Pocztówka z Germanii

Parę dni temu zostałem wyciągnięty w DE ze sznurka samochodów (powód polskie blachy?), przepytany co/gdzie/po co i poproszony o dokumenty. Miły pan wrócił po 10-15m z dokumentami, i pożyczył miłego dnia.
Zastanawiałem się w tym czasie, do jakich informacji mają dostęp? Czego tak na prawdę szukali. Sprawdzenie podstawowych danych, chyba nie zajmuje aż tyle czasu.

2 Likes

Podstawa zawracania d podana?

1 Like

Mnie kiedys zatrzymali germanie gdy wracalem z Holandii. Mialem godzinne trzepanie samochodu z psami-owczarkami, ktore wskoczyly nawet na silnik i zaczely cos drapac podszybie. Policjanci chciali rozbierac tapicerke drzwi, ale robili to jakby mysleli, ze to prezent do rozpakowania wiec zaproponowalem swoja pomoc - zniechecili sie. Do tego testy z rak i z czola na dragi. Powiedzieli mi, ze palilem marihuane, ale ich wysmialem (wiem czy jaram). Po tej slabej probie manipulacji cos pomarudzili i puscili. Zauwazyli mnie na moscie (ja ich tez) po czym dwie minuty pozniej jechali juz za mna i przy pierwszym zjezdzie dali mi znac o sobie. Za mlody i glupi bylem by pytac o podstawe prawna poza tym i tak by cos znalezli - nie takich kozakow mieli :slight_smile:

Wtedy sobie pomyslalem, ze to przez moj krotki dwudniowy pobyt w kraju marihuany i moze przypadkiem skanuja kazda rejestracje - cos pasuje do algorytmu to stopuja (na grzecznego nigdy nie wygladalem). Tym samym samochodem bylem potem ze dwa razy w tym specyficznym kraju i nie bylo zatrzyman.

Tego dnia tez sie dowiedzialem, ze Niemcy miewaja dramatyczny angielski (mniej wiecej jak moj niemiecki) i ich policja jest rownie tepa jak nasza. W Anglii jeszcze nigdy nie zostalem zatrzymany przez policje :slight_smile:

1 Like

policjanci z Niemiec mają 500 euro premii za pomoc w werbunku dla BND, głównie chodzi o naprowadzenia a opisana przez Ciebie sytuacja mogła się przerodzić w ładną podstawę werbunku, gdyby coś przy Tobie znaleźli

może zatem uznali, że na Spione się nie kwalifikujesz… - spoko, tym akurat się nie przejmuj :slight_smile:

a, i jeszcze lokalni Niemcy, szczególnie w dolnośląskiem pomagają identyfikować Polaków krytycznie się wypowiadających o “niemieckim dziele odbudowy na wschodzie - tym wczoraj i tym dziś”

myślę sobie, że jakby świat do reszty się pogrążył w chaosie i stałoby się to co tu czasem przepowiadaliśmy (wjazd na Ziemie Odzyskane, ze szczególnym uwzględnieniem Wrocławia, i zagłębia miedziowego) to zanim świat się zmobilizuje by trzeci raz obić im gruchę nie jeden las stanie się piaśnicki

2 Likes

A ich dziadkowie palili Żydów.

To jest zajęcie socjalne dla ujemnych sigm, żeby poudawać że coś robią. W wielu krajach rozstawia się ich jako dekoracje bo nawet na drogowskazy się nie nadają.

Bo tam o ich budżecie decyduje się bezpośrednio. Jak wkurzają to się zmniejsza im liczebność.

3 Likes

musieli by sami podlozyc :slight_smile: :grinning:

Wydaj mi sie, ze ktos kto robi to za 500 euro moze nie miec kompetencji.

