Odyseja pejsmiczna

Wkraczamy na pełnej piździe w gospodarkę niedoboru.

Lokomotywy tanieją (choć tego to akurat nie jestem pewien).

Czego zabraknie za kwartał? Co kupujemy?

4 Likes

Starsi i mądrzejsi polecają Tuszonka Wojskowa 820g Orginalna Małpa Konserwa Wojskowa {Teren_Wojskowy}
:smiley:

2 Likes

Mam, next please.

2 Likes

serio?

2 Likes

Zestawy leków z terminem przydatności na rok-dwa? Tylko oczywiście nie szajsu jakim przepełnione są apteki, a rzeczami prawdziwymi do których trzeba dotrzeć - wiedzą i praktyką. Ceny zwykle mają malutkie, bo rzeczy z których są robione gęsto raczej rosną.

3 Likes

Przeciwbólowe, przeciwbiegunkowe, antybiotyki. Z innych to kto co lubi, lub się uzależnił co najmnij na pół roku. Ale w przypadku głodówki i zejścia z masy to z lekami i na przewlekłe można będzie w większości przypadków zejść na pół dawki :wink:
I oczywiście spirytus.

P.S. “Zestawy leków z terminem przydatności na rok-dwa?”

W przypadku “suchych” termin przydatności możemy sobie sami wydłużyć o dwa lata.
Przetrenowałem w zeszłym roku na przeciągniętym o rok i 8 miesięcy antybiotyku - skutek pozytywny :wink:

1 Like

Przytomności.

5 Likes

A to przypadkiem nie była przyczyna (na samym poczatku) a nie skutek :wink:

1 Like

To ja ogłaszam, że kto potrzebuje na kilogramy ten trafił na profesjonaliste. PM ^^

3 Likes

A to akurat bardzo dobra informacja :wink:

1 Like

Tylko wszystko lepiej wcześniej zacząć bo procesy trwają, szlaki handlowe niektóre mniej wydeptane, nieco przyrdzewiałe tryby - w czasach prosperity nie było parcia za bardzo - ale …

cuda na kiju
gruszki na wierzbie
gwiazdki z nieba

polecam się :wink:

dla zainteresowanych można i utworzyć jakieś group buye - nie każdy potrzebuje kilogramów, ale ćwierć…

4 Likes

Może skomponujesz jakiś zestaw dla leniwych z podstawowymi preparatami? Dla tych, którym nie chce się robić riserczu co i w jakich ilościach należy trzymać na wszelki wypadek.

3 Likes

Mógłbym, mógłbym.

Z takich najbardziej basic to pewnie podstawowe (tzn skuteczne drugiego rzutu i w miare uniwersalne) antybiotyki typu azytromycyna, klindamycyna, NPLZ (chociaż nie wiem czy to się skończy w aptekach) typu diklofenak/ketoprofen, zestawy do masci DIY (baza + substancja aktywna z przyczyn trwalosci jak to ma byc quasi-survivalowe lepiej nie mieszac a priori), popakowane w kapsułki, popakowane próżniowo, część do trzymania w zamrażarce na wszelki, no dużo tego jest w sumie to nie będę wymieniać. Choćby jakieś bzdury typu drotaweryna, dimenhydramina, symetykon…

jak trzeba to zrobię tylko popyt musi się stworzyć bo na 4 osoby to się może średnio kalkulować

… no i loperamid ^^

Najbardziej chyba warto zastockować sie na choroby przewlekłe jednak.

2 Likes

Gratuluję, właśnie zostałeś naszą “Drag queen” :wink: Zmontuję listę dla rodziny (sporo różnych przewlekłych, seniorzy nabijają) i się odezwę. Włóż biały goździk w butonierkę, żebyśmy się rozpoznali ;).

1 Like

Bóg zsyła plagi ponieważ ludzie są zepsuci.
Na przykład taka powódź. Pasuje?
No więc jakby ludzie nie byli zepsuci (skorumpowani) to powódź byłaby nie groźna bo ludzie zamiast brać łapówki na kontraktowanie lipnych wałów przeciwpowodziowych i brać udział w takich lipnych przetargach nie wkurzyliby Nieba i to by nie zesłało deszczu.
Co tu jest przyczyną, a co skutkiem? Zepsucie czy plaga?
if God=true {zepsucie=true; ExecuteFunction(plaga,)}
else zepsucie=true{ExecuteFunction(plaga,)};
I tak też jest z przytomnością.

@Zwierzak testował na szczurach. Wiesz ile szczurów się zużywa?

To już nawet wiadomo po jakich “lekarstwach” takie objawy.

Od razu przygotuj instrukcję. Bo to sam wiesz - w zamrażarce było obok flaszki to zakąsili po całości.

1 Like

Powiedziałbym wprost , że Cie kocham za tę unikalna zdolność łączenia geniuszu i mąciwody, ale żona siedzi obok sączymy nadobnie jakieś zdrowe soki to nie no, po prostu nie mogę :wink: Dlatego przesyłam jedynie całusa :*

3 Likes

Polecam, też dostaniesz u mnie

https://forum.zarobmy.se/t/wysokiej-jakosci-przetwory-owocowe-klasy-premium/1165/32

one-stop-shop

Powiedziałbym, że tego akurat nie braknie ale potem będziesz mnie za słowo chwytał…

2 Likes

Lub bezpośrednio od producenta, będzie taniej.

https://www.sklep.arpol.net.pl/product/Tuszonka-wojskowa-850-g-s5842?CategoryId=199010&

Ps: w tzw ksiązkach przetrwania jest wymienionych wiele roznych rzeczy w tym ekskawator stomatologiczny ( hak ) czy licznik geigera.

Dominuje bron, leki, zywnosc…pelna lista to 10 stron. Dużo tego

1 Like

myślę ze to będzie najlepsze!!! zawsze wymienisz zawartość magazynka za to co tam akurat będziesz potrzebował^^

2 Likes

Ale to jest właściwy problem logiczny. Wola Wielkiego Łacha czy po prostu sami daliśmy d.
Dlaczego rezolutni wyciekają w miarę postępów socjalizmu?

A po ile są ściury?
A tresowane?
A można zamówić takiego spreparowanego prenatalnie testosteronem-o do przechodzenia labiryntu?

Młotek i przecinak^^

Lub na uciechy. Szanowna pani raczy bo inaczej zrobimy jeszcze jedną dziurkę^^

2 Likes