Przygotowania do kryzysu

Widać, że tu sami Polacy :wink: machają wszyscy szabelką i sobie do gardeł skaczą :wink:
Taki paradoks, że im bardziej się ktoś tu próbuje odciąć od ojczyzny tym gorzej mu wychodzi :wink:

7 Likes

Kupić Ci lizaka bo będziesz tupał?
W Polin nie ma żadnych swoich.

Tranzystorów sto.
Myślisz że skąd po 80tym mieliśmy tylu elektroników?
Zobacz jaki profil szkół technicznych był w Polin kiedy komuna padała.

Da.

Niemiec grzecznie prosił to ukręcił.
Swoim też, bo jakoś bez Polin nie szło. No nie chciało. Niby Lwów zajęty, ale matematyków nie wzięto^^

W dzień takich nawet nie znajdziesz.

Tak - nie tylko w Reichu.
Ale żeby z Niemcami rozmawiać to trzeba im od czasu do czasu obić gruchę artylerią - wtedy dociera.

Tak.
A Ty przed jakim zginasz?

Z deszczu pod rynnę - ale za swojego Cię tam nie mają?

To tylko pozór poprawności.

Ja też nie - na niewolnika są zapisy.

Koszty utrzymania też?

Ty?

Ja mam kij i prześcieradło - całe życie obce dupy lizałem to mogę kontynuować.
Jeśli już miałbym wojować to chętnie w Polin z Poliniakami, a w szczególności listy proskrypcyjne na budżetówkę mi się podobają.

Próbowałeś w Polin budować samoloty?
Na tym zadupiu nawet sobie czołgu w domu nie zrobisz, bo głupi armox, który mi się walał i nie miałem na niego pomysłu wymaga kwitu od ministra.

Dziwisz się?
Dla wielu ludzi byłem pierwszym normalnym szefem mówiącym po polsku. Przez tyle lat nikogo nie zrobiłem w uja. Było to zjawisko wg pracowników niespotykane.

Wzywam kumotra do wyrażenia przynajmniej dwóch wzajemnie sprzecznych poglądów w celu podtrzymania gównoburzy!

Ojczyznę należy kochać:
https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/DE3k9ktTURBXy80NmU2MDRlMC0wN2VkLTQxYTQtYWU0ZC04NzMyYWM3NDVkZDQucG5nkZMFzQMWzQGugaEwBQ

6 Likes

Niezależnie jak źle będziemy się prowadzić pewne jest, że nasz koniec nie będzie metafizyką, więc jakie to ma znaczenie:

https://youtu.be/Tyyi-NimsJU

2 Likes

A ja zawsze miałem spoko polskich szefów, od każdego się wiele nauczyłem i mogłem na nich polegać przez czas pełnienia obowiązków służbowych. Sam też do swoich ludzi uczciwie podchodzę i raczej wydają odgłosy zadowolenia. W Polsce to biurwa cała na nerwy działa, na rynek narzekać nie mogę. No, ale albo miałem szczęście, albo IT to jednak inna grupa niż przemysł.

4 Likes

Jak.kryzys dotknie.branzy uslug to bedziecie.pierwsza grupa.do redukcji. Moze nie ilosciowej ale.jakosciowej.

1 Like

Jeśli ktoś nie rozumie jakie są tego przyczyny, to ja nie mam czasu mu tego tłumaczyć, sorry.
– Bogdan Nakamoto

:heart_hands:

Masakra jest.
Cyferki na wszystkich fakturach idą w górę jak szalone.
Chyba to kolega BartArt będzie miał rację i to skończy się hiperinflacją.

Tutaj siedzą same gold bugi, to jakoś to będzie.

4 Likes

E tam. Tania erystyka. nie potrafisz.

Jedyne co.potrafisz to miec wysoka samoocene. A gdy nie potrafisz to nie pchaj sie na afisz.

2 Likes

Przydałoby się, po ostatniej redukcji kasa mi skoczyła o 50% w górę, żebym został tylko. Od około trzech lat negocjuję stawkę co kwartał mniej więcej i nowe argumenty do ręki by się przydały.

