszować trupa^^

2 Likes

a jaki tam miałeś nick ? ‘Wielce zdziwionego’ nie pamiętam …

2 Likes

wzwen = wiecznie zdziwiony Wen
(wielce, bo mnie się literówka trafiła :slight_smile: )

Terry Pratchett, Thief of Time:
“Master, what is the difference between a humanistic, monastic system of belief in which wisdom is sought by means of an apparently nonsensical system of questions and answers, and a lot of mystic gibberish made up on the spur of the moment?"

Wen considered this for some time, and at last said: “A fish!”

And Clodpool went away, satisfied.”

3 Likes

Skoro wywaliło na cenach żywności i budowlanki to jest dwa lata po balu. Żarcie i drewno sezonami rośnie.

1 Like

to fakt…pytam jak ci się wydaje ile czasu mogą wmawiać prostym ludzią ze nie są w stanie pogonić martwego od 2 lat konia?

2 Likes

wzwena pamiętam. Witaj tu.

4 Likes

Wmawiać mogą ile chcą, tylko koń jest od dawna martwy, zjedzony, strawiony i tak dalej.

Też się z Nim nie zgadzam, ale mniej niże ze mną samym.

1 Like

Czyli bardziej należałoby zadać pytanie jak długo jeszcze są w stanie utrzymać łańcuchy dostaw “żywności” na akceptowalnym przez większość poziomie cenowym (w zaistniałej sytuacji konia). Przy tych zawirowaniach politycznych i klimatycznych to będzie raczej zgadywanka. Inercja układu spora, ale dwa lata ?

2 Likes

Przecież już nie utrzymują.

To tylko w tv jeszcze się kręci.
Produkcja co chwilę staje dęba. Nawet zarządy machnęły na wszystko ręką i wzięli na przeczekanie, ostatecznie zdmuchną kurz z pagonów i przywrócą normalność jak już się nie da dać.

3 Likes

wyobrazcie sobie ze w prywacie jest ten sam syf ale on wsparty jest subwencjami. Pracuje w lazarecie prywatnej sieciowki nalezacej do Fresenius Care i… formalnie prywaciarz to soki wyciska…ale owszem wyciska ale tylko z plebsu roznych klas.

Raz w tygodniu trafia sie na premedykatornie. Tam jest sie niczym lekarz rodzinny - kwalifikuje do znieczulenia. Wywiady z pcjentami, pytanie o choroby, leki, uczulenia etc. Praca bardziej odpowiedzialna bo ewentualne błędy na papierze widoczne jakby co od razu. Czyli papiery pieczątki etc. Mam w owej poradni 7 : ( siedem !) niczym siedem grzechów głównych Helg, Annekathrin, Ulrike, Sabine, Elke, Stefanie, Heike

Helga, Annekathrin i Ulrike zajmuje sie rejestracja
Sabine Elke kolejkowe kierowniczki
Stefanie jest od kontrollingu
Heike od koordynacji wszystkiego.

Jednym zdaniem: Burdel na kolkach. Kazdy z nas marzy zeby sie one zachorowaly i nie przyszly bo masz biurwienny jazgot i wkurw pacjentow. Wyobrazcie sobie ze one wpierdalaja sie podczas rozmowy do gabinetu po pieczatke czy jakis papiurek bez pukania,ciagle cos im nie gra etc. No i jak to biurwy robia z siebie nie do zastapienia ze niby bez nich nie ma opcji narkoza dzialac.

14 pacjentow robisz do 16:25 od 07:00 rano. Oczywiscie kazdemu pacjentowi każą przyjsc na 07:00 rano a ze o 14:45 wejdzie to szczegol. Tak ma byc bo to jest ta mityczna niemiecka organizacja i solidność.

Jak raz bodajze 4 z nich byly chore i sie to popierdolilo wszystko to 14 pacjentow zrobiłem do godziny 09:15 na pelnym luziku i bez stresu. Byl potem cyrk ze jak im pokazesz to next time wrzuca 60ciu i zrobia to raz w tygodniu wrzucajac Helgi do innych przyjemniejszych zadan.

Alöe wiecie co jest najzabawniejsze. Biurwa landowa placi lazaretom dotacje i subwencje oraz zyje z nimi na zasadzie my udajemy ze kontrolujemy, wy udajecie ze optymalizujecie. Dotacje, subwencje wszystko oplaca najbogatsza instytucja czyli podatnik.

