Specjalna cygańska strefa ekonomiczna

Tak, i co najciekawsze - chyba nawet naprawdę powstaną.

A miejscowy gruzin co ma ich z siedem, osiem. Na wynajem short term. Bez szału, pół etatu. Ale jakoś zyje.

Raczej tak, są kurewnie tanie a słupki mówią, że dobrze będzie. Przynajmniej do niedawna.

Mój powód chęci kupna tam chaty jest zupełne inny niż 99% kupujących, jestem kiepskim indyk-atorem.

Do niedawna byli głównie Ruscy ale z południa też wiem, że sporo, ba, nawet naszych rodaków troche tam jest.

Tylko tam jest popularny pomysł “kupie i zarobie na wynajmie” a już przed covidem był nadmiar podaży względem popytu jeśli chodzi o kimanko. No może miesiąc w roku było wysycone.

Tak, chce dla siebie. I kopać krypto. Zmiescimy sie pod jednym dachem - ja, jacuzzi, złoty kibel, materac i trzy dywany na ścianie i 7 petabajtów.

https://place.ge/en/ads/view/113897

Coś takiego mnie rajcuje. Wysoko, ciężko wynieść sto serwerów. Brak sąsiada z góry. Beton na ścianach, akurat na meble. Nie trzeba żadnego ścierwa wyrzucać przez okno jak tata na psy jak jechały na hutę - ale kiedyś było łatwiej się wylgac że tapczan wyskoczył przez okno.

IMO kup i zapomnij - jeszcze jakos ma to sens. Kiedys sie moze przydac.

Kup i zarób na wynajmie - zapomnij, że to ma sens.

Kup, zrób sobie backup, miejscówke na biznes - to jest to co mam w kalendarzu.

3 Likes

Zacząłem myśleć o tym, że dobrze byłoby mieć coś swojego poza Anglią i Polską po tym jak jedna osoba tutaj, cytując drugą osobę napisała, że dywersyfikacja to posiadanie różnych dziupli których biurwa nie może przeszukać jednego dnia.

To jest mądre.

To nie dla mnie.
Robiłem to z 10 lat temu.

Byłem, widziałem, mam koszulkę.
Nie podobało mi się.

Brzmi jak plan.
Trzymam kciuki.

2 Likes

Pewnie. Kto wie, moze się nawet w czymś dogadamy. Finansowanie mojej dziury jest wstępnie ustalone lecz nie dograne jeszcze :wink:

2 Likes

@gruby

silknet swiatlowod 100mbps max, 100 GEL ~ 125pln

  • Internet-Service quality parameters:

  • Max Speed: 100 MBps

  • Normally Available Speed: 20 MBps

  • Min Speed: 10 MBps

  • Delay (Ms): <400

  • Jitter (Ms): <50

  • Packet Loss (%): <3

o symetrie pewnie da sie wyklocic ale to norma, ze nie podaja w ulotce

3 Likes

Dzięki. Popytaj o prędkość upload, max uploaded data/month oraz native ipv6 (dual stack) wraz ze stałym prefixem dla sieci /64

2 Likes

Pewnie, jak bede na miejscu juz od razu wejde w ofis.

privnij mi email z pegiepsme

2 Likes

no tak to juz będzie, ale nie tam gdzie ja ^^

2 Likes

Daj piataka do Gruzji ^^ za dyszke ^°

3 Likes

Masz jakiś kosztorys i bilans przewidziany do tego krypto przedsięwzięcia? W sensie ile trzeba zainwestować a ile zwrotu i po jakim czasie?

2 Likes

Hmm, krypto przedsięwzięcie już właściwie od dłuższego czasu leci, mogę Cię dodać do AgroGypsu żebyś zobaczył jak to się kręci ale ostrzegam, dużo spamu do przeczytania :wink:

3 Likes

Właśnie siedzę w banku i zakładam konto.

Na razie największe nieszczęście było z “authority: wojewoda Dolnośląski”

Ciężko mi było wytłumaczyć o co chodzi. O co chodzi?

Podpisałem krzaczki, karta będzie ponoć na poniedziałek.

Zmieścimy się w pół godziny ale to przez to że jestem na wiosce i są problemy z angielskim/skumaniem paszportu (za co akurat w ogóle nie winie pani, jest zajebiście).

Jestem w borjomi teraz jest tu 3 innostrancow w sumie w całym parku narodowym. Wiem bo pytałem w zarzadzie parku (tutaj się rejestruje za zero PLN bo szukają jak się zgubisz albo zje niedźwiedź oraz mają mapy po 8pln a bez nich cienszko, tzn ja znam te góry na pamięć ale chodzi o to że raczej nikt nie chodzi bez darmowego biletu) Wczoraj było 2.

Zrobione, kartę odbieram w poniedziałek

Zaprawdę wielki jest Wielki Łach

4 Likes

Tego jeszcze nie widziałem. Na śrubkę xD

5 Likes

Czyli niedźwiedzie głodują?

Działa - nie psuj.

1 Like

Raportuje brak biurwy, jest cudownie

4 Likes

Ale tam teren nie jest płaski. To trzeba mieć zdrowie jak kuń żeby tak w górę i w dół ciągle dreptać.
Nie dziwię się że teren nie spenetrowany przez biurwę - jak to widzę to mam lęki.
Ty mnie nie stresuj takimi widokami. Na mapie wyglądało że to nad morzem i daleko od Himalajów.

3 Likes

Gruzja czy już Abchazja? Bo w Ruskim Mirze chyba nie za dobrze.

2 Likes

Abchazja to Gruzja jakby kto pytał mnie tu ^^

2 Likes

Kosovo je srpskie.

Wiesz, przynajmniej siwata zwiedzisz troche.

2 Likes

:exclamation:A residential building has partially collapsed in Batumi, Georgia. It’s reported there are a number of casualties at the scene

Subscribe to RT t.me/rtintl

1 Like

Serwerownia mówisz?