1 Like

@MedicusHellveticus
Swego czasu widziałem, że udzielałeś się mocno na forum u Wojczala i dyskutowałeś z kimś o pseudonimie Georealista. Udzielasz się jeszcze gdzieś odnośnie spojrzenia geopolitycznego?

2 Likes

Jakby tak pomyśleć…
Może zrobimy akcję “ściepa na lobbystę” i przepchniemy ustawę o immunitecie od biurwy & podatków dla nerdów?
Skoro i tak nie płacimy^^

Już jest jakościowa. Hindusi się ponoć zredukowali sami.

To takie gremia, gdzie imperialne polactwo poucza głupich Czajników jak budować potęgę?
Niemców jak budować i używać czołgów, a Jankesów jak rządzić światem?
Dyskusje przy sorgo.

5 Likes

Chyba Ty, tu jak już ustalone sami Sarmaci, Cyganie i bezpaństwowcy:)

Nie no, to już przesada:). Rasowy Szwajcar (ten niemieckojęzyczny, bo pozostali to są różni) on nawet jak się stara być miły to jest bucowaty, bo taki jest sposób interakcji Niemców. Tak jak Włosi się wszędzie pchają, Niemcy są gburować:). A w Zjednoczonym Królestwie feudalizm i klasizm się trzyma dobre i ten Anglik co kończył jeden z dwóch tutejszych uniwersytetów patrzy na Polaka po tej samej uczelni trochę z góry, ale na krajana który jest z klasy robotniczej patrzy jak na śmierdzące powietrze. Tu drabina ma wiele szczebli, ale po akcencie się rozeznaje kto zacz.

Tzn kapo:)

Oj tam, wystarczy im podpalić samochód albo wrzucić przez okno domu koktajl mołotowa. Przed Erdoganem (a kiedy ostatnio Osman strzelał do Niemca? chyba pod Wiedniem) Merkelowa chodziła jak w zegarku.

Jak coś jest bez sensu ale działa to znaczy że nie jest bez sensu. Btw Niemcy tego zupełnie nie są wstanie w polityce ogarnąć. To za wielcy idealiści są.

Mieć szczęscie to podstawa. A poza tym patoszefowie to domena niespełnionych januszów biznesu (takich co by chcieli by prawdziwymi szefami ale im nie wyszła droga do bogactwa). Po prostu ludzie co się wzbogacili w pierwszym pokoleniu mają częsciej więcej fobii, kompleksów i obsesji. I dlatego Niemcy często są lepszymi szefami, bo nie musieli za młodu odkładać 10 lat na Malucha:)

Przecież już Mati nic nie robi tylko obcina IT podatki. Tak chce się wkupić w nasze łaski, co on wie o nerdach:)

Zredukowali w górę poprzez dzielenie przez 0<x<1?:slight_smile:

Jak to się mówi mądry Polak po szkodzie, a że szkód u nas dużo, to i wszędzie krynice mądrości. Z resztą jak widać na załczonym wszechświecie “wszędzie kradom”!

PS przecież to forum to destylat tego “co jest nie tak z Polakami”. Wszyscy politykują, są najmądrzejsci, nie mają poszanowania dla hierarchii i robić im się dla idei nie chce. Jedynie (ale na dużo mniejszą skalę) w USA spotkałem podobnych nam chwatów:) Jak to było? Ze w szczegółach diabeł gości, a Polak gardzi szczegółami?

2 Likes

Już w sumie kij w te dyskusje tam.
Nie wiem czy Wojczal jest przez kogoś prowadzony i tylko prezentuje w takiej formie ustalony scenariusz, czy też faktycznie robi te analizy i prognozy.
Istotnym jest dla mnie to, że się sporo posprawdzało i m.in. dzięki temu w wielu momentach ostatnich 3 lat nie odczuwałem zaskoczenia…

Coś w tym jest :wink:

