Osiedlowe paczkomaty na żywność

Przez kogo?

A to myślisz że tak łatwo jest złapać karton?

Podpowiem Ci jak to robimy - zlecamy prototyp i płacimy.
I czekamy aż wróżka powie kiedy będzie.

Twój pomysł - Ty płacisz.

No fajnie by było.

1 Like

Do przewalania rzeczy proponuje opakowanie/uchwyt z ferromagnetyka o odpowiednim kształcie i elektromagnes. Łatwiej jest coś kształtem pola złapać niż jakąkolwiek inna metoda a masz przycisk on/off, moim zdaniem to sensowne natomiast jak sie taki uchwyt gdzies ma znalezc itp to nie wiem, nie mam tego w głowie.

2 Likes

https://youtu.be/uc6f_2nPSX8

2 Likes

przez sztaplarkę a jak odmówi posłuszeństwa to zadzwonię po majora Musk’a

https://www.youtube.com/watch?v=L9434ExSLYw

teraz biorę pod uwagę pojedyncze elementy a nie całe kartony, bo klientowi trzeba zapakowac pojedyncze sztuki

2 kartofle, maślankę i czopki

w tej chwili biorę jak wyżej pojedyncze leemnety chwyta bądź zasysane, jeśli to się da chwycić inaczej to warto przetestować

@Biegacz

“Beyond my control, we all need control
I need control, we all need control”

2 Likes

To się na Riemanna wybierasz. Wysoki szczyt do zdobycia. Nikt jeszcze normalny nie wrócił.

Kartofle to chyba widelcem, bo to jest kształt nie do ogarnięcia.

1 Like

te z grafenem metodą na ferromagnetyka :slight_smile:

1 Like

@hack

Ty sobie tak trollujesz czy Twoje pomysly sa na serio? Zeby nie bylo niejasnosci wiem, ze nie da sie ich zrealizowac, ale pytam czy Ty serio myslisz, ze sie da.

2 Likes

co się nie da?

Nie trzeba daleko szukać, u mnie pod domem (na Mokotowie) też stoi mlekomat, będzie już z 8-9 lat. Skoro tyle stoi, to raczej się opłaca, jest w ich w mieście kilka. Butelkę przynosisz swoją, lub kupujesz w automacie. Mleko 5 zeta za litr, czy coś takiego. Nie uhate, nie pasteryzowane, 4,5% tłuszczu.

Marek Kośnik. Kiedyś pracował dla funduszy private equity, od kilku lat wypływa w zarządach / radach nadzorczych spółek powiązanych z młodym Kulczykiem (Ciech, Baselinker).

2 Likes

Widziałeś to w praktyce? Bo ja tak.
To co puszczasz to reklama.
Tymczasem rzeczywistość… to rozsypane palety.

1 Like

Tak jak przypuszczalem - naogladales sie za duzo. Zbudowales kiedys cos? Czym sie zajmujesz?

2 Likes

nic bardziej mylnego, pokazuje coś co w tym temacie już dawno działa,
zajmuję się software’em, hardware’em rzadziej, nie potrzebuję jednak wymyślać na nowo czegoś co działa. Nie muszę tez wszystkiego robić sam. temat jaki jest każdy widzi, kwestia znalezeinia rynku na którym będzie się to opłacało

dlatego nie wchodzę w takie gabaryty
chcę to w modelowej skali zacząć od materiałów dostępnych na rynku modelarskim/meblarskim/budowlanym

1 Like

Ale że widziałeś jak działa? Pracowałeś z tym?
Czy tak tylko na reklamie?

Nie działa i dlatego nie ma potrzeby wymyślać na nowo czegoś co jak już wiemy nie działa.

Któż bogatemu zabroni?

Rynek już umarł.

1 Like

nabić tego jednego ziemniaka z dostawy którą właśnie ręcznie konfekcjonujesz na widelec wózka widłowego. A nawet jeśli tego ziemniaka udałoby Ci się w końcu nabić na widlaczka (hint: zagnaj do i osacz ziemniaka najpierw widlaczkiem w kącie hali) to się klient będzie przy dostawie pultał że kupił ziemniaka a otrzymał ziemniaka z dziurką. Tak samo skończy się próba nabierania paczki czipsów widlaczkiem.

2 Likes

Wyobrazilem sobie wozek widlowy biegajacy za ziemniakiem :smiley:

Rownie zabawnie sie czuje gdy wyobrazam sobie robocika podnoszaego ziemniaka o nieregularnym ksztalcie a potem ten sam robocik bierze sie za opakowanie napelnione powietrzem :smiley:

3 Likes

nie ten sam, dlatego na tym module 600x600 masz opcję do 4 małych 300x300x300 i kazdy z nich ma inny chwytak.
Mały 300 porusza się na dużym 600 a ten z kolei przemieszcza się po konsturkcji magazynowej.

Wychodzi na to, że bez kartonu/mocowania do kartofla sie nie obejdzie :slight_smile:

1 Like

Och męczysz człowieku. Może i dobry masz pomysł, teoretyczny ale jest. Z samych filmików na YT praktyki nie zaznasz. Zatrudnij się może dorywczo do jakiej zautomatyzowanej produkcji aby przyjrzeć się i nauczyć czegoś. Jeśli chcesz rozwinąć biznes bez tej wiedzy, wrzuć tu ogłoszenia o pracę kogo potrzebujesz wraz ze stawkami a z pewnością ktoś się zgłosi i pomoże. No i biznes plan by się przydał, masz coś takiego?

A taki moduł to łatwo ukraść? Bo bankomat łatwo jest wyrwać.

3 Likes

samochód też łatwo ukraść, jak pisałem wyżej, nie ma sensu na tym etapie wchodzić w detale dopóki nie ma prototypu, a ten będę sam sklejał, bo nie ma biznesplanu i zewnętrznego finansowania, a nie ma sensu go robić dopóki nie mam pewności, że to ma rację bytu w tej postaci o której piszę.
Zacznę od samego napędu wózków i potem chwytaki.

1 Like

Kto próbował wie jaki to kabaret^^

Wiesz jak drogie są opakowania, a jak tanie pyry?

Biznes zaczynamy od piniendzuf.

1 Like

to był żart, chociaż niektórzy uważają, że cały temat nim jest

ja zaczynam od hobby

2 Likes