Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

Sarmatus sum! I wiem że zwierzęta domowe, w tych chłopa polskiego trzeba bronić ode złego. Po to Pan Bóg w dobroci swojej zsyła chłopu pana aby ten go zgodnie ze złożonymi modłami “chrań nas ode złego” od lichwiarza wiadomej prowinencji i wysznku tegoż strzegł bo chłop na każdą głupotę gotów się skusić w durności swojej.
Dlatego należy ludowi panów przydzielić, aby durni upilnować bo chwilówek nabiorą choćby i takich co to niby ode Żyrafy dwa tygodnie mają strzec.

5 Likes

Jezeli chodzi o PL, wygląda raczej na to, że po prostu wyż demograficzny wchodzi w okres wymierania ?

Proszę spojrzeć na “piramidę” hehe

Średnia długości życia w PL wg. GUS to 76 lat i właśnie do tego wieku dobija fala.

To plus przeciązona służba zdrowia po pandemii wydaje się tłumaczyć wzrost śmiertelności.

3 Likes

Siedze na dyżurze w lazarecie skazanym na smierc.

Smierc decyzyjna bo…wszyscy wiedza ze nas nie stac…

W ciągu 3 miesięcy odeszlo 40 osob a dyrekcja nie rozpisuje nowych przyjec. Odejscia naturalne takze nie ma.zastepowania.

Ci prole co.zostaja nie wytrzymuja powoli natloku roboty za te pieniadze i tez odchodza.

Samonapedzajacy sie mechanizm.

No ale tak gora chce wiec…tak bedzie.

Mina moich 65 letnich kolegów nietega. Jak to nie jestesmy potrzebni?

Dzisiaj podpadlem. Piwiedzialem im ze bedziemy potrzebni jak funkcjonariusze Grenztruppen der DDR na granicy wewnatrzniemieckiej w listopadzie 1989.

No.ale pacjenci sa.i im sie pogorszy… tak. Im sie pogorszy. Nam tez. Nikogo to nie obchodzi kolego.

2 Likes

Tak - fabryki upadają w ten sam sposób.
Pierwiastek pracowników wykonuje połowę roboty, kiedy zaczynają odchodzić najproduktywniejsi bo brakuje wolumenu albo dystrybucja wyniku jest nieodpowiednia dla nich to reszta idzie na trawę.

2 Likes

Super.

To teraz będziesz musiał mocą cygańskiej klątwy opisać anatomie upadku przedsiębiorstw (w środowisku kapitalistycznym, nie komunistycznym a przynajmniej nie explicite komunistycznym), co najmniej 3 case studies, na następnym zlocie! To jest ciekawy temat jak wyglądają początki końca.

4 Likes

Najpierw poprosimy o wskazanie.roznic. nowomowa weszla.tak gleboko, ze chyba sie tego nie da rozdzielic. Innymi slowy. W gospodarce kapitalistycznej czlowiek jest wyzyskiwany przez czlowieka a w komunistycznej jest.dokladnie odwrotnie.

Jak tu uproscic przekaz dla aktywu partyjnego?

2 Likes

O godzinie 02:30 lekarz karetkowy zameldował mi pacjenta lat 55 z obrzekiem pluc.

Pacjent jest do teraz na izbie przyjec bo…covid. no mial 2 tygodnie temu jeszcze i teraz sie dekompensuje.

No i …o drugiej 47 byli na izbie no i wicie rozumicie. Skrupulatnie papiurki rentgen tomografia komputerowa gazometria krwi tetniczej to trwa.

Wkurwilem sie bo u mnie na oiomie czekam i dostanie centralne dojscie oraz krwawe cisnienie tetnicze i cewnik do bilansu. Ma obrzek pluc kardiogenny i nerki nie ida za dobrze. Wchodzi w niewydolnosc wielonarzadowa a jeszcze w.rentgenie pluc widze nacieki zapalne w plucach wiec pewnie i zapalenie pluc. Czy to zwykle to nie wiadomo bo…dwa tygodnie wczesniej byl w lazarecie to moze i cos egzotycznego jest. Pacjent ma kanarki wiec moze i papuzice bede mial na oddziale. Pojdzie na aminopenicylina i ewentualnie bloker gyrazy dodatkowo. U dzieci bylby makrolid…

W kazdym badz razie nie zrobili jeszcze nawet posiewow z krwi. A czas leci. I. Szybciej dajesz antybiotyk tym rokowanie lepsze. A tak to wiadomo czas… zalizenie wklucia centralnego to 15 minut arteria kolejne 5 / czasami czas razy 3.

