Przygotowania do kryzysu

UK nie ma energii bo przeciez wykorzystala by ja jako bron. W ogole ciekawe jest to jak oni sobie radza i za jakie pieniadze ostatnio bilansowali swoje zuzycie - za jakie pieniadze kupowali od kogo energie. Zas jakie stawki za MWh…

@Bogdan6969 a co powiesz na to ? Ovo Energy sorry over advice to cuddle pets to stay warm - BBC News

Niemcy moze dostana wpierdol, ale gospodarka tak bardzo rozwinieta jak PL na eksport do DE jako wiodacego partnera handlowego to…skatowana zostanie.

Debile w PL maja niezla zagwozdke z brakiem suchego lodu… no brak iluzoryczny, bo nie ma go jak prodsukowac przy tych kosztach. Jakby nie bylo to …jak sie nie obrocisz to miejsce gdzie plecy swa szlachetna nazwe traca jest z tylu.

Obawiam sie tarczy miesnej i tarczy mlecznej 2.0 albo programu suchy lod plus.

A za chwile to sobie kulejaca UE za bezcen kupi te zgliszcza, co pozostana.

Nie, nie jestem z tego zadowolony.

4 Likes

O jejku, każdy powód jest zasadny, który spowoduje spadek wydajności FliWip-Final-Report.pdf (dlr.de) Raport z 2018.

Btw., dawno temu był nawet dokument kulinarny pt. “Kotleciki z komarów”

2 Likes

Smok wypił? Wołać szewców!

To nie płać^^

Tomahawki to elektrownie na jakieś nieznane paliwo?

Niemcy mają swoją d - każdy ma własną rację.

I mieli rację.

Na razie dostaje kto inny.

Ale po wojnie znowu będą produkować na Uralu.

Kto następny pod ciężarówkę?

Najwidoczniej trzeba partnera wydymać.

Rozumu plus się nie spodziewam. Tego nikomu nie brakuje jak deklarują ankietowani^^

Bądź - akceptuj rzeczywistość. Spoglądaj z beczki.

1 Like

Poszla nowym kablem, do Albionu.
Jednocześnie, dławą inflacje, w okolicach Stawanger.

2 Likes

Skrajnie nazistowska okolica.

3 Likes

Niech ktoś powie o co tutaj chodzi
polikaprolaktam nie ma produkcji. Nie będzie opakowań, nici chirurgicznych
melaminy nie ma produkcji. Nie będzie laminatów, płyt, sklejek, kompozytów.
szkła produkcji tez nie będzie, bo aby je produkować potrzebny jest gaz, którego cenowo nie będzie można kupić.
Acetylonitrylu do produkcji gum nie ma teraz na rynku, metanolu do produkcji tworzyw tez nie (akurat metanol jest bardzo potrzebny do syntezy heksogenu RDX,HMX wiec pewnie…?)
nie ma tez produkcji metakrylanu metylu a wiec pleksy, metasplekjsy i tak dalej.

Co wiec jest. Produkcja ukazów przez cale wydziały oberhauptbiurwenamtow działa w sposób niezakłócony

@tadek moze cos powiedziec o produkcji siarki granulowanej, mocznika, amoniaku i nawozow azotowych, prawda?

Co sie stauo?

4 Likes

Spekulacji ciąg dalszy

https://stooq.pl/mol/?id=28158

4 Likes

A co ja tam mogę?
Mamy kilkanaście tysięcy ton granulki na składowisku a PKP Cargo nie może tego przewieźć do Gdańska, żeby załadować na statek.
Węgiel, kurwa, wożą w tę i we w tę stronę - nic innego nie chcą załadować na węglarki.
To, co przemysł chce przywieźć, wywieźć, wymienić się stało się nieistotne - takie decyzje zapadają już “wyżej” - “oni” wiedzą lepiej - a co będzie z takiego “zarządzania” to wszyscy tu wiemy doskonale…

4 Likes

A Słowo Ciałem się stało?!

3 Likes

No tak, stało się, bo to oznacza jedyny, właściwy kierunek - kolejny pierdyliard ojrasków do wydrukowania.

UE ↔ PR ↔ OM ↔ ECB ↔ kWh Futures

2 Likes

co do zywnosci to nie jestem pewien, czy nie czas aby kupowac konserwy, wojskowy chleb, kasze, i liofilizowane produkty.

