Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

Duża ryba w małym stawie kontra mała ryba w dużym stawie.

Znam przypadki kilku łebskich gości którzy odrzucili propozycje kariery politycznej w Warszawie wybierając pozycję dużej szychy we własnym powiecie. Zapewniło im to kontrolę mniejszego koryta ale za to przez dziesięciolecia.

Niektórzy to sprinterzy, inni to maratończycy.

5 Likes

Ta uniwersalna prawda znana jest od wieków…

„Wolałbym być pierwszym tutaj (w Galii) niż drugim w Rzymie.“ — Juliusz Cezar

Bo to działa.

3 Likes

Powiedzmy nie tyle działa, co dla pewnego typu charakterów, jest to sensowny kompromis między mierzeniem siły na zamiary a zamiaru podług sił. Mi bliższa jest logika “jak tu robić by się nie narobić, a mieć”:slight_smile:

A dla wszystkich dużych ryb w małym stawie mam klasyczne twierdzienie
“Dla każdego matematyka istnieje otoczenie \epsilon > 0 w którym jest on najwybitniejszy”

7 Likes

tow. Feliks nie znał bata w postaci wpisu do hipoteki na 40 lat o wartości indeksowanej w walucie obcej i zawartego na zmienne oprocentowanie co do którego decyzja o stopniu jego zmienności podejmowana będzie na posiedzeniach politbiura.

9 Likes

== Każdy matematyk jest najwybitniejszy.

Boltzman czuł pismo nosem^^

Nie był wystarczająco okrutnym patolem^^

2 Likes

siedze w Karl-Marx-Stadt, czyli Chemnitz.
Wczoraj wieczorem dostalem interesujaca oferte na 3 dni murzynienia i pojechalem.
Rano kawka, sniadanko i do roboty. Robota calkiem okay. Stawka godzinowa jeszcze bardziej niz okay.
Jak chce sie etatu to zapraszamy, 12.000 EUR brutto pozataryfowo bo wprawdzie wytyczne Hauptoberbiurwenamtu co do wynagrodzen wytycznymi, ale nigdzie nie napisano,ze nie mozna inaczej, bo przeciez sie da, wystarczy chciec. Przedszkole dla dzieci Pan prywatne se wybierze a my rachuneczek zaplacimy. A dodatek do wynajecia lokum tez jest, Pan wie…

Tylko kto chcialby mieszkac w Chemnitz?

4 Likes

No i okazuje się ze mi umowę do środy przedłużają i dostaje na śmieciowce nie 115 Euro na godzinę brutto a prawie dwukrotność bo nikogo nie ma a ja im pasuje.

Jedyna różnica ze pośrednik został odstawiony a jak im wystawie fakturę z CH to im bardziej nawet pasuje.

Wschodnie Niemcy kumate się zrobiły. Różne opcje na stole są bo nie ma ludzi do pracy a są pieniądze . Pieniądze to nie problem u nas mówią - to się znajdzie. LudZi Pan załatw za prowizje mi mówią ….

5 Likes

Pan Doktor z Panią Doktorową - jeśli warunki będą wystarczająco atrakcyjne.

4 Likes

U Pana Ryszarda zamelduje się kolega anestezjolog ode mnie. Nie wiem kiedy ale chyba zadzwoni.

3 Likes

Zapytał ktoś dojeżdżający niedawno przez dwa państwa do wrednej roboty…

A co druga połowa mruczy?

Blisko do czeskich browarów, niedaleko do bawarskich… Mówisz, że dziećmi się zajmą? Czy znieczulanie baseballem z braku innych szkoleń na początek wystarczy, resztę jakoś się nauczy na szybko po trupach?

3 Likes

Oferuja mi w Chemnitz stolek zastepcy ordynatora.

3 Likes

Lipsk, Drezno i Praga o rzut beretem lepsze niż Z. u SG.

Nawet pasje testowania aut mógłbyś zaspokajać na pobliskim Lausitzrungu :wink:

Jak to niedawno wszyscy tu pisaliśmy: “lepiej być pierwszym na wsi, niż drugim w mieście” :wink:

Zwłaszcza jeśli kasa się będzie zgadzać.