Tak w ogole dzieki bo zawsze mnie zastanawialo skad u nich takie zaangazowanie(nie mialem wiecej pomyslow). Ja z podwyzszonym kortyzolem jestem w bardzo dobrych stosunkach, wiec powinni szybko skonczyc. Pamietam, ze juz po tym jak dali dupy z tym testem na dragi, poszedlem do WC (nie mieli z tym problemu) i pojawil sie jakis polak wypytujacy mnie czego szukaja :slight_smile: to tez bylo dla mnie dziwne. Nikt ze znajomych nigdy nie mial podobnej sytuacji.

Moje ostatnie doswiadczenia z niemcami z branzy (czyli niby wyksztalceni) wskazuja, ze nie ma sie czego bac. Skoro tutaj sa tak niedokladni, slabo myslacy i zestresowani to nie probuje nawet zgadywac co oni maja w wojsku. Wiem, ze sa wyjatki, ale kompleksow przy nich nie mam.

Mozliwe. Z tego co wiem nikogo z mojej rodziny nie spalono.

Tutaj duzo policji to sa mile grzeczne lekko pulchne kobiety :slight_smile:

2 Likes

500 euro to tylko premia za znalezienie człowieka, którym bnd może się teoretycznie zainteresować

biorąc pod uwagę Twoją przygodę - gdybyś miał stuff a nazwisko np. takie samo jak jakiś pisowski minister, to warto by Cię dalej obmacywać a praca policjantów w godzinach i w ramach obowiązków służbowych - a extra premia wprost od bnd

niewielki wysiłek - a 500 euro, obok zwykłej policyjnej pensji jest!

2 Likes

Bardzo interesujace jest to co napisales o werbunku na dolny slask. To znak, ze nie stracili zainteresowania :slight_smile: Ciekawe czy nasi na Ukrainie robia to samo.

Pozdr.

1 Like

“Dostałem donos o przetrzymywanym nielegalnie od 1939 polskim mieniu, jadę zbierać dokumenty do windykacji”

Nie wiedzą tam, że werbunek na kompromatach jest bezwartościowy? Bardziej celowe byłoby zapłacić te 500 euro werbowanemu.

2 Likes

w moim lazarecie jest siec Wifi. No i nie jest to nawet siec MESH, zwykle Wifi co daje w porywach download do 500 kb/s taka mizeria reklamowa.

spsulo sie ostatnio i 3 dni nie bylo wifi. No wiec naprawili. Ale naprawili wkurwiajac firme - ale jak t wymiacie router wifi i chcecie cos konfigurowac, skoro zepsul sie routet to wymienic. No i wymienili wiec. Jak biurwy chcialy tak maja. Podpisaly papiurek ze zaplaca za wymiane routera i tylko to chca. Zadnej konfiguracji. no wiec firma zrobila lazaretobiurwie dobrze.

No i mamy piekny sygnal Wifi wszedzie. Jest tylko maly problem, ze nie mozna zalogowac sie do wifi.

Biurwa dzwoni do firmy i mowi ze nie dziala. Ale biurwie wytlumaczyli ze dziala to za co zaplacila i ze przeciez powoluja sie na pismo z dnia 23.12.20 w ktorym to lazaretobiurwa uprzedza ze konfguracji sobie nie zyczy.

No wiec szpitalbiurwa zmiekla. No i konfiguracje chce. a oni - ale my nie mamy teraz czasu, czekac trza, no i beda koszty. Lazaretobiurwa nie nauczona zeby ludzi nie wkurwiac zaczela swoje… Sluchajcie milo sie gada, ale nie mamy czasu klienci czekaja swieta ida…

Stanelo na tym ze zadna inna firma nie chce zrobic konfiguracji bo nie - ale moga zalozyc nowa siec Wifi .
no i wifi njet do odwolania.

3 Likes

Ja Ci wierzę, ale muszę to brać na wiarę bo rozumem objąć nie potrafię.

1 Like

ale tu idioci pracuja. A j sie ciesze ze ktos ich przeczolgal bo nas czolgaja biurwy non stop.