2,32 PLN za litr. Jesli kupuje za 3,33 PLN w promo w Lidlu to… co oni na tym zarabiaja? Opakowanie TetraPak kosztuje w hurcie 50 groszy. A to mleko trzeba od producenta odebrac, schlodzic, schlodzone transportowac, rozlac, pasteryzowac. Marza jesli jest to minimalna.

A teraz producentom daja nowe ceny na energie. Znajomy farmer idzie w upadlosc jesli nie podwyzsza mu cen. Zywnosci nie da sie wydrukowac.

Czy w tym burdelu ktokolwiek patrzy na to co bedzie za miesiac lub dwa ?

Tu nie pytanie czy bedziemy chcieli placic za zywnosac wiecej. My bedziemy musieli, bo podazowo chca ich wykonczyc.

5 Likes

Nie my to wybieraliśmy, zostało nam to narzucone i utrzymywane jest przymusem.
30 lat temu to było dobre wyjście dla Polski, ale od tamtej pory dużo się zmieniło.

Niemcy, których samochodami jarali się nasi ojcowie.
Niemcy, w których mężczyźni świetnie grali w piłkę, a dziewczyny w tenisa.
Niemcy, w których wszędzie było ładnie, czysto i bogato, już nie istnieją.
Byłem, widziałem.

Damy rade. Będzie trzęsło, ale damy radę.
Albo niemiecki biznes zacznie nas poważnie traktować, albo niech zabiera z Polski te swoje kabelki, blaszki, gówno marże i niech spierdala.

Przyjdą inni.
Już są.

A jak mają być inni?
Gdzie, kiedy i od kogo mieli się nauczyć?

Dziadkom Soviet kazał kopać węgiel i budować huty.
Nas Szwab zmusza do produkcji podzespołów do automotive.
Ten stolik jest do wywrócenia.

Nauczą się.
Nie są głupi.

Raczej nie będzie żadnej Unii, to się rozpadnie.
Ważne tylko by Soviet osłabł, zanim to się rozleci.

Zresztą, jesteśmy Słowianami i w ogóle tam nie pasujemy.
Bicie murzynów tylko za to, że są murzynami, bicie gejów tylko za to, że są gejami jest głupie, ale to jak oczadziała jest ta niebieska IV Rzesza, to się już w głowie nie mieści.

Wszystko będzie dobrze.

Jebać Niemcy i Putina.
Gramy.

6 Likes

Musisz strasznie nienawidzic PL. A czemu ma powaznie traktowac, bo co ? Bo najswintzsza panienka i wasate Janusze tak chca? Niech spierdalaja - wroca stare czasy kiedy na zachodzie Polka bedzuie synonimem nie managerki, dyrektorki jak obecnie a kurwy za 5 Euro.

Owszem, przyjda inni. I tak samo przecwela frajerow jak im sie nalezy. Frajerstwo ma narodowosc, spryt i spekulacja jest miedzynarodowa.

Pierdolisz zyczeniowe farmazony., popatrz na przyklad na otylosc wsrod nastolatkow w PL. Promil, tych ktorym chce sie chciec sie nauczy. Mieszkalem w miejscu, gdzie za pieniadze UE ukradzione ludziom UE, w tym Niemcom zrobiono infrastrukture. Wiesz co robia rodzinni polscy autochtonowie - rozpierdalaja ja regularnie, bo chop zywemu nie przepusci. A wiesz jakie jest marzenie 99% z nich - nic nie robic, najebac sie za zasilek i tak do konca swoich dni. Zasilek, sklepik, tania alpaga, kosciolek, cykl zycia ot ambicje.

Nie, nie bedzie dobrze, to raczej PL bedzie jebana, przez swoich rzadzacych, problemem PL sa Polacy, jak mawial Otto von Bismarck. Obelga byloby nazywac go glupcem, on to wiedzial juz wtedy. Czasy sie zmienily, mentalnosc nie.

5 Likes

Bo ja tak chce.

Potrafię.
Potrafię, ale nie mogę sprzedać, bo nie jestem swój.

