Pocztówka z Germanii

Zasnąć ? 26 godzin robiłem i potem bezsenność.

Respiratorów jest w magazynie ale nie ma redundancji. Podłączenie pod zasilanie rozwala system . Nie wybudowano zasilania w tlen z odpowiednia redundancja bo tak bylo taniej. Można podłączyć 40 procent więcej ale nie jeszcze więcej ale na oddziałach jest więcej urządzeń i ciśnienie tlenu w systemie spadło

No i nie ma personelu. Pielęgniarek brak a biurwa kupuje kampanie zostań męczennica a kasjerkom płaca więcej.

Należy dać szanse tym co ja maja a tych najbardziej chorych cóż macie pecha 5,5 biurwa zje już wasze składki rentowe

3 Likes

wykończysz się… nie da się latami pracować w takim trybie

3 Likes

Od nowego roku przychodzi 18 nowych niuń od PRu, marketingu i tak dalej. Przebierzcie je w fartuchy i wyślijcie na oddziały, niech zorientują się co będą w przyszłości zachwalać i sprzedawać.

Toż to gotowe zarzuty o współudział. A jeszcze mogą dorzucić ‘działanie w zmowie’ oraz ‘w zorganizowanej grupie przestępczej’.

Tak mnie naszło … czy studiując byłeś sobie w stanie wyobrazić że pewnego dnia zostaniesz zmuszony do dokonywania selekcji pomiędzy życiem i śmiercią niczym drzewiej SS na rampie w Auschwitz ?

3 Likes

Zapytaj układ immunologiczny co w danym wypadku bierze jako marker.
Bo w przypadku odpowiedzi niespecyficznej nie ma to nic wspólnego z patogenem, a z Wydziałem Kontroli Wewnętrznej komórki, który raportuje, że produkcja idzie jakoś nie tak i trzeba dopełniaczami zrobić dziurki i spacyfikować tę robotę.

Mechanizmy obronne wyewoluowały tak, żeby radzić sobie z zagrożeniem, które zmienia się szybciej niż zdolność do odpowiedzi, więc radzi jest przygotowany na cokolwiek dziwnego się zdarzy. I czasem zdarza się odpowiedź autoimmunologiczna.

Na tyle szybko, że nie nadążamy ich sekwencjonować.

Co to są wyrzuty?
Jeśli lekarz je ma to został źle przydzielony do pracy.
Zobacz jak @MedicusHellveticus się męczy.

A na kiego miałaby być?
Leczenie to nie jest essential.

Jakby było drożej to kto miałby zapłacić?
Mielibyśmy niby biurwy jakie zwolnić dla oszczędności?!

Bo niepotrzebny.

To nieludzkie!

3 Likes

A z innej beczki:

ja tam nic nie mówię, twardo stąpam po ziemi ale w kontekście zalinkowanego materiału inaczej można spojrzeć doniesienia medialne o kilkuset brytyjskich “turystach”, którzy zniknęli ze szwajcarskich hoteli - bo to pewnie tacy rośli turyści z SAS rozpełźli się po Helwecji właśnie cele sprzątania :wink:

bardzo ciekawe czasy…

Dominik S. będzie miał dysonans jak mu się zawali idealistyczny ogląd Konfederacji po której hasają specjalsi z kilku krajów i łapią lub odstrzeliwują ONYCH…

2 Likes

Przed chwila biurwa przyszła z lista do podpisania abym wyraził zgodę na wypłatę wynagrodzenia z poślizgiem 90 dni.

Kazałem jej uchodzić szybko. Lazaret nie ma
Hajsu bo covid a przecież kasy chorych rachunki na bieżąco płaca.

3 Likes

Na ile procent chcieli wziąć u Ciebie tą pożyczkę ?
Z ‘chwilówek’ da się dobrze żyć, firma ‘Provident’ udowadnia to codziennie.

2 Likes

Na zero procent. Lekarze to idioci. Jakojedyny w lazarecie na propozycje obniżki pensji o 20 procent zareagowałem śmiechem

4 Likes

w Luzernie ponoć zmarł pierwszy Szwajcar zaszczepiony na covid

pewnie macie lnka z artykułem, bo ja zapodziałem…

2 Likes

zle się dzieje w państwie niemieckim skoro już w lazaretach nie ma pieniędzy na pensje…

2 Likes

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/201239923-Szwajcaria-Smierc-zaszczepionego-bez-zwiazku-ze-szczepieniem-przeciw-COVID.html

2 Likes

właśnie o tym przypadku myslałem… nie wiemy tylko ile jest prawdy w informacji o braku związku, może go nie było ale przecież nawet gdyby był to byśmy się nie dowiedzieli bo za duży geszeft jest do zrobienia…

w każdym razie Koledzy w CH wy tam uważajcie, żeby się w czasie spaceru w pobliżu jakiego tunelu czy innego bunkra nie natknąć na chłopców z SAS :wink:

a w razie czego śmiało - ręce do góry i mówić_ ja Polak, nie rozumiem po hebrajsku :slight_smile:

3 Likes

a propos tego linku od Grubego - no fakt: dziadek miał 91 lat i go zaszczepili

ale czy to pójdzie właśnie w tym kierunku, że zaszczepieni starsi ludzie będą masowo umierać (choroby współistniejące są przeciwskazaniami wg producenta a który starzec ich nie ma) - w AVH będą strzelały korki od szampanów a oficjalna wersja będzie" cóż chcieiliśmy dobrze, zmarło im się trudno, starzy byli!

toż to tańsza i bardziej masowa wersja dignitas…

czytałeś wywiad z polskim profesorem, który Ci podesłałem?

2 Likes

Z artykułu:
Seine eigene Nachbarin sei wegen ihres Akzents bei den Behörden gemeldet worden - dabei lebe die gebürtige Britin seit 40 Jahren im Ort, erzählt Gemeindeprecher Sandoz.

W porównaniu do CH to Stasi ze swoim nasyceniem społeczeństwa informatorami na poziomie 30% to była jakaś amatorka.

2 Likes

Stasi to był lokalny klon KGB powstały pod ochroną ruskich czołgów po niespodziewanym dla władzy proteście robotników w Berlinie 17 czerwca 1953 roku.

Szwajcaria to nie jest państwo, to konfederacja klanów rządzących kantonami. Kanton zaś to też nie jest zgrana organizacja - kanton sam w sobie jest konfederacją gmin w których to gminach rządzą klany.

Od strony realnej władzy Szwajcaria to jest bagno opanowane przez ropuchy pokolenia temu, z bardzo stabilnym porządkiem łapania much. Żaden bocian nie ma tu szans: gdyby ośmielił się tu wylądować ropuchy rzucą się na niego wszystkie razem. I jest to podstawa zdrowego państwa narodowego: to je moje co je moje a obcym wara od tego.

7 Likes

bardzo jestem ciekaw rozwoju wypadków w kontekście tych “spiskowych” doniesień…

w sprawie tajemnicy bankowe rura im już zmiękła a kilka banków zapłaciło haracz wujowi Samowi

czy teraz wydadzą swoich cichych władców?

gorąco może być np. w okolicy Meggen, więc kawałek od Ciebie…

bardzo intrygujące… jesteś tam bliżej to nadstawiaj, proszę, czułki bo nie wszystko będą drukować w mainstreamie

4 Likes

banki wydały dane klientów spoza CH. Dane klientów mieszkających w CH nadal są chronione.

4 Likes

niewielka to pociecha dla krezusów spoza Konfederacji…

2 Likes

krysza ma ograniczony zasięg. Albo płacisz podatki tutaj i nabywasz przywileju korzystania z kryszy albo pałuj się z własnym urzędem podatkowym u siebie sam. Po drugie możesz tu zarejestrować firmę czy inną fundację - wtedy ona też korzysta z kryszy.

Usługi kosztują. Dobre usługi kosztują więcej.

3 Likes

Myślisz, że Dominik prywatnie (poza rolą papugi) też byłby taki nie do wytrzymania dla Ciebie…?

Bo szkoda mi, że dwóch rodaków aż tak się nie znosi… i nie może ze sobą rozmawiać.

2 Likes