Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

Tam po drugiej stronie rzeki jest uczelnia na samo h i absolwentce
musialem ze 2 lata sie tłumaczyć , że chciałbym ale niewolników nie miałem. Wrecz odwrotnie - jej prababcie do Niemiec wywiezli a pradziada na Syberie. Wiec korzysci nie osiągałem i BLM mnie nie dotyczy.
Jak grochem o sciane. Pranie mozgu jak za Stalina. To chyba sie bierze ze strachu przed czarnymi, aby wojny domowej nie rozpoczęli. Bo niby tylko 15 procent ale jak przychodzi co do czego to pierwsi są do zadymy. Jakoś nie ma zamieszek azjatów czy meksykow. Jest sila, wiec trzeba sie z nia liczyc i kazdy bialy ma przepraszać, ale dlaczego ja?

6 Likes

Czy ktoś zna statystyki dotyczące koloru skóry wśród odbiorców amerykańskich “Food Stamps” ?
Bo tam szykuje się starcie na linii dojeni-dojący, tak jak we Francji. Na razie obydwie partie polityczne Stanów Zjednoczonych zasypują problemy drukarką. Która to drukarka została końcem lutego zablokowana.

dotykasz sedna problemu: jedni pracują żeby przeżyć a inni nie pracują bo najwyraźniej nie muszą.
Interesy obydwu grup są nie do pogodzenia.

4 Likes

To w formularzu na niemieckiego profesora.

Z czego wynikały jaja, bo dzieci oficerów operacyjnych tych punktów jako pochodzące z inteligencji nie dostawały.

2 Likes

Dzieci oficerów operacyjnych i aparatu KC miały za to możliwość studiowania w Moskwie. Dzieci członków Episkopatu z kolei miały możliwość studiowania na zapadzie co z kolei łagodziło stosunki na linii partia - kościół.

Wśród aparatu partyjnego był z tego powodu kwas - “moje do Moskwy a tego (ocenzurowano) do Londynu ?!”

5 Likes

Robili takie przymiarki. Nazywało się to “adversity score”

2 Likes

z nowości.
we wtorek, 28go w lazarecie zaproszono mnie na szkolenie IT. Na rzekomym szkoleniu bylo 2 uzbrojonych osilkow i odprowadzili mnie uroczyscie do wyjscia. Oznajmiono mi, ze na okresie probnym jest okres wypowiedzenia 7 dni i ze w Szwajcarii pracodawca ma w okresie probnym za owym 7 dniowym okresem wypowiedzenia zwolnic kogo sobie chce bez podania powodu. No i okay. Koniec milosci majtki na füdli.

Pracowalem sobie wtorek sroda czwartek. A co sie okazalo. W piatek 24.03. pojawil sie w lazarecie kandydat szwajcarski i chcial robote. No i mu powiedzieli ze chca ale nie od razu. No a on chcial najpozniej 03.04.2023 przyjsc. No ale…znaleziono salomonowe rozwiazanie. Jak wyjebiemy nasza usländerska murwe to mozemy przyjac naszego wymarzonego od razu. Najprawdopodobniej dyrekcja sie przespala przez weekend no i we wtorek przyszedlem do roboty a oni mowia - szkolenie…bo decyzje zapadly.

Co sie okazalo. Kandydat helwecki pojawil sie juz w srode 29.03.2023. Zapoznal sie z oddzialem i dostal umowe. No i jakby to wyjasnic. W czwartek byl, natomiast 31.03.2023 w piatek juz im nie przyszedl do roboty i przekazal mailowo ze zostaje w domu, bo mu sie nie podoba i ma lepsze oferty i zeby sie seksualnie stosunkowali.

No i dzisiaj do mnie zadzwoniono, ze tu moze jakies nieporozumienie zaszlo…no i im powiedzialem, ze mi sie nie chce z nimi gadac.

13 Likes

Karma wraca :slight_smile:

2 Likes

Mnie takie nieporozumienie od razu przechodzi jak pojawia się magiczny mnożnik 3x-5x, oczywiście z góry. Takie lekarstwo na traumy i ergofobie działa najlepiej, mogę mieć to na pismie od jednego cygańskiego znachora:)

PS Banda debili, w poważnym korpo takie rzeczy robi się w białych rękawiczkach, ze nawet zainteresowany się cieszy z “nowych możliwośc”. Chyba od Elona się uczyli zarządzania ludźmi:)

4 Likes

Tu nie ma nic osobistego, to jest tylko biznes.

Zrobili tak bo mogli. A show - kiedys tez dostalem sluzbowe polecenie - po prostu byc na wyjsciu od lazaretu o 7 rano - kiedy ochrona wyprowadzala juz ex-ordynatora, ktorego podobnie jak mnie wyrzucili. Ale jego chcieli bardziej upokorzyc - nawet salowe staly w wielkim orszaku. Wszyscy prawie ktorzy mogli musieli tam byc - to ego dyrekcji lechta. To dla Was normalnych ludzi nienormalne,ale dla siedzacych w tym kesoniku insiderow ze tak sie wyraze - nalezy do dworskiej etykiety.

Za cos takiego nikt odpowiedzialnosci nie poniesie. Na oddziale jest grobowa atmosfera bo pielegniarki nie czuja sie pewnie na zasadzie jesli lekarza wyjebano w sposob natychmiastowy to je tez mozna…a ze one sie niepewnei czuja to nowej roboty szukaja bo nagle im sie podobac przestalo…

Za kilka godzin jade w jedna strone na 4 dni na wyzysk za 125 Euro na godzine. W innym mam 24 godziny za 115 Euro, da sie zyc. Zaproponowano mi kontrakt na 3 miesiace na 80 godzin tygodniowo, godzinowa stawka 120/h i chyba wezme bo to i tak lepiej niz wszystko w CH. Tu nie ma co narzekac, jedne drzwi sie zamykaja, inne mozna otworzyc.

Za niecale 10 lat bede mial 50. W CH po 50 roku zycia strasznie wzrastaja koszty pracodawcy - wtedy wyjebuje sie drogich staruchow i bierze mlodych - mlodosci - orla Twych lotow potega…

Nie ma na co czekac. Stetryczale staruchy must die.

5 Likes

Będzie tak jak się strony umówią. Znam sytuację w której ktoś podpisał w Szwajcarii umowę z zerowym okresem wypowiedzenia na okresie próbnym. Po czym skorzystał z tego paragrafu zanim wygasł. Szefostwo było zdeczka skonsternowane - nie byli przyzwyczajeni że niewolnik z niego korzysta. Do tej pory to oni z tego paragrafu wyrzucali, wyrwało się skonsternowanemu zarządowi w chwili szczerości.

mają rację - zaszło nieporozumienie. Jesteś w stanie o nim zapomnieć no ale Twoje zapominalstwo kosztuje. Ile to już sobie sam wyznaczysz. A potem wracacie do ‘business as usual’, choć na nowych warunkach.

Pobawili się więc, radochę mieli. Przecież po to pną się w hierarchii korpo żeby moć się wyżywać niczym sierżant szef na kapralach kompanii.
A teraz czas na rachunek. Kto tu do kogo przypełzł ? Kto jęczy ?

Zaoferuj lekarstwo: pół bańki za roczny kontrakt, płatny 70% z góry skoro są tacy solidni w interesach. Nie na zakup Twoich usług usypiania tylko za uratowanie oddziału zanim wszyscy się zwolnią. Bo to zdaje się może uczynić dyrekcję bezrobotną ? Rzadko zdarza się żeby żuczek miał takie karty. Skoro usiadłeś do stolika z szulerami i skoro dostałeś pokera z ręki …

Co masz do stracenia w porównaniu do połowy bańki do zyskania ?

4 Likes

@gruby znam lepsze rozwiazanie.
7gs1ud

szkoda prądu na dziadów. Chamstwo zwalczamy silom i godnosciom osobistom.

3 Likes

Wyciągając chamowi z portfela papierki spowodujesz że bardziej go zaboli. Może mu na premie nie wystarczyć.

1 Like

Kara finansowa bardziej ich zaboli.
Przemysl i zrob tak by dlugo wspominali Ciebie niemiło.

2 Likes

zapomniec i zyc dalej. Szkoda na nich czasu.

Wiecie co jest hardcore?!

Jutro o 07:00 rano zaczynam znieczulanie pacjentow 460km od domu, zupelnie nieznany mi szpital, zespol, pacjenci, procesy.

Degrengolada systemu niemieckiej opieki zdrowotnej.

4 Likes

To dojedziesz znieczulony^^

1 Like

saper i anastezjolog mylą się tylko raz…

2 Likes

Znam sytuację podobna. Człowiek, po zakończeniu okresu próbnego, nie spytany nawet o jakiekolwiek choćby refleksje, bo przecież dana praca służy do wychwalania (najlepiej demonstracyjnie a żarliwie), okres próbny jest formalnością, po prostu sobie poszedł do domu. Kolejnego dnia konsternacja:

  • “A gdzież on jest??”
  • “Chyba nie ma go i nie będzie. Aaaa… Coś mówił, że praca mu się nie podoba…”
  • “Tak się nie robi!”

Robi. Później szefostwo publicznie za swoją arogancję człowieka przeprosiło. No, ale w powrocie “do pracy” to nijak nie pomogło…

6 Likes

Saper ryzykuje własną głową a anastezjolog obcą.

skandal. Na szczęście w postępowej Francji pracownicy mogą już być przymuszani do świadczenia pracy więc w reszcie Europy ten zwyczaj też się niedługo rozpleni.

3 Likes

To już decyzja pacjenta, a nawet prokuratora.

Pan Feliks zwrócił uwagę, że łatwiej jest ludzi zabić niż sprowokować do pracy.

4 Likes

Saper pierwszy raz jak się żeni…

4 Likes