Prośba o radę przy zmianie pracy

Godzien jest robotnik zapłaty swojej . (1 Tm 5, 18)^^

5 Likes

Durne pytanie i pewnie będzie durna odpowiedź.

Czy ktoś robił po dwa kontrakty na raz w branży IT?
W sensie czy ktoś dał radę kiedykolwiek tak robić bez przycinania na godzinach?

1 Like

W branży IT w USA niesie się legenda o gościu, który robił na 3 kontraktach… za część zarobionej kasy delegował zdalną część pracy do informatyków z Indii i w ten sposób nie musiał przycinać na godzinach… ile w tym prawdy?

3 Likes

Takich co regularnie robią w PL dwa to nawet znam osobiście.

Trzy to jest już trochę dużo, nie mówię, że się nie da, ale żeby nie dać się złapać za rękę to muszą być takie troche kontrakty dla inteligentnych inaczej (maintenance kodu w Javie 1.3 np). I to sie nawet da delegować do Indii czy gdziekolwiek, ale nie jestem pewien czy się to wtedy spina, bo paraolimpiada kontraktowa też płaci w adekwatnie bezwartościowych paciorkach.

Nie, ale da się wyrobić te 90% normy, jeśli mają istotnie różną naturę (tzn w jednym klepiesz excele, a w drugim pracujesz full time zdalnie przy jakiś bliżej nieskwantyfikowanych obowiązkach IT, żeby nie było można łatwo zmierzyć, że nie robisz. Np riserch:))
Im twoi co-workerzy głupsi tym oczywiście łatwiej. Generalnie jak pracodawca będzie miał poczucie, że złapał boga za nogi zatrudniając ciebie, to będzie ci łatwiej się obcyngalać:)

Wariant alternatywny, to jest po prostu zatrudnianie się gdzie popadnie i bycie wywalanym po 2-3 miesiącach, ale to chyba się nie spina kosztowo w długim terminie.

No i pamiętaj, że są dwie strategie, r i K. Czyli dużo tanich kontraktów, albo wspinanie się po hierarchii prestiżu i jeden drogi. Preferencje zależą od okazji.

3 Likes

A nie byłoby ładniej napisać Judym ? :wink:

Medyk zwykł odpychać pomyślność pchającą mu się w ręce.

2 Likes

A na wuj mam byc komus wdzieczny? Chcial mi 10.000 Euro dac za to ze na niego uwazalem.

Kazalrm dac na bezprizornych w Moskwie.

3 Likes

Czyli sfinansowałeś edukację czekistów.

2 Likes

Ty wierzyszbze on komus 1 Euro potem da?

On chcial mi pokazqc jacy ludziensa z Rassiji.

A ja chcialem mu pokazac ze go szanuje ale jegondjeng nie potrzebuje.

6 Likes

Tak

Nie bałdzo, milordzie.
Dlatego odpuściłem.

Trudności były trojakiej natury:
Pierwsza sprawa, to właśnie czas. Siłą rzeczy się przycinało i tu, i tu.
Druga, to lawirowanie pomiędzy ludźmi, którzy - jak się okazuje - niejednokrotnie potrzebują Cię na spotkaniu/callu w tym samym momencie w obydwu firmach. Logistyka czegoś takiego strasznie wnerwia i jest na dłuższą metę nie do utrzymania.
Trzecia, to życie prywatne umiera z powodu właśnie braku czasu, ale i dodatkowo energii. Po miesiącu czegoś takiego, spotykając się z córką po prostu nie miałem siły na jakąś znaczącą interakcję.

Ogólnie raczej nie polecam, choć znam też takich, co robią i dają radę, ale różnica jest taka, że w przeciwieństwie do Ciebie, oni mają ustabilizowane życie prywatne, czy dom, gdzie kobita bierze na siebie dużą część ogarnięcia domu i dzieciaków w czasie, gdy facet ciągnie dwa pługi.
W Twojej sytuacji, to się tak nie da, a mówię to jako człek z tego samego wózka.

3 Likes

Mówiąc o bezprizornych uraziłeś jego narodową dumę…

Nie tylko odmówiłeś, Ty go obraziłeś.