Mogę produkować Hansowi, który chuja umie, chuja robi, ale ma niemiecką firmę.
Jego córka zatrudniona w biurwowcu, przybije pieczątkę Hitlerjugend i towar będzie Germany ISO.
Wtedy Hans sprzeda towar korporacji.
Ja będę pracował 8h, córka Hansa 1h, Hans w ogóle, wszyscy dostaniemy po 50 euro.

W dupie byłeś, gówno widziałeś, chuj wiesz o produkcji i o tym jak świat się kręci.

9 Likes

Nie ci co decydują, tylko ci co liczą zobowiązania na przyszłe dwa miesiące. Ale krawaciarze takich nie słuchają - jeszcze nigdy tak nie było żeby jakoś nie było.

Ja widziałem jeszcze te poprzednie. DM jeszcze się posługiwałem jako środkiem płatniczym w ich kraju.

A dlaczego ma zabierać?
A nie można im zabrać?

Mieli kiedy i od kogo, ale tam nie było propozycji natychmiastowego wzbogacenia się o trochę tylko chińskie zginanie karku o przyszłość.

I zbroić się.

I do rozbrojenia się.

Gołą ręką?

Są głupi i się nie nauczą, są głupi bo biedni, a biedni bo…

Rozpadło się w 2019.

Rozpadł się w 2016 - zrobili militaryzację na ostatnią razę. Tam jest zmobilizowane ponad dwa miliony chłopa w transporcie (wojska samochodowe), produkcji, remontach.

Onucami czuć^^

Dopiero się rozkręcają Ty parszywy wytwórco CO2^^

Na grzebieniu.

Coś w tym jest, ale tego się nie da wyleczyć.

Są.

Osioł ostatnio najtańszy po 3kpln to możesz na nim napisać roszczenia wobec rzeczywistości, puścić na Błędowską i może wezyr znajdzie.

W Polin też jesteś do pomiatania przez biurwę.
Wszyscy są wrogami^^

Trzeba kraść gdy Hans nie patrzy.

3 Likes

Bo trzeba bylo bedac omnibusem zrobic ten biznes w PL. Bylbys swoj, sprzedawalbys swoim. Cos nie tak, to chyba ty w dupie jestes, gowno widzisz i nie potrafisz, skoro to takie proste.

Uwazasz ze potrafisz. Samoocena w porzadku. A kryzysik moze pokazac ze jestes nikomu nie potrzebny. Wodz powie - you are fired, wish all the best to you in your future

2 Likes

Co?

Soviet polskich matematyków zagonił karabinem do roboty w księgowości.
Komputerom też Soviet łeb ukręcił.

Ze świeczką szukać takich durni, jakimi były psy Stalina.

O Polsce piszę.
Zsyłają takich niemieckich zjebusów na Górny Śląsk, by się z nimi w domu nie użerać.
Całe strefy przemysłowe tak działają.

2 Likes

Macie wybor? Grzecznie zginacie kark nie przed niemieckim panem, ale przed polskim kierownikiem.
Bo tak latwiej przezyc.

1 Like

Ja wyjechałem do Anglii.

Mi się tutaj podoba.
Nie muszę zginać karku, bo wodza mam bardzo politycznie poprawnego.
Bezrobocia się nie obawiam.
Garaż pięknie rośnie, jest już dwa razy większy niż przed pandemią, a to nie koniec.

Globalizacja się nie udała.
Konflikt jest nieunikniony.
Będziemy się napierdalać.

Schudnij, nie chlej tyle, trenuj, żeby było z kim.

2 Likes

Wyjechales do Anglii bo nie umiałeś w PL? A Anglia to takie super miejsce do zycia ? Moze nie jak z video tego no …zmywaka,ale… przeciez Albion ma mniej wiecej takie podejscie do Poles jak CH wobec nie-CH.

Moi rodzice mieszkaja 7km od miasta 90.000 w PL. W miescie jest troche zakladow. Pracujacy w nich Polacy - uwaga - nie dostan zawalu - cieplo wypowiadaja sie o firmach z DE, wola pracowac u Niemca dla Niemca - niz u rodaka Polaka.

Jak mawia moj ojciec najgorsze co moze sie przytrafic w pracy u Niemca jest polski przelozony.

Niemieckie firmy nie maja problemu z pracownikami w tej skali, co polska januszerka.

3 Likes