Na razienna nie-inwazyjna pojdzie na cepap aby troche piany w plucach wrzucic z powrotem do krazenia… Ewentualnie Bipap po sedacji. Nie na rure bo… rure kazdy gupi wlozyc potrafi a potem trzeba odlaczyc i co…tracheotomia?

Biurwokracja jednak musi trwac. Dopoki papierki nie orzejda.przez.system nie ma przyjecia u gory bo tak ma byc. Dwie godziny na izbie przyjec/sorze.

Time is ticking away. Wkurwia mnie to bo pomimo checi i zasobow i o dziwo na oiomie mam zmotywowany zespol to nickurwaniedasie.exe a potem a czekajsemurwalamusieorazwurwuajsie.msi

A.na sorze nie mam wladzy bo tam jest kardiolog dzis szefem a nie lubi anestezjologow bo jego eks to anestezjolog. No więc…

1 Like

jeśli takie numery wyczyniają we wszystkich oddziałach Twojego korpo to ewentualnie szykujecie się do skoku na kasę z drukarki. Jesienią, kiedy ruszy następna fala świrusa zarząd “poprosi” kanclerza o parę miliardzików wsparcia albo zamknie wszystkie szpitale wyrzucając chorych na bruk.

1 Like

Chorego opisywanego w moim wpisie z godziny 02:30 otrzymalem na OIOM o 05:30
Udalo mi sie go ustabilizowac tak ze jak o godzinie 09:30 szedlem do domu to w zasadzie moglem go wypisac ze szpitala. Obrzek kardiogenny pluc ustapil, pacjent usmiechniety siedzial sobie na lozku.

Wniosek jest zupelnie inny @gruby
Ja mam dosyc. Dosyc dyskusji. Bo bylo ej a musi on u nas na oiom, a moze bys go na paliacje wyslal moze on wcale nie chce…

Dyskusje o szopenie pindolenie w nocy zamiast robic. Leki byly, wszystko bylo, tylko motywacji niektorych brak. Po co ja tam (dobrze oplacany!) jestem? Po jakiego wuja, skoro i tak niektorzy maja wywalone.

Jestem tak wurwiony ze nie moge isc spac,.

2 Likes

A gdzie masz ten kapitalizm?
Bo kapitalistycznie upadają wyłącznie MiŚie. Korpora to zombi zasilane dodrukiem.
Gdyby korpory przemysłowe spróbowały upadać na takiej samej zasadzie jak MiŚie podmioty lewa międzynarodowego pękłyby jak bańki mydlane.

Masz całe tomy opracować jak upadały techy w USA. To zawsze wygląda tak samo.
Dlatego są zombiakami na kroplówce.

Upadek przedsiębiorstwa (łańcucha podażowego) i jego otoczki ekonomicznej (systemu rozliczeniowego przedsiębiorstwa) to są die, zupełnie różne sprawy i dlatego rozliczane i sprzedawane są oddzielnie.
Weź przykład @tadek - On tam jest z całym przedsiębiorstwem, ponieważ ma to związek ze światem materialnym, w którym produkt jest potrzebny do zapewnienia spokoju społecznego (na przykład brak opon wywoła pewne niepokoje, gdyż psy nie będą w stanie dotrzeć do miejsca pacyfikacji niezadowolenia). Od strony rozliczeniowej zaś to przedsiębiorstwo jest dla kapitału problemem bo istnieje i kosztuje.

Tyle że model powstawania nowych przedsiębiorstw i upadku starych się nie zmienia, a cała iluzja stabilności jest dostarczana przez system transakcyjny, który został tak nafaszerowany entropią, że ostatnio szwedzkie banki za rozliczenie visa zaczęły doliczać fee tylko dlatego, że zapłacono kartą na gamefound za żołnierzyki “dla smarkacza” i wynik szedł do Polin.
Dostałem też inne niusy od ugrzęźniętych w transakcjach jak @rpis gdzie coraz weselsze szopy odwala rozdygotany system transakcyjny. Już nie ma skąd brać dodruku.

Jeśli waluty mają się utrzymać to już wróciliśmy do wycieczek z wiadrem gotówki do producenta aby otrzymać towar z pominięciem pasożyta. Jeśli do czegoś takiego doszło w zbrojeniówce to pozostaje sztandar obecnej banksterowości wyprowadzić. Koszt supresji entropii (utrzymania porządku) przekroczył zdolność podaży urządzenia (odcinania kuponów od systemu transakcyjnego).

Absurd jest piętrowy, a rozpad podaży to tylko skutek.

Cel wyzyskiwania się różni.
W kapitalizmie człowiek wyzyskuje człowieka aby człowiekowi było dobrze. Przynajmniej jednemu.
W komuszyźmie wyzysk jest dla idei. Beneficjentów ciężko znaleźć i do tego oni też mało mają w porównaniu z człowiekami w kapitalizmie.

I dlatego produktywni pracownicy z korpory przesiadają się na własne MiŚie.

2 Likes

Nie mogłeś dostać chorego w swoje łapki prosto od wejścia - wtedy okazałoby się że połowa nocnej zmiany jest do zwolnienia.

Pod warunkiem że potrafią sprzedawać.

2 Likes

Ale jak wszyscy poszczepieni to co im pacjent z kowidem straszny?

2 Likes

Jest nawet na to nazwa - The Dead Sea Effect.

4 Likes

Obecnie to pod warunkiem, że klienci potrafią kupować.

Choć definicja podaje że to się nazywa “niekompetencja kadry zarządzającej”^^

1 Like

chodzi o biurokracje o przeciaganie wszystkiego kolejne papiurki.
@gruby tu nie chodzi o jakas hiperzajebistosc iontelektualna mnie bo jestem przecietny, ale o to ze im sie wszystkim tak chce pracowac jak w Rolniczej Spoldzielni Produkcyjnej w roku 1989

jedyne na co maja ochote to dyskusja i stwarzanie kolejnych fikcyjnych problemow.

4 Likes

Medikus dobry z ciebie człowiek ale zrozum wreszcie ze w tym biznesie w którym siedzisz chodzi o leczenie^^ a nie o wyleczenie…leczymy jest puki co kasa z tego i o to chodzi…reszta to twoje fanaberie :hugs: bo ty chcesz pomagać :shushing_face: z drugiej strony to jak ktoś w formie materialnej docenia twoje zaangażowanie to masz kolejny foch , nie nie przyjmę honorarium bo to mój zawodowy obowiązek :mask:

2 Likes

a dflaczego klient ma placic 2x za to samo?
najalem sie za psa to szczekam. A swoja droga 120 EUR/h brutto nie jest zla stawka. A nawet za nizsza - skoro robie to robie na max a nie na aby jako tako bylo…

2 Likes

klient “musi” zapłacić 1 raz za ewentualne leczenie …2 “raz” może… bo chce, docenia zaangażowanie, stać go na to, ma kaprys itd itp
następnym razem zatrzymaj honorarium bo dają ci je tacy co ich stać :wink: a jak nie będziesz wiedział co zrobić z ta kasą ( dzieci rodzina nie życzę adwokat bo masz tendencje do konszachtów z ze swizz wymiarem niesprawiedliwości :sweat_smile:) dam ci kilka kont bankowych szurów i foliarzy których warto wspierać…schroniska dla zwierząt tez będą Ci wdzięczne :+1: w ten oto sposób wilki będą syte a owieczka zadowolona^^

3 Likes

system udaje że płaci a pracownicy udają że pracują. Znamy, pamiętamy te numery z poprzedniego ustroju.

3 Likes

Bo może. Zapytaj w banku.

A nie po miskę? Gooopi pies.

Młody jesteś - wyrobisz się.

2 Likes