Te wszystkioe moje Helgi mozna byloby zwolnic i nie dosc ze pracowaloby sie latwiej i przyjemniej to do tego efektywniej. No ale przeciez koszty musimy robic nie potrojne tylko wincyj wincyj wincyj biurwy, a ten koniaczek to kupi sobie dyrekcja z akceptacja i 9 komisji…

Ta inflacja pracy i wszystkiegio jest o krok od nas. Kumpel mi mowi ze w Airbus w Freidrichshafen to samo. Jak u Ciebie @Bogdan6969

6 Likes

Biurokracja?

Biurokracji jest dużo. Bardzo dużo.
Zawsze było dużo. Dużo więcej niż w automotive.
To z powodu prawa.

Tutaj z każdym rokiem, miesiącem jest coraz lepiej, bo informatycy nam pomagają i ułatwiają nam pracę.
Jest mniej pisania długopisem, mniej klepania w klawiaturę, więcej elektronicznych podpisów, skanowania kodów kreskowych itd.

Inflacja?

Inflacja jest bardzo duża.
Jak nie cena w górę, to jakość w dół.
Z każdym miesiącem jest coraz gorzej.
Oficjalna inflacja CPI to żart.

3 Likes

Te subwencje to prawo ciągnięcia z pustego magazynu. Pokaż mi rząd który jest w stanie wydrukować chleb …

czasami zdarzy mi się jeszcze przeszukać komentarze u tradera - poszukuję tam wpisów kolegi peceta który kiedyś liczył inflację kwartalnie i publikował ją w komentarzach pod nazwą “rzepacoin”.

Niestety, ostatni raz widziałem pecetowe wyniki inflacji za trzy kwartały 2020 roku chyba czyli niecały rok temu i już wtedy inflacja podchodziła pod 8% r/r jeśli dobrze pamiętam.

3 Likes

Z IT21:

2021-06-30 18:30

pecet

Witam Cena rzepy na dzisiaj(30-06-2021)- 227,05 wzrost r/r nieco ponad 3% sam jestem zaskoczony ,że tak niewiele…w poprzednich latach było to prawie 8-9%. Tradycyjnie drożeje ziemia rolna i opłaty administracyjne,nieco mniej paliwo,reszta w zasadzie zmiany kosmetyczne.Dla przypomnienia od listopada 2017 (175,00)wycena Rzepy wzrosła o 30%.
pozdrawiam

8 Likes

Zastanawia mnie analogia do czasow (slusznie!) minionych??? - moja babka jako nauczycielka zarabiala cos kolo 12USD po czarnorynkowym kursie a moj ojciec byl turbo-macho bo cos kolo 65ciu.
Tamten sistiema splajtowal. Ale… Czasy minione minionymi.

Ostatnio kupowalem produkt szynkopodobny w DE. No i jeszcze 3 lata temu jego opakowanie mialo 200g, jakies pol roku temu 180g, teraz jest 140g. Cena pozostaje ta sama.

Analogie widze bom stary tetryk. - A dzis kupujac prawdziwy boczek
https://www.metzger-metzger.ch/produkt/stockbergspeck-1-2-seite-ca-1kg/

slysze od producenta ze do konca roku wedzony tradycyjnie, od stycznia bedzie w koncentracie i z glutamatem bo nie da sie taniej a koszty rosna.

3 Likes

ze zdjęcia wynika że to raczej jest efekt zarżnięcia świni wygłodzonej suchą karmą dostarczaną na farmę w formie granulatu z fabryki przerabiającej odpadki z młyna, odpadki z kutrów rybackich oraz odpadki z innych ferm plus wkład z fabryki Bayera czy innego Basfu dla zbilansowania produktu.

Poza tym 40 CHF za kilogram boczku to podejrzanie tanio, zresztą boczek ten jest farbowany cukrem model E150c.
Cukier w boczku ? Od kiedy ? Do kompletu brakuje temu boczkowi jeszcze tylko oleju palmowego. Pewnie dodadzą go razem z glutaminianem sodu od przyszłego roku. Plus jakieś chemiczne gówno żeby związać wodę.

A wtedy 100 kg świni pozwoli zapewne na wyprodukowanie ze 200 kg produktów ze świni:
смотри какая техника, вот западная технология !

6 Likes