1 Like

Raczej nie. Znałem takie towarzystwo, wiem że bezsilnym śni się potęga. Rozumiem ich.
Mam takie dyskusje z młodym i rozbieram wszystkie jego koncepcje na czynniki stawiając pytania co można zrealizować aż dochodzimy do klocków domina, które zwiodą i cały imperialny plan w …
Chyba sam też tak kiedyś myślałem bo przecież do jednego domu przychodził “Żołnierz Wolności”. Ale pod ręką był i żołnierz, i partyjny, i księgowi, i aferał, i dysydenci przy jednym stole - umieli zadawać pytania. Ostatnio przeglądałem pamiątki po przodkach z lepiej znającym realia czasów słusznie minionych i zwrócił mi uwagę, że wbite w dowód pozwolenie na wszystkie kraje sojuza za stanu to rzadka rzecz.
Jedyne co mogę towarzystwu u Wojczała zarzucić to młodość & optymizm.
Pewnie się tam trolluje, no ale kiedy nie trollowono po murach?

Wspominam raczej ich sny o potędze.
Kacapy jasno deklarowały co planują, co zrobią razem ze szkopami było w jankeskich czasopismach w latach dziewięćdziesiątych.

Szkopom wyszło, Kacapom nie wyszło.

2 Likes

Zdaje się, że jestem o jakąś dekadę młodszy i się na tamte jankeskie i czasopisma nie załapałem… ^^

2 Likes

ale ten Georealista u Wojczala, to przypadkiem nie jest Antoni Macierewicz? bo tak coś mi się o uszy obiło…

1 Like

Dobre pytanie, następne pytanie. Ja nie wiem.

1 Like

Udzielalem sie tam. Ale to grafomani. Chorzy na chciejstwa podlane dzieciecym nacjonalizmem.

Nie mialem.odpowiedniego dystansu i mi wlasciciel podziekowal. Tam nalezy miec zdanie zgodne z oczekiwaniem. A moje zdanie nieco podobne do Molotowa dziala jak plachta na byka.

Uwaga. To nie schizofrenia. Polakom zycze jak.najlepiej, ale PL jako tworowi panstwowemu - nie zycze zle, ale jest mi obojetne.

2 Likes

Jestem w stanie napisać tekst o reformie sił zbrojnych ani razu nie odwołując się do armii^^
To nie w sprzęcie i w armii leży problem, że obecne siły zbrojne są paździerzem, którego nie dało się wysłać do sąsiada na darmowy poligon pod sztandarem, tylko musieli pojechać “na urlopy”.

2 Likes

skladajac luzno dostepne dezinformacje, te ktore sa dostepne i uroszczajac sobie szursko i schizofrenicznie…
Jest sobie projekt UE… Friede, Freude, Eierkuchen… pokój, przyjaźń naleśniki. Hegemonem w UE po Brexiocie sa DE. DE w ramach przyjazni z federacja gazowa podporzadkowywuja sobie wszystkich i …jak to ma byc - zyski nasze, straty wasze. Wiec sobie zrobiono Euro, ktore spowodowaly zmniejszenie konkurencyjnosci gospodarek narodowych a zwiekszenie sily gospodarki DE.

Wszystko byloby ok, gdyby dalej przyszloscia mieli byc influencerzy, psi fryzjerzy, tiktokerzy i koci behawiorsci. Dalej by placono federacji obietnicami, dalej EBC drukowalby papierki na pokrycie dlugu - obligacji IT, GR, etc.

Dalej Hans i Helga byliby biedniejsi utrzymujac Gianbattisto Filippe oraz Janis aJogosa Konstantinosa. Wprawdzie Han i Helga byliby biedniejsi, ale oligarchia niemiecka juz nie…

Coz sie wiec takiego stalo, ze jednak sie powoli nie da ? Czemu zly Iwan nie chce znowu tak jak pediatra ustali sprzedawac ropy za ceny takie, jakie towarzysze w KC Brukselskim wymysla. Pacziemu?
Warum ist die Banane krumm?

4 Likes

Fedracja postanowiła wymienić papierki na areał proponując aż po Odrę.
Koci behawioryści stanęli okoniem i teraz rozstrzygany jest spór do której rzeki ich stać.

Wymieńcie na coś papierki.
Chińczyk daje papierki Ruskiemu i życzy sobie Ziemi & Wody.

3 Likes