O odległości do rodziców nie wspomnę, bo to oczywiste że w tym wypadku to kolejny argument ZA.

Mieszkać na osiedlu, które by się nazywało: Gestapowka albo Rzeszechowo - to nie wstyd! Chemnitz bleibt deutsch! :slight_smile:

3 Likes

Taka sytuacja.

Pracuje sobie przez firme zewnetrzna posrednika no i to sa ludzie nie majacy pojecia o pracy szpitala…

Teraz posrednik znalazl mi miejsce w Sachsen-Anhalt bo tu do piatku jedt robota ale tego piatku.

Dzis mnie pytaja czy nie zostalbym na murzynieniu tydzein dluzej. Mowie im ze moge ale musze do 14:00 odpowiedziec czy biore ochlap z agencji czy nie.

No i okazuje sie ze w lazarecie problem…problem bo dyrektor poszedl gdzies nikogo decyzyjnego.

To im mowie wiecie tam mam mniej ale umowa czeka. A tu jest no chcemy ale skoro umowy nie ma to biore tamta…13:45 dzwoni dyrektor i mowi ze zaprasza do gabinetu podpisac umowe na tydzien i ze mi gotowka zaplaca zebym wzial umowe i poszedl pi gotowke do kadr bo jest tam i czeka.

Wyobrqzcie sobie ze dostalem platnosc z gory gotowka za zlecenie ktore dopiero wykonam.

Dziki wschod byly DDR coraz bardziej mi sie podoba. Oni operuja operatami nieznanymi w Bundesrepublik Deutschland…

No i dostalem to powiekszone o prowizje agencji posrednictwa ze skoro im tyle placa a i mi sie dostaje mniej to skoro my gadamy to placimy inaczej bo po pierwsze pieniadze jeszcze tutaj sa a tylko personelu brakuje a po drugie celem lepszej wspolpracy bo jak panu zaplacimy lepirj to Pan szybciej nasz telefon odbierze a i rozmowa bedzie w lepszym tonie.

Dostalem z gory za 60 godzin pracy gotoweczka.

Szwajcaria nie jest mi potrzebna jako miejsce pracy

12 Likes

tak o niemieckim rynku pracy tymczasowej dla lekarzy…

Oferta 100 EUR/h brutto. Tyle ze ta firma kasuje szpitalik za pośrednictwo odpowiednio. Nie wiem ile kasuje doxx.de ale firma z której jestem w Chemnitz liczy sobie 300EUR/godzinę lekarza płacąc lekarzowi 105-115 EUR/h. Ale tylko jeśli lazaret zgłasza zapotrzebowanie na lekarza przynajmniej 72 godziny wcześniej, Jak poniżej ale do 24 godzin to juz 400 za godzinę a jak jest to sytuacja poniżej 24 godzin to życzą sobie 500/h przy czym lekarz dostaje te 105-115 jak wcześniej.

Najsmieszniejsze jest to ze do pracy zglaszaja sie wpradzie specjalisci ale jak mowi mi wczoraj manager bloku operacyjnego - nie umieja zalozyc centralnego dojscia zylnego, krwawego cisnienia tetniczego, czy wykonac znieczulenia podpajeczynowkowefgo ze o anestezjologii regionalnej nie wspomniec. Sa niczym slupy - no sa w sali i przepisy 1 anestezjolog 1 sala spelnione, ale i tak musi przyjsc ktos kto umie i zrobic a potem ten siedzi i wysiaduje Sesselstunden.

Sytuacja na stole wczoraj pojawiła sie taka, ze Pan wie, a gdybyśmy Pana potrzebowali tak na szybko na backup na obsadzenie sali - i patrząc na mape - jakby tak o 20:00 poprzedniego dnia do Pana zadzwonić…teoretycznie mógłby Pan przyjechać, gdyby sie Panu chciało. A żeby sie Panu chciało chcieć, to musimy porozmawiać o warunkach…no wiec porozmawialiśmy i mam nie 115 a lazaret ma nie 500…kwota godzinowa z przedziału, umowa o prace krótkoterminowa. Wiec lepiej niz umowa zlecenie. Obie strony zadowolone, usluga backupu jest krotkoterminowo zapewniona.