Nikt nie lubi słuchać, że pochodzi z bandyckiego kraju, gdzie dzieci żyją na ulicy…

Ech, kozaku :slight_smile:

2 Likes

a widzisz a niektórzy lekarze w Polsce mają ten dar bilokacji, który ułatwia im sprawne kasowanie forsy w dwóch i więcej miejscach przy formalnej obecności w dwóch miejscach naraz…

3 Likes

Na przyszłość, bo to już któraś z kolei i nie ostatnia zapewne sytuacja gdy rodziny oligarchów próbują Ci okazać wdzięczność na ten ułomny sposób, chociaż pokaż im że znasz ich rosyjskie przysłowie i powiedz:

Ja znam rosyjskie przysłowie: pan bóg ręce dał żeby brać
ale …

:slight_smile:

2 Likes

A to, to widziałem. :smiley:
W układzie, o który @natur pytał, nie wystarczy podpis na liście obecności. :wink:

2 Likes

Leży to prywatyzujemy^^

Czy przyciąga nieszczęścia?

To im nawet po cencie nie zostanie?
A tak Ty miałbyś na łapówkę za kolejny wyczyn.

Dozwalam Ci być niewdzięcznikiem i uznać że należyCisiemjegomać!

A Ty pokazałeś że na zapadzie dureń na durniu.

Dwie strefy czasowe?

-Panie Boże czemu ja mam pecha?
-Masz los z wygraną! - grzmi głos z Nieba.
-Odmawiam odebrania nagrody. - rzecze @MedicusHellveticus

I weź takiego nie strzel piorunem na barierki. @MedicusHellveticus wystawia boską cierpliwość na próbę.

4 Likes

Kolejna dogrywka.

Rekruter się pyta ile chcę na UoP w Niemczech bez przeprowadzania się. Mówię stawkę. Przecież to tyle samo jakbyś mieszkał w Niemczech! Tłumaczę mu, chłopakowi z City, że koszty życia są takie same w Niemczech i Polsce (nie wspomniałem, że nie o koszty życia chodzi a o AU/h). On na to: dziwne, ale inni niewolnicy z Polski mówią inaczej. Pominąłem to milczeniem, że nie obchodzą mnie inni, tak naprawdę, chcę żeby u mnie w budżecie wszystko się zgadzało.

Mam kontrakt z inną agencją z City w kieszeni, biorę 100 od każdej drużyny i słucham Państwa!

Ja mu tłumaczę, że mogę podatkowo to zoptymalizować, że mam dobre warunki na b2b. A ten mi na to, że obiecanki zdrowotne i emerytalne są wspaniałe w Niemczech przecież! Eh, chłopaku z City, klient zmienił zdanie, a ty mi przed tym w mailu mówiłeś co innego. Za to ci płacą, rozwiązuj ten problem! Nie masz pały na mnie, no to albo gramy po mojemu, albo wcale!

5 Likes

Update:

Klient podał widełki płacowe, które mogą zaoferować na UoP. To się zdziwiłem. Myślałem, że mała firma, dobry zyskowny rynek, że walczą o najlepszych, a tu tyle?

Pośrednik zawinił, bo obiecał gruszki na wierzbie, że można na b2b i że na pewno tyle dadzą. Okazało się, że nie dadzą.

4h zmarnowane na rekrutację.

Czy nie powinienem przypadkiem wystawiać faktury za wzięcie udziału w rekrutacji? Należymisiem.

4 Likes

Możesz wystawić.
Też mam teraz takie przeboje z klientami, to poszedłem się zmówić z kumotrem, bo jak mam się kopać z koniem o michę, to na spokojnie mogę się nie kopać o pół michy.

3 Likes

Mogę, fakt. Ale kto mi za tą fakturę zapłaci?

1 Like

jak to masz co do tego wątpliwości?^^

  • premia za dobre chęci!!
2 Likes

Myślę, że miłe panie z linkedin zostaną przeciążone psychicznie takim stwierdzeniem: “moja godzina kosztuje X zł. Za każdą godzinę rekrutacji wezmę 0.7*X zł. Podpisujemy umowę na rekrutację?”.

3 Likes