Podatki dla usług IT

Prol turla się po podłodze jak to słyszy.
Najpierw kasa misiu, kasa. A później to się zobaczy jak z tym pracowaniem.

To idź się pan dotrzyj i zadzwoń jak będziesz machał wypchanym portfelem.

Przecież napisał e to koncepcja - fantasy takie.

A na wuj nam ta nauka? Liczy się wyłącznie szmal.

To wyjątkowych gamoni musiałeś znaleźć. No ale rozumiem że to taka branża dla gamoni.

2 Likes

" Oferta jest świetna i chętnie dołączę do projektu. Frontendu uczę się już od prawie roku. Od kilku miesięcy działam także pod okiem mentora (devmentor.pl). Od niedawna uczę się Reacta, jednak chętnie rozwinę swoje umiejętności w czystym JS. Jeżeli dalej poszukujecie chętnych to proszę - przemyśl moją kandydaturę!"

szmal się liczy jak się go zarabia

nie potrzebuję, bo nie od tego zależy zaangażowanie
Ludzie noszą maski i się kłują bo uznali to za słuszne, a nie dostają za to szmalu.
to samo działa wszędzie, człowiek to nie jest postać z bajki, ma też inne potrzeby niż szmal, nie trzeba też niczego dawać na pełen etat.
On sobie zarobi na życie po swojemu, a ja oferuję dokształcenie + ewentualny profit,
Na dłużej nie chodzi ani o pracę/praktykę za darmo/bezpłatnie a zaangażowanie, słowo klucz.

Projektem jest ekosystem z kilkoma bibliotekami, które trzeba użyć na poziomie podstawowym, dlatego szukam nie tylko osoób do robienia np. unit testów, ale też do naumienia się i używania moich rzowiązań już u następnych chlebodawców

1 Like

Patologia.

Alternatywnie można kraść. Każdy sposób jest dobry.

Zaangażowanie mierzymy jedynie finansowe.

Nie przesadzajmy że zaraz ludzie.

Patole.

Kobiety co innego twierdzą.

Patol.

Zaangażowanie jest wyłącznie finansowe.

Blablabla. Kasa?

2 Likes

:slight_smile:

Skoro w to wierzysz…

1 Like

Z wiekiem nabierzesz pewności - skin in the game.

Sytuacja o której piszę, dotyczy praktyki i ew. pracy a nie gonieniem za chlebem.
Jak kogoś nie stać to idzie do roboty, jak ktoś ma większe apsiracje to płaci innym, jak ktoś się znudzi płaceniem to szuka wyzwań i tu jestem ja.
Dla Ciebie to patologia, głupota, itd, jakbyś nie znał ludzi i kobiet :slight_smile:

1 Like

No może nie znam, pewnie dlatego że żadnych nie zatrudniam.

1 Like

zauważ jak to głupio brzmi po polsku
chodzi o jakiś trud, tylko czyj?

1 Like

Dlaczego głupio? Przecież przychodzą się zatrudzić. No nie za darmo przecież.

1 Like

i nic tam o pieniądzach/szmalu/sztabach

1 Like

O oczywistościach nie trzeba dyskutować.
W Biblii skazali, że za pracę należy się zapłata i jak ktoś się nie stosuje to ajkilljuinfidel!

Wracając do tematu, dla PITujących w polandzie: "Polski Ład" zmieni stawki ryczałtu dla usług IT - rp.pl

Also, proszę zwrócić uwagę, że jeden z korzystniejszych sposobów rozliczania się (karta podatkowa, ~200-400pln płatne co miesiąc zależnie od wielkości gminy i sajonara) kończy się 1. stycznia. Będzie możliwa tylko kontynuacja dla tych, co już mają kartę przed 2022 rokiem.

3 Likes

Można kupić od kogoś po 1 stycznia? Czy to tak nie zdiała?

1 Like

To ile ten junior ma lat? 13?:slight_smile:

w dużym mieście w PL student który nie ma dwóch lewych rąk i ma pół roku doświadczenia dostanie 10kpln/m brutto (info z 2019/2020 teraz stawki chyba tak z 20% do góry poszły)

I o ile tutoring jest fantastyczną zabawą, to Ty czasem nie dopłacasz swoim czasem do tego juniora więcej niż on kosztuje na rynku?:slight_smile: Czy to może bardziej akcja “absolwetnko polonistyki naucz się javascriptu” i występuje tu optymalizacja w więcej niż jednym wymiarze?:

Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy (c) Marylin Monroe:)

2 Likes

Mój ma czynaście i za mniej niż 15ojro/h palcem Ci nie kiwnie.

@hack dostał banana, ale to może moderacja się wypowie za jaki całokształt, bo o nim wątek jest z zarzutami.

1 Like

zastanawialem sie kiedy go dostanie pomimo, ze watku o nim nie widzialem

1 Like

Nie przywitał się w say hello.

3 Likes

dodal bym jeszcze, ze stylem pisania przypominal innego zbanowanego kilka miesiecy temu- ITwannaBe czy jakos tak (czepial sie, ze forum jest zle zrobione)

2 Likes

Obiło mi się o uszy, że jeśli ktoś by mocno chciał ipboxa, to trzeba uderzyć do tej samej kancelarii, która tę ustawę pisała dla minfina. Oni tak przygotują papiery, że będzie ok.

1 Like

Brzmi jak Kazik i Prawo Jazdy - Tu masz cztery nazwiska – trzy są do oblania
Lecz ten czwarty już wcześniej załatwił by zdawać

1 Like