Firma ktora wymienila router na ten port konfiguracyjny zalozyla plombe z hologramem. Inna firma musi ja zerwac jak bedzie grzebac bo… no musi a jest jeszcze to ze zerwanie plomby to zerwanie gwarancji,.

ciekawe jak to sie skonczy. Mialo byc tanio, no i bedzie jak zawsze. To co ma byc tanio wyjdzie ich drogo. Wiec bedzie trzeba zwolnic kolejne pielegniarki. Celem optymalizacji kosztow.

Ciesze sie ze ktos czolga mi dyrekcje szpitala, ze cwaniacy trafili na wiekszych.

1 Like

Czyn z punktu widzenia aksjologii jest godny pochwalenia - natomiast cała sytuacja wygląda jak upadek cywilizacji

1 Like

lazretobiurwa logicznie kombinowala - kazala wymienic to co zepsute, a reszte mieli zrobic informatycy szpitalni zarabiajacy 1400 EUR miesiecznie netto,

A oni powiedzieli ze po pierwsze nikt z nimi tego nie monsultowal a po drugie oni maja w umowie ze Wifi to firmy zewnetrzne robia… Lazaretobiurwa afere rozkreca bo musi byc ktos inny winien intelektualnemu spierdoleniu, ale srednio to wychodzi. Bo informatycy nie chca zerwac plomby z portu i koniec.

Chytry 3 razy traci.

Edycja. Bardzo mi sie podoba solidarnosc firm wobec siebie. Zadna nie chce skonfigurowac routera - nie chca z dziadami miec nic wspolnego za grosze- jak juz ryzykowac spotkania z dziadami to za sensowne pieniadze - mozemy wam zrobic cale wifi od zera

1 Like

Z tego co mówisz jak informatyzacja przebiega (ogólnie, biorąc pod uwagę reszte obrazu który namalowałeś w przeszłosci), to zarabiają o 1900 EUR netto za dużo

Wynosząc śmieci pomyślałem, że albo mówisz prawdę albo masz doktorat z bajkopisarstwa na podstawie modelu osobowości spierdolonej umysłowo

1 Like

depresyjny bywam. Swoja droga chyba mnie w koncu wypierdola z lazaretu.

Zwolnilo sie 12 lekarzy i to z dziedzin zabiegowych. Iwan jest pod respiratorem w klynyce i… oddzial dziala.

Jak zwalniaja sie z dziedzin zabiegowych to bedzie mniej do operowania. A wiec nie potrzeba tylu anestezjologow. No i na razie jest patent aby zwolnic jeszcze przynajmniej 2 z kazdego oddzialu bo Covid bo koszty w ryzach trzymac trzeba. No i zaproponowali kompromis aby zasuwac jak zawsze ale pensja na 75% tego co bylo. A ja im mowie - a to wy se pracujcie za 75% bo ja nie zamierzam.

No i stwierdzono ze jestem asocjalny i arogancki.

2 Likes

Straszne z Ciebie bydle, no ale uslander.

Troche niższe standardy aplikują się.

2 Likes

no ale to Germania Magna jest. Od 8 miesiecy spierdolony jest jeden z zaworow tlenowych w pomieszczeniu z Tomografem. Jeden z dwoch, czyli zero redundancji. Wszyscy maja na to : es juckt mich gar nicht

No ale ostatnio byla nerwowka i wyrwano ten ostatni dzialajacy. co zrobiono - ano pielegniarka zapieprza z wozkiem inwalidzkim na ktorym ma 4 male butle. No i da sie?! Da sie po polskiemu, bo koszty naprawy sa wysokie, wiec luzik.

A wszystkie certyfikaty jakosci moj lazaret ma ISO no i jest prywatny.

1 Like

AG, nie GmbH jak rozumiem ze spierdolenia umyslowego zarzadu?

1 Like

z opisu wynika, że dozorca lokalu kontaktowego: przyjeżdża, kwiatki podleje, wodę odkręci na jakiś czas, żarówki zapali - co by liczniki nakręcić,

poczem wraca do Reichu…

1 Like