Mam ponaddwukrotnosc stawki agencyjnej no i dostaje za sama gotowość symboliczne 2000 EUR miesiecznie nawet jesli nie zadzwonia ani razu. Na 3 miesiace sobie tak zrobiłem. Zwrot kosztów podrozy i miejsce do spania.

Wschodnie Niemcy zrobily sie jakos bardzo rozsądne kapitalistyczne, co to z rynkiem robi faktyczny brak murzynow. Wodzowie bez Indian moga sie pakować. O ironio w Karl-Marx-Stadt. Kapital, konowale, kapital…

Wy zapewne znacie to z korpory albo IT, Tymczasem w Baden-Württemberg z laska placa 42,38 Euro na godzine brutto a jak sie cos nie podoba…To ic stont.

Po kiego wala ja sie w Szwajcarii o etat prosilem w ogole. Na smeiciowkach nawet za te 115 brutto przy uwzglednieniu spraw podatkowych - to i tak da sie zrobic 2x wiecej niz w CH.

A uwzgledniajac stawki godzinowe to i wiecej, bo w CH oczekuja ze za 10.000 CHF miesiecznie brutto bede 70 godzin w lazarecie w tygodniu. A 70 x 115 x 4 daje deczko wiecej niz 10.000. Nakarmiwszy podatkowe biurwy zostaje deczko deczko…

9 Likes

dla świętego spokoju wczytaj się w umowę z pośrednikiem czy tam nie ma jakichś kar finansowych dla Ciebie albo (co trochę mniej ważne) dla szpitala) za to, że podpiszesz kolejną umowę już bez tego pośrednika

zwykle tego typu zapisy są w takich umowach, czasami dotyczą sankcji za zatrudnienie takiego lekarza w tym szpitalu na podstawie umowy o pracę a czasami za korzystanie z jego pracy na podstawie dowolnej umowy cywilnoprawnej…

2 Likes

Zwykle nie da się ich wyegzekwować, ponieważ od ograniczania wolności są inne instytucje. Do podpisania nda muszą być istotne przesłanki, inaczej jest void.

2 Likes

Rynek dostaw natychmiastowych jednak troszeczkę różni się od rynku kontraktów terminowych.

Pilnuj się żebyś nie przepracował powyżej 185 dni w DE w tym roku bo dojadą Ci z podatkiem według stawek niemieckich. To zaboli …

Po raz kolejny podczas operacji wyciągania Euro z okienka bankowego w CH zauważyłem że trafiły mi się fabrycznie nowe banknoty o kolejnych numerach seryjnych. Wygląda na to że drukarki we Frankfurcie nad Menem hulają bez zacięć. Wygląda również na to że znalazłeś dojście bezpośrednio do drukarki a przynajmniej znalazłeś się w jej pobliżu więc wypada pogratulować.

Stan permanentnego “stand-by” wali w dekiel: nie można pały zalać, nie można na urlop wyjechać a po pewnym czasie rozwijasz “hass-liebe” z Twoim własnym telefonem: jak drynda to źle, jak nie drynda to jeszcze gorzej.

6 Likes

czyli Sächsische Schweiz lepsze niż Nordostschweiz?

a czy tu nie jest tak, że używane banknoty dla plebsu dostaje eurozona, a Szwajcar dostanie nowy lepszy pachnący farbą euro, żeby poczuł sie lepszy?

3 Likes

Zmieniłem zasilacz na “be quiet!”, 850 W z wydajnością ‘platinum’. Problem wieszającego się systemu operacyjnego zniknął. Nowy zasilacz a co za tym idzie mój piecyk działa stabilnie już około dwa miesiące.

Gdybyś wybierał się do Czech, @rygar, to masz u mnie duże piwo bo problemów z zasilaniem karty graficznej z powodu jej pików w poborze prądu kompletnie nie miałem na radarze.

6 Likes

Cieszę się ze mogliśmy wspólnie rozwiązać problem.

3 Likes