Samodonos

Z Konfą ostatnio wypowiadał się na konferencji o nowym wale. O spisie gadał z Wieczorkiem w Bentleyu i z Nam zależy.

Mam rano i po południu trochę czasu w aucie więc sobie posłuchałem, w miarę to trzyma się kupy. Ale jak zawsze najgorsza jest w tym wszystkim kupa.

https://m.youtube.com/watch?v=NDithNwqu2g
https://m.youtube.com/watch?v=rIggxmfzHVI

Nieśmiało wnioskuję że te niby kary to są po to żeby nastraszyć lękliwych. Tych co mają na to wywalone raczej nikt ścigał nie będzie. Wilk o tym wspomina.

1 Like

Wiesz, że humanista nie zrozumie co masz na myśli?

Ja takiego właśnie chcę. Aplikacja nie daje możliwości zaznaczenia odpowiedzi zgodnie z prawdą i wymusza na użytkowniku wpisywanie peseli, których współlokator podać nie chce. ^^
No, to ja mu to powiem, a ten niech sobie to zapisze w swoim kapowniku.

3 Likes

Na drzewa! Zamiast liści^^

3 Likes

Co mnie obchodzi czego imbecyl nie rozumie?

2 Likes

Chce Wam się, poświęcać czas na takie głupoty?
Na dodatek na boisku ustawionym przez przeciwnika?

Wystarczy nie wybierać jako miejsca zamieszkania (31.03.2021) pl.

3 Likes

Nawet tego nie trzeba. Ustawa wskazuje czas, który nie istnieje - 24:00.
Nie wiem gdzie byłem ani co miałem ani co robiłem w czasie, którego nie ma.

5 Likes

Wypadałoby przytargać ustawę definiującą godziny zegarowe. Mogą tam być ciekawostki wskazujące na sprzeczność jednej z drugą^^

3 Likes

Wydaje mi się, że skupiamy się w tym temacie nie na tym co najważniejsze, uniknięcie tego spisu nie powinno być problemem. Bardziej zastanawia mnie po co oni to robią, dlaczego akurat teraz i dlaczego tak bardzo im na tym zależy? Przygotowują sie pod kataster czy cos innego? Takie informacje mogą się przydać wielu do wielu operacji.

2 Likes

Ustawa z dnia 10 grudnia 2003 r. o czasie urzędowym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej

Tutaj za wiele się nie dowiedziałem. Domyślam się, że jest jeszcze jakiś inny dokument?

2 Likes

W UK tez robili w tym czasie - ponaglali domofonem, pismami itd. A robia to wszystko dla naszego dobra :stuck_out_tongue: czyli jak z podatkami :slight_smile:

3 Likes

Z pewnością rozporządzenie.
Co tam zegarmistrze by niby wiedzieli o urządzeniach do pomiaru jakbym im światła waadza nie powiedziała ile dzień trwa^^

4 Likes

Kiedyś mieliśmy system meldunkowy, który z biegiem czasu sobie zgnił. Starają się to odtworzyć i zrobić bazę informacji gdzie i kto. Bardzo się przyda, jak szlabany będą opadały.

2 Likes

Ja też tu zauważam problem…

A ten Wilk to… No dalej lewnik, dalej polityk, dalej siedzi obok pozostałych… To jak on ma być lepszy/inny?!

Niech no wyjaśni jak umrzeć a żyć albo inne techniki…

2 Likes

Za zbrodnię wirusową miało być 30 tysięcy. Zapłacił ktoś?

4 Likes

Osobiście nie znam. Nie zgłębiałem też statystyki w tej materii.
Wiem, że wielu dzięki żyrafie załapało się na bonus większy niż 30k papieru. Może i spis da się jakoś wyzyskać?^^

1 Like

Humanista rozumie. “Humanista” (=“nie umiem liczyć”) nie zrozumie.

3 Likes

Czy o to chodzi?

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/obywatel-ukarany-bo-w-kwarantannie-odwiedzil-go-ojciec-skarga-rpo-do-sadu

" Argumentacja RPO

W ocenie Rzecznika, decyzje obu organów wydano z naruszeniem prawa materialnego, a także z naruszeniem przepisów postępowania, które miało istotny wpływ na wynik sprawy.

Obowiązek poddania się kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy RP ustanowiono z przekroczeniem upoważnienia ustawowego, a zatem z naruszeniem art. 92 ust. 1 Konstytucji. Ogłaszając stan zagrożenia epidemicznego - w drodze rozporządzenia wydanego na podstawie art. 46 ust. 2 ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi - minister zdrowia nie był bowiem uprawniony do wprowadzenia obowiązku poddania się kwarantannie.

Ustawowe kryterium poddania się kwarantannie wyznacza fakt, że dana osoba była narażona na zakażenie, a nie że przebywała za granicą. W świetle ustawy obowiązek kwarantanny można zatem legalnie nałożyć aktem podustawowym wyłącznie na osoby, które były narażone na chorobę zakaźną lub pozostawały w styczności ze źródłem biologicznego czynnika chorobotwórczego.

Obowiązek ten został zatem ustanowiony bez podstawy prawnej. Stanowi to rażące naruszenie art. 7 Konstytucji, który wymaga, aby wszelkie działania władz publicznych były podejmowane na podstawie i w granicach prawa. Doszło także do naruszenia art. 41 ust. 1 oraz 52 ust. 1 Konstytucji gwarantujących obywatelom wolność osobistą oraz wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Tezę tę potwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w wyroku z 27 lipca 2020 r. (sygn. akt III SA/Gl 319/20).

Skoro obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu granicy jest niezgodny z Konstytucją, to osoba, która do niego się nie zastosowała, nie powinna być karana administracyjną sankcją pieniężną. Przesądza to, że decyzja o ukaraniu obywatela została wydana bez podstawy prawnej."

7 Likes

Wincyj rejestrów, wincyj biurwy. To będzie miś na miarę naszych możliwości i nikt nie odważył się zapytać po co nam ten miś.

I lochem straszą^^

(Link zgapiony na IT21 ale już od dłuższego czasu CEEB zapowiadali).

6 Likes

Ale o soo chodziii?
Nie ma kar za “popełnione” błędy przy podawaniu szczegółowych informacji…

4 Likes

burwa karze za brak meldunku. Meldunek jest. Pytania? Then biurwa modus stand by.

2 Likes