Przygotowania do kryzysu

3 Likes

Czyżby znowu Szkopom coś niebawem miało przypadkiem pęknąć, urwać się albo eksplodować?

2 Likes

Wydatki na zbrojenia im eksplodują. Zapowiada się nowa jatka z jankesami i kto zostanie rzucony pod niemiecką ciężarówkę gdy tradycyjni sojusznicy zacieśnią granice?

3 Likes

https://tools.rubycon.co.jp/product-search/

to taki lepszy producent kondensatorow elektrolitycznych.

Czemu większość jest out of stock ?

Nawet korpo typu Asus czy Gigabyte maja problemy z ich dostepnoscia. Co sie dzieje ?

4 Likes

Akurat moje źródła mi mówią, że dostępność się poprawia (z powodu dramatycznego spadku popytu na elektronikę użytkową) i że już jest lepiej niz rok temu, a będzie jeszcze lepiej (tzn elektronika w sklepach będzie ale nas nie będzie na nią stać)

4 Likes

tak sobie z @gruby ostatnio rozmawiamy o statystykach.

No wiec uwaga. Szwajcaria robi sie nareszcie postepowa i inkluzywna. Ergofobia czyli fobia przed praca i jej poszukiwaniem uprawnia do renty.

Spotkalismy sie z ex-sasiadami szwajcarskimi - pan dochtor psychiatra mowi choremu - zapraszamy do naszej psychuszki na 3 kwartaly. po tym czasie rente pan/i otrzyma. Klient melduje sie dobrowolnie u bram piekiel na kwartal sie zglasza, dochtory biurwie dokumentacje robia z obserwacji.

Wszyscy zadowoleni, satysfakcja 5000% - doktory maja robote, mitreza biurwogodziny w nadgodzinach, managerowie kliniki maja premie bo widac wzrosty, wzrosty, wzrosty!

Klient zadowolony bo ma rente ! Rente placi szwajcarski hauptoberbiurwenamt czyli podatnik.

Bo zarabiac to trzeba umic, lamusy.

9 Likes

Podoba mi się.
Trzeba to upowszechnić.

5 Likes

Jak moze byc zle, skoro narodowi championi sie troszcza o energie. Zadekretuja a komisje zlozone z klerykow i WOT beda sprawdzac niczym inspekcja robotniczo chlopska.

Moj dziadek znowu poczuje sie mlody.

1 Like

Peak kleryków w Polsce to mieliśmy z 20 lat temu

czyli jak mówił wielki polski filozof M. Pudzianowski to i tak by nic nie dało

Dlatego właśnie różne cygany i brodacze sobie dobrze we współczesności radzą, bo decydenci mentalnie żyją w epoce Gomułki & Gierka i wierzą w różne magiczne zaklęcia sprzed ponad pół wieku.

2 Likes

Rozwiązanie jest banalne - ze względu na groźby rządu od razu zwalniać pracowników, podnosić ceny i niech się martwią kredytodawcy^^

1 Like

https://www.kaack-terminhandel.de/pl/
popatrzcie na maslo.

2 Likes

No i co? 2,5€ za kostkę masła?

1 Like

1 Like

Ja ostatnio płaciłem 3.4 za funta. Porcja bezyżytecznej wiedzy

2 Likes

W se majstry zaczęły palić warsztaty. Znaczy byli przygotowani do kryzysu^^

2 Likes

a w DE tymczasem jeden bank bedzie totalnie cashless.

4 Likes

To w jakim celu ten bank?

2 Likes

Cel uśmierca środki. Klientów^^

3 Likes

Ale to zaledwie jedna lokalna kasa Reifeisena z 4ma filiami…, to tak jak by w pcimiu dolnym bank spoldzielczy pozamykal filie… znając życie klienci się truchtem przeniosą do Sparkase albo innego Volksbanku.

2 Likes

bo eksperymenty zaczynamy na mala skale, jak klienci sie nie rusza wlasnie gdzie indziej, to…

3 Likes