Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

Robili takie przymiarki. Nazywało się to “adversity score”

2 Likes

z nowości.
we wtorek, 28go w lazarecie zaproszono mnie na szkolenie IT. Na rzekomym szkoleniu bylo 2 uzbrojonych osilkow i odprowadzili mnie uroczyscie do wyjscia. Oznajmiono mi, ze na okresie probnym jest okres wypowiedzenia 7 dni i ze w Szwajcarii pracodawca ma w okresie probnym za owym 7 dniowym okresem wypowiedzenia zwolnic kogo sobie chce bez podania powodu. No i okay. Koniec milosci majtki na füdli.

Pracowalem sobie wtorek sroda czwartek. A co sie okazalo. W piatek 24.03. pojawil sie w lazarecie kandydat szwajcarski i chcial robote. No i mu powiedzieli ze chca ale nie od razu. No a on chcial najpozniej 03.04.2023 przyjsc. No ale…znaleziono salomonowe rozwiazanie. Jak wyjebiemy nasza usländerska murwe to mozemy przyjac naszego wymarzonego od razu. Najprawdopodobniej dyrekcja sie przespala przez weekend no i we wtorek przyszedlem do roboty a oni mowia - szkolenie…bo decyzje zapadly.

Co sie okazalo. Kandydat helwecki pojawil sie juz w srode 29.03.2023. Zapoznal sie z oddzialem i dostal umowe. No i jakby to wyjasnic. W czwartek byl, natomiast 31.03.2023 w piatek juz im nie przyszedl do roboty i przekazal mailowo ze zostaje w domu, bo mu sie nie podoba i ma lepsze oferty i zeby sie seksualnie stosunkowali.

No i dzisiaj do mnie zadzwoniono, ze tu moze jakies nieporozumienie zaszlo…no i im powiedzialem, ze mi sie nie chce z nimi gadac.

13 Likes

Karma wraca :slight_smile:

2 Likes

Mnie takie nieporozumienie od razu przechodzi jak pojawia się magiczny mnożnik 3x-5x, oczywiście z góry. Takie lekarstwo na traumy i ergofobie działa najlepiej, mogę mieć to na pismie od jednego cygańskiego znachora:)

PS Banda debili, w poważnym korpo takie rzeczy robi się w białych rękawiczkach, ze nawet zainteresowany się cieszy z “nowych możliwośc”. Chyba od Elona się uczyli zarządzania ludźmi:)

4 Likes

Tu nie ma nic osobistego, to jest tylko biznes.

Zrobili tak bo mogli. A show - kiedys tez dostalem sluzbowe polecenie - po prostu byc na wyjsciu od lazaretu o 7 rano - kiedy ochrona wyprowadzala juz ex-ordynatora, ktorego podobnie jak mnie wyrzucili. Ale jego chcieli bardziej upokorzyc - nawet salowe staly w wielkim orszaku. Wszyscy prawie ktorzy mogli musieli tam byc - to ego dyrekcji lechta. To dla Was normalnych ludzi nienormalne,ale dla siedzacych w tym kesoniku insiderow ze tak sie wyraze - nalezy do dworskiej etykiety.

Za cos takiego nikt odpowiedzialnosci nie poniesie. Na oddziale jest grobowa atmosfera bo pielegniarki nie czuja sie pewnie na zasadzie jesli lekarza wyjebano w sposob natychmiastowy to je tez mozna…a ze one sie niepewnei czuja to nowej roboty szukaja bo nagle im sie podobac przestalo…

Za kilka godzin jade w jedna strone na 4 dni na wyzysk za 125 Euro na godzine. W innym mam 24 godziny za 115 Euro, da sie zyc. Zaproponowano mi kontrakt na 3 miesiace na 80 godzin tygodniowo, godzinowa stawka 120/h i chyba wezme bo to i tak lepiej niz wszystko w CH. Tu nie ma co narzekac, jedne drzwi sie zamykaja, inne mozna otworzyc.

Za niecale 10 lat bede mial 50. W CH po 50 roku zycia strasznie wzrastaja koszty pracodawcy - wtedy wyjebuje sie drogich staruchow i bierze mlodych - mlodosci - orla Twych lotow potega…

Nie ma na co czekac. Stetryczale staruchy must die.

5 Likes

Będzie tak jak się strony umówią. Znam sytuację w której ktoś podpisał w Szwajcarii umowę z zerowym okresem wypowiedzenia na okresie próbnym. Po czym skorzystał z tego paragrafu zanim wygasł. Szefostwo było zdeczka skonsternowane - nie byli przyzwyczajeni że niewolnik z niego korzysta. Do tej pory to oni z tego paragrafu wyrzucali, wyrwało się skonsternowanemu zarządowi w chwili szczerości.

mają rację - zaszło nieporozumienie. Jesteś w stanie o nim zapomnieć no ale Twoje zapominalstwo kosztuje. Ile to już sobie sam wyznaczysz. A potem wracacie do ‘business as usual’, choć na nowych warunkach.

Pobawili się więc, radochę mieli. Przecież po to pną się w hierarchii korpo żeby moć się wyżywać niczym sierżant szef na kapralach kompanii.
A teraz czas na rachunek. Kto tu do kogo przypełzł ? Kto jęczy ?

Zaoferuj lekarstwo: pół bańki za roczny kontrakt, płatny 70% z góry skoro są tacy solidni w interesach. Nie na zakup Twoich usług usypiania tylko za uratowanie oddziału zanim wszyscy się zwolnią. Bo to zdaje się może uczynić dyrekcję bezrobotną ? Rzadko zdarza się żeby żuczek miał takie karty. Skoro usiadłeś do stolika z szulerami i skoro dostałeś pokera z ręki …

Co masz do stracenia w porównaniu do połowy bańki do zyskania ?

4 Likes

@gruby znam lepsze rozwiazanie.
7gs1ud

szkoda prądu na dziadów. Chamstwo zwalczamy silom i godnosciom osobistom.

3 Likes

Wyciągając chamowi z portfela papierki spowodujesz że bardziej go zaboli. Może mu na premie nie wystarczyć.

1 Like

Kara finansowa bardziej ich zaboli.
Przemysl i zrob tak by dlugo wspominali Ciebie niemiło.

2 Likes

zapomniec i zyc dalej. Szkoda na nich czasu.

Wiecie co jest hardcore?!

Jutro o 07:00 rano zaczynam znieczulanie pacjentow 460km od domu, zupelnie nieznany mi szpital, zespol, pacjenci, procesy.

Degrengolada systemu niemieckiej opieki zdrowotnej.

4 Likes

To dojedziesz znieczulony^^

1 Like

saper i anastezjolog mylą się tylko raz…

2 Likes

Znam sytuację podobna. Człowiek, po zakończeniu okresu próbnego, nie spytany nawet o jakiekolwiek choćby refleksje, bo przecież dana praca służy do wychwalania (najlepiej demonstracyjnie a żarliwie), okres próbny jest formalnością, po prostu sobie poszedł do domu. Kolejnego dnia konsternacja:

  • “A gdzież on jest??”
  • “Chyba nie ma go i nie będzie. Aaaa… Coś mówił, że praca mu się nie podoba…”
  • “Tak się nie robi!”

Robi. Później szefostwo publicznie za swoją arogancję człowieka przeprosiło. No, ale w powrocie “do pracy” to nijak nie pomogło…

6 Likes

Saper ryzykuje własną głową a anastezjolog obcą.

skandal. Na szczęście w postępowej Francji pracownicy mogą już być przymuszani do świadczenia pracy więc w reszcie Europy ten zwyczaj też się niedługo rozpleni.

3 Likes

To już decyzja pacjenta, a nawet prokuratora.

Pan Feliks zwrócił uwagę, że łatwiej jest ludzi zabić niż sprowokować do pracy.

4 Likes

Saper pierwszy raz jak się żeni…

4 Likes

Hardcore to jest przestraszyć strusia na betonie :wink:

Ty zaś przyzwyczaiłeś nas do nadludzkich wysiłków i setek kilometrów do pracy i z pracy… rzecz w tym czy dalej będziesz w stanie to kondycyjnie wytrzymać wraz z upływającymi latami?

Szkoda, że nie da się tak dobrze płatnej fuchy zdobyć tuż przy granicy, w Konstancji na przykład. Godzina w jedną stronę do roboty to jeszcze można jakoś wytrwać latami.

3 Likes

I czy produkowane pojazdy to zniosą.

Kwadrans to granica bólu.

5 Likes

Uwaga…

Czy wiecie co to jest akiurgia? To bezkrwawa chirurgia. No wiec dzisiaj sobie znieczulam pacjenta do operacji biodra. No i widze ze z czasem operacji spada mi cisnienie a wzrasta puls…

Pytam operatora. Czy to mozliwe ze cos krwawi? Nie, niemozliwe, nie u mnie. (czyli inni szatani czynni)

A wie Pan Panie kolego - moje odczyty z urzadzen pokazuja ze… no nagly wstrzas hipowolemiczny mamy i jesli go wczesniej nie bylo a teraz jest a jedynym czynnikiem koincydentnym jest to, ze mamy duza rane chirurgiczna biodra, to moze popatrz Pan moze cos sie urwalo i krwawi jednak…

Operator mlody wilczek wkurwiony nieco od niechcenia grzebie i nagle wrzeszczcy naja wirklich szajse es blutet wie sau oh du szajse du…

No i ledwo sie udalo uniknac twardego punktu koncowego - mielismy nawert juz nadkomorowe zaburzenia rytmu i cisnienia rzedu 35/12…

Wszystko dobrze zakonczone… efekt taki, ze po operacji mnie wezwano i powiedziano - ej Pan jednak cos umiesz jako nasz Leiharzt, a moze Pan by przyszedl do nas na 2 miesiace najpierw za 150 EUR brutto/h ?

Zastanowie sie…

Swoja droga w Bawarii jest inaczej. Bufet jest. Bulki, szynki salami sery warzywka ciasta i gratis freeganie mozna wprywatnym lazarecie odstawiac… no i za ustawowe przerwy od pracy placa…

7 Likes

tymczasem w Niemczech

albo Gericht sieht in Focus-Ärzteliste eine Irreführung

No i w lazarecie w ktorym czasami pracuje jako Honorararzt przyszedl mailing ze trzeba usunac wszystkie odznaczenia z drzwi. Sam moglem byc tez top Mediziner za jakies 999 Euro bo byl black friday i oferta specjalna…

Komu ten biznes przeszkadzal ?
A wpiszcie sobie w gugla ilu na renomowanych klinikach jest tychze top Mediziner…

Ego plus pieniadze - no i efekty. Nie zapomne do konca zycia wielkiego postera z kartonu z jednym z ordynatorow na niemieckim zadupiu, gdzie lis i zajaczek mowia sobie wzajemnie dobranoc - gdzie ten karton byl jeszcze tak z 150% wielkosci bo ordynator mial z 1,60metra wzrostu - i jego kartonowa postura podpisana byla tekstem - ordynator najwiekszej kliniki anestezjologii i intensywnej terapii w Mysiopiczkolandzie.

Sa jednak dwa chyba malo istotne szczegoliki…

  1. Po pierwsze klinika to z definicji ma ksztalcic innych a tam ani nie bylo ksztalcac<ych ani tym bardziej ksztalconych
  2. Nie bylo w Mysiopiczkolandzie innej kliniki, no wiec byla najwieksza…jak nie ma innej to…no logika, pala z logiki, konowale…
2 Likes