Osiedlowe paczkomaty na żywność

Życzę powodzenia^^
Gdyby to było takie proste, ale niestety nie jest.

1 Like

a wcześniej przez Ładę, Żiguli i Moskwicza.

2 Likes

Ależ proszę nie brać tego jako zniechęceni do podjęcia konkurencji, jednak zwrócę nieśmiało uwagę, że jeszcze nikt nie został bohaterem robiąc to samo co wielka korpora (która na dodatek - jak nie korpora - robi to dobrze). Trzeba zrobić to lepiej.

4 Likes

Masz kogoś technicznego w swojej strukturze (nie wiem czym operujesz a my w sumie nie pytamy o takie rzeczy bo po co nam weidzieć), kogoś kto coś wdrażał i zna całkowita strukturę kosztów byle jakiego przedsięwzięcia tego typu?

Niechętnie kogoś zniechęcam, sam robię różne śmieszne rzeczy ale wiem jak trudne jest zrobienie choćby niezawodnej spłuczki do kibla.

Jakby co to jestem od stycznia do wynajęcia, bardzo chętnie nawet ale nie wiem czy to się by spinalo finansowo bez taniego kredytu który można w razie czego posłać нахуй.

Tutaj usłyszysz głównie marudzenie ale tym bym się akurat nie zniechęcał - same tu marudy a jednak ludzie robią rzeczy i im się to opłaca.

4 Likes

co masz na myśli?

tym bardziej, że korpa lubi kraść i niszczyć

2 Likes

zacznijmy od podstawy^^ będziesz miał na to swoją forsę? czy myślisz złowić jeleni?

2 Likes

@hack właściwie to to miałem na myśli, jeleniem może być (i powinna) instytucja

3 Likes

Gdzieś tu popełniłem kiedyś o tym tekst, że to korpora zgapia od MiŚiów i je wykupuje żeby się naumieć. To w tę stronę doświadczenie płynie.

Ty mu złóż ofertę, tylko stawki mogą go rzucić na glebę. Jeszcze nie wie ile do tego robota dołoży^^

Taaa?

Tyle że my tu wiemy za ile to się robi, bo robimy. Dlatego wiemy o czym marudzimy.

3 Likes

Może źle zakładamy przeznaczenie maszyny. “Klient” wchodzi do metrowego “kiosku z robotem”, robot robi swoje, a z tyłu operator odbiera puszki z mielonką

3 Likes

Przestrzeń pracy robota jest wolna od człowieka, inaczej to nie działa.

3 Likes

Jeśli zrobisz inaczej to i tak uzyskujesz przestrzeń wolną od człowieka.
Ale taki za zabawkowy to się zwiesi z serwami na paczce kiełbasy. Tam jest wstępne niedoszacowanie kosztów *20 przynajmniej.

3 Likes

Dziecko mnie w środku nocy z jelitówką obudziło, ale widzę, że makabry wpisu powyżej nikt nie załapał.
Rzuciłem okiem na te apteczne roboty do leków, bo to chyba podobny koncept ramienia w zamkniętej przestrzeni. Pierwszy taki w Polsce kosztował 7mln. Na stronie polskiego producenta innych było info o 2 latach gwarancji.

4 Likes

Załapałem, że chcesz robić mięsko. Dlatego wskazałem @gruby, że jeśli:

To i tak od człowieka wolna będzie.

Paczki z lekami są wyjątkowo lekkie. A to jest olbrzymia różnica.
Tylko do tego trzeba nieco w tym popracować, żeby się dowiedzieć jak urządzenie dostaje w d kiedy mu się zwiększy obciążenie. I jak rosną koszty dla urządzeń znoszące obciążenia.

Zazwyczaj przez dwa lata masz bezpłatny serwis, bo zbierają dane co tam się jeszcze może zje… A później masz problem.
Po 5-7 latach jesteś ekonomicznie tak pojechany przestojami i kosztami serwisu, że sprzedajesz to do hajpludów, które nie są jeszcze zaznajomione z detalami, a wyłącznie z propagandą. Pozwala to odzyskać część wkładu.

3 Likes

wiele zależy od podejścia, nie pisałem, że już to robię i to kosztuje 2-3kEUR, ale tak wygląda w kosztach jakbym to miał prototypowo uruchomić dla jednego sześcianu.

OBUDZONY lepszą ideą śpiesze z optymalizacją:

  1. wózek 60x60x10 z dodatkową szyną “wzdłuż” i “wszerz”
  2. mniejszy wózek: 30x30x30 jeżdżący po tym większym z ruchomym mechanizmem pobierającym towar i podnoszącym go na wysokość wózka+miejsca na towar, czyli wjednorzędowej formie będzie to ok 30+30 wysokość pobierania.
  3. mechanizm do pobierania pneumatyczny/magnetyczny/mechanicznia ręka
  4. prostopadłościan do przechowywania towaru 60x60x30 z opcjonalnymi przegrodami
  • szerokość x długość x wysokość

Wózek nr 1 może mieć na sobie do 4 takich mniejszych pobierających wózków
Jest też opcja na przyszłość dla ramienia, by było osadzone na tym wóżku, ale trzeba mieć jakieś rozwiązanie na stabilizację, póki co ramie nie jest niezbędne do podnoszenia i przeowżenia towarów wenwątrz tych sześcianów.

Oba typy wózków na “Omni-directinal Mecanum Wheels”

Na początek sprawię sobie taki domowy zestaw i zobaczę jak to HAŁAsuje i kiedy się psuje, to będę mądrzejszy.

Dziękuję za pomoc!

1 Like

Mam wrażenie że taniej by to wszystko wyszło jakbyś do każdej paczki żywności magnes neodymowy dorzucił ^^

Kolega ma robota z siłownikami itp takiego taśmowego do chuj wie czego z pomocy dla powodzian za bezdurno (“sprzątanie hali, jak masz czym to sobie weź”) to pewnie na prototyp by części były a może i kolega by był.

1 Like

No to ruszaj z prototypem skoro tak tanio.

Ale tak patrzę na palce do wyginarki co mi tu @blacha zmajstrował i tak sobie myślę, że nie orientujesz się w kosztach. A co łun się nawq bo nieopacznie rzuciłem głupi tekst o sterowniku i wziął to za specyfikację^^

Przecież paleta ma 1200x800.

Jak wtedy rozkleisz paczki?^^
Każdą owiniesz 100mm polypropylenu?

Uwielbiam sprzątanie fabryk^^

Są też mniejsze 800x600, robione ze ściśniętych wiór, o na przykład takie:

paleta

1 Like

Takie też mam (połówki), ale 600x600 nie będzie, ponieważ nie pasuje pod to infrastruktura transportowa.

tak, w kontekście 5g płaci podatnik, a telekomunikacja jest potrzebna chociażby pomiędzy sztaplarką a samochodem, który to dowiezie do paczkomatu

prostopadłościany z numeru 4 mają wymiary 600x600x300 i tutaj nie ma konfliktu z tego powodu, że towar z palety będzie pakowany do auta z już do tych wymiarów, a jeśli bezpośrednio z palety do paczkomatu to wóżek 60x60 podjedzie pod dowolną kubaturę, bo można powiększyć konstrukcję, tak jak to ma miejsce w bezobsługowych magazynach.

Dlatego wybrałem ten model bo w zasadzie nie jest potrzebne precyzyjne ramię, tylko transportowanie z jednego punktu do drugiego.

Z wejścia (z palety/auta/boxu) do boxu i z boxu do wyjscia (kartonu, torebki)

mają być 1-3 bramki do odbierania o szerokości 60cm, mogą być wykozystane też do zatowarowania, ale można też dodać osobne do zatowarowania.

Dlatetgo tego typu podejscie daje dość spore mozliwości dostosowania do warunków.

odezwę się za dwa miesiące, jak już coś przyjdzie i coś zaiskrzy, bo mam świadomość kosztów, a że w zimie dobrze jest w zaciszu posiedziec i coś posklejać, to nie będę się nudził.

To faza koncepcyjna dlatego nie mogę w tej chwili nie mając pełnych danych o rynku i zapotrzebowaniu proponować wykonania tego komuś, aby się dowiedzieć, że nie ma zainteresowania, dlatego piszę tutaj, bo to zbyt wczesna faza i potrzebne są dane odnośnie zastosowania.

Dlatego jestem otwarty na sugestię.
Fajnie by było to zlecić komuś i fajnie by było miec kogoś kto by za to zapłacił nie pytając o koszta.
Na dzień dzisiejszy tak nie jest, ale myślę, że każdy tutaj może skorzystać, nawet jeśli dziś to nie jest opłacalne do pakowania żywności.

1 Like

Fajnie byłoby sobie poleżeć pod parasolem na plaży i żeby inni mi zimne drinki przynosili za które sami zapłacili i wachlarzem ode mnie muchi odganiali